Bundesliga

Tuchel niby już pogratulował tytułu Bayerowi - ja wiem, że są bardzo blisko ale jak dla mnie to zupełnie nieprofesjonalne podejście trenera Bayernu w stosunku do piłkarzy, zarządu, kibiców.

Dopóki istnieją matematyczne szanse, to moim zdaniem powinien mówić, że postarają się, będą walczyć itp., może frazesy ale po takich słowach swojego trenera to już miałbym wywalone na resztę sezonu.

1 polubienie

Mi się wydaje, że Guardiola też chyba gratulował Kloppowi i bodajże Conte tytułów gdy City nadal miało matematyczne szanse.

Nie oszukujemy się. 13 pkt przewagi przy 7 meczach pozostałych to zaliczka większa niż wystarczająca. Bayer stracił punkty 4 razy na przestrzeni całego sezonu. Teraz musiałby zremisować 7 spotkań z rzędu… Albo przegrać 5.

Mają co prawda 3 ciężkie spotkania - Stuttgart, BVB i Eintracht ale FCB też mają Stattgart i Eintracht na rozkładzie.

Xabi i zespół już mogą chłodzić szampany a za 2 kolejki je otwierać, no maksymalnie 3 :wink:

I “Vizekusen” :stuck_out_tongue_winking_eye: przed historyczna szansa na dublet w Niemczech po awansie do finalu DFB Pokal.
Szanse na ta sa przeogromne poniewaz w lidze juz nic im sie stac nie moze a rywal w Berlinie czyli Kaiserslautern to druzyna walczaca o utrzymanie w 2 Buli-tu nie prawa byc niespodzianki chociaz wiadomo “football bloody hell”

Wczoraj zastanawiałem się czy już za tydzień Leverkusen będzie się cieszyli z Mistrzostwa ale jak sprawdziłem dziś że Munchen wygrywa 2:0.teraz patrzę i przewaliło 3:2😂

W meczu Gladbach z BVB sędzia podyktował karnego, Sabitzer strzelił, po czym sędzia po varze odwołał karnego😂

A u nas nie mogli cofnąć gry o 30 sekund po nieuznanej prawidłowej bramce bo i CaN’t dO aNyThInG :clown_face::clown_face::clown_face:

1 polubienie

To co zrobili w tym meczu to cyrk…

Tyle że tam nie było gwizdka bo trwała analiza sytuacji.

xd

Ale się pozbyliśmy czarnej owcy :slight_smile:
Dzisiaj kibicuję Leverkusen, szkoda że jak nie zdobędziemy mistrzostwa to chyba Wirtz do nas nie przyjdzie.

On by nigdy do nas nie przyszedł.
Gorące nazwisko jak Bellingham, Enzo, Haaland czy Mbappe.

Tutaj tacy nie trafiają.

1 polubienie

Sceny w Leverkusen, Wirtz piękny piłkarz

Genialny Wirtz pieczętuje genialny sezon - oby spięli się i przeszli suchą stopą cały sezon BL, a jeśli my odpadniemy, to i LE.

Brawo Alonso, brawo Aptekarze. Totalna demolka ligi w tym sezonie i w pełni zasłużone historyczne mistrzostwo. Teraz Xabi ma trudniejsze zadanie - obronić i pokazać, że nie jest jednosezonowym cudem.

Gratulacje Xabi, tylko niepotrzebnie przeciągasz powrót na Anfield :wink:

Jeszcze trochę i Xabi przypłaci mistrzostwo Niemiec jakimś zapaleniem płuc :wink:

https://www.facebook.com/share/r/nk1VqKJJHEb3TarU/

Leverkusen znów w ostatnich sekundach ratuje remis. Godne podziwu jak potrafią unikać porażek, z drugiej strony ta passa się kiedyś skończy i coś czuję, że w następnym sezonie bardzo obniżą loty. Zawsze w ostatnich minutach nie będą się ratować, narazie lecą na tej swojej serii ale jak wpadnie porażka, jedna, druga to już tak kolorowo nie będzie. W każdym razie tyle meczów bez porażki godne uznania.

Piłkarze Bayernu po tej wyrównującej bramce cieszyli się tak, jakby to po tym meczu zdobyli mistrzostwo :wink:

Po raz 11, zawodnicy Bayeru strzelają bramkę w minucie 90+ doprowadzając do remisu/wygranej. Tam jest MENTAL :stuck_out_tongue_winking_eye: 46 meczy bez porażki

Coś niesamowitego, ostatnia akcja meczu rzut wolny i gol. Ciekawe czy w następnym sezonie też będą w stanie powtórzyć te bramki w końcówkach czy to ten sezon bez porażki tak ich nakręca.