Kontuzje

Pewnie nie śpieszą się z Origim bo jak Afrykańczycy pojadą to już nie będzie go kim zastąpić więc chcą mieć pewność że sie wyleczył i mu się nie odnowi. Myślę że wróci do treningów w przyszłym tygodniu, tak żeby był gotowy na Arsenal.

Firmino, Alisson, Keita z Covidem. Thiago rowniez nie zagra z Chelsea

Skąd wiesz którzy zawodnicy z covidem? Też właśnie miałem pisać, że Jurgen na konferencji mówił że mamy 3 nowe przypadki covida i Thiago jeszcze nie zdąży na chelsea, ale chyba nie wymienił z nazwisk chorych zawodników? Alisson i Firmino rozumiem wnioskujesz dlatego że nie trenowali, a Keita?

1 polubienie

Wlasnie po tym wnioskuje, nowe przypadki i nie trenuja. Co do Keity moge sie mylic. Klopp powiedzial cos takiego “powrot Curtisa ma pomoc w sytuacji Keity” moze mial na mysli PNA.

Thiago wraca do pełnego treningu

źródło

https://twitter.com/JamesPearceLFC/status/1488965586994487302

Czyli na tę chwilę jedynym niedostępnym zawodnikiem z powodu kontuzji jest Divock Origi (o ile nic się nie zmieniło). Kompletna kadra będzie niezbędna w walce o trofea, w samym lutym mamy 7 spotkań do rozegrania.

1 polubienie

W lutym mamy 6 spotkań, Arsenal został przełożony przez finał EFL Cup.

@Hawken17 Racja, zapomniałem że jeszcze zaległy mamy.

Liczyłem przełożone spotkanie z Leeds, chociaż z tego co widzę nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia.

link

https://twitter.com/TheKopHQ/status/1488878076872302594

1 polubienie

No nieźle ta przerwa reprezentacyna zaczyna … z drugiej strony może i lepiej, że nie zagra w tej lidze narodów

To jest bardzo dobra wiadomość. Ta Liga Narodów jest zbędna.

2 polubienia

No wcale to nie ma związku, że końcówkę sezonu pewnie grał na blokadach, bo problemy mięśniowe ma przez ostatni miesiąc. Mam nadzieję, że Virgil też sobie nie zrobi w trakcie tego jednego meczu, w którym chcą by zagrał (i potem wysłać na wakacje). Oby się wykurował na kolejny sezon, a Liverpool ściągnął odpowiednich grajków do środka pola, by nie musieć grać nim czasami co 3/4 dni, bo się do tego nie nadaje (przykład Matipa świetnie pokazuje, że możemy nie zbić szklanki przez cały sezon, jeśli tylko będziemy dobrze zarządzać jego siłami).

Pojebana LN, drugi turniej na poziomie Pucharu Konfederacji, zbędne to, ale za mało pieniędzy z repek wpada, to trzeba dołożyć kolejnych meczów na szczycie.

Thiago pojechał zaraz po urazie i ciężkim meczu na kadrę, nic dziwnego ze jakiś uraz. Przynajmniej odpocznie.
O Virgila sie nie bójmy, Van Gaal powiedział, że mecz z Belgią i do domu, bo ma świadomość wysiłku VvD w tym sezonie.

1 polubienie

Jako, że sparing ze Strasbourgiem nie należy do najbardziej zajmujących to postanowiłem zrobić aktualizację, jeżeli chodzi o stan zdrowia naszej kadry. Więcej informacjii pewnie dostaniemy na konferencji przedmeczowej z Fullham, więc w piątek i wtedy również postaram wrzucić kolejną aktualizację.
Lista niedostępnych obecnie zawodników:

Kelleher - odnowiony uraz pachwiny z reprezentacji, mówi się o powrocie pod koniec sierpnia
Ox - uraz w presezonie, dłuższa przerwa od gry.
Ramsay - jakiś uraz niewykryty podczas badań lekarskich, był z drużyną na obozie w Austri co może sugerować, że powoli wraca do treningu.
Gordon - kontuzja z poprzedniego sezonu, sytuacja podobna jak u Calvina.
Konate - możliwy uraz podczas sparingu, zderzył się kolanem w kolano z graczem Stasbourga, po chwili grania został zmieniony, schodząc z boiska kulał. Miejmy nadzieję, że to tylko stłuczenie i wszystko z obrońcą będzie w porządku.
Alisson - naciągnięcie mięśni brzucha, według najnowszych doniesień ma być gotowy na Fulham.
Tsimikas - kontuzja w presezonie “knock”, więc nie powinnien powrót do zdrowia zająć dużo czasu
Jota - odnowienie kontuzji z reprezentacji, nieznana data powrotu, raczej dłuższa nieobecność.

Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem, postaram się aktualizować na bieżąco.

Edit. Najnowsze informacje:
Keita - dzisiaj był chory, powinien być gotowy na Fulham
Jones - “knock”, test w poniedziałek
Konate - wszystko powinno być w porządku, został zdjęty, żeby zachować ostrożność

8 polubień

Świetna robota @Hawken17
Sporo tych urazów, prawie całą jedenastkę można byłoby z kontuzjowanych wystawić.

Niby urazów sporo ale są to raczej sprawy krótkoterminowe. Na początku sezonu nie ma aż tylu spotkań, więc rotacja nie jest aż tak potrzebna. Wiadomo lepiej by było mieć całą kadrę dostępną, by mogli się zawodnicy w spokoju przygotować na trudy sezonu. Warto też zauważyć, że z niedostępnych zawodników na mundial pojedzie prawdopodobnie tylko Jota (Alissona nie liczę, bo ma być dostępny na najbliższe spotkanie), więc reszta będzie miała szansę nadgonić ten presezon.

W dzisiejszym treningu nie brali udziału:

Cieszy powrót do treningu Alissona. Dziwi trochę brak Keity, pozostaje czekać na jutrzejszą konferencje prasową (koło 12 czasu polskiego)

Nieobecność Nata może być spowodowana transferem.

Dziwne… Klopp mówił przecież, że Keita jest tylko chory i będzie dostępny na mecz z Fulham.

Keita od paru lat jest przewlekle chory w byciu dostępnym dłużej niż 2 miesiące.

2 polubienia

Najświeższe informacje odnośnie stanu zdrowia naszej kadry prosto z konferencji prasowej:

Alissona i Keite można skreślić z listy kontuzjowanych zawodników, najbliżej powrotu do treningu jest Tsimikas. O Gordonie i Ramsayu nie było żadnej wzmianki.

1 polubienie

Najświeższe informacje od Neila Jonesa, uszeregowałem zawodników od tych którzy są najbliżej powrotu do gry:
Tsimikas - wraca do pełnego treningu w tym tygodniu
Keita - też powinnien wrócić w tym tygodniu
Ramsay - jest bliski powrotu do gry, może kilka razy wystąpić w drużynie u-21, w celu odbudowania kondycji meczowej
Gordon - spodziewany powrót w następnym tygodniu
Jota - ma wrócić pod koniec miesiąca
Thiago - ma być niedostępny kilka tygodni, najnowsze doniesienia mówią o 6 tygodniach
Jones - niedostępny przez kilka tygodni
Konate - niedostępny prawdopodobnie przez co najmniej miesiąc
Ox - niedostępny przez dwa miesiące

źródło

Liverpool's injury list: When will Thiago, Jota, Konate & Co. return to ease Klopp's concerns? | Goal.com UK

Wypadła nam na ten moment połowa pomocników :<