Kontuzje

Wygląda na to, że z Bajceticiem wszystko w porządku:

Jednak sytuacja jest poważna.

Wszystkie czołowe zespoły PL, grające również w Europie, mają podobne obłożenie meczami, a pod względem kontuzji zostawiamy wszystkich daleko w tyle,
to zestawienie jest bez Stefana (+ 10). Jest Liverpool FC i długo, długo nic… a to oznacza, że problem jest w klubie (sztab medyczny i/lub trenerski).

Chyba, że Liverpool ma jakiś szczególnie niekorzystne położenie klimatyczne.
Albo Kirkby położone jest na żyle wodnej?

1 polubienie

Jednak nasza sytuacja w poprzednim sezonie była praktycznie bezprecedensowa, zagraliśmy wszystkie możliwe spotkania + kilka dogrywek, co musiało mieć wpływ na ten. Wszystkich urazów nie da się jednak tym tłumaczyć i jak zauważyłeś skala tych urazów jest bardzo ciężka do wyjaśnienia. Duże znaki zapytania dla mnie to też powroty po kontuzjach i od razu odnowienie kontuzji (chociażby Jones czy Jota). Ktoś w klubie musi przemyśleć sytuację sztabu medycznego i czy nie trzeba tam też przeprowadzić jakiś zmian. Inna sprawą jest też obóz przygotowawczy, mam nadzieję że przed następnym sezonem odbędzie się on w Austrii, bo to nam zawsze służyło.

Czy nasza sytuacja była taka bezprecedensowa?

Ja tylko przypomnę, że Chelsea zagrała z nami w obu krajowych finałach, a w LM odpadli chyba w 1/4, czyli rozegrali 3 mecze mniej niż my w podstawowych rozgrywkach, mając jednak dodatkowy turniej o KMS (2-3 mecze? Do tego na innym kontynencie).

1 polubienie

To głupie gadanie o tym, że tyle się zagrało. To wina sztabu, FSG, Kloppa, że nie miał kim rotować i zajeżdżał pierwszy skład. Inna sprawa, że przecież Bajcetic dopiero w tym roku zaczął grać i ile on tych meczy zagrał ?? Już spieszę z odpowiedzią: 11 !! a 5 w poprzednim sezonie w U21. Więc o jakim precedensie mówimy ? Że młody zawodnik 18 letni po rozegraniu 11 spotkań w dorosłej piłce łapie kontuzje, która wyklucza go do końca sezonu ???
Sztab medyczny pod kierunkiem Harego z tybetu. Śmiech na sali.

Popatrz z innej strony.
2021/22: 5 meczów
2022/23: 11 meczów
Ponad 100 % wiecej, organizm się zbuntował.
Sztab był bezradny.

Kontuzja Bajcetica to chyba już specjalność Naszego sztabu, porównując wiek i podobne strefy na boisku, ba nawet narodowość to zobaczcie ile gier mają rozegrane środkowi pomocnicy Barcelony - Gavi i Pedri.

Kolejny do odstrzału. Tak naprawdę to tylko Bajcetic powinien zostać z pomocników. Reszta do wymiany

Thiago raczej na pewno nie przedłużymy, co najwyżej jeszcze jeden sezon u nas spędzi i tyle. Jak jest zdrowy to jest zwykle jednym z lepszych naszych zawodników. Tylko właśnie ze zdrowiem to bywa u niego różnie.

Jestem ciekaw, czy Jurgen przejrzy na oczy i zgodzi się na odejście naszego magika, czy też będzie chciał koniecznie go zatrzymać w zespole. Sorry, ale dla mnie stawianie na Thiago nie ma sensu, niezależnie od jego poziomu sportowego. Kluczowe mecze LM - kontuzja, kluczowe mecze PL - kontuzja. I tak w kółko. Dla wszystkich lepiej, żeby poszukał mniej intensywnej ligi.

Thiago to na ten moment lepsza wersja Keity.
Nie ma niestety co na niego stawiać.
Oj czeka nas pracowite lato, bo z naszych pomocników to w sumie nikt się nie nadaję żeby grać w podstawowym składzie.
Być może tylko Bajčetić, ale on też wypadł do końca sezonu i nie wiadomo jak będzie się spisywać od następnych rozgrywek.
Zresztą on może być miłym dodatkiem do kadry i tyle.

Lucho prawdopodobnie znajdzie się w kadrze w sobotę :smiling_face_with_tear:

Zawsze dodatkowa opcja w ataku, z City pewnie max kwadrans, ale niech Arsenalowi stuknie hat-tricka :wink:

Luis Diaz i Nunez na nagraniach z treningu:

https://twitter.com/LFC/status/1641428311032070146

https://twitter.com/LFC/status/1641421491794325506

1 polubienie

Jeśli brali udział w pełnym treningu z drużyną to są gotowi na City, z tym, że Luis raczej jako zmiennik, Klopp chyba nie wpuści go od pierwszej minuty.

https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1643990365031239681?s=20

Mo Salah, Joe Gomez, Diogo Jota i Arthur byli nieobecni na dzisiejszym treningu.

1 polubienie

Te treningi to jest paranoja, mem, śmiech. Wierzyć się nie chce jakie mamy dno w sztabie.

3 polubienia

Jeżeli wszyscy będą niedostępni to to już będzie szczyt absurdu XD

CO TAM SIE PODZIAŁO

Z ciekawości czy wiadomo jaki uraz ma Bajcetic? Trochę to wszystko tajemnicze…

Jeżeli było pisane to wybaczcie, nie miałem ostatnio za bardzo czasu śledzić wszystkiego na forum