Fenway Sports Group (FSG)

W tym wątku rozmawiamy o najlepszym właścicielu klubu w Premier League, czyli Johnie W Henrym, oraz grupie Fenway Sports Group. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wyczuwam szyderę :). Ale uczucia mam mocno mieszane. Zdaje się że właściciele jadą na minimalnym zaangażowaniu finansowym. Ale robią to sprytnie i wyniki ich bronią. Jak długo tak będzie można ciągnąć ten biznes? Chyba dopóki Klopp nie odejdzie, wtedy może czekać nas okres smuty. Niewykluczone też, że po wybudowaniu trybuny sprzedadzą klub z mocnym zyskiem, kto wie?

Kapitalizacja zysków po zwiększeniu wartości produktu (klubu) poprzez inwestycję w jego infrastrukturę to logiczne podejście w biznesie i jeden z możliwych kierunków działania. Sam mam mocno mieszane uczucia względem FSG ostatnio. Zasłużyli sobie na kredyt zaufania wcześniejszymi działaniami i dlatego wstrzymuje się jeszcze z osądami. Mocna próba charakteru/ambicji trwa właśnie teraz ws. kontraktu Salaha. Jeśli uda im się podpisać nowy kontrakt (trzeba się liczyć z tygodniówką 300k+) to będzie jasny sygnał, że jakieś ambicje sportowe u właścicieli pozostają. Ważne będą też najbliższe 2 okienka transferowe i obiecana ewolcuja/odmłodzenie kadry - do tego czasu właściciele mają z mojej strony kredyt zaufania.

1 polubienie

Dokładnie. Najbliższe letnie okienko to chwila prawdy. Wydadzą około 100 milionów NETTO i odmłodzą kadrę tak jak obiecali, to kolejny raz potwierdzą, że wiedzą co robią i znają się na swojej pracy. Spodziewam się sprzedaży Firmino/Mane + wkładu własnego jak przy transferach Fabinho, Alissona i Virgila. Jeżeli nas oszukają i po prostu grają na czas, wtedy będzie można powoli przechodzić do #efesgjeołt
Przedłużenie kontraktu z Salahem też jest ważne.

1 polubienie

Wkład własny przy transferze Virgila i Aliego? Chyba że miałeś na myśli cała trójkę na raz z tym że Fabs przyszedł zaraz po finale w Kijowie, a dwaj pierwsi zimą po sprzedaży Filipka

Ale nieważna jest kwota jaką wydamy a jak się wzmocnimy, ja uważam ze wystarczy zakupić kogoś kreatywnego do przodu i kogoś do drugiej linii, może jeszcze odpowiednią rotację dla TAA, przecież nie trzeba odrazu wydawać mnóstwa kasy aby się wzmocnić, chyba bdb znamy możliwości naszych ekspertów na rynku

Trzeba liczyć, że Edwards w “spadku” wynegocjuje trzy transfery z datą 01.07.2022 r. i wtedy powinno być dobrze. Osobiście uważam, że potrzeba nam PO, ŚP, Kogoś na Skrzydło i kolejnej osoby ZA Firmino.

1 polubienie

@Radbug - widzę, że często wspominasz o obietnicach odmłodzenia kadry. To jest temat, który najbardziej mnie martwi w kontekście długości kontraktu Kloppa i wieku, w jakim wówczas będzie trzon naszego składu. Martwi od lat w zasadzie. W związku z tym, jak daleki jestem do krytyki FSG, to rozumiem pewne obawy względem opieszałości w kolejnych okienkach transferowych (choć nie akceptuję typowej roszczeniowej postawy marudzenia o setkomilionowe zakupy, to nie ten klub - nigdy nim nie był i mi osobiście się to podoba).
Mógłbyś przytoczyć jakieś źródło w związku z tym tematem? Odmłodzenie kadry jeszcze w obecnym menedżmencie jest konieczne. Nie możemy dopuścić do sytuacji, gdy następca Jurgena musi cały skład budować od nowa. Już wiele takich przykładów w Premier League widzieliśmy ostatnio i nigdy nie kończyło się to dobrze…

A bierzesz pod uwagę to ze następca Jurgena będzie potrzebował narzędzi stworzonych pod jego styl i wizje.
Jedyni trenerzy którzy będą wstanie grać podobnie do Jurgena to Nagelsmann którego Bayern nie puści za nic, Tuchel lub Pochettino.
Chyba ze ktoś ciekawy na przestrzeni tego czasu się urodzi, ja osobiście nie wiem czemu ale liczę na Ljinders(nie wiem czy poprawnie napisałem), nie była by to głupia opcja ale obecnie wybiegać tak daleko w przyszłość nie ma sensu, Jurgen ma jeszcze trzy lata umowy z nami licząc ten sezon, a znając życie może i zostanie jeszcze dłużej

W sensie jakiego źródła oczekujesz do tego co napisałem? Gdzie FSG mówiło o odmłodzeniu kadry w przyszłym letnim okienku? To jakiś felieton, chyba Pearca w połowie sierpnia, nawet był przetłumaczony na stronie.

@poprzerwie2 no te 3 grube transfery liczę jako zapłacone z kasy za Filipka i trochę jednak musieli od siebie wtedy dołożyć. Ile to było wydane? 75+60+40? Pewnie pomieszałem funty z euro, ale to nie jest aż tak potrzebne. Jasne ktoś tam był chyba szybciej kupiony niż sprzedaliśmy, ale każdy chyba wtedy wiedział, że Coutinho lada chwila spakuje walizki i będzie kasa. Transfermarkt podaje, ze okienko 18/19 czyli to po sprzedaży Coutinho wydaliśmy 180 milionów a zarobiliśmy 40. Podobnego będę oczekiwał w lato.

1 polubienie

No tutaj się nie zgodzę, Fabs podpisany na drugi dzień chyba po finale CL, zamieszanie z Virgilem latem a Filipek sprzedamy zima, Klopp cholernie chciał żeby został, to jest pewne, na dodatek mówił ze Coutinho się zmarnuje w Barcelonie bo tam nie pasuje, wiec Fabs i Dzik byli powiązani z klubem bez roznicy czy Cou zostanie czy nie. Wiemy jak to się później potoczyło

Po udanych transakcjach biznesowych w 2021 r., właściciel Liverpoolu John W Henry odnotował od kwietnia wzrost wartości netto o 581 mln funtów. Obecnie wynosi ona 2,62 mld funtów. To sprawia, że ​​Amerykanin jest 11. najbogatszym właścicielem w Premier League

Należy jak najszybciej Pingwinom wybić ten pomysł z głowy. Jeżeli oczekują długofalowego planu wzmacniania zespołu to ze wszystkimi tylko nie z nimi :wink:

Moge sie mylic, ale Boston Red Sox sa chyba od lat w czolowce najwiecej wydajacych w MLB.

Ej serio za dwa gówniane okienka będziemy pisać takie brednie :smiley: Stary, pod rządami tych skąpców przyszedł do nas cały ten garnitur który obecnie można by wręcz nazwać galaktycznym i który wygrał tak naprawdę wszystko co się da. +ci skąpce umoczyli nie mało jak na tamten czas pieniądze w ch*jowych transferach Rodgersa (do transferu Neymara ceny jeszcze tak nie powaliło jak teraz i chociażby 32 mln za Benteke to był majątek). Też jestem niezadowolony z ostatnich poczynań na rynku ale błagam, trochę wywarzenia bo zwłaszcza po tym wylewie na głównej po ogłoszeniu ich planów i kontuzji Jonesa to trochę się odechciewa przeglądać stronę :confused:

4 polubienia

Gdyby FSG miało wybór:
a) 5 lat z rzędu w top 4 bez wydania nawet miliona na transfery
b) wygranie trzech tytułów w ciągu kolejnych 5 sezonów, ale z wydaniem 300 milionów łącznie na transfery

zgadnijcie co by wybrali :slight_smile:

Ja bym wybrał, żebyś już nie wypowiadał się na tym forum, bo oczy krwawią.

10 polubień

Nie do końca się zgadzam. Czemu tylko forum? Jest jeszcze główna, fajnie jakby tam tez sobie darował

9 polubień

To wszystko to akurat zasługa Kloppa czy Edwardsa, nie FSG. Oni z kolei umożliwili FSG swoją pracą umocnienie się na pozycji lidera, scementowanie składu, zostawienie reszty stawki za nami, a w konsekwencji szansę na większe wpływy finansowe. Pierwszy raz po wygraniu LM, drugi raz po wygraniu PL. Co FSG zrobiło by wtedy umocnić naszą pozycję? W sumie nic.