Conor Bradley

Bradley miał być chwilowym zastępcą TAA w obliczu kontuzji. Dał radę a obecnie… otwiera się szansa pójścia za ciosem i udowodnienia, że PO to jego rewir. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Trzymam mocno za niego kciuki. Niech wypchnie na stałe Trenta do pomocy bo ta nasza strona przy Trencie zawsze była trochę dziurawa :muscle:

1 polubienie

Conor wybrany piłkarzem miesiąca w PL. Niech idzie za ciosem, ma kolejne kilka tygodni gry ‘dzięki’ kontuzji Trenta.

Uwielbiam tego gościa. Ma świetne wejście do zespołu, jest waleczny, inteligentny na boisku, umie podłączyć się do akcji ofensywnej i był dziś moment, w którym brał ciężar gry na swoje barki. Od pierwszych minut w tym sezonie/roku wielką klasa, oby tak dalej!

11 polubień

Zgadzam się w 100%, to taki Trent tylko w obronie dużo lepszy i jest bardziej dynamiczny, kapitalnie wchodzi w pole karne a jednocześnie świetnie czyta grę i balansuje obrona/atak czego Trentowi brakuje. Będzie z niego kawał piłkarza.

1 polubienie

Ma imponujące wejście do drużyny, ale warto zauważyć, że jest to nieco inny typ piłkarza niż Trent.

Conor to wybiegany, ofensywny, prawy obrońca, który równie dobrze może grać na prawym skrzydle. W zeszłym sezonie większość spotkań rozegrał jako prawy pomocnik (45m, 6g, 5a), 2 jako prawy obrońca (2m, 0g, 1a) i nawet jeden jako prawy napastnik (1m, 0g, 0a). To piłkarz trochę przypominający Bale’a wchodzącego do gry w Tottenhamie, ale jest jeszcze lepszy w obronie.

TAA to piłkarz o wybitnym rozumieniu gry i przeglądzie pola. Grając na prawej obronie nie gwarantuje takiej typowej gry od linii końcowej do linii końcowej, ale operuje głównie w środku i bierze czynny udział przy kreowaniu okazji. Ma też kapitalnie ułożoną nogę.

Osobiście, w perspektywie sezonu-dwóch widziałbym ich obu jako podstawowych graczy. Conora jako pierwszy wybór na prawą obronę (i przy obecnej formacji z braku laku zmiennika Salaha), a Trenta jako środkowego pomocnika. Grunt, że obaj są uniwersalni i bez problemów ich pomieścimy. Jeden może grać na PO, ŚPD, ŚP i ŚPO, a drugi na PO, PP i PS.

Mają podobny start, tylko że Bale śmigał w Soton z potężnym Rasiakiem.

Ja zauważyłem inną rzecz. W pierwszej połowie Bradley mało widoczny, nie podawali do niego, Diaz głównie grał pierwsze skrzypce itd. W 2 połowie młody wziął ciężar gry na siebie i to od niego zaczęły się akcje atakujące i w konsekwencji wreszcie bramka VVD.
Oczywiście dużo też wkładu miał Gomez.

Jego pozycja to nie prawy obrońca tylko z tego co wiem ofensywny pomocnik ale w obronie świetnie daje radę i do tego ładnie nakręca ataki.

edit: tak jak mówicie, skrzydłowy. Ewidentnie ciągnie go do ataku.

1 polubienie

Rok temu Bradley głównie grał jako wahadłowy. W Liverpoolu jako prawy obrońca, a wcześniej jako dzieciak w Irlandii Północnej jako skrzydłowy. Wczoraj faktycznie w pierwszej połowie był mało wykorzystywany, ale w drugiej to się zmieniło i walnie przyczynił się do wygranej.

Jakby przyszedł Alonso lub Amorim to Bradley grałby na wahadle, gdzie byłby fenomenalny.

3 polubienia

Bradley to urodzony wahadłowy. Idealnie wpisałby się w taktykę Alonso.

To nie jest taktyka Alonso, nigdy przedtem tak nie grał nawet jako zawodnik. Postanowił jedynie nie spieprzyć systemu który zakorzeniony był w Leverkusen. Próbował grać na czwórkę z tyłu, ale po kilku meczach powrócił do trójki Bayeru. Nawet jak przejdzie do Monachium, Liverpoolu, tego systemu nie przeszczepi. Wyobraża sobie ktoś Bayern grający 352?

Uwielbiam tego chłopaka, świetnie wchodzi do pierwszego składu, lubie oglądać jego wyczyny. Oby ciągle sie rozwijał a zostanie jednym z najlepszych.

Nie wiem jak wam, ale mi nie podoba się to, że ostatnio młody tak często schodzi do środka. Zdecydowanie lepiej wygląda jak gra przy linii i jak schodzi do środka to brakuje na flance jego dynamiki i rajdów. Niech młody nie próbuje wchodzić w rolę Trenta a po prostu będzie sobą.

Robi to co mu każe Kloop. Myślisz, że wbiega tam bez jego wiedzy ?

4 polubienia

Na stronie jest wywiad, gdzie Conor mówi, że Jurgen mówi mu, żeby schodził do środka. Ja w sumie wolałbym aby młody biegał przy linii, bo jest szybszy niż TAA, no ale wiadomo, Jurgen tu rządzi :wink:

1 polubienie

Conor ze zwycięską bramką w prestiżowym meczy ze Szkocją:

20 polubień

Artykuł na temat Conora i jego przeszłości sportowej, nie tylko w futbolu.

https://angielskieespresso.pl/post/134934/2024/03/28/conor-bradley-liverpool-premier-league-futbol-gaelicki-bieganie-sporty/

3 polubienia

Niestety Conor wypada na 2-3 tygodnie z powodu kontuzji kostki. Duża strata, bo przy powrocie TAA można było Anglika na stałe dać do środka, zwłaszcza na mecz z Atalantą kiedy musimy gonić wynik. A tak ? Znowu Gomez na prawej obronie ?

Trent na PO jako dodatkowy zawodnik kreatywny w ofensywie

No właśnie czy nie lepiej, aby zagrał stricte w drugiej linii z Maciem i Eliottem ? Mógłby odpuścić kwestie defensywne.