Jürgen Klopp

Nie jest powiedziane ze LFC za rzadow Jurgena Kloppa zakonczy sie tylko jednym Mistrzostwem Anglii.

Angielskie media już wcześniej przekonywały, że na rozstrzygnięcia wymiaru sprawiedliwości trzeba będzie poczekać nawet do lata 2025 roku. Wynika to między innymi ze względu na stopień złożoności tematu.

  • To wiele różnych zarzutów. Gdyby jakikolwiek klub, niezależnie od tego, czy jest obecnym mistrzem, czy nie, został uznany za złamanie zasad dotyczących wydatków na rok 2023, znalazłby się w dokładnie takiej samej sytuacji jak Everton czy Nottingham Forest - zapowiedział Masters w lutym tego roku.

  • Wielkość i charakter zarzutów postawionych Man City, o których w ogóle nie mogę mówić, są kwestią zupełnie odmienną - dodal.

Od czasu postawienia 115 zarzutów dyskutuje się o tym, jaka kara grozi “The Citizens”. Nie brakuje opinii, że, w razie udowodnienia winy, klub powinien stracić tytuły zdobyte od 2009 do 2018 roku.

1 polubienie

Wg mnie jeśli zarzuty się potwierdzą, to wyniki “robione” na przekrętach z poprzednich lat pozwalające wyprzedzać innych o lata świetlne pod kątem oferowanych tygodniówek I PRZEDE WSZYSTKIM bonusów również powinny być kasowane. Jestem ciekaw czy w ogóle na tych 115 zarzutach w ogóle się skończy, bo tam musi być grubo omijane przepisy, byle klubową kasę poszerzyć wraz z możliwościami transferowymi.

Na pewno nie ukontentuje mnie samo zrzucenie do Championship (o ile możliwe :joy: ) czy parę pkt odjęte, bo do LM i tak się dostaną nawet przy -12/-15, a brak mistrzostwa podreperują sobie większym nakładem sił w puchary krajowe/europejskie. No chyba, że Pep odszedłby, to może być tam największy gamechanger, szkoda że już po odejściu Jurgena.

3 polubienia

Zalozmy iz faktycznie pozbawiono by City , mistrzostw Anglii , ciekawe czy z automatu druga druzyna zbobywa tytul? Miny fanow MU bezcenne. LFC 21 - 20 MU :smiley:

Jurgen siedzi w domu na Majorce i dowiaduje sie ze zdobyl 3 Mistrzostwa Anglii :smiley:

1 polubienie

No nie bardzo. Na obecna chwilę zarzuty finansowe dotyczą sezonow 09/10 -17/18. Jesli City straciloby tytuly za ten okres to byłoby LFC 20:22 MU

My dostalibysmy tytul za sezon 13/14 a MU za 11/12 i 17/18. Nie wiem dlaczego sadzisz, ze tytuly zostalyby odebrane za lata, ktorych sprawa (przynajmniej na razie) nie dotyczy

1 polubienie

Ale w ten sposób to w zasadzie kibicować można tylko kilku najlepszym drużynom. Po co kibicować takiej Belgii czy Grecji albo Blackburn czy Leicester. Tekst o byciu nikim nie wygrywając jest głupi. Różne drużyny mają różne możliwości i potencjał. My zwyczajnie nie mamy zaplecza finansowego jak kluby zabawki (City, Chelsea) czy kosmicznie dużej bazy fanów (Real, Man Utd). Przy aktualnych (niezłych i mających głowę na karku) właścicielach Nasz potencjał to gra w LM i jakieś sporadyczne wyskoki. Choć uważam, że bez Jurgena raczej byśmy na mistrzostwo jeszcze czekali.

4 polubienia

no wiele na to wskazuje, ale jakbysmy w pore wymienili parę trybikow to moze bysmy mieli 2-3 i 2 LM.
Mnie w Kloppie najbardziej denerwowalo, że naszym głownym pomyslem na gre była laga i wrzutki. I jak druzyna byla dobrze przygotowana fizycznie, to pressing ,laga, miniecie przeciwnika itd to dzialalo. Jak druzyna siadała fizycznie to mielismy takie okresy jak mamy teraz. Przeciez to nie jest tak, że ktos ma słabsza formę, tu cała druzyna gra tragicznie i zawsze tak było.
Nigdy nie potrafilismy grać z autobusami i jak sie nie udał rożny albo jakas inna wrzutka, to wiecznie był problem i tracilismy głupio punkty.
Osięgnielismy wiele, ale można było wiecej. Trzeba mu oddać, że znowu zaczęlismy się liczyć i można lepiej patrzeć w przyszłośc. Bo juz zaczynalismy wypadac z czołowki.

Klopp miał/ma trzy wady: sentymentalizm do zawodników, betonowa taktyka 4-3-3 i brak umiejętności gry pozycyjnej. Jak rywal się okopał i postawił podwójne zasieki w polu karnym, to zwykle kończyło się to strata punktów.

6 polubień

jeszcze jedno bym tu dodał, my wymieniamy milion podań miedzy CB i potem przegranie piłki po obwodzie i czesto powrot pilki do obronców i nic z tego nie wynikało. A przeciwnik wykonywał 3-5 podań i był w naszym polu karnym z sytuacja na strzał.

1 polubienie

Ale przecież tak właśnie to wygląda. Poza lokalnymi fanami kto dziś kibicuje takim klubom jak Hoffenheim, Feyenoord, FC Basel, Atalanta czy właśnie Leicester? Kibiców na świecie mają tylko wielkie firmy, które wygrywają. Nawet mówi sie o tym, jako o problemie małych lokalnych klubów, które tracą kibiców na rzecz gigantów. Oczywiście, jak wszedzie, są wyjątki.

OK, ja tylko zacytowałem Shankly’ego - jeśli to dla Ciebie głupi tekst, nic nie poradzę. Myśl jest przewrotna, jak to u niego, ale ma swój sens.

Dodałbym kolejną, czyli fatalne transfery. Wraz z odejściem Edwardsa przestaliśmy sięgać po właściwych zawodników.

5 polubień

Niezłe kwasy w zespole.

@Pete2172 kiedy nasza trójka miała wejść na boisko, padła bramka i pokazane było jak Salah wyzywa się z Jürgenem, a Nunez odciągał na zasadzie daj spokój

O co chodzi? Bo śledzę niestety mecz na flashscore

Spięcie między Kloppem a Salahem podczas zmiany (padła wtedy bramka na 2:2)
Dosyć srogo się kłócili aż Darwin uspokajał Mo

pilkarze jak kibice maja dosc debilnych decyzji i zalozen taktycxznych kloppa, dobrze ze odchodzi bo zaraz by go zwolnili. zenujaca koncowka, mam nadzieje ze unikniemy juz calkowitej kompromitacji i memow i nie bedzie zadnej parady ani ten dokument nie wyjdzie bo znowu wstyd

Ale to Klopp marnuje setki czy gwiazdeczki na boisku ?

W ktorej to minucie była ta spina , chcialbym zobaczyc

Trzymaj @staskiel7

2 polubienia

Chwile przed strata bramki.
Co do zmian to moim zdaniem zrobilismy te kilka minut za pozno.
Prowadzilismy, ale nie rokowalo na strzelenie na 3-1.
Napewno dopuscilismy do mniejszej liczby syruacji, ale i tak Alisson wyjal 3 trudne pilki, no ale i tak stracilismy 2 bramki

To jest końcówka tego spięcia.

Byle ten sezon się już skończył. Żal patrzeć na to co się dzieje. Rozsypka totalna…