Bundesliga

Mi się wydaje że Jesus ma w miarę dobre staty bo gra w takim zespole jak City, gdzie na prawdę często ma takie patelnie, że az grzech nie trafić.
Ale to, że City chce go odstrzelić też o czymś świadczy, inaczej by się nie pozbywali 25 letniego zawodnika.
Tak samo jak narazie zrobili złoty interes z Torresem, sprzedali za gruby hajs a Ferran dalej marnuje okazje tak jak ma to w zwyczaju (chociaż za nim przemawia wiek i jest nadzieja, że się jeszcze poprawi)

W sporo słabszej lidze Jesus może mieć znacznie lepsze statystyki niż w PL. Paradoksalnie wczoraj Gabriel strzelił cztery gole.

A Bayern to dzisiaj co? 3-1 w pape z Mainz i sytuacje bramkowe 24-4 na korzyść Mainz. Gola strzelił Lewy więc zakładam, że zagrali mocnym składem. Załamali się po Villareal czy oszczędzają się na coś?

O co maja grać jak maja już mistrzostwo.

Może oszczędzają się na mecz pucharowy LM?
A nie, zaraz… w pucharach z BL grają Eintracht i RBL.

To znaczy że teraz będą przegrywać z każdym jak leci i się kompromitować? To nieźle

Skład każdy może sobie sprawdzić na różnych stronach internetowych, było kilku graczy nie-pierwszego składu ale bez przesady, co jak co ale Bayern powinien wygrać i 3 składem z bądź co bądź jednak słabszym Mainz. Ale bardzo dobrze, niech się dzieje. Borussia Dortmund przegrywa z Bochum 3:4 jednak Leverkusen będzie miało bardzo ciężko ich dogonić (tracą 8 punktów, a Aptekarze mogą maksymalnie zdobyć 9 punktów).

Wieści z 2 Bundesligi: Schalke 04 po roku nieobecności wraca do Bundesligi, 2 miejsce i także awans dla Werderu Brema. W barażach Hamburger SV zagra z Herthą Berlin.

Christopher Nkuku piłkarzem sezonu Bundesligi. 20 goli, 15 asyst. Cena 120mln€. :slight_smile:

link

https://twitter.com/skworldfootball/status/1526216585978859522?s=20&t=Jfd2sEmdeBBv3Du9D5z-DA

To BVB sie zbroi! :smiley:
Jest juz Adeyemi a wkrotce ma byc dopiety transfer Hallera z Ajaxu-to w ofensywie.
Z tylu gdzie moim zdaniem czeka ich wiele pracy aby poprawic gre defensywna sa juz Schlotterbeck oraz Süle.

Moze(oby!) postawia sie w nowym sezonie bardziej :muscle: pewnemu nielubianemu przeze mnie teamowi.

BVB chyba idzie po mistrza. Oni się zbroją dosyć mocno i sypią hajsem, a Bayern oprócz Mane dalej kicha. To jedynie transfer który ma zamknąć ryje krzykaczom, że po Lewym nie będzie solidnego następcy. Borussia to jakby tylko zbierała hajs cierpliwie i czekała na te okoliczności, w których Bayern po prostu leci ostro w dół. Ściągnęli już Sule, Schlotterbercka, Adeyemiego i Hallera. Mają dość mocną kadrę a pewnie nie jest to koniec.

Nie spieszyłbym się z mistrzostwem dla Bvb, choć też chciałbym zakończenia hegemonii Bayernu. Bayern kupił teraz Mane, Gravenbercha i PO podobno dobrego z Ajaxu, a jeszcze mają w planach Laimera. Dodatkowo moim zdaniem transfer Lewego wcale nie jest przesadzony i nie zdziwiłoby mnie zakończenie ala Mbappe czyli że zostanie jeszcze na ten sezon i ostatecznie przedłuży kontrakt pod koniec następnego. Za to Borussia jakich znaczących ruchów dokonała? Póki co zastąpili Haalanda i mają już dogadanego Sule i tyle kojarzę. Dużym problemem w Bvb wydaje mi się sztab medyczny, co nie wejdę w składy przedmeczowe(w poprzednim sezonie oczywiście) to tam widniało 5-10 zawodników z urazami. W tym sezonie była szansa na pokonanie Bayernu bo nie byli w najlepszej formie, ale jak zwykle na Bundeslige wystarczyło, nie mają tam po prostu rywala.

Wymienić Haalanda na Hallera to tak jakby wymienić Salaha na Oxa

1 polubienie

Hallanda akurat tak ciężko nie będzie zastąpić - wystarczy ktoś w miarę regularny, nie musi być spektakularny jak Norweg, byle był zdrowy, bo co im po takim Norwegu, jak dosyć często leczył drobniejsze urazy lub bodaj raz czy dwa cięższe. Przypominam poza tym, że tam nawet Batshuayi się sprawdził w pół roku, Haller myślę może zrobić tam akurat niezłą robotę. Pytanie właśnie jak napisał @qba3 jak poradzą sobie z notorycznie pojawiającymi się kontuzjami, gdyby nie one kto wie, czy nie powalczyliby z Bayernem w zeszłym sezonie o mistrza.

HERE WE GOOO! Robercik w Barcelonie. Klub z Katalonii w końcu sfinalizował transfer najlepszego środkowego napastnika bundesligi w historii rozgrywek( na pewno ostatniej dekady) Lewy wygrał m.in Lige Mistrzów, puchar Niemiec i mistrzostwo Niemiec i wiele innych pucharów. Klub z Monachium moim zdaniem zachowali się jak buce z tą sagą transferową. Nie dziwi mnie, że nie którzy piłkarze nie chcieli z nimi przedłużyć kontraktu m.in thiago czy alaba. Ok tracą napastnika który mógł strzelić z 50 bramek. Czy Bayern zmieni ustawienie na 4-3-3 i zaczną grać mane na szpicy z sane i gnabrym po bokach ? Możliwe ale mane nie jest w stanie zastąpić Lewandowskiego 1-1

Wreszcie Lewy powiedział bałerom “żegnam” :blush:
Ten klub ośmieszył się moim zdaniem dwa razy tego lata.
Najpierw niepoważnymi propozycjami w naszym kierunku a potem zachowaniem ala pies ogrodnika(porównując do analogicznej sytuacji Sadio w LFC) przy transferze Polaka.

Do boju BVB! :smile:

Szkoda, ze Lewy nie zaryzykował kilka lat wcześniej transferu do silnego klubu i ligi, gdy był w topie rozchwytywanych napastników. Teraz ta Barca to jak dla mnie trochę rozpaczliwy ruch aby nie spędzić całej kariery w Bundeslidze i jeśli awans to bardziej marketingowy, niz sportowy.
Ciekaw jestem, jak w Bayernie będzie się spisywał Mane, Bawarczycy mogą dobrze wyjść na tych zmianach.

Ja obstawiam powolne znizanie lotow bayernu, a wizytowka tej obnizki zostanie Mane, ktory nie wykreci nawet zblizonych liczb do Lewego.

Coutinho, Can, Gini a teraz Mane, grono sie poszerza, kto nastepny?

1 polubienie

Żartujesz sobie? Mane nawet pół meczu nie zagrał, a ty już go wkładasz wśród jakieś niewypały transferowe? Brak Lewego w Bayernie spowoduje rozłożenie bramek w drużynie na więcej piłkarzy i Mane będzie miał w tym duży udział, moim zdaniem wykręci jakieś 15-20 goli w tej bundeslidze, albo i lepiej. Zobaczymy jak Nagelsman go ustawi, to będzie ważny rok dla tego trenera, bo poprzedni sezon był średni w wykonaniu Bayernu.

Z tego co można wyczytać opcją była też Chelsea. Więc ciężko mówić że Barca to rozpaczliwy ruch. Jezeli dojdzie tam jeszcze Bernardo to szykuje się całkiem solidna ekipa.