Jürgen Klopp - globalna petycja o przedłużenie kontraktu

Cześć!

To jest pierwszy utworzony przeze mnie post na nowym forum, ale myślę, że bardzo ważny i mocno liczę tutaj na Wasze wsparcie jako całej społeczności kibiców Liverpoolu. Zbierałem się z utworzeniem tego wątku od wielu miesięcy, ale z powodu braku czasu, robię to teraz, a czas ku temu jest dobry, bo przedświąteczny, a więc skłaniający do refleksji. No, ale do rzeczy…

Nie będę rozpisywał się tutaj co znaczy Jürgen Klopp dla nas i dla całego Liverpoolu, bo to banał. Chciałbym raczej zadać pytanie: co oznacza dla nas brak Jürgena Kloppa w Liverpoolu w lipcu 2024 roku? No i w tym miejscu uśmiech już niestety schodzi z twarzy. Niektórzy z Was są zwolennikami przyjścia Stevena Gerrarda, a jeszcze inni uważają, że szansę powinien otrzymać obecny w sztabie Pepijn Lijnders. Osobiście jestem przeciwnikiem obu tych opcji, ponieważ uważam, że to, czego doświadczamy od 8 października 2015 roku, wcale nie musi się skończyć. Oczywiście w pełni szanuję będącą w mocy decyzję Jürgena Kloppa, ale mam wrażenie, że kibice oraz siła naszej ogromnej międzynarodowej społeczności może tutaj zdziałać naprawdę cuda! :slight_smile:

Dlatego wpadłem na pomysł, żeby utworzyć międzynarodową petycję z prośbą do Jürgena Kloppa o przedłużenie kontraktu i pozostanie na Anfield na długie lata. Jürgen jest człowiekiem sentymentalnym i nieraz dał po sobie poznać co znaczą dla niego kibice Liverpoolu, ich doping, a także ich bezgraniczne oddanie klubowi w chwilach, zarówno wielkich, jak i tych skrajnie trudnych. Myślę, że teraz, na nieco ponad dwa lata przed końcem kontraktu, to jest ten moment, w którym powinniśmy pokazać jak bardzo zależy nam na jego dalszej obecności w klubie. To jest pomysł, który powstaje teraz tutaj w tym wątku, natomiast mamy wystarczająco dużo czasu, żeby go umiędzynarodowić i nadać mu odpowiedniego impetu. Chciałbym, aby efektem końcowym było przekazanie tej ogromnej petycji samemu zainteresowanemu i czekanie na odzew z jego strony. Z tego też powodu, proszę i gorąco namawiam Redakcję LFC.pl ( @AirCanada ) do wsparcia inicjatywy pod kątem medialnym i organizacyjnym, a wszystkich kibiców popierających akcję do promowania jej we własnych kręgach. Proszę, również polskich kibiców Liverpoolu mieszkających poza Polską, o nadanie akcji odpowiedniego impetu w krajach, w których mieszkają. Mocno wierzę w to, że jeśli zadziałamy zdecydowanie i na ogromną skalę, to finalnie możemy być bardzo pozytywnie zaskoczeni! :wink:

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i życzę zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych oraz wszelkiej pomyślności!

P.S. Specjalnie utworzyłem dla tej sprawy osobny wątek, ponieważ uważam, że ma ona niebagatelne znaczenie dla przyszłości klubu. Niech wątek ogólny “Jürgen Klopp” pozostanie tematem o bieżącej działalności menedżera.

8 polubień

Naprawdę wierzysz, że jakaś petycja byłaby w stanie skłonić Jurgena do pozostania?

1 polubienie

@Igorix jeżeli tak nie uważasz, to nie musisz włączać się do akcji. Ja uważam, że “dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe” :wink:

myślę, że Jurgen przy podejmowaniu decyzji nie będzie się kierował głosem kibiców. największy wpływ na jego decyzję będzie mieć jego samopoczucie i zadowolenie z pracy oraz zdanie jego rodziny. no i też poziom sportowy. jeśli klub będzie zdobywał puchary Klopp może się skusi zostać dłużej żeby wygrać jak najwięcej i przejść do historii jako jeden z najbardziej utytułowanych trenerów. chociaż łatwe to nie będzie patrząc na to jak ciężko pokonać City. pożyjemy, zobaczymy.

@lfc257 tego nikt nie wie, jak zareaguje Jürgen, dlatego nie chodzi mi tutaj o snucie przypuszczeń pt. “czy warto?”, ale o dołączenie się chętnych do wsparcia inicjatywy. Jeśli ktoś uważa, że to nie ma sensu, to niech po prostu nie dołącza, ale jednocześnie niech nie neguje tego pomysłu. Ta inicjatywa jest dla kibiców mających nastawienie “za”, a nie nastawienie “przeciw”. Ci, którzy są “przeciw”, niech nie przeszkadzają :wink:

xD Klopp już mówił, że robi sobie przerwę po wypełnieniu kontraktu. Taką petycję równie dobrze możesz wydrukować i użyć w toalecie jako zamiennik papieru toaletowego.

z niewolnika nie będzie pracownika :wink:

2 polubienia

A ja myślę że ogromne poparcie kibiców i sentyment do klubu mogą zaważyć na tym, że Jurgen jeszcze ten jedyny raz przedłuży swoją pracę w tym klubie. Nikt go zmuszać nie będzie, ale na pewno taka petycja jest super pomysłem.

Choć myślę, że zdobycie takiej ligi angielskiej i LM tak samo go zmotywują do pozostania, więc myślę że zacznie się temat przedłużenia po ewentualnych sukcesach klubu w tym sezonie ;]

Jestem jak najbardziej za. Jurgen to ikona klubu, a chyba każdy chciałby żeby pozostał.

3 polubienia

Jurgen w ostatnich wywiadach nt. Jego przyszłości nie mówił ŻADNYCH konkretów. Odpowiadał wymijająco, także uważam że jego pozostanie to będzie głównie kwestia motywacji do dalszej pracy. Niech ten zespół osiągnie cos wielkiego w tym sezonie, a Jurgen znowu zaostrzy sobie apetyt do dalszej pracy. Kiedy przedłużył swój kontrakt? Po zdobyciu LM. Sukcesy działają na dalsze chęci.

A Jurgen sam mowil ze odejdzie wtedy gdy wypali się jego forma prowadzenia zespołu. Nie ma żadnego wypalenia i jesteśmy coraz lepsi. Myślę że Jurgen ma tu jeszcze mase do zrobienia.

3 polubienia

Absolutnie szalony pomysł w absolutnie słusznej sprawie :slight_smile:

Myślę jednak, że jest to na tyle dojrzały człowiek, aby taką decyzję podjąć samodzielnie, to znaczy jeśli będzie się czuł na siłach to wierzę, że w czerwonym serduchu ma pewność, że jest tutaj przez kibiców chciany, a nawet pożądany. Za to co robi i za to jakim jest człowiekiem.

Jako kibic który darzy go szacunkiem, nie chciałbym wywierać na nim presji. Co innego gdyby to klub chciałby go zwolnić - wtedy pod taką sprawą podpisuję się obiema rękami :grinning:

Klopp doskonale wie, że kibice go uwielbiają; piłkarze go bardzo szanują i uważają za autorytet a właściciele mają go za najlepszego na to stanowisko. także o o wsparcie i sympatie to on się nie martwi. problemem jest to czy nie czuje się wypalony, może potrzebuje przerwy i nowych wyzwań? w dzisiejszych czasach trenerzy zmieniają się dość często. 3 sezony w klubie to już dużo. po wygaśnięciu kontraktu Klopp będzie u nas prawie 9 lat. to kawał czasu. ja wiem, że Fergusson czy Wenger pracowali ponad 20 lat w jednym klubie. ale te czasy już chyba minęły. Simeone jest teraz chyba najdłużej pracującym trenerem w mocnym klubie ale widać, że idzie mu coraz gorzej.

Simeone idzie coraz gorzej,
Jurgenowi - odwrotnie, jego dzielo zbliża się coraz bliżej perfekcji. Ta druzyna nie ma jeszcze swojego sufitu.

1 polubienie

Pomysł fajny, szkoda tylko, że juz na początku wyskoczyli malkontenci…
Proponuję działać wg zasady “najlepsza pomoc: nie przeszkadzac” , więc jesli komuś się inicjatywa nie podoba to niech się nie włącza.
Jakie argumenty Klopp będzie brał pod uwagę wie tylko on sam, spróbować zawsze warto, bo Jurgen ciągnie klub niezmiennie w dobrym kierunku,
Zatem jeśli temat sie rozwinie to jestem na tak.

4 polubienia

Nic takiego nie powiedział. Powiedział, że zrobi sobie przerwę po odejściu z Liverpoolu, ale nie zapowiedział, że odejdzie w 2024 roku

6 polubień

Nie sądziłem, że będę zmuszony “podbić” mój temat sprzed lat, ale globalna petycja kibiców o pozostanie Jürgena Kloppa mogłaby być czymś niesamowitym i niespotykanym w dziejach futbolu. Do tego potrzebne byłoby ogromne zaangażowanie, zarówno serwisów internetowych Liverpoolu z wielu krajów i oczywiście mega zaangażowanie kibiców. Co o tym sądzicie? Czy według Was społeczność Liverpoolu mogłaby przyczynić się do najpiękniejszego zwrotu akcji w historii naszego klubu?

3 polubienia

Dajcie spokój z takimi głupotami… Jurgen podjął decyzję i trzeba ją uszanować i podziękować za wszystko. Czymś takim narażamy sie na śmieszność.

20 polubień

Co za idiotyczny temat - nie znam bardziej upartej osoby od Kloppa i nic nie jest w stanie odwieść go od podjętej decyzji tym bardziej jakaś tam petycja…

Temat nie jest idiotyczny. Idiotyczne to są takie uwagi na temat tego tematu, tym bardziej, że ten wątek dotyczy sytuacji sprzed lat, gdy Kloppowi kończył się kontrakt i nie było wiadomo czy go przedłuży.

Dziś, z oczywistych powodów, postanowiłem go “podbić”, ale widzę, że nie spotkało się to z aprobatą. Sam, zresztą, wycofuję się z tego pomysłu, bo przyznam, że zadziałałem trochę emocjonalnie - myślę, że jak każdy dzisiaj.

Cóż… Z zaistniałą sytuacją trzeba się pogodzić, podziękować Jürgenowi za wspaniałe lata pełne sukcesów i ekscytować się bieżącym sezonem, jednocześnie z optymizmem patrząc w przyszłość.

2 polubienia

Ja też najpierw pomyślałem że fajne ale argument Mateusza mnie przekonał - Jurgen zostałby postawiony w niezręcznej sytuacji, nie możemy mu wchodzić z butami w życie prywatne. Nacieszyć się do końca sezonu, podziękować, należycie pożegnać i rozpocząć nowy etap, oby przynajmniej w połowie tak dobry.

2 polubienia

Nigdy żadna internetowa petycja nie zadziałała. Uszanujmy decyzję Kloppa. Niech se chłop pożyje za te miliony co zarobił.

1 polubienie