Liverpool - Ajax Amsterdam

Trochę w cieniu wydarzeń w Anglii - śmierci Królowej i odwołania meczów Premier Leauge - zbliża się mecz drugiej kolejki Ligi Mistrzów. We wtorek o godz. 21.00 (20.00 w Anglii) podejmujemy na Anfield drużynę Ajaksu Amsterdam.

Biorąc pod uwagę naszą porażkę w Neapolu i znakomity występ Ajaksu z Glasgow Rangers można po raz pierwszy od długiego czasu naprawdę obawiać o wynik spotkania Liverpoolu.
O naszej dyspozycji nie ma co pisać, wszyscy doskonale zdajemy sobie z niej sprawę, oby kilka dni wolnego pomogło Kloppowi poukładać zespół. Warto zwrócić jednak uwagę na zespół gości w bieżącym sezonie. W lidze holenderskiej idą jak burza i po 6 kolejkach mają komplet zwycięstw z imponującym dorobkiem bramkowym 21-3, równie okazale zaprezentowali się w pierwszym meczu LM, pokonując Glasgow Rangers 4-0. Drużyna prezentuje ofensywny futbol, grają z rozmachem, nieszablonowo i to wszystko pomimo tradycyjnego rozkupienia drużyny i dodatkowo utraty znakomitego Erika ten Haga. Z nowym trenerem, Alfredem Schreuderem, Ajax wydaje się być równie groźny.

Jutrzejsza rywalizacja to powtórka z sezonu 2020/2021, gdy trafiliśmy do grupy z Ajaksem, FC Midtjylland i Atalantą Bergamo. Wówczas oba mecze wygraliśmy 1-0 i finalnie całą grupę, Ajax natomiast zajął trzecie miejsce spadając do fazy pucharowej LE. Przed rokiem z kolei z Ajaksem grał Darwin Nunez, którego gol pozwolił Benfice wygrać rewanżowe starcie i wyeliminować holenderską drużynę w 1/8 finału.

Trzeba mieć nadzieję, że Jurgen Klopp przepracował dobrze ostatnie dni i nasz zespół będzie się prezentował zupełnie inaczej niż w Neapolu. Co ważne, do składu wraca Thiago, dostępni są też Jota i być może Carvalho.

Ja typuję taki skład:
Alisson
Trent - Matip - VvD - Robertson
Thiago - Fabinho - Elliott
Salah - Nunez - Diaz

1 polubienie

Robertson już wiadomo że nie zagra.
Ajax idzie jak burza ale to może być nasza szansa bo nie grali jeszcze z żadnym ciężkim przeciwnikiem w tym sezonie i mogą być przez to za bardzo rozluźnieni. Byle nas tylko nie zdominowali fizycznie, mieliśmy prawie tydzień przerwy i mam nadzieję że wykorzystaliśmy go na nabranie sił do biegania bo jak do tej pory to w tym aspekcie wyglądamy źle.

Oprócz Allisona to we wszystkim wyglądamy źle, ja nie wiem co się z tym klubem dzieje, czemu to tak wszystko siadło, już porażki porażkami, jakieś w całym sezonie na pewno się zdarzą ale nie w takim stylu…obawiam się o ten mecz. Może jednak Nunez odmieni naszą grę?

ale my obecnie nie jesteśmy ciężkim przeciwnikiem. Raczej waga kogucia :rofl:

Liczę na zwycięstwo po zaangażowanej grze.

Jeżeli wyjdzie Milner, Arnold, Gomez to można stawiać domy na Ajax.

Arnold wyjdzie, bo kto za niego? Milner albo Gomez?
Wraca Thiago, razem z Diazem i Kostasem rozruszają naszą lewą stronę, na prawej pewnie tradycyjnie TAA/Harvey/Mo.

Becker
Taa-Matip-Vvd-Tsimikas
Elliot-Fab-Thiago
Salah-Firmino / Nunez-Diaz

Postawiłbym na Firmino w tym spotkaniu. Jakoś nie będę rozpaczał, jeśli wyjdzie Nunez, ale mam wrażenie, że z Bobbym lepiej utrzymujemy się przy piłce. Nunez chyba potrzebuje więcej czasu, żeby jeszcze znaleźć wspólny język z resztą drużyny. Nie mam nic przeciwko też, żeby Salah zszedł jeśli nie będzie grał dobrze, natomiast nie chcę ponownie oglądać Joty na prawym skrzydle, on się tam po prostu męczy. IMO jesli schodzi Salah, na prawą stronę powinien trafiać Diaz, ewentualnie Elliot (choć jemu brakuje trochę i szybkości i wygrywania pojedynków 1 na 1). Mecze BPL przesunięte, więc można wystawić co najlepszego mamy. Jak Fabinho znowu mentalnie zostanie w szatni, to Tadic pewnie zrobi z naszym blokiem obronnym to co Zieliński…

2 polubienia

Ramsay na prawo, TAA do pomocy. Gorzej być nie może, trzeba eksperymentować :wink:

No ja sobie nie wyobrażam żeby Darwin znowu zaczynał na ławce. Ten chłopak potrzebuje minut, potrzebuje się zgrywać, potrzebuje gola. Jak będzie wchodził na te 20-30 minut to co on takiego pokaże? Niech zaczyna od początku i niech próbuje. Co do samego spotkania, to jakiś fajerwerków bym nie oczekiwał, chyba aż tak nagle przez tydzień nasza forma się nie zmieniła. Potrzebujemy zwycięstwa jak tlenu, bo musimy wrócić na swoje tory. Skład proponował bym taki:

Alisson - TAA - Matip - VVD - Tsimikas - Fabinho - Elliott - Thiago - Diaz - Nunez - Salah

Serce mi mówi że uda nam się wyszarpać zwycięstwo, jednak patrząc realistycznie to stawiam na remis.

Czemu u was w każdym praktycznie składzie jest Salah? Przecież on nie zasługuje na pierwszy skład. Jeśli trójka jutro będzie wyglądać inaczej niż Firmino - Jota - Darwin [ albo Diaz ] , to będzie to jawny sabotaż.

Ale co jest nie tak z Salahem? Możesz wytłumaczyć swój punkt widzenia? Salah w tym sezonie ma rolę kreowania sytuacji, a nie strzelania goli. Od strzelania goli ma być Nunez, a nie Salah. W każdym meczu powinien mieć przynajmniej jedną asystę. To w czym jest z nim problem?

1 polubienie

Ramsay, który od poprzedniego sezonu nie zagrał ani minuty ma wyjść na Ajax? To już lepiej Jamesa…

1 polubienie

Na 99.9% nigdy nie zobaczysz takiego ustawienia za Kloppa. A już na 100% nie w meczu Ligi Mistrzów. Na 200% nie w sytuacji, kiedy Ramsay nie rozegrał dla nas ani minuty. Myślę, że dobrze wiesz, że taki ruch nie ma żadnego sensu.

Eksperymentować trzeba, ale z aspektami takimi, jak cofnięcie linii obrony lub zmiana domyślnej formacji z 4-3-3 na 4-2-3-1 (4-5-1) lub nawet na 4-4-2.

Tutaj kolega jest zdecydowanie najbliżej wytypowania pierwszego składu, który wyjdzie na mecz. Z jednym zastrzeżeniem według mnie - nie powinno być żadnego kombinowania z wpychaniem Núñeza na lewą flankę (wyjątkowo beznadziejnie wyglądał tam w meczu z Napoli), podczas gdy Díaz w grze indywidualnej spisuje się na tej pozycji nadwyraz dobrze. Darwin na lewym skrzydle przegrywał już w zarodku przy samych nieudolnych próbach przejścia rywala 1 na 1. On niech najpierw się zgra z zespołem występując na swojej nominalnej pozycji.

Díaz musi poprawić grę zespołową, to prawda. Wiele osób to dostrzega, ale vs Napoli przesunięcie go do ataku i wstawienie w jego miejsce Darwina było strzałem w stopę i odcięciem tlenu naszej ofensywie. Klopp powinien wyciągnąć solidne wnioski z tego błędu popełnionego w meczu, gdzie prawie nic nie funkcjonowało tak, jak należy. Wiadomo, że w tamtym momencie Jurgen musiał jakoś przetasować i zaryzykować, ale wtedy żaden z trójki (Darwin, Díaz, Jota) praktycznie nie grał na swojej nominalnej/ulubionej pozycji, więc taki ruch miał prawo nie wypalić.

Na chwilę obecną najlepsze zestawienie ataku, to zdecydowanie Díaz - Firmino/Jota/Núñez - Salah (w takiej kolejności).

W pomocy chcąc nie chcąc Klopp będzie musiał postawić na doświadczonego Fabinho. Miejmy nadzieję, że w parze z Thiago i Elliottem. Nie ma lepszych opcji.

W obronie też nie spodziewam się posadzenia TAA na ławce, choć zdecydowanie na to zasługuje. Jeśli Gomez rozgrywałby bdb sezon, to zasadne byłoby rozpoczęcie z nim zamiast TAA.

Czy w parze z VVD zagra Matip? Pewnie tak. Czy w parze z Matipem powinien grać VVD? Raczej nie, ale Konate jest kontuzjowany, więc praktycznie nie mamy innego wyboru poza Gomezem, który powinien zacząć na ławce, aby dać Jurgenowi możliwość zmiany w razie, jakby Trent nie dojechał na mecz.

Ciężko mieć jakiekolwiek oczekiwania. Chcę zobaczyć lepszą grę w obronie, zaangażowanie, walkę do końca i co najmniej 1 pkt na koniec.

Brak wygranej i potencjalne odjechanie Napoli i Ajaxu na 6 pkt do przodu postawi nas w bardzo trudnej sytuacji w LM, a tego nie chcemy.

2 polubienia

Za Elliota Gomez i autostrada z prawej strony zamknięta. Kiedyś Klopp cofał pomocników do obrony,czas odwrócić schemat. Fabinho zyskuje partnera a Trent bez obaw o tyły pomaga Salahowi.

Po raz pierwszy ?

Ja z kolei widzę łatwiejsze spotkanie niż wyjazd do Neapolu. Nie będzie to łatwe mecz, ale liczę na zwycięstwo. Akurat dziś styl mnie nie interesuje.
Dobrze by było wygrać. Wtedy z uśmiechem
można wykorzystać przerwę na poprawę naszej gry. Jeżeli tak się stanie, Klopp wymyśli coś ciekawego, to w kolejnych dwóch spotkaniach zwycięstwo powinno być nam bliższe (gramy oba spotkania u siebie). Wtedy napędzeni 3 zwycięstwami można mówić „dawać ten Arsenal” :slightly_smiling_face:

Czy ktoś się orientuje gdzie można obejrzeć dzisiaj mecz w jakiejś knajpie w Warszawie? Z tego co podzwoniłem, to wszyscy puszczają tylko Barca VS Bayern. Ale może ktoś zna jakiś? :smiley: byłbym wdzięczny za info

@marcinekk93 super, dzięki za pro tipa :smiley:

Jest grupa na fejsie “Warszawa REDS” i oni na każdy mecz spotykają się w EMERALD IRISH PUB. Poniżej post z grupy odnośnie meczu:

obraz

Tu nie ma co kombinowac ze skladem bo wygrana u siebie z Ajaxem jest absolutnym priorytem aby pomyslec o awansie do fazy pucharowej LM
Tak wiec uwazam,ze:

Ali
Trent bo kto inny? Joel,Virgil gdyz Ibou nie jest dostepny oraz Kostas
Fab gdzie licze,ze sie ogarnie,Thiago oraz Harvey
Mo musi byc a ponadto jednak Darwin a takze Luis

W ten sposob mamy jeszcze pare opcji typu Bobby czy Diogo

Po 3 punkty LFC :red_circle:

1 polubienie

naszym największym wzmocnieniem jest powrót Thiago. Nareszcie Fabs nie będzie sam w środku pola i nie będzie musiał ogarniać 3 pozycji jednocześnie.