Copa America

Źródła tych rewelacji - wyżej były wrzucane filmy z Twittera, gdzie na jednym z nich z tłumu Kolumbijczyków poleciała butelka w kobietę z dzieckiem na rękach.

Ogólnie to w USA ma byc następny mundial, więc ciężko będzie sprawe zamieść pod dywan. Ciekawi mnie jaka będzie narracja i kroki podjęte w związku z sytuacją.

Skandal, że nie było policji na miejscu ani żadnej ochrony. Żeby na takim turnieju piłkarze musieli sami bronić swoich rodzin?

Organizacja Copa beznadziejna.
Niewymiarowe boiska, nawierzchnie jak na pastwiskach, brak bezpieczeństwa na trybunach…

A Darwin zachowal sie adekwatnie do sytuacji, musiałbym byc idiotą zeby go za to krytykować.

No oni grali na boisku do Futbolu Amerykańskiego i tam takie rzeczy jak bijatyki fanów sie nie zdarzają. A wpuścili kibiców, których przeważnie dzielą mundurowi z szotganami. Ochrona w ogóle sobie nie radziła.

W sumie sam się zastanawiam kto ma rację. Bentancur rzucił w fanów szklaną butelką, która rozbiła się na głowie fana jego drużyny. Chora sytuacja. Policja zabezpieczyła ponad 150 nagrań zdarzeń więc powinniśmy się dowiedzieć na dniach. Ciekawe czy Darwin dostanie pół roku kary gry. A ciekawe co z Bentacurem idiotą.

Ekscesy na trybunach można opisywać i analizować godzinami i pewnie tak w najbliższych dniach będzie, ale mnie martwi coś innego. To, że Darwin w dalszym ciągu marnuje sytuacje na potęgę. Dostaje dobrą piłkę, wychodzi do niej, robi sobie miejsce i pudło. Nad bramką, obok bramki, w słupek, poprzeczkę, bramkarza. Mam coraz większe obawy, że to się nie zmieni. On nie ma chłodnej głowy, a bez tego ciężko seryjnie wykorzystywać okazje.

Zresztą z tym krzesłem też doszedł do dobrej sytuacji i… :wink:

3 polubienia

https://x.com/the_cruisetv/status/1811358696691093561
przy tym poscie wiele jest filmikow i informacji. W każdym razie ja mam wrażenie, że trochę te całe “rodziny” prosiły się o problemy, a że byli w mniejszości to trochę problemów się zrobiło. Piłkarze chyba zobaczyli, że swoi są bici, a do tego dostali lanie w meczu to się wdali w niepotrzebne bójki. W każdym razie każdy wydaje się być po trochu winny(Urugwajscy kibice/rodziny, kolumbijscy kibice, organizacja, służby porządkowe i sztab+ zawodnicy Urugwaju.)

Popatrzcie na zachowanie Nuneza. Są przepychanki, ale to Darwin pierwszy się wyrywa z szeregu i leci z pięściami do kibiców rywali.

Dzisiaj w nocy finał Copa America, Argentyna-Kolumbia.
Albo Alexis, albo Luis zostaną mistrzem Ameryki, mam nadzieję, że dołączą do dwóch mistrzów Europy.

Też bym chciał Nico Williamsa i Zubimendiego u Nas :heart:

1 polubienie

I Argentyna :argentina: z 3 kolejnym tytulem jak Hiszpania swego czasu :smiley:
Lautaro Martinez zapewnil wygrana w dogrywce bez udzialu w niej kontuzjowanego wczesniej Leo.

Argentyna obroniła tytuł, a nasz Macc zostaje mistrzem po raz kolejny. Teraz zmierzą się we Finalissimo z Hiszpanią.

2 polubienia

Messi najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii [45]

W jakim sensie?
Do 3 tytułów mistrza świata Pele to mu jednak brakuje! :smiley:

A ile LM wygrał ten Pele? Chodzi po prostu o ilość zdobytych pucharów.

Wiem o co chodzi :smiley:
Pele nie mogl wygrac LM bo po pierwsze jeszce nie istniala a po drugie nigdy nie zostal pilkarzem europejskiego klubu.
Dobre nie robmy off-topu :rofl:

Czyli Pele nawet nie grał w najlepszych ligach świata. Poza tym nie było LM ale był Puchar Europy czy tam Zdobywców Mistrzów Krajowych. Czyli Liverpool nie ma 6 zdobytych LM bo w latach 70-80 jej jeszcze nie było?

To było pytanie retoryczne z tą LM. Natomiast trzeba docenić karzełka bo jednak grał w najbardziej prestiżowych rozgrywkach i klubowych i krajowych. Wszystko wygrał. Dla mnie Mistrz Świata to jak dwie zdobyte LM.

Po prostu powinno być napisane “piłkarzem z największą liczbą trofeów” i by było wszystko jasne. Oczywiście oprócz tego czy liczymy superpuchary, olimpiadę i inne takie dziwaczne turnieje :smile:

Niech mnie ktoś poprawi, ale Pele nie był pierwszym transferem z Brazylii do innego kraju? Oni w tamtych czasach mocno byli zabetonowani w swojej lidze.

Chyba coś w tym jest, bo tak widzę pierwsze nazwiska jakie sie pojawiaja brazylijczykow w Europie to urodzeni na przelomie lat 50. i 60. Pele na koniec kariery mial epizod w MLS z czego kojarze