Liga Mistrzów 2023/24

Moim zdaniem 20 bramek i 5 asyst w 26 meczach to dobry wynik. Pewnie gdyby to był inny mniej znany 23 letni napastnik to by się mówiło, że bardzo dobry albo nawet świetny.

Myślę, że dałby więcej nawet samymi bramkami ale tu już nie ma co teoretyzować.

Ok, ale pozostaje pytanie co Halland pokazał w lidze mistrzów ?

Nic ostatecznie w ważnych meczach, ale Haaland jest trochę innym typem zawodnika.

Może czymś na wzór Lewandowskiego.

Kat Cadizow, Freiburgów, Evertonów i generalnie średnich i słabych zespołow, ale… to pozwala wygrywać ligę. Punkty zbierzesz na słabych i średnich.

W tym sezonie Haaland w żadnym z meczów z topu nie pokazał za dużo, ale to nie jest potrzebne do wygrywania seryjnego trofeum.

Może pod Ligę Mistrzów przydałby się taki Watkins czy Kane, bo zrobiłby pewnie więcej niż Haaland i pewnie City byłoby dalej- ale znowuz w lidze różnie to bywa.

@Roan w tym 4 gole to YB, 1 Koppenhaga, 1 Lipsk

Kat słabszych zespołów, ale to wygrywa ligę.

Co pokazał 6 bramek i asysta w 9 meczach to chyba przyzwoity wynik. Pierwszego meczu z Realem nie widziałem. Wczoraj mimo świetnej defensywy Realu jednak potrafił stworzyć zagrożenie w powietrzu. Dla porównania Alvarez wszedł za niego i nic nie wniósł. Jest w gorszej formie strzeleckiej jak wcześniej pisałem i tyle.

e: @AquerdationLFC ale czego wy oczekujecie od Haalanda, że przedrybluje 3 i strzeli bramkę? To napastnik, który żyje z podań. Nie pamiętam by wczoraj dostał jakieś świetne podania. Może gdyby był w świetniej formie to by trafił z główki ale to tyle co miał.

Takie same dyskusje przecież zachodziły w kontekście Lewandowskiego (teraz pewnie trochę mniej), bo wziął sobie krytykę do serca i stara się brać ciężar gry w większym stopniu na siebie poprzez rozegranie czy utrzymywanie się przy piłce.

Haaland nadal tego nie robi. Cieniuje w takich meczach, widać u niego frustrację kiedy nie dostaje podań, a przy tym piłkarsko nie jest na tyle gotowy- żeby stać po prostu jak Kane i rozgrywać.

Patrzę tutaj na takiego nawet Jesusa czy Aguero. Oni potrafili (Jesus obecnie mniej) zrobić trochę coś z niczego. Suarez może podobnie.

Haaland bez podań- to Haaland, który w 180 minut z Realem zaliczył: 11 podań i jeden celny strzał. To trochę mniej niż oczekiwałbyś od kogoś- kto miałby być przyszłym ballondor pretendentem.

1 polubienie

Wczoraj Real grał bardzo niską obroną. Co by dało, że Haaland by wyszedł do rozegrania i wyciągnął jednego obrońcę ze sobą jak tam cała drużyna stała w okolicach swojego pola karnego? Kreatorów City nie brakuje. To w takiej sytuacji chyba lepiej by stał w polu karnym, skupiał uwagę obrońców i dawał opcje zagrania jakiegoś dośrodkowania.

Bo ostatecznie City stworzyło 2 groźne sytuacje i w ataku grali de facto z 1 zawodnikiem mniej.

Widać to idealnie w meczach Liverpoolu ostatnich- gdzie jest problem z rozegraniem, bo Salah nie istnieje. Mamy martwa prawą stronę i zagęszczenie obrony u dla reszty.

No nie przekonasz mnie, że rola napastnika jest cieniowanie i nierobienie absolutnie nic.

No właśnie to napisałem, a nawet pisałem komu strzelił te bramki. Średnim drużynom. Jeśli ten wyczyn uznajesz za super osiągnięcie w lidze mistrzów to spoko. Nie mamy o czym rozmawiać. Dla mnie Halland w LM zawiódł, w PL daje radę.

Przecież pisałem, że skupia uwagę środkowych obrońców, ma 2 metry i jest silny to daje opcje do zagrania piłki powietrzem w tym zapchanym polu karnym. No to wytłumacz mi co miał robić Haaland, bo chętnie się dowiem. Drużyna przeciwna muruje się 11 zawodnikami w polu karnym. Na boku Grealish(Doku) próbuje pojedynków 1vs1 by robić przewagę, na środku masz trzech kreatorów(De Bruyne, Fooden, Bernardo). Po co ma Norweg schodzić do rozegrania? Co to da drużynie?

E: @Kijoraptor Gdzie ja napisałem, że to super osiągnięcie? Umiesz czytać ze zrozumieniem? Przyzwoity i super to nie są synonimy jak coś.

Jest kolejna opcją do rozegrania i rozrzucenia obrony. Może wyciągnąć obrońcę z pół karnego i przerzedzić to pole karne. Może próbować zejść na 15-20 metry i ewentualnie gubić krycie przy nabiegu na piłkę.

I to tak dużo ci da, że w polu karnym będzie jednego mniej jak przeciwnicy całą drużyną siedzą praktycznie w polu karnym?

Jest to znane rozwiązanie ale nie sądzę by było zbyt skuteczne przeciwko zespołowi, który muruje całą drużyną.

Tak czy inaczej Haaland z tego sezonu bylby u nas wywozony na taczce :slight_smile:
Do tego samolub :wink:
Mi sie marzy, zeby nam sie trafil nowy Torres albo Suarez- tylko problem jest taki, ze nie ma dobrych napastnikow obecnie.

Dziwi mnie, że to Haaland jest kozłem ofiarnym, a nie Foden, który jest przymierzany do zawodnika sezonu PL, a wczoraj rozegrał koszmarne zawody.

Moze dlatego, ze mial cale 20 kontaktow z pilka przez caly mecz, gdzoe mieli 67% posiadania? Mecz na poziomie Gakpo z wiekszosci sezonu.

1 polubienie

Zazwyczaj napastnik ma najmniej kontaktów z piłką. Szczególnie jak przeciwnicy murują bramkę i rozciągasz grę boków.

Nie ma? Jest taki jeden w Interze Mediolan , Lautaro Martinez się nazywa, ale na takiego grajka trzeba by rozbić bank. Może szybka wymianka Darwin plus kilkadziesiąt milionów za reprezentanta Argentyny :wink:

no tak ale ma MŚ nie dojechal i wchodził z ławki. I jedna jaskółka wiosny nie czyni, bo pewnie paru byś znalazł dobrych napastników, chodzi mi że ogólnie jest problem. Pep grał bez napastnika, Real gra teraz bez. Bayern jeden sezon szukał. West Ham skupuje ciekawych grajków a na ataku ciągle gra Antonio.

Bo nie miał takiego wsparcia finansowego, jak Arteta.
Inna sprawa, że zarówno ich zarząd jak i sam Arsene przeciągnęli jego odejście niszcząc jego legendę wśród kibiców Arsenalu.

Don’t forget Arsenal won the Champions League against Porto! :clap:

2 polubienia

I tak oto Haaland został zawodzącym napastnikiem na lfc.pl, Niuniuś lepszy pewnie.