Kontuzje

Thiago wypada na 6 tygodni, także tego… Mam nadzieję, że klub zareaguje odpowiednio.

Chciałbym… obawiam się jednak, że czekają nas 2 warianty, ten bardziej optymistyczny - więcej szans dostaną Harvey i Fabio, mniej - czeka Nas oglądanie pary Hendo-Milner.

popadnę w alkoholizm

1 polubienie

Mecze jakie opuści Thiago

Crystal Palace, Manchester United, Bournemouth, Newcastle, Everton and Wolves.

Potencjalnie same murarze, ale może Nunez i Salah przebiją się przez zasieki. Czy zdrowy Keita, który ma zacząć normalne treningi da radę zagrać miesiąc bez kontuzji i na dobrym poziomie ?

Sytuacja kadrowa jest tragiczna, a sezon dopiero się zaczął, warto zaznaczyć, że od następnego tygodnia gramy co 3 dni, w tym mamy najgorszy możliwy rozkład przed derbami z Evertonem (sobota 16:00 Bournemouth - środa 21:00 Newcastle - sobota 13:30 Everton). Jedyną pozycją na jakiej Klopp może swobodnie rotować jest lewa obrona, co świadczy o tragicznym stanie naszej kadry. Informację od Neila Jonesa sugerują, że najbliżej powrotu do zdrowia są Jota i Jones i może uda im się wrócić do treningu przed końcem miesiąca. Matip, Konate i Thiago mają być niedostępni do połowy września.

Obecna lista niedostępnych zawodników:
Kellher - niedługo powinien wrócić do treningów
Ramsay/Gordon - z tego co widziałem mieli być blisko powrotu do treningu, więc trzeba obserwować składy młodzieżowych drużyn. Przydaliby się na pierwszy mecz w Carabao Cup.
Thiago/Konate/Matip - powrót w połowie września
Jones/Jota - może wznowią treningi przed końcem sierpnia
Ox - długa przerwa
Keita - ?

Mamy prawdziwy szpital w drużynie i najwięcej kontuzji w całej lidze. Teraz w cztery tygodnie gramy 7 spotkań (5 w lidze, 2 w lidze mistrzów), a opcji do rotacji nie ma. Mecz z Evertonem oglądać mam zamiar jednym okiem, bo tam szansa na kontuzjii będzie jeszcze większa niż zwykle (oprócz bandyckiego zachowania, to jeszcze ta krótka regeneracja). Z góry przepraszam za frustrację jaka wylewa się z tego postu ale wracają koszmary z sezonu 20/21, a sezon jeszcze się na dobre nie rozkręcił.

2 polubienia

Czyli kluczowi zawodnicy wrócą jak dobrze pójdzie za ok. 3 tygodnie. Do tej pory nasza strata w lidze do liderów może już być dwucyfrowa. A nie ma gwarancji że grając co 3 dni reszta zawodników wytrzyma.
Poprzedni sezon który wyeksploatował zawodników na maksa, krótkie wakacje, morderczy trening i tourne po piekelnej Azji w pogoni za kasą, co mogło pójść nie tak?

2 polubienia

Mnie jeszcze zastanawia nasz sztab medyczny, w poprzednim sezonie udało się uniknąć tej sytuacji z kontuzjami. Teraz krótka przerwa, nie wystarczający okres przygotowawczy miały duży wpływ, pytanie tylko czy w naszym sztabie medycznym również nie popełniono jakiś błędów. Jota chwilę po powrocie z kontuzji, znowu wypada, Ramsay po szczegółowych badaniach medycznych łapie kontuzję, Kelleher - tutaj o ile dobrze rozumiem Klopp obwinia sztab reprezentacji Irlandii, Jones - z tego co Klopp mówił jakaś reakcja na stres ta kontuzja. Dziwnie to wygląda i jest to niepokojące.

Brak nowych dostępnych zawodników na jutrzejsze spotkanie. Thiago, Curtis, Matip mają być “not far away”, cokolwiek to znaczy. Jota jest coraz bliżej. Keita problem z mięśniem, nie zagra w weekend. Kelleher wraca do treningów w przyszłym tygodniu.

Rok temu przygotowania były rozplanowane pod kątem sezonu, harmonijne, teraz wszystko zostało storpedowane azjatycką wycieczką i zabrakło czasu na presezon.

2 polubienia

Jeszcze gdyby sezon zaczynał się normalnie to pół biedy ale zaczynał się szybciej, więc można było sobie Azję odpuścić.

2 polubienia

Joel Matip, Calvin Ramsay oraz Curtis Jones pojawili się na zdjęciach z dzisiejszego treningu. Więcej informacji jutro po konferencji Kloppa.

2 polubienia

Matip i Jones wrócili do treningów. Jota wraca w czwartek! Thiago nieco później, Ramsay i Kelleher są coraz bliżej powrotu. Tak jak Klopp powiedział widać światełko w tunelu.

A Konate ? #musibyc20znakow

Brak info o Konate raczej świadczy, że Francuz nie jest bliski powrotu do treningów

1 polubienie

Mówiło się o powrocie w połowie września. Ostatnio widziałem, że wrzucał zdjęcie z siłki, więc tak jak kolega wyżej zauważył nie jest obecnie blisko powrotu do treningu.

Jota prawdopodobnie znajdzie się w jutrzejszej kadrze meczowej, warto przypomnieć, że jutro dostępny będzie również Nunez. Arthur prawdopodobnie nie będzie dostępny, czekają na dopięcie formalności “international clearance”. Oto lista obecnie niedostępnych zawodników:

Thiago - ma wrócić na początku przyszłego tygodnia do treningów
Ramsay - problem z plecami to o ile dobrze rozumiem jest ten problem, który mu towarzyszy od transferu do nas, bliski powrotu do pełnego treningu
Kelleher - bliski powrotu do treningu
Henderson - wciąż klub czeka na wyniki skanu, na pewno wypada na mecz z Evertonem, spekuluje się, że może opuścić cały wrzesień
Konate - coś koło przerwy na mecze reprezentacji
Keita - jakaś kontuzja mięśniowa, trochę go nie będzie
Ox - nic nowego

4 polubienia

Swoją drogą wie ktoś dlaczego Curtis nie był dzisiaj nawet w kadrze? Szczerze mówiąc myślałem, że dzisiaj wyjdziemy środkiem Fabs Elliott i właśnie Jones, a tu niespodzianka i nie było go nawet na ławce. Może @Hawken17 masz jakieś informacje? Wybacz że tak Cie wywołuje, ale chyba orientujesz się w temacie.

Edit: no to dziwne szczerze mówiąc, wrócił do treningów szybciej niż Jota, który wszedł dziś z ławki. No ale oby to rzeczywiście był brak przygotowania, a nie jakiś nawrót czy inny uraz.

Nic nie widziałem. Jakbym miał zgadywać nie był gotowy jeżeli chodzi o kondycję meczową i dlatego dzisiaj nie było go w kadrze.

Trzeba poczekać na konferencję wtorkową ale wydaję mi się, że na to wpływ ma wiek zawodnika jak i pozycja na jaką mógłby wyjść w spotkaniu (jak i sama natura urazu). Jest to dziwne ale miejmy nadzieję, że z Curtisem wszystko w porządku.

1 polubienie

Chyba najważniejsza informacja na ten moment:
Klopp: “I hope Thiago can train on Monday.”

2 polubienia

brakuje go strasznie, wracaj chłopie jak najszybciej