Liga Europy 2023/2024

Ty za to wiecznie przyjmujesz ekstremalne stanowiska, jakby zdrowy rozsądek jest Ci obcy.

Nie wiem skąd się bierze takie pewne, agresywne wyrażanie wcale nie tak prawdopodobnych opinii.
Za dużo współczesnego rapu, czy nie wiem tiktokow😅

Poza tym ja tu często sobie żartuje i ogólnie jestem raczej optymista. Po prostu nie przepadam za takimi krzykaczami jak Ty, wiec może w stosunku do Ciebie i Twoich opini bywam mniej przychylny.

Zaczniesz rozsądniej pisać to może się nawet polubimy :grin::joy:

Czy będziemy najsilniejszą to nie wiem. Z pewnością będziemy jedną z najsilniejszych ekip na papierze. Trzeba pamiętać, że do LE trafiają również drużyny z 3 miejsc z fazy grupowej LM, więc jasną sytuację będziemy mieli dopiero w grudniu tego roku

1 polubienie

Wczoraj do tego grona dołączył Freiburg z Bundesligi.

@EDIT1
A dzisiaj dwa kolejne zespoły zagwarantowały sobie udział - Villarreal i Betis z Hiszpanii.

@EDIT2
Wczoraj Puchar Niemiec wygrał Lipsk, więc kolejny uczestnikiem LE w przyszłym sezonie będzie 6 zespół ligi niemieckiej, czyli Bayer Leverkusen.

Wczoraj również swoje zmagania zakończyła liga francuska, 4 miejsce zajęło Rennes i to Oni zagrają w fazie grupowej LE w 23/24.

5 polubień

Nagroźniejszymi rywalami będą chyba spady z LM, w tym gronie które awansowało do LE nie widzę drużyny której moglibyśmy się obawiać.

Zdecydowanie Brighton :stuck_out_tongue_winking_eye: Chociaż oni to zapewne zostaną rozkupieni tego lata, więc możliwe, że będzie już to nieco gorszy zespół. Jednak nie jest to przesądzone, mają dobrego trenera. Z odpowiednimi transferami zrobią znowu dobrą robotę - tego im życzę.

Najgroźniejszym rywalem będziemy my sami i nasze podejście do tego pucharu. Jestem prawie pewny, że do ćwierćfinału nasza wyjściowa jedenastka będzie raczej mocno eksperymentalna. Mam nadzieję, że dużo młodych i rezerwowych będzie miało okazję sobie pograć. i chyba tak powinien być ten puchar traktowany w pierwszych rundach. A wtedy wiadomo, że o wpadkę łatwo.

Ja to traktuję jako Puchar Ligi. Fajnie by było wygrać, wiadomo, jak każdy puchar w którym gra Liverpool, ale też jednak liga i FA Cup ważniejsze. Oczywiście w mojej opinii.

4 polubienia

Najważniejszy jest powrót do ligi mistrzów. FA Cup tego nie daje, więc trochę nie rozumiem jak można stawiać go wyżej od LE, ale znam powody i ok.

W zależności od układu w ligowej tabeli, LE to mogą być najważniejsze rozgrywki LFC w przyszłym sezonie.

1 polubienie

Trzeba pamiętać, że awans z grupy daje tylko I miejsce, wycelider gra baraż ze spadkowiczem z LM.
Fajnie byłoby szybko zapewnić sobie awans do fazy pucharowej i końcówkę grupy grać już na luzie.

7 polubień

Też masz rację i nawet zastanawiałem się nad tym pisząc swojego posta ,że LE może być naszą ostatnią szansą na LM. Tylko jeśli w lutym nasze szansę na Top 4 będą małe to znaczy, że gramy źle. A wtedy nie zdziwię się jakbyśmy odpadli wcześniej. Tam jednak same ogórki nie grają. Dla drużyn z drugiego szeregu jest to nobilitacja i na dupach zasuwają.

Tak czy inaczej Premier League najważniejsza.

Atalanta i Roma to kolejne zespoły, które na 100% zagrają w fazie grupowej LE.

Resztę uczestników poznamy dopiero po kwalifikacjach.

@EDIT
Po dzisiejszym tryumfie WH, w LE zobaczymy 3 angielskie zespoły.

1.09 losowanie grup, nie ma jeszcze podziału na koszyki, pewnie ogłoszą to po rewanżowych meczach.

Poniżej lista zespołów, które na pewno wystąpią w fazie grupowej LE:

Liverpool
Brighton
West Ham
Villarreal
Real Betis
Atalanta
Roma
Freiburg
Bayer Leverkusen
Toulouse
Rennes
Sporting Lizbona
FK TSC Bačka Topola
Servette
Olympique Marsylia
Sturm Graz
Maccabi Hajfa
Molde
Panathinaikos

Teoretycznie z każdym z nich powinniśmy sobie poradzić…

1 polubienie

Hiszpanie lubia zaskakiwać w LE i kluby z EPL mogą być mocne. Zgadzam się jednak, ze w każdym starciu jesteśmy faworytami.

@Randyy sluszna uwaga. Może trafimy na Manu, będzie ciekawie :smile:

1 polubienie

Pamietajcie że zawsze z ligi mistrzów mogą spaść tutaj mocne zespoły tak samo jak rok temu

5 polubień

Myślę podobnie.
Dla mnie ekipa której najbardziej się obawiam to Bayer Leverkusen Xabiego, ale jak trafimy swój dzień to raczej nikt z tych klubów nas nie powstrzyma.

3 polubienia

Szykuje się niestety Raków w LE, raczej nie dadzą rady sie wdrapać do LM, mają 45 minut na odrobienie dwoch goli na wyjeździe.

No i Raków w LE. Szkoda, mieli wszystko by wygrać z Duńczykami.

Jak się gra 80min drewniakiem Piaseckim to tak jest

3 polubienia

Może Liverpool będzie w Sosnowcu

6 polubień