Darwin Núñez

Nie zgadzam sie z toba , bo Diaz gra piach a ja tu widze jakies plusy z jego gry . To tak jakbys chwalil Mauguajera za to że biega i odbija pilki glowa , przeciez widac ze eliot i luis graja slabo i predzej o swoje nogi sie potykaja . Myśle ze 1 mecz odpoczynku dobrze im zrobi

1 polubienie

Nie mam problemów z czytaniem, jeśli piszesz, cytując, że chciałbyś zobaczyć Diogo na lewej, Darwina na 9 i Mo na prawej z Bobbym na 10, to logika podpowiada, że Diaz usiądzie na ławce, bo raczej nie miałeś na myśli, wystawienie go w obronie.

Nie wiem co chcesz udowodnić, zarzucając mi brak umiejętności czytania, skoro sam nie pamiętasz co piszesz. To, że Diaz miałby usiąść na ławce wynika z Twojej wypowiedzi.

3 polubienia

Ja serio sie nie dziwie, ze my jestesmy wyszydzani przez pozostala czesc kibicowska, kiedy ludzie produkuja wysrywy typu: Jota - Nunez - Salah z przodu, Firmino za nimi i do tego jeszcze on przeciez nie wspomina o sadzaniu Diaza!!!

Jeśli faktycznie jesteśmy wyszydzani to przez takich “użytkowników” jakich się ostatnio nazłaziło co nie napiszą nic merytorycznego tylko posty typu “Nie strzymie on chciałby zobaczyć takie ustawienie ataku no nie moge co za typ !!11oneone”.

Więc uważasz że Diaz powinien wychodzić w wyjściowej XI i grać 90 minut w każdym meczu do końca sezonu?

1 polubienie

Oczywiście, jego work rate i wkład w grę jest o wiele większy niż kogokolwiek innego z naszej formacji ofensywnej.
Jego głównym problemem, np. w pierwszej połowie było to że był osamotniony i najczęściej dostawał piłkę będąc odwróconym tyłem do bramki przeciwnika, co powodowało że musiał cofać się do tyłu. To zmieniło się w 2 połowie co zaowocowało golem i kilkoma groźnymi sytuacjami z jego strony.

Po drugiej stronie Salah nie pokazał po raz kolejny zupełnie nic, za co został zdjęty boiska - jak na niego bardzo szybko.

Wolę gościa, który nie jest perfekcyjnie skomponowany z zespołem, ale zasuwa i ma w sobie sportową złość, niż tych którzy sobie truchtają i śmieją się jak zmarnują sytuację, lub nie chce im się wracać na pozycję.

Klopp i Robbo mieli rację w wywiadach, jesteśmy ustawieni źle na boisku, nie mamy presingu i każdy biega jak pojedyncza jednostka, a nie gramy jak zespół. Tu potrzeba chęci i ludzi którzy są głodni gry i zwycięstw, to było nasze główne paliwo i Diaz nie potrzebuje czasu na ławce tylko gości, którzy mu pomogą, bo nie pierwszy raz w tym sezonie to z jego strony idzie jakiegokolwiek zagrożenie bramki rywala.

3 polubienia

No na pewno nie powinien byc sadzany na lawce, typie. I co zmieniasz nagle tak, zeby wyszlo na twoje? Zgas lepiej konsole, bo tylko tam twoje geniusze taktyczne maja racje bytu.

Zaciekle walczysz z chochołem, którego sam stworzyłeś. Przekonujesz mnie że Diaz jest dobrym zawodnikiem, a gdzie ja napisałem że jest złym? Tylko że gra zbyt indywidualnie, co potwierdzają statystyki (kluczowe podania, asysty) i że to powinien poprawić.
Nie napisałem również że powinien zostać posadzony na ławce, tylko że chciałbym ZOBACZYĆ pewne ustawienie bez jego udziału bo wydaje mi się że mogłoby być interesujące. Żeby zobaczyć takie ustawienie wystarczy godzina w dowolnym meczu. Jeśli godzina to jest dla ciebie “usadzenie na ławce” to tak, chciałbym usadzić Diaza a także Salaha, Virgila, Thiago, TAA czy Alissona. Każdy zawodnik czasem siedzi na ławce czy nawet na trybunach, to się nazywa rotacja i stosuje ją każdy klub na świecie. Ale ty żeby tego nie przyznać posunąłeś się do kuriozalnego stwierdzenia że Diaz powinien grać w każdym meczu sezonu od deski do deski, łącznie z Derby w pucharze. W zeszłym sezonie to by było 5670 minut plus dogrywki i karne, serio uważasz że to jest możliwe? I co mają w tym czasie robić inni napastnicy?
Dziwię się że muszę prowadzić taką dyskusję z tobą bo kojarzę cię z normalnych wypowiedzi, tymczasem sprzymierzyłeś się z tym całym wickedem czy jakoś tak, który jest trollem z kontem od 10 dni i nie napisał jeszcze nic merytorycznego tylko jakieś prymitywne zaczepki, na które nawet nie warto tracić czasu odpowiadając :slight_smile:

2 polubienia

Czy jakos tak xD Byc moze sprzymierzyl sie ze mna, bo piszesz kocopoly? Co ma do tego, kiedy zalozylem konto? Czujesz sie lepszy z tego powodu, ze masz dluzszy staz na forum? Chlopie, prosze cie.

I o merytorycznej dyskusji wypowiada sie osoba, ktora zabiera sie za naprawianie pozycji, ktora akurat w tej druzynie w tej chwili funkcjonuje najlepiej. Jesli odpadnie ci kolo to raczej naprawiasz to, ktore odpadlo czy wymieniasz tamte, z ktorymi jest wszystko w porzadku?

1 polubienie

Aaaa szkoda strzępić ryja, do każdej nowej wypowiedzi dodajesz jakieś nowe nowe informacje, potem zarzucasz mi brak merytoryki, a na końcu skupiasz się na detalu, który praktycznie jest nieistotny w całej mojej wypowiedzi, czyli fakt grania nim “każdego” meczu. Dla mnie to był każdy istotny mecz, nie brałem pod uwagę meczów z 5 ligowcem w pucharze Carabao, bo samo założenie jest totalnie nie logiczne.

Ty chcesz posadzić Diaza, ja nie, dałem Ci argumenty, dlaczego tak uważam i tyle. Jeśli masz problem z rozumieniem tekstu czytanego i wyciąganiem wniosków z moich, ale także swoich wypowiedzi to już niestety nie pomogę.

adamne z jełopami nie ma co dyskutować, naprawdę szkoda sensu :slightly_smiling_face:.
Poczekajmy ten tydzień i zobaczymy co nam Klopp zaproponuje.

1 polubienie

Widocznie przypadki Fabinho i Robertsona jeszcze niewielu nauczyły cierpliwości do nowych nabytków. Darwin ma o tyle gorzej, że wchodzi w zespół który jest w beznadziejnej formie i ma być rozwiązaniem naszych problemów za 100 baniek, jednak ciężko oczekiwać czegoś wielkiego od napastnika, jeśli obrona i pomoc daje dupy od początku sezonu.

11 polubień

Coś czuję, że będzie podobnie jak w Benfice. Pierwszy sezon średni, poświęcony bardziej na naukę ligi i lepszej współpracy między Diazem i Salahem. Dobrze, że incydent z Andersonem miał miejsce tak szybko, bo też jest to cenna lekcja dla Darwina. Mocno niektórzy się zdziwią kiedy ten „flop” w sezonie 23/24 będzie jak Haaland co mecz strzelał bramki.

2 polubienia

Przypominam że Suarez sam ciągnął kilkukrotnie gorszy zespół za uszy przez kilka sezonów, wiec takie pisanie że nie ma co zbyt wiele oczekiwac od napastnika za 100 milionow jest smieszne.

1 polubienie

Haaland wchodzi i robi z tą ligą co chce. Z LM zresztą też. Nie skreślam Darwina, bo niewiele jeszcze pograł, ale przegrywa ten pojedynek. Napastnik kosztujący tyle powinien sam strzelać i nie liczyć na pomoc.

Powinien strzelać sam? Jak można w ogóle na coś takiego wpaść, może najlepiej powinien sam wygrywać mecze i co spotkanie ładować hat-trick? Haaland jest w topowym zespole, otrzymuje wiele podań i trzeba przyznać, potrafi z nich właściwie skorzystać, to samo Lewandowski. Gdybyś umieścił w tak grającym Liverpoolu Haalanda czy Lewandowskiego mieliby maksymalnie 1-2 bramki więcej od Darwina, z pustego i Salomon nie naleje.

Natomiast tak Nunez ma wiele do poprawy, dajmy mu trochę czasu i nie skreślajmy przedwcześnie, temu, że dużo kosztował.

4 polubienia

Suarez jakoś potrafił ciągnąć w pojedynkę znacznie gorszy Liverpool niż obecny. Da się, ale napastnik musi być topowy. Gdyby u nas grał Haaland, to spokojnie mielibyśmy z 6 punktów więcej.

Przecież Lewy gra w reprezentacji polski, prezentującej piłkarsko poziom dna i 3 metrów mułu, a mimo to regularnie strzela.
To że reszta drużyny gra słabo, nie jest usprawiedliwieniem dla tego że Nunez gra jeszcze gorzej. Gość jest tak surowy technicznie że momentami jest to przerażające. Strata punktów z Crystal Palace chociażby to w pełni jego zasługa, mimo kilku setek Nunez nie potrafił nawet trafić w bramke

1 polubienie

Haaland to piłkarz level Ronaldo i Messi. Oni się pojawiają raz na dekadę. Od Nuneza oczekuje się, że kiedyś wejdzie na level Suareza.

Zobacz sobie jego gol przeciwko Barcelonie. Ma czasami problem z przyjęciem piłki, ale nie jest to jakiś drewniak jak Lukaku.

Remis zamiast porażki z Fulham to też jego zasługa

3 polubienia

Suarez w primie to była absolutna bestia i drugiego takiego napastnika możemy nie zobaczyć w Liverpoolu. Darwin jest nieco innym typem napastnika i nie sądzę, aby kiedykolwiek osiągnął ten poziom. Poza tym Suarez w pierwszym pełnym sezonie w PL zdobył 11 bramek, tak na dobrą sprawę zaczął błyszczeć po półtora sezonu :slightly_smiling_face: więc jak już na siłę chcesz ich porównywać, to daj im tyle samo czasu.

2 polubienia