Dominik Szoboszlai

Ta może jeszcze zaraz Nunezem, czy Diazem będziemy grać na 6. Sens tego rozwiązania jest taki, jak nie wiem używanie noża do golenia się, niby na siłę da się, ale efekty raczej nie będą zadowalające😜

3 polubienia

Patrząc na to jak wysoko grał w meczu z Betisem, to raczej niemożliwe.

Gdyby Slot miał takie zaloty to przy pierwszej okazji sprawdziłby swoją teorię.

Baity internetowe.

7 polubień

Kapitalna 2 połowa Węgra. W końcu jest właściwie wykorzystywany na boisku.

12 polubień

Odniosłem wrażenie, że w drugiej połowie jak wszedł Darwin to miał opory przed zagraniem piłki do niego na wolne pole, dwa razy była okazja by go wypuścił, ale niestety nie zagrał do niego piłki.

Czy ktoś również odniósł podobne wrażenie?

1 polubienie

Nie tylko Szobo.
Darwin zrobił sporo sprintów między obrońców, a chyba ani jednej takiej piłki nie dostał.

Ogólnie dla mnie jak na razie rozczarowujący początek sezonu Węgra, ale ma pojedyncze zagrania gdzie widać u niego poziom.

A wracając do podań to nie wiem czy to wina taktyki czy gracze muszę w głowie się przestawić, że tam w przodzie nie stoi wolny Jota czy Salah.

Miałem bardzo podobnie, aż miałem o tym napisać - chociaż generalnie to nie wiem czy stricte nawet pod kątem samego Darwina, bo Szobo nie podał wtedy też chyba Elliotowi, który był na dobrej pozycji. Generalnie pod tym względem 2 dziwne decyzje od Dominika.

Moim zdaniem właśnie początek sezonu ma bardzo przyzwoity. Dobrze rozgrywa, pojawia się w bocznych sektorach, pracuje na całej długości boiska.
Przypomina zdecydowanie bardziej Dominica z początku zeszłego sezonu niż z jego końca.

7 polubień

Ktos powiedzial, ze od stycznia nic nie gra i teraz chyba musi miec 1G/A na mecz, zeby mecz byl uznany za dobry.

Zagrał świetny mecz z Ipswich i dość dobry mecz z Brentford a tutaj jakieś problemy? :joy:

Cytując Jurgena - wow.

MacAlister też bez bramek i asyst, czyli słaby? Przy czym Domowi asystę zabrał obrońca Ipswich, który puknął piłkę, a ta i tak wpadła przed Salaha przy bramce na 2:0 w pierwszym meczu.

3 polubienia

Szobo był wczoraj TOP 3 naszych zawodników. Lepsi byli jedynie Lucho i Ibou.

5 polubień

Szobo dużo daje. Biega, odbiera, powroty do obrony ma nieziemskie.

Trochę w nim chaosu ale nie wiem czy zauważyliście, cała drużyna gra jeszcze dosyć chaotycznie.

Liczby zrobi w tym sezonie, tak myślę, potrzeba tylko większego zrozumienia całości.

1 polubienie

najbardziej zapamiętam gdy zablokowali jego strzał po rożnym, to zdążył wrócić za kontrą i odebrał piłkę mbeumo, szalona szybkość

2 polubienia

Myślę, że liczby wykręci w okolicy 10-15 g+a, ale od robienia liczb są u nas inni zawodnicy.
Jest Mo, Diaz, Jota, Gakpo, Nunez + ofensywnie grające boki obrony. Ciężko by przy takim pakiecie środkowi pomocnicy notowali double-double bo by każdy mecz musiał się kończyć 4/5 bramkami na naszym koncie. Grunt, żeby robił to co do niego należy.

Dominik Szoboszlai made the most recoveries for #LFC in the game (10).

He also created 4 chances (the second most).

Already has 2 assists in 3 matches this season.

No i mógł mieć gola. Powinien. Ale występ cycuś ogólnie.:slight_smile:

4 polubienia

Dom świetnie wspiera trójkę z przodu w pressingu, nie jest to heavy metal jak za Kloppa, ale wygląda to wg mnie dużo mądrzej, lepiej się ustawiamy przez co też w tym pressingu mniej sił tracimy.
Każdy pamięta na pewno niegdyś ten sprint Robbo w meczu z City? To wg mnie już się u Slota nie wydarzy, za to oszczędzanie sił daje dużo lepsze efekty po 60min, potrafimy jak dzisiaj niemal cały mecz grać na podobnej intensywności. Dom jak dla mnie świetnie taktycznie się wpasowuje do układanki Arne, bo spisuje się świetnie zarówno jako 8, jak i F9, a w takich pozycjach wg mnie on się porusza - mało jest gry typowej 10tki, jak taki Bruno w MU, tylko lata raz to wspomagać podwójny pivot, a za chwilę jest obok Joty czy obiega Salaha. Szkoda jedynie, że nie wchodzi częściej Elliot, bo Węgier się zajedzie za chwilę. Mnóstwo sprintów robi.

2 polubienia

Czas Elliotta już niebawem nadejdzie.

Na jakiej podstawie taka teza? Bo Dom wymiata na ten moment.

Dominik biega za dwóch, jest silny fizycznie. Z każdym może wygrać pojedynek ciało w ciało. To daje nam dużo w środku pola. Niestety Twój faworyt biega wolno,jest słaby fizycznie i nie notuje przechwytów. Otóż prędzej po tym sezonie odejdzie a niżeli wygryzie Dominika. Na szczęście trener to widzi i stawia na lepszego.

A takiej, że niebawem mecze co 3 dni i będzie rotacja.

@maciej12345 :arrow_up:

5 polubień

I oby Elliott zamknął mi wtedy mordkę. Wszyscy skorzystamy . :slightly_smiling_face: