Fenway Sports Group (FSG)

Ale sa kluby w Polsce ktore maja tradycje nie do konca fair dzialan. Legia, Śląsk, Lech.

Hm, to może z piłki nożnej przerzuć się na kibicowanie Amnesty International? :slight_smile: Oczywiście jeśli nie przeszkadza ci ich wybiórczość postaw.
W Polsce w PRL Legia była klubem MON, czyli - wg Twojego toku rozumowania - na ich tytułach jest krew z 1968 r. w Czechosłowacji, z Grudnia’70, ze stanu wojennego. Z WIsłą Kraków jeszcze gorzej, bo to był klub MSW. Może by w ogóle skasowac tytuły z ligę z PRL, bo to źli właściciele byli…?
W Hiszpanii Real Madryt w czasach swojego pierwszego prime time, był pupilkiem dyktatora Franco - oj, ile tu krwi na rekach…
A we Włoszech? Komu kibicował Mussolini?

Ale wrócmy na ziemię. I to już do wszystkich, którym śmierdzą petrodolary. Jeśli ktoś w dzisiejszym sporcie szuka romantyzmu i moralnej nieskazitelności, to… musi długo szukać. Owszem, można ekscytować się bobsleistami z Jamajki, czy pływakiem z Gwinei Równikowej na olimpiadzie w Sydney. Ale wtedy nie nie można się rozczarowywać, że zajmują oni ostatnie miejsca. Coś za coś. Myślenie, że jest inaczej to dzecinada. Oczywiście maluczcy też czasem coś wygrają. Ale tu chyba apetyty są większe. No więc nie można zjeść ciastka i mieć go nadal.

8 polubień

Panowie ale gdzie jest Radbug i Josif. Niech eksperci się wypowiedzą.

2 polubienia

No. Ruch i Górnik też. Jak za komuny jedni mieli bogaty sponsoring z tytulu waznej klasy robotniczej a inni nie to co zrobisz… takie warunki owczesne byly.

Albo taka Cracovia w dwudziestoleciu. To byl klub żydowski i przez to mocno miał pod górkę u sędziów i władz.

1 polubienie

W sumie to sytuacja LFC w zwiazku ze sprzedaza,ewentualna jakims szejkom jest troche podobna do tej u mlodego,swiezo zonatego mezczyzny z bogatym tesciem.
Nasz bohater za nic w swiecie nie chce pracowac w jego firmie poniewaz sam ma nadzieje osiagnac sukces.Na poczatku nawet to funcjonuje,sa awanse w pracy,wypasiony urlop na Karaibach ale malzonka pragnie wiecej(przyzwyczajona z domu),wielkiej willi,duzego “hajsu” a nie tylko jakies przeblyski.
W pewnym momencie nastepuje stagnacja,pojawily sie dzieci i juz nie jest rozowo.Zoneczka wiec naciska mowiac “u taty bedziesz mial super,docelowo obejmiesz firme,pamietaj o rozwoju naszych potomkow”.
Nasz przyslowiowy Janusz :rofl: ulega w koncu namowom swojej lepszej polowki.Cala rodzina pieje z zachwytu,tesc chwali za rozwage,na specjanej imprezie z tej okazji wszyscy bawia sie szampansko!
Tylko nasz Jasiu zniknal gdzies na chwile-siedzi w piwnicy z kieliszkiem wina i nie wyglada na szczesliwego mimo wysmienitych perspektyw.

Oczywiscie jak kazdy tutaj pragne aby nasz LFC corocznie bil sie o :trophy: :trophy: :trophy: lecz mimo kuszacego scenariusza(duuuuzo kasy na wzmacnianie druzyny) mam obawy czy nie zatracimy tego naszego liverpoolskiego ducha,tej specyficznej otoczki,itd

Gdyby tylko Henry i spolka zmienili swoja polityke,ach…

1 polubienie

Josif dopina właśnie transfer Sucica na Anfield, a Radbug jest na kawie z Henrym. Pojawią się później.

20 polubień

No chłopie ty serio porównujesz jakieś korupcyjne rzeczy do tego Części ciała zamordowanego dziennikarza znaleziono w ogródku konsula Arabii Saudyjskiej | Newsweek? Serio? O czym my w ogóle mówimy. Wałki, wałkami czy tematy z PRLu, gdzie “władza” faworyzowała niektóre kluby ale tu mówimy o zbrodniczych reżimach z kupą kasy…

Róznic pomiędzy Koreą Północną a Arabią Saudyjską jest mniej niż się na piewrszy rzut oka sądzi. Podstawowa to zasobność portfela…

A ty nie rozrozniasz Kataru od Arabii

2 polubienia

Przestań. A rząd amerykański nie robi takich rzeczy? Może oni działają bardziej subtelnie i “czyściej” np. szybka likwidacja Sulejmaniego bez żadnej obawy o odwet irański.

Albo zabójstwo Kennedy’ego, PREZYDENTA.

CIA i cała gama instytucji państwowych i ich nie raz mafijnych współpracowników też nie grają czysto.

A ISIS przez kogo był finansowany? Kto ich stworzył? Kto stworzył Saddama Hussaina?

I to jest DEMOKRACJA. W świecie polityki nie ma świętych i czystych. Wszyscy muszą się uwalić we krwi i brudnych pieniądzach.

1 polubienie

@B9K Oświeć nas, czym różnią się realia w Katarze od tych w Arabii Saudyjskiej?

1 polubienie

Czyli przeszłość uzasadnia postępowanie w teraźniejszości? Spoko, przecież Adolf Hitler tez sobie zorganizował IO dajmy jes Putinowi, Kimowi itd…
A może tak by wyciągać wnioski z przeszłości? Część z was na myśl o SuperLidze odżegnywała się co to za bzdury, betonowanie futbolu, zabijanie prawdziwej rywalizacji itd. a teraz - odpuśćmy romantyzm…

Ja widzę, że tu posiadanie odmiennego zdania od innych jest traktowanie jak zaraza. Ja mam widać inne zasady moralne, których nie mozna kupić transferem Mbappe czy Belinghama. 100x bardziej cenię sobie nasze triumfy wypracowane mądrze (ostatnimi czasy) czy te trochę szcześcliwe (vide 2005, 2008 i 2013 v-ce) niż kupione za pieniądze z wątpliwych źródeł.

A dla tych wszystkich pragnących petrodolarów - zastanówcie się co się stanie z klubem gdy katarczycy znajdą sobie inna zabawkę.

@B9K - to poczytaj o obu krajach i zobacz jak wygląda kwestia praw człowieka w obu oraz oraz odrobinę o prawie karnym w obu.

2 polubienia

Ja bylem za pomyslem Superligi

1 polubienie

Panowie mozecie sobie pogadac, a co bedzie to bedzie. Nie mamy zadnego wplywu na to. Jesli dojdzie do przejecia to latem bedziecie sie jarac transferami, a nie ktore panstwo ma wiecej na sumieniu.

Chłopie - a czy rzad USA planuje nas kupić (lub jakakolwiek instyutucja marionetkowo kierowana przez ten urząd). Co do teorii spiskowych to nawet nie chce wchodzić w dyskusje bo zaraz wyjedziesz z nanorobotami w szczepionkach, reptilianami i innymi tego rodzaju wynalazkami… Ja nie Edyta Górniak.

2 polubienia

Jakie teorie spiskowe? Wszystko co napisalem jest prawdą ktora zostala potwierdzona przez strony.

Kennedy? CIA z mafią amerykańską. Poszło o interesy na Kubie.
Hussain? W latach 70 rząd amerykański inwestował w niego gdy w Iranie wygrała rewolucja islamska. Przeciwwaga polityczna na bliskim wschodzie.

Zabójstwo Sulejmaniego? Chłopie, spuścili na niego bombę. Chcesz tu doszukiwać się teorii?

ISIS? Współpracują z rebeliantami syryjskimi. A rebelianci walczą z rządem syryjskim, który z kolei jest wspierany przez Rosję. Konflikt interesów. Normalna sprawa.

Tutaj nie ma teorii spiskowych.

Oświecam Cię. Amerykanie są tak samo brudni jak Katarczycy czy ktokolwiek inny. Rząd czy nie rząd. Nikt nie wie z kim miliarderzy z FSG współpracują za kulisami. To inny świat.

Rząd katarski nas nie kupuje tylko przedsiębiorstwo katarskie czyli “normalna” firma. Nie wchodzę w szczegóły z kim oni współpracują, z kim się znają itp. Jakbyś się dowiedział że Henry albo Werner są dalszą rodziną Rotszyldów albo Rockefelerów to coś by to zmieniło w twoim podejściu? W moim nie. Świat bogatych rządzi się swoimi prawami.

Mniejsza z tym bo to nie jest miejsce na takie tematy.

1 polubienie

Mi tam analogia bardziej pasuje do żony (Liverpool) w małżeństwie.
Początki małżeństwa burzliwe, ale po jakiś 2/3 latach wyszło słoneczko . Mąż (FSG/Klopp) odnosi sukcesy w pracy, są wakacje i ogólnie szczęśliwe życie.
Jak to w życiu bywa są wzloty i upadki i to ten rok , mąż stracił pracę , brak pieniędzy, kłótnie itd.
W końcu dochodzi do separacji ( wystawienie na sprzedaż)
I tu pojawia się Abdul :joy:, zarobas za granicy.
Większość koleżanek doradza bierz go głupia.
Anka też ma Araba i ma co chwilę drogie prezenty i życie jak w maśle.
Żona teraz ma dylemat brać bogatego , ale wiedząc , że będzie zwykłą zabawką, a cała rodzina za plecami będzie gadała niby ma na wszystkie materialne zachcianki, ale związek bez szacunku i miłości…
Dla mnie araby kojarzą się z początkiem kierunku w jakim nie chce żeby podążała piłka nożna czyt: wałki na umowy sponsorskie, przekupienie działaczy FIFA itd.(transfer Neymara)
Z drugiej strony bez inwestowania w skład nie da się współcześnie nic wygrać.
Ja szanuję FSG i jak klubu nie sprzedadzą mają moje pełne wsparcie, jak sprzedadzą też ok, ale wolałbym kogoś kasiastego, ale z mądrą głową żeby się nie okazało, że za chwilę będziemy mieli tygodniówki jak City dla Haalanda.
Ehhh jako zwykły szary kibic nie mam nic do gadania, więc skupiam się na naszym następnym meczu żeby obejrzeć i kibicować naszej drużynie i tyle .

@manero z bólem serca, ale muszę Tobie przyznać rację

1 polubienie

Katarskie konsorcjum, firma, whathever to w oczach kibiców dwojaka sprawa, są plusy, są minusy, zależy co komu przeważy. Jednak dla samego miasta taki właściciel w klubie to spora szansa. Spójrzcie i poczytajcie jakie inwestycje idą w Manchesterze dzięki właścicielom City, jak ludzie obojętni City/MU chwalą sobie ich obecność w mieście, a sami kibice City to wiadomo, że jak od dziecka kibicują, to się nie odwrócą i po prostu przyzwyczaili się. Plusem dla Nas jest fakt posiadania Jurgena, który poza wybranymi pewnie piłkarzami z jego marzeń, to ma w porównaniu do takiego Pepa dużo bardziej ludzkie podejście do piłkarzy i fakt, że jesteśmy dużo wyżej niż City jak oni zmieniali właściciela też pozwoli na pewno na mniej skandaliczne przejście z niemal zerowego salda przy transferach FSG do tych -50/100 co okienko.

Oczywiście to dywagacja na temat, który nie został jeszcze nigdzie oficjalnie potwierdzony, ale jak na FSG wielu narzeka, tak i na Qatar wielu też będzie. Chciałbym, byśmy “wystartowali” jak Newcastle, wtedy można ten klub bez żadnych skandali w sprawie transferów poprowadzić, a po prostu pozwolić wydawać to, co się zarobiło bez węża w kieszeni. Ja w takiej zmianie właścicieli widzę przede wszystkim szansę dla Liverpoolu, ale nie każdy musi tak samo myśleć i na pewno sprawy poza sportowe mogą wielu kuć w oczy.

2 polubienia

Uświadomiłeś mnie, że lepiej być z biedniejszym, ale “swojskim” niż z egzotycznym bogatym. Jest w tym pewien romantyzm.

Jestem. O co kolego chciałeś zapytać?

Masz rację, ale to wszystko już się wydarzyło lata temu, najpierw w Chelsea, później w City, a jeszcze później w PSG. Katarczycy wykupili PSG 12 lat temu. 12!!! To już szmat czasu i niestety piłka nożna już nigdy nie będzie jak w latach '90. Więc albo popłyniemy na finansowej fali albo rozbijemy się o brzeg romantycznej wizji futbolu z poprzedniego stulecia :wink:

5 polubień