Copa America

Oglądałem ten mecz z Urugwajem, gość był tragiczny, i do tego tak samo wk…ący jak Vinicius. Jedyne co pokazał to padolina, pyskówki, wystawianie tyłka (“ochrona piłki” w stylu Sterlinga xD) i jeden kiepski strzał. Ogólnie mam wrażenie że wraz z postępem technologicznym poziom intelektualny piłkarzy, zwłaszcza tych z Ameryki Płd., jest coraz niższy.

3 polubienia

A kto myślał że zrobi? Za to nasi dzbanotorzy bez przerwy się nad nim spuszczali porównując go do Ronaldo, Maradony czy Hulka (Sic!)

I Barcelony :smirk:

1 polubienie

Ostatnim prawdziwie magicznym piłkarzem Brazylii był Neymar. Pozostaje tylko zapłakać, że chłop poszedł do tego Paryża.

1 polubienie

Polscy komentatorzy to w głównej mierze fanboje Realu, wystarczy posłuchać jak wychwalają co krok Kroosa, Ronaldo czy kogokolwiek - bez względu na poziom jaki prezentują. Zresztą nie tylko polskie media, widziałem grafiki, gdzie wpychano Bellinghama do najlepszej XI Euro, gdzie zabrakło miejsca dla Gakpo.

1 polubienie

Endrick to wielki talent pod względem atletycznym nie jest to jakiś niesamowity drybler czy kreator. Jeśli go przyrównywać profilem to pewnie bardziej do Mbappe. Do Neymara natomiast przyrównywany jest niedawno podpisany przez Chelsea Estevao, któremu piłka klei się do nogi i jest lepszym dryblerem czy kreatorem.

E: Zresztą jak tam ma iść Brazylii jak trenera mają w poważaniu :joy:

https://x.com/BrazyliaFutbol_/status/1809900490592805130

Nie dziwię się już czemu tak chcieli tego Carlo by ogarnął ten syf.

Nie pierwszy raz. Na WC 2022 było to samo. Jak idiotom trener kazał powrót do defensywy a ci huzia na Józia do przodu i dostali gola na karne. Tam chyba coś poszło nie tak w ostatnich latach, że piłkarze nawet jak osiągną stosunkowo niewiele to mają się za wielkie gwiazdy.

Problemem kadry Brazylii jest mentalność zawodników, zaraz potem selekcjonerzy.

Brazylia miała potencjał na tytuł na MS’22, ale opierając skład na potęgach intelektu pokroju Neymara, Antony’ego, Viniego czy Richarlisona sami się wyeliminowali z walki o złoto.
Dobry trener sensowniej ułożyłby zespół, biorąc do kadry Bobby’go, który chętnie pracuje dla zespołu i był wtedy w świetnej dyspozycji.

Teraz podobnie, z tym, że w roli twarzy zespołu turlającego się Neymara zastąpił płaczący Vinicius. Poza tym faktycznie kadra sporotowo słabsza.

Mam wrażenie, że jak obiecujacy zawodnik jest Brazylijczykiem to od razu zaczyna się go traktować jako gwiazdę i znacznie lepszego piłkarza niż jest faktycznie.

2 polubienia

Nie przesadzałbym, że Neymar był problemem Brazylii. W reprezentacji radził sobie bardzo dobrze mimo, ze wielu pamięta jego turlanie. Świetny bilans 79 bramek w 128 meczach czyniący go najlepszym strzelcem w Brazylii w historii sam się nie zrobił.

Potencjał na MŚ może mieli ale ich ofensywna trójka Vini-Richalison-Raphinia była dość przeciętna. Vinicius od dawna nie potrafi przenieść swojej gry z klubu na reprezentacje. Odpadli w ćwierćfinale z Chorwacją po karnych, więc nie można też nazwać tego wielkim blamażem. Rok wcześniej przegrali finał Copa America 1:0 z Argentyną po równym meczu, więc nie są to tragiczne wyniki.

Myślę, że teraz jest większy problem jak to nazwałeś mentalny gdy odeszli liderzy kadry jak Thiago Silva, Neymar czy Casemiro. Brakuje naturalnych następców. Pod względem sportowym powinien to być Vinicius ale wszyscy wiemy, że gość kompletnie nie panuje nad emocjami.

Ja myślę, że z lepiej zbilansowanym składem przeszliby Chorwatów, ich atak to były mentalne dzieciaki plus kilku drewniaków, zamiast strzelić drugiego gola woleli się popisywać sztuczkami rodem z podwórka i nie kalać się defensywą.

A w obecnej kadrze im dalej własnej bramki tym gorzej, atak to znów przereklamowane grajki i dzieciaki reklamowane jako przyszłe gwiazdy futbolu. Brakuje im zadziorności i nastawienia na cel, co widać u największych rywali (Urugwaj, Argentyna)

Brazylia patrzac historycznie przezywa najgorszy okres jezeli chodzi o bilans na MS.
Po wygranej w 2002 roku na kolejnych 5 turniejach! nie dotarli ani razu do finalu ba! tylko raz byli w polfinale u siebie i wiadomo jak to sie skonczylo. :grimacing:
To jest dla nich nie do przyjecia i katastrofa wrecz narodowa w szczegolnosci kiedy jeszcze musza przyjmowac sukcesy malo lubianych przez nich Argentynczykow.
Dotychczas “wielka smute” przezywali w latach 1974-1990 ale tam przynajmniej zajeli 4 i 3 miejsce na Mundialach w RFN (ten rajd Grzesia Laty :poland: :muscle: ) i u rodakow Messiego.

Szczerze mowiac to watpie aby przerwali ta passe na boiskach USA choc stamtad maja jak najbardziej pozytywne wspomnienia czyli tytul mistrza swiata w 1994-ach ci Bebeto z Romario :smile:

EDIT. I Leo z 1 bramka na Copa! :grinning:
Argentyna zasluzenie w finale a Messi oraz di Maria stana przed szansa wywalczenia kolejnego/obronienia tytulu.
Nasz Maca spedzil 78 minut na placu gry.

Argentyna w finale, niestety zdobywca złotej piłki już raczej znany

Z ciekawości, bo wiadomo, że szyderka z Twojej strony. Komu byś dał tę złotą piłkę? :slight_smile:

https://x.com/nocontextfooty/status/1810898678393016796
De Paul wczoraj mało nie zginął na boisku

@ynwa19
tą konkretną na szczęście nie dostałem, ale widać natychmiastowy agonalny ból u Argentyńczyka, to nie są żarty :stuck_out_tongue:

edit.
https://x.com/TrollFootball/status/1810861901502353848
znalazłem jeszcze jedno, na prawdę ci Kanadyjczycy są bezlitośni

1 polubienie

A dostales kiedys tak pilka w plecy? Boli jak diabli! :wink:

@Loku64 a odezwala sie jak widze milosc do blizniego i wspolczucie :face_with_hand_over_mouth:

1 polubienie

Tu nie chodzi komu my byśmy dali. Ale niestety sposób wybierania zwycięzcy ZP jest kuriozalny i korupcjogenny. Jeżeli Jude nie pociągnie anglików do ME, a Agrentyna zdobędzie CA (nawet jak Leo będzie grał tak jak do tej pory - czyli słabo) to ZP znów dostanie Messi… Bo jakiś dziennikarzyna z Bahamó czy Samoa zobaczy, że Messi ma tytuł i pyk.

Rozumiem, że oglądałeś jakikolwiek mecz Argentyńczyka na Copa? Tak pytam, bo ze wszystkich Argentyńczyków na popularnych serwisach typu “sofascore” oceniany jest zdecydowanie najwyżej, a z innych reprezentacji przebija go wyraźnie dotychczasowy zawodnik turnieju - James Rodriguez.

Skoro bezpodstawnie hejtujesz GOAT’a, to powiedz komu byś dał złotą piłkę? Viniciusowi za rasizm czy Mbappe za grę w PSG? Bo na Euro to on się za bardzo nie pokazał.

No może jeszcze ten Bellingham za pierwsze pół roku w Madrycie.

Szczerze mówiąc koło dupy lata mi ten plebiscyt bo Messi swoimi kradzieżami ZP, w szczególności Lewandowskiemu i Van Dijkowi zepsuł go i ośmieszył całkowicie. Oprócz fanbojow Messiego to chyba juz nikt nie traktuje tego poważnie.
Tak więc jeśli Urugwaj wygra CA powinno się dać nagrodę Nunezowi.

6 polubień

Dawno nie widziałem nic tak brutalnego :sweat_smile:

Żałośni są ci współcześni piłkarze, żaden z nich nie ma jaj. Brakuje twardzieli w stylu Milnera.

Jude, Foden czy chocby ten Bembape albo inny Vinicius. Generalnie ktokolwiek grajacy w powaznej lidze, zdobywajacy trofea i stanowiacy o sile zespolu, a nie random z ogorkowej ligi, ktory strzeli jedna bramke w duzym turnieju reprezentacji. xD Skoro Messi mialby zaslugiwac na ZP to podaj mi chociaz dwa sensowne argumenty czemu na rowni nie mozemy rozpatrywac Rodriego, Cuccurelli czy innego Jesusa Navasa jezeli Euro wygra Hiszpania? xD

Aczkolwiek temat podsumowany juz:

ps.
Nie rozumiem dlaczego Pan Theodoros Zagorakis nadal bez ZP. Przeciez zostal MotM w finale Euro 2004. A Angelos Charisteas to juz w ogole krol futbolu, nawet brameczke wtedy puknął.

4 polubienia

Zdecydowanie Vinicius albo Bellingham za rozegranie indywidualne dobrych sezonów oraz wygranie ligi i LM.

2 polubienia