Kontuzje

Podobno Luis Diaz wypada z gry do grudnia, info z serwisu LFC.pl na fb.

Doyle również podaję info, że Diaza zobaczymy dopiero po mundialu. Nie jest potrzebna za to operacja.
https://twitter.com/IanDoyleSport/status/1579524156546514946

Ale jest też pozytywna wiadomość Andy Robertson wrócił do treningów.

𝙄𝙉𝙁𝙊: Oxlade-Chamberlain is back in full training! He’s pictured with his teammates but isn’t apart of the Champions League squad. Can only assume Keita isn’t far off either.

I to jest game-changer, punkt zwrotny w naszym sezonie. :stuck_out_tongue:

3 polubienia

Luis Diaz

Diaz został zmuszony do opuszczenia boiska w pierwszej połowie spotkania Premier League z Arsenalem z powodu problemu z kolanem i ma być wyłączony z gry przez kilka tygodni.

Jürgen Klopp 11 października: “Lucho, co to jest, sześć do ośmiu [tygodni] lub cokolwiek? Zobaczymy, jak długo. Lucho wygląda na szybko zdrowiejącego, ale tak czy inaczej musimy oczywiście uważać na to”.

Trent Alexander-Arnold

Nr 66 doznał urazu kostki w tym samym meczu na Emirates Stadium i w rezultacie został wycofany w połowie meczu.

Klopp 11 października: “Zawsze trudno jest powiedzieć [ramy czasowe]. Krótszy niż miesiąc; dwa tygodnie słyszałem, ale musimy zobaczyć, czy to prawda. To jest informacja, którą otrzymałem, nie jestem pewien, czy wolno mi to powiedzieć, szczerze mówiąc! Ponieważ myślałem, że jest to dłużej, kiedy widziałem go po meczu. Ale biorę te dwa tygodnie z łatwością. Zobaczymy.”

Joel Matip

Matip również podniósł problem versus Arsenal i kolejne prześwietlenie potwierdziło, że obrońca jest obecnie niedostępny do wyboru.

Klopp 11 października: “Joel po prostu poczuł się trochę, ale to jest to, co robisz teraz, aby zrobić skan, a następnie był również wyłączony”.

Andy Robertson

Lewy-back podtrzymał problem podczas meczu Ligi Mistrzów Liverpoolu z Napoli na początku września i ma wrócić do składu na wyjazdowy remis z Rangersami.

Klopp 11 października: “Robbo jest w składzie na jutro”.

Curtis Jones

Pomocnik jest coraz bliżej powrotu, po tym jak został odsunięty na bok z powodu nawrotu poprzedniej kontuzji.

Alex Oxlade-Chamberlain

Nr 15 powrócił do treningów po doznaniu urazu mięśniowego podczas przedsezonowego towarzystwa z Crystal Palace w Singapurze w lipcu.

Naby Keita

Keita jest obecnie niedostępny z powodu problemu z mięśniami.

Klopp 11 października w sprawie powracających zawodników: “Trenowali teraz tylko kilka dni, nie możemy teraz wstawić ich tylko dlatego, że inni są poza domem. Curtis nie [w składzie na Rangers], Ox nie, Naby nie. To wszystko. To ważne, że chłopcy [wracają], ale to nie jest tak, że wracasz, trenujesz dwa razy z drużyną, a potem idziemy. To nie jest tak.”

Artur Melo

Brazylijczyk podtrzymał problem w okresie przygotowawczym do meczu Ligi Mistrzów z Rangersami na Anfield.

Klopp 7 października: “W ostatniej sesji przed meczem z Rangersami, w normalnej sytuacji po prostu kontuzjował mięsień. Musimy poczekać na dalszą ocenę, aby wiedzieć dokładnie, jak długo to będzie, ale on jest na zewnątrz”.

Zawieszenia
Żaden z zawodników Liverpoolu nie jest obecnie zawieszony

link

Liverpool FC — Liverpool's injury list, suspensions and availability

1 polubienie

Czy ktoś wie co jest z Keitą? Z powyższego wynika, ze jakieś problemy mięśniowe, ale trwa to stosunkowo już długo i dalej brak konkretów?

Keita ma chyba tę samą kontuzję co Nathaniel Clyne,
( Musiał czymś podpaść)
podejrzewam, że to jego ostatni sezon u nas :roll_eyes:

Only 8 first-team players 𝘩𝘢𝘷𝘦𝘯’𝘵 been injured yet this season.

Bardzo ciekawe biorąc pod uwagę to, że bardzo mało biegamy. Wniosek jest jeden. Preseason został całkowicie zawalony. Sztab ma farta, że jest ta miesięczna przerwa na WC

Presezon został zawalony nie przez sztab, tylko przez zarząd klubu, który wolał wycieczki biznesowe po Azji zamiast solidnego zgrupowania treningowego.

3 polubienia

Tez mnie mega irytuje presezon marketingowy, ale niestety chyba wymog czasow.

Wymień duży klub, który nie zrobił “wycieczek biznesowych” latem. To nie jest widzimisię, każdy klub to robi i to żadne wytłumaczenie.

A jakbysmy polecieli do Stanow to byloby ok? Wszystkie duze druzyny gdzies lataja. To jest zadne wytlumaczenie. Takie na poziomie Polskiej ekstraklasy.

Jest wątpliwość do co występu Konate w jutrzejszym meczu. Konate opuścił piątkowy trening co miało związek z problemami mięśniowymi. Uważa się, że problem nie jest poważny, ale jeżeli będą wątpliwości to prawdopodobnie nie zobaczymy go na boisku. Zawodnik jest świeżo po poprzedniej kontuzji i klub nie chce ryzykować.

Zagrał jeden mecz i znów uraz…
Robi się nieciekawie w obronie, bez Konate to chyba VvD z Natem na środku i Gomez na PO, bo raczej nie widzę na PO Milnera, żeby uwolnić Joe na ŚO

Konate i Matip out i znowu mamy kryzys w obronie. Ciekawe czy Klopp postawi na parę Gomez-Virgil czy Virgli-Nat. Na PO wystąpi James Milner?

Osobiście jeszce bym nie panikował, Thiago przed meczem z Arsenalem też nie trenował. Miejmy nadzieję, że z Ibou wszystko będzie w porządku i w najgorszym wypadku opuści tylko spotkanie z City, gdzie nie oszukujmy się faworytami nie jesteśmy (wiadomo ze względu na sytuację kadrową byłaby to wielka strata).

1 polubienie

Wszyscy kontuzje miesniowe? Przetrenowanie?

Coś na pewno poszło nie tak z przygotowaniem do sezonu, nie dość że na boisku brakuje dynamiki to sypią się kontuzje, co tydzień ktoś wypada. Miałem nadzieję że po przerwie na reprezentację coś sie poprawi ale nie bardzo. Mundial też wątpię żeby coś pomógł.

Lista niedostępnych zawodników:
Ox - w pełnym treningu
Ramsay - ma wystąpić w drużynie u-21
Konate - powróci do treningu w weekend
Matip - jeszcze trochę ma go nie być
Jones - był na ławce ale tylko dlatego że było miejsce, wczoraj nie brał udziału w treningu (???)
Keita - bierze udział w części treningu
Jota/Diaz/Arthur - długoterminowa nieobecność

Strasznie dziwnie to wygląda jeżeli chodzi o pracę sztabu medycznego w naszym zespole. Sytuacja z Curtisem jest po prostu absurdalna. Myślę, że klub musi zainwestować w ten obszar zespołu.

Czy była u nas w ostatnim czasie jakaś zmiana w sztabie medycznym? Przecież to co się u nas wyprawia to nieśmieszny żart, a sytuacja Curtisa to główny przykład.
Warto dodać, że w przypadku Joty na szczęście nie jest potrzebna operacja, przez co możemy założyć że przy dobrych wiatrach wróci jakoś w styczniu/lutym.

Nie rozumiem co się dzieje. Czy totalnie dał dupy sztab, fizjoterapeuci, lekarze czy wszyscy. W tym momencie kontuzje mieli już Trent, Konate dwukrotnie, Matip dwukrotnie, Robertson, Kelleher, Keita, Jones, Ox, Thiago, Melo, Hendo, Diaz i Jota.

Coś jest absolutnie nie tak. To jest niemożliwe, że w przeciągu 2 miesięcy wpada nam kilkanaście kontuzji przy braku jeszcze jakiejś niesamowitej intensywności.