Liga Mistrzów 2022/23

Dobrze, że my wygraliśmy w pięknym stylu LM rok temu z Realem. Za styl nikt nie daje punktów czy pucharów, a „finałów się nie gra finały się wygrywa”.

1 polubienie

Obok tego nie mogłem przejść obojętnie. Wspaniali bracia Amerykanie : „ajlawju” :joy::joy::joy:

Chyba za dużo filmów, czy innych form propagandy wjechało.

A co nieprawdziwego napisał LiverpoolJestCzerwony? Ameryka ma system autorytarny? Jakiekolwiek wojny itp. nie działały na korzyść Zachodu? USA nie jest przeciwieństwem autorytaryzmu bliskowschodniego i rosyjskiego?

2 polubienia

Ciekawostka zauważona przez brytyjskie media jest taka, że właściciel City pojawił się na trybunach pierwszy raz od 13 lat i drugi raz od kiedy jest właścicielem klubu. Prawdziwy fan futbolu. :wink:

#ocieplaniewizerunkuterrorystow

1 polubienie

Po prostu zwykle walczą o wpływy w danym rejonie i przepchnięcie władzy sobie przychylnej. Nie o zbawienie świata, tylko o swoje interesy(Wietnam, Bliski Wschód, Afryka Północna).

„Mamo, mamo bo mnie w internecie przezywajom, zawołaj tate”
Ty to ale musiałeś przegrać życie co?

Prędzej czy później musiało się to stać - ile można się bronić przed nielimitowanym budżetem. Choć jak widać na przykładzie P$G -„Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana”. Guardiola to lew, bo wydał dwa miliardy i wygrał wszystko co się dało a barany z P$G wydały tyle samo a męczą się w ogórkowej lidze francuskiej.
Sama liga mistrzów w tym sezonie słaba i nudna jak flaki z olejem, oglądałem może z dwa mecze i w ekstraklapie było więcej emocji.

Ja na przykład chciałem. Chociaż wolałbym, żeby wszystkie szejki poszły w cholerę z piłki.
Nie mam żadnego większego sentymentu do Interu. Może byłoby inaczej gdyby w finale był Milan czy Roma. A tak? Aa w dupie to miałem kto wygra. City to mocarna drużyna której już ta LM zwyczajnie się należała, zwłaszcza patrząc po klasie rywali w fazie pucharowej.

Edit. Już nie mówiąc o tym, że ludzie lubią kibicować słabszym. Pamiętam jak w 2019 wielki klub z tradycjami czyli Tottenham, dorobił się masy sympatyków przed meczem z nami xD

Prawda jest taka że teraz futbolem rządzą pieniądze. Kto ma ich dużo i umie umiejętnie nimi dysponować ten wygrywa. Narzekacie na te brudne pieniądze itd, ale jestem pewien że gdybyśmy my mieli jakiegoś szejka za właściciela, dałby z 400 mln na transfery a potem byśmy wygrali Ligę czy LM, to by było mówione że my to inna sprawa bo my mamy historię :smiley: Wygrali, koniec tematu. Grają najlepiej, nie szastają też kasą na lewo i prawo, zbudowali super zespół, mają najlepszego trenera na świecie i sukcesy są.

5 polubień

Wiem, że to nie właściwy temat ale czy się komus podoba czy nie - Europa słabnie. Zarówno demograficzne jak i gospodarczo. Przy niskiej dzietności rdzennych Europejczyków lukę wypełniają imigranci z Afryki północnej i bliskiego wschodu. Gospodarczo też trwa ofensywa bogatych szejków co przejawia się choćby w sporcie … Widzimy to nawet i w Polsce kiedy to po zerwaniu kontaktów z Rosją - kupujemy ropę z Arabii Saudyjskiej… Mi się też nie podoba ten kierunek ale prawda jest taka, że to dopiero początek

Lepiej już nie będzie, dekle z FIFA dali szejkom palec w formie MŚ, dostali przyzwolenie, to teraz wezmą całą rękę, jeszcze trochę i Araby będą miały Superligę, Ronaldo, Benzyna, za chwilę może Kante, Gundogan, Mahrez, potem pewnie i Salah ( bo to przecież muzułmanin, więc będzie miał super wymówkę jak Benzema) a potem już kupią kogo chcą, młodszych, lepszych , a my nic na to nie poradzimy.
Niewiele wspólnego już to ma ze sportem.

Oczywiście, że część społeczności zawsze będzie popierać pieniądze bez względu na pochodzenie. Wystarczy popatrzeć na Twitter jak poszla oficjalka, że głównym sponsorem Newcastle będzie saudyjska Sela. Niektórzy kibice Newcastle pisali, że się z tego cieszą. BTW… wystarczy się cofnąć z pamięcią jaka euforia zapanowała na tym forum jak kilka szlaczkowych kont podało jakieś fejkowe informacje, że przejmują nas ciapaki. Tak jakby wypuścić z klatki narodowców. Ale mówimy tu tylko o pewnej części.

Większość prawda ale jak można coś takiego napisać

nie szastają też kasą na lewo i prawo

To jest wyższy level odklejenia albo po prostu zwykłe kłamstwo.
Na szybko sprawdziłem jakieś pierwsze lepsze wydatki, znalazłem lata 2012-22 i top5 kształtuje się tak

  1. Manchester City 1699mln euro
  2. Barcelona 1630
  3. Chelsea 1614
  4. United 1545
  5. PSG 1445
4 polubienia

Ja patrzę na to inaczej. Nie podobają mi się arabskie wpływy w Europie. Ale są one faktem. Można to wypierać, udawać, że nie ma problemu. No ale jest. Więc skoro już jadę na stację paliw i tankuje Diesla dostarczonego do Polski przez Aramco to niech oni już za te pieniądze sponsorują klub któremu ja kibicuję a nie innemu. Tu nie o sympatię chodzi a o pragmatyzm

Jednak lepiej sprawdzać net spend, a tam United wydalo wiecej

Czy to zmienia fakt, że City wydaje ogromne sumy na transfery?

Ja też chciałbym to wiedzieć, pisałem już wiele razy do adminów, ale bez odzewu, josif mnie na chwilę zablokował ale to wróciło po jakimś czasie i to tylko tutaj, na głównej mogłem pisać cały czas, jest gdzieś jakieś konkretne i działające info jak usunąć konto z forum, tak na amen, zarówno tutaj jak i na głównej stronie łącznie?

Kasa jest ważna ale jeszcze ważniejszy jest trener. City to mega combo, bo ma trenera top1/2 na świecie i kase.
Najgorsze jest to, że wyciągnął wnioski i przestał kombinować. Tak o od czasu do czasu jeszcze coś odwalił, ale w tym sezonie nic. Żadnego błędu, a decyzja z odpaleniem Cancelo była genialna. Od tego czasu znowu grali na swoim pułapie.

My też mamy trenera genialnego i z palcem w dupie można wrócić na swoją grzędę. Potrzebne jest jednak do tego okienko na poziomie tego z 18/19. Pytanie co na to nasi właściciele. Trzeba kuć żelazo póki gorące.

7 polubień

Najgorsze jest to że FSG dalej nie wyciąga wniosków. Nawet wybitny trener nie zrobi zbyt wiele jeśli ma pod górkę przez właścicieli klubu. Wydajemy mniej od średniaków ligowych to i w końcu, z czasem się w nich przekształcimy.

No a City jak sam stwierdziłeś mają i wybitnego trenera i kasiastych, ogarniętych właścicieli. U nas są dusigrosze i liczykrupy.

2 polubienia

Dokładnie tak. Guardiola kupuje kogo chce. Ma jakąś koncepcje gry i do niej dokupuje zawodników. My kupujemy ciągle z opóźnieniem. Czekamy albo na to jak kogoś sprzedamy albo na jakieś okazje kiedy cena jest niższa niż normalnie. Tak się nie da wygrywać. Ja byłem wściekły na FSG już po tym jak nikogo nie kupili w 2019 roku. Kiedy byłby lepszy moment na wzmacnianie kadry niż wtedy gdy jest się na szczycie?

4 polubienia

Każdy spodziewał się, że zwycięzca półfinału City-Real zostanie ostatecznym wygranym całych rozgrywek i tak też się stalo. Nieważny jest styl, ale efekt końcowy o czym boleśnie sie przekonaliśmy w zeszłym roku, że mimo ładnej gry trofeum pojechało do Madrytu, a w 2019 długimi momentami to Tottenham prowadził gre i stwarzał zagrożenie, my byliśmy w ich cieniu co pokazują statystyki, ale puchar trafił do Liverpoolu.

Trzeba docenić wynik City w tym sezonie- po trudnym dla siebie początku wrócili na właściwe tory i zmietli konkurencję osiągając historyczną potrójną koronę. Niewiele razy taka sytuacja zdarzyła się w futbolu- to dopiero 10 raz w historii