Liga Mistrzów 2023/2024

Wydaje mi się, że w tej całej dyskusji przeoczamy jeden bardzo ważny fakt.

Przez reformę LM w następnym sezonie możemy uzyskać dodatkowe miejsce w tych rozgrywkach zajmując 6 (może nawet 7 miejsce). Wystarczy jedynie wyprzedzić Chelsea w tabeli.

O mistrzostwo w tym sezonie w tym składzie nie powalczymy. A jeśli 7 miejsce może nam dać LM to po co przepłacać?

Jedno miejsce będzie więcej a nie 3. To chyba jeszcze nawet nie jest potwierdzone, a Ty wyjechałeś z 3ma dodatkowymi miejscami :smiley:

edit.
Na ten moment tylko top 4 awansuje do LM, nie ma zmian póki co, a ten wyjechał z top 7 xD

edit2. jednak zmiany są, właśnie max 5 miejsc jest możliwe niżej post.

1 polubienie

Dwa kluby z Europy, które nie zakwalifikują się do LM na podstawie rankingu klubowego otrzymają bezpośredni awans do tych rozgrywek.

Ja to rozumiem tak, ale mogę się mylić

  1. City LM
  2. Arsenal LM
  3. United LM
  4. Newcastle LM
  5. Brighton LM
  6. Liverpool LM

No chyba, że Bayern i Real się nie zakwalifikują to wtedy my tego awansu nie otrzymamy.

Może być max 1 miejsce dodatkowe - 5 drużyn może byc z 2 krajów. Pod warnunkiem, że osiągna finały w jakiś z rozgrywek w LM LE LKE. Czyli najlepsze 2 kraje dostaną dodatkowe miejsce, tak wynika z tego artykułu jest to z oficjalki Premier League. Tylko, że pewnie te 5. miejsce tylko będzie możliwe przy dojściu do właśnie finałów rozgrywek europejskich, w innym wypadku może być także zamiast 2 miejsc np 3 przypadną Holandii, czy innej Portugalii, jeśli oni dobrze wypadną.

Ja to rozumiem w ten sposób że będzie 1 dodatkowe miejsce dla dwóch najwyższej sklasyfikowanych lig wg UEFA

Czyli obecnie Anglia i Hiszpanii dostaną po jednym dodatkowym miejscu, z czego dostaje je drużyna z kolejnego miejsca z tabeli czyli u nas 5.

I może być maksymalnie 5 klubów z jednej ligi czyli jak ligę mistrzów lub Europy wygra drużyna z poza top 4 to wolne miejsce przechodzi na 3 ligę obecnie to włoska.

Faktycznie jak teraz doczytałem na stronie UEFA to liczy ranking za poprzedni sezon.

1 polubienie

Przeczytałem gdzieś inną interpretację. 2 dodatkowe miejsca przypadną krajom, które zdobyły najwięcej punktów do rankingu UEFA - czyli w tym roku byłyby to Anglia i Włochy

1 polubienie

Czyli jeśli byłby to od tego sezonu to dodatkowe miejsca byłyby dla Liverpoolu i Atalanty.

Dobrze napisał. Gdyby zmienione regulacje obowiązywały OD TEGO sezonu. To dodatkowe miejsca do LM w tegorocznych rozgrywkach zajęłyby drużyny z 5 miejsc z sezonu 22/23 z PL i Serie A. A właśnie 5 miejsce zajęliśmy w poprzedniej kampanii

Jeśli faktycznie dodatkowe miejsca maja być przyznawane krajom z największą punktacją do rankingu UEFA z dany sezon to za rok, nawet gdybyśmy zajęli 5 miejsce w tabeli to nie gwarantuje to nam awansu do LM

Ok to może inaczej. Napisałeś GDYBY obowiązywały OD TEGO sezonu. To pytanie jak OBECNIE jest i czy dalsze rozmowy na ten temat mają sens ?

1 polubienie

To był tylko przyklad dla zobrazowania przyszłych przepisów. Lepiej zrozumieć zmiany na namacalnych przykładach stąd przedstawienie sytuacji jakby to wyglądało GDYBY te przepisy juz obowiązywały

Ja napisałem:

A kolega później tylko uściślił jakich drużyn by to dotyczyło. Bez spiny, nikt tutaj nie dopisuje nam pewnego awansu do LM :wink:

Dyskusja o potencjalnym awansie bez zajęcia miejsca w top 4. Chciałem się tylko dokształcić, zrozumieć nowe przepisy.

Niektórzy tutaj są tak zdenerwowani brakiem transferów, że nawet naskakują na pytającego w takim przypadku. Po drodze nawet FSG się oberwało za to pytanie. Troszkę więcej luzu.

Widzę, że wątek o nadchodzącej edycji Ligi Mistrzów nie został stworzony, a robi się niepotrzebny off-top na ten temat w “Rozważaniach i spekulacjach transferowych”, dlatego cześć postów (tych powyższych) przeniosłem we właściwe miejsce, czyli tutaj :wink:

1 polubienie

Relacja z losowania:

BVB z PSG i Milanem + Newcastle United (potężna grupa).
Arsenal z Sevilla + PSV + RC Lens (grupa rodem z LE xd)
MU z Bayernem (XD) + Kopenhaga + Galatasaray
Lipsk z City + Crvena Zvezda Belgrad + Young Boys Berno
Feyenoord z Atletico + Lazio + Celtic Glasgow (też grupa rodem z LE)
Porto Barca i do nich Szachtar + Royal Antwerp
Inter Benfica + RB Salzburg + Real Sociedad
Napoli z Realem + Braga + Union Berlin

Newcastle ciężka grupa.

IMG_2666

PSG nie wyjdzie z grupy :joy:

Donnaruma i Tonali wracają na San Siro. Ależ będą gwizdy kiedy będą przy piłce.

Tonali? Przecież Jego to wypchnęli z klubu.

Grupa A: Bayern Monachium, Manchester United, FC Kopenhaga, Galatasaray
Grupa B: Sevilla, Arsenal, PSV Eindhoven, RC Lens
Grupa C: Napoli, Real Madryt, SC Braga, Union Berlin
Grupa D: Benfica, Inter Mediolan, FC Salzburg, Real Sociedad
Grupa E: Feyenoord, Atletico Madryt, Lazio, Celtic
Grupa F: Paris Saint-Germain, Borussia Dortmund, AC Milan, Newcastle United
Grupa G: Manchester City, RB Lipsk, FK Crvena zvezda, Young Boys
Grupa H: FC Barcelona, FC Porto, Szachtar Donieck, Royal Antwerp

Newcastle w grupie śmierci, ta grupa jest mega ciekawa i trzecie miejsce z tej grupy z miejsca stanie się, obok LFC, faworytem LE.

MU też łatwo nie ma - Bayern + wyjazd do Turcji i jeszcze Galata ciekawie wzmocniona.

Arsenal, jak nic nie odwali, to prosta grupa.

City to nawet nie ma co mówić.

Barca w końcu wyjdzie z grupy xd.

Tez ciekawa i wyrownana grupa, ale słabsza niż ‘paryska’:
Feyenoord
Atletico
Lazio
Celtic

I poza tym piłkarze Liverpoolu zagrają w LM - Nat i Fabio.

Patrząc na te grupy, to faza PO już od 1/8 będzie mega mocna.

1 polubienie

To jest prawdziwy cud, że pomimo przychylnych losowań rok w rok City wygrało tylko raz LM.