Darwin Núñez

Oczywiscie,ze otrzymuje swoja wyplate ale mnie irytuje to “wywalanie na pierwsza strone” sumy transferowej,tak jakby Darwin byl winnym,ze tyle kosztowal, i kreowanie z tego koronnego argumentu typu “no jak to,on musi strzelic ze 20 goli+ poniewaz zaplacono za niego ogromne pieniadze.”

A wymagania mam o czym pisalem wyzej :smile:

1 polubienie

Ja osobiście nie winie Darwina, ale po mału nie widzę sensu pakować tak dużych pieniędzy w pojedynczych piłkarzy.

Z naszego podwórka Núñez kosztował klub 2 razy więcej i pobiera z klubowej kasy 2 razy więcej pieniędzy od Gakpo.

Nie rozumiem nazywania go totalnym flopem.
Ale też rozumiem ludzi czepiających się ceny.
To jak z kupowaniem dowolnych rzeczy czy usług.
Płacisz więcej, więcej wymagasz.
Chyba, że ktoś kupi Audi w cenie Ferrari i jest z tego zadowolony.
Przez wysoką cenę Darwina nie ściągnęliśmy pomocnika.
Co już realnie odbiło się na nas w tym sezonie.

1 polubienie

Jaki znowu mój kanał? :open_mouth:

Andy Caroll, 10 milionów tańszy a pożytek z niego niemal taki sam jak Darwina w tym sezonie :rofl: :rofl:

[ŻART- nawiązanie do słynnych w tym wątku porównań] - ostrzegam, bo wiem, że wielu jest skłonnych mi to potem wytykać.

Świetne przekręcenie logiki. Szapo ba. Pozwól, że ja jednak będę uważał, że NAPASTNIK kupiony za 90 milionów te bramki MUSI strzelać…

I tu leży właśnie problem w obecnej sytuacji klubu, ale to nie ten wątek, więc nie ma co rozwijać.

I strzela, ma ich już 15 na swoim koncie, drugi najlepszy wynik w drużynie, a przed nami jeszcze 7 meczów.

Radbug, a mi juz nie odpowiesz? :((

Kuzwa ja rozumiem, że można być niezadowolonym z Darwina, ale żeby było więcej narzekań na tej stronie z Urugwajczyka niż z takiego Hendersona to jakiś cyrk.

Tak wszyscy wiemy, że Nunez kosztował z bonusami prawie 100 milionów, nie trzeba codziennie o tym przypominać, bo to nie ma znaczenia.

Wyobraźcie sobie, że jesteście młodym piłkarzem, idziecie do wielkiego klubu i niedość, że musicie szybko dostosować się do poziomu ligi to jeszcze w internecie jakieś psy ciągle wam przypominają, że kosztowaliście setki milionów i za te pieniądze można byłoby wykarmić cały region w Afryce…

Niektórzy chyba myślą, że to Darwin sobie zażyczył tych 100 milionów. Benfica chciała go sprzedać za 50, ale Urugwajczyk powiedział, że za mniej niż stówę nie idzie :rofl:

4 polubienia

Ja sobie tak siedzę na tym forum i się zastanawiam… gdzie jest hejt na naszego egipskiego króla? No dobra jak ma dogodne sytuacje to bramki postrzela, ale w samej grze to w ogóle nie pomaga. A czasami to w ogóle mi się wydaje jakbyśmy grali w dziesiątkę.

Nunez z samego zachowania na boisku i pracy daje 300 razy więcej niż taki Salah.

Ale tak serio Radbug. Jeżeli w przyszłych sezonach Nunez będzie grał jako rezerwowy. Chociażby jak waleczny, efektowny i charakterny. To przyznam ci racje, że była to pomyłka. A jest taka możliwość patrząc na konkurencje w ataku i to jak przyjemnie się patrzy na Gakpo i Jotę. A któryś z tej trójki usiąść raczej będzie musiał jeśli kolegom starczy zdrowia.

Bo nie zadałeś żadnego pytania :man_shrugging:

“Whataboutism”, ale odpowiem.

Przecież to jest bardzo proste. Nikt Hendersona nie broni, że jego podania do tyłu są celne i ma 99% skuteczności takich podań. Przeciwnie, wszyscy po nim jadą, że pomimo bycia kapitanem nie dowozi z formą i nic nie daje drużynie na boisku. Darwin marnuje setki? Ma tylko 9 goli w lidze? NIE SZKODZI! Co 2 użytkownik w tym wątku będzie go bronił, bo jest młody i w sumie to “dochodzi do tych sytuacji”. A że je na potęgę marnuje? Oj tam, oj tam. PATRZ! Statystka goli po wywalczonych przez Darwina rożnych jest wspaniała - na to zwróć uwagę hejterze!!!

No i Hehehendo nie kosztował nas 80 -100 milionów.

Ba! Z samego wyglądu! Dzięki temu przeciwnicy się nas boją i wygrywamy! Nawet jak goli nie strzela. Z 160 cm Salaha pożytek mamy tylko gdy strzela gola za golem, a potem chlip chlip schodzi do szatni. Widziałeś żeby Salah zajebał z dyńki obrońcy przeciwnika? No właśnie, a Darwinek już w jednym ze swoich pierwszych meczów zaznaczył swoje terytorium! Prawdziwy GOAT!

Nie trzeba i tego nie potrzebuję. Bardziej interesuje mnie bym na końcu miał rację w wątku FSG. :wink:

Tutaj nawet nie chcę mieć tej racji. Liczę, że w przyszłym sezonie strzeli jakieś 25-30 goli w lidze bo tyle powinniśmy wymagać od drugiego sezonu zawodnika za okolice 100 milionów, co nie?
Zobaczymy jak będzie prezentować się w presezonie i wtedy podbiję swoją nadzieję, albo ja stracę. Darwin to nie jest ostateczna oferma. Nawet te marne 9 bramek pokazuje, że potrafi strzelić gola (marnując przy tym 2 setki ale to inna sprawa). Trening z Kloppem tez robi swoje. Może wystrzelić z formą i oby to zrobił.

Jednak jeżeli ktoś nie rozumie dlaczego jego transfer i słaba gra, jest dla nas tak problematyczny w tym sezonie… to chyba już nie zrozumie, a mi nie chce się tego kolejny raz tłumaczyć.

1 polubienie

Po czym strzelasz ponad 30 goli w samej lidze w swoim pierwszym sezonie, bijesz jej rekord, twój klub prawdopodobnie wygra Premier League i możliwe, ze Lige Mistrzów, jesteś królem strzelców w obu tych rozgrywkach, masz 22 lata, nazywasz się Erling, reszta to historia…

2 polubienia

Daj Darwinowi 9 graczy z pola City i po sezonie będziemy oceniać. Co za problem? Skoro marnuje setki w LFC to może w City będzie wszystko wykorzystywał?

2 polubienia

@WuJa

Kto wypracował Darwinowi 19 setek w tym sezonie, które zmarnował? Duch święty? Sędziowie? Może kibice z trybun podawali?

Bo przecież nie 9 graczy z pola Liverpoolu…

2 polubienia

Może i być tak jak piszesz, że to"Duch Święty ". Akurat nie wierzę w te sprawy. A może po prostu trawa w Anglii jest za szybka. Zluzuj majty i odpuść na jakiś czas. Twierdzisz, że jest przepłacony i ok. Co nie zmienia faktu, że jeszcze rekordowym transferem nie jest bo spełnił wszystkich warunków z transferu. Na chwilę obecną jest wartością dodaną a to czy Klopp mógł inaczej spożytkować kasę z transferu Darwina tego raczej się nie dowiemy. Sam powinieneś wiedzieć, że podobno jak Klopp się uprze na jakiegoś grajka to nie odpuści. Więc albo on go bardzo chciał albo miał narzucone z góry że Darwin i nikt inny.

Nie no, kolejny…

Jak niby mam odpuścić? Już niemal dochodzimy do zgody, prawie mamy konsensus, że tak, owszem przepłacony, spoko, czekamy na next sezon, wszyscy mu kibicujemy i na niego liczymy, a na końcu taki kwiatek.

No nie da się.

1 polubienie

Bardziej mi chodziło o to że kilka bramek strzelił. Nie patrze przez pryzmat ceny jaka klub na Niego wywalił.

Czy te gole dawały 3pkt czy nie, nie można odmówić że ich nie strzelił.

Sezon jest stracony ale to wina Kloppa/FSG, że tak zostały spożytkowane pieniądze.

Pytanie kto w 100% odpowiada za transfer Nuneza? Ktoś kiedyś pisał, że Klopp Salaha nie chciał. Może w tym przypadku też miał narzucone?
Nie siedzę w klubie. Nie znam osobiście Fabiana Mrozka z forum. Może więcej człowiek by wiedział.

Standardowo bardzo duzo glupot, polprawd i chohołów od ulubienca forum wiec ja tylko nawiaze do jednej z nich.

I strzela. Nunez pomimo zawieszenia, kontuzji czy grania na pozycji, na ktora sie totalnie nie nadaje i sadzania go na lawce jest drugim strzelcem Liverpoolu i ustepuje tylko Salahowi, ktory jest w Top 5 najlepszych pilkarzy na swiecie ostatnich kilku sezonow. W dodatku ustepuje mu jedynie ze wzgledu na ilosc meczy i rozegranych minut. Podejrzewam, ze Haaland nie wygladalby wiele lepiej w obecnym Liverpoolu, zwlaszcza grajac regularnie na skrzydle, nie zdziwilbym sie gdyby siedzial na lawce kosztem Joty/Firmino/Gakpo bo to sa najlepsi napastnicy w rozumieniu Kloppa.

Piłkarz - Bramki - Bramki per 90 - Minuty/Bramke

Darwin Nunez - 15 - 0.62 - 146
Mohamed Salah - 27 - 0.66 - 136
Harry Kane - 27 - 0.62 - 145
Son Heung-Min - 12 - 0.33 - 272
Marcus Rashford - 28 - 0.68 - 133
Antony - 8 - 0.27 - 334
Erlig Haaland - 48 - 1.34 - 67
Riyad Mahrez - 15 - 0.56 - 162
Martinelli - 15 - 0.42 - 217
Gabriel Jesus - 9 - 0.44 - 204
Kai Havertz - 9 - 0.28 - 323
Raheem Sterling - 7 - 0.29 - 305
Callum Wilson - 11 - 0.55 - 163
Miguel Almiron - 11 - 0.40 - 226

Porownanie najlepszych strzelcow czolowych ekip, pomijajac kosmicznego Haalanda, ktory bez watpienia ma zarowno wiekszy talent niz Nunez (i ktokolwiek inny na swiecie) oraz po prostu swietny zespol, ktory pracuje na jego dorobek, jedynie Salah i Rashford wygladaja lepiej od Nuneza. Przy czym pierwszy to po prostu swiatowy absolutny top od kilku lat, a drugi gra sezon zycia, jednoczesnie jest nieprawdopodobnym talentem i gra w po prostu lepszym na chwile obecna zespole.

Genialny Suarez w swoim pierwszym sezonie miał mniej wiecej tak:
Luis Suarez - 17 - 0.47 - 191

O innych zawodnikach typu Firmino czy Mane i ich statystykach w pierwszym sezonie nie bede nawet strzepic ryja bo wiadomo, ze byly znacznie gorsze od Nuneza. Tak naprawde jedynie Torres i Salah mogli sie pochwalic lepszymi statystykami od Urusa, oni bardzo latwo i gladko weszli w zespol, a na to sklada sie bardzo wiele czynnikow. Chocby takich na jakiej pozycji bedzie pilkarz wystawiany czy omina go kontuzje i zawieszenia, czy taktyka zespolu mu podpasuje i finalnie rzecz jasna jego talent. Tego ostatniego mozna byc pewnym w przypadku Nuneza, a wszystkie wczesniej wymieniane rzeczy zawiodly. Dlatego jest “tylko” jednym z najlepszych statystycznie napastnikow w lidze, a nie jest najlepszy lub nie walczy o miano najlepszego.

13 polubień

Salah był bardziej doświadczony i po przygodzie już w PL. Torres to mega kocur był, właśnie coś pokroju Haalanda, tylko o innej charakterystyce.

Tak teraz patrzę, że Torres przed transferem do nas miał niemal 50 meczy w kadrze i kilkanaście bramek. Do tego był kapitanem w Atleti i ogólnie uważany za jeden z największych talentów od kilku lat, a wszystko w wieku 23 lat.
Kiedy zrobimy podobny transfer :smiley: ?

3 polubienia

nie ma jak to porównywać do Haalanda, który zaraz pobije wszystkie rekordy PL - i co z tego, że ma 22 lata. Pytanie czy w następnych sezonach utrzyma taka średnią. Jesli utrzyma to będzie wiekszy fenomen niz Ronaldo i Messi - a rozumiem innych napastników też kibice do nich porównywali?
Ten strzela tylko tyle, a zobacz ile strzela Messi?

2 polubienia

W innym temacie wlasnie pisalem, ze Torres to byl nasz ostatni taki naprawde “duzy” i glosny transfer. Mozna sie spierac, ze przeciez Mane, Salah, Ali czy VvD to tez byli kozacy. No byli dobrzy, ale nie osiagali tego co Torres i to nie byly tak gorace nazwiska, ktorego zreszta chcialo kilka klubow. :slight_smile:

4 polubienia