Liverpool - FC Porto

W najbliższą środę 24.11.2021 r. o godzinie 21:00 zagramy z portugalskim FC Porto w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów.

Cóż tu więcej napisać, mamy pewny awans do kolejnej fazy rozgrywek, na dodatek z pierwszego miejsca. Jak dla mnie ostatnie dwa spotkania w Lidze Mistrzów powinny być polem do popisu dla graczy rezerwowych, młodziaków - Kelleher, Minamino, nawet Morton mógłby zagrać w pierwszym składzie. Na ławkę Adrian itp.

Ostatnie spotkania w lidze: Porto wygrało 5:1 z Feirense, Liverpool pokonał 4:0 Arsenal.

W pierwszym spotkaniu w Portugalii wygraliśmy 5:1.
Ostatnia wygrana Porto nad Liverpoolem miała miejsce 31.07.2004 (1:0).

1 polubienie

Również mam nadzieje, że nie będziemy podchodzili do tych spotkań (z Porto i z Milanem) nazbyt ambitnie (w kontekście ustalaniu składu). Szkoda, że Gordon nie może grać, no ale Minamino, Origi, Gomez, Konate, Kelleher swoje szanse powinno dostać. Liczę też na występy Mortona i Williamsa. Może Phillips zagra. Fatalnie, że i Harvey i Curtis są aktualnie poza grą. Swoją drogą, nawet już się nie będę szczególnie martwił o wynik. A jeśli przypadkiem złoży się tak, że ATM nie wyjdzie z drugiego miejsca (no bo np. nie wiem Porto wygra z nami i zremisuje z Atletico) to również mi smutno nie będzie.

1 polubienie

Rotacja maksymalna czyli…pospolite ruszenie.
“Caju” na bramce
W obronie Neco,Ibrahima,Nat,Bradley
Pomoc to Ox(potrzebuje w dalszym ciagu minut),Beck i moze Milli jezeli jest juz dostepny
I wreszcie atak czyli na pewno Mino,Morton oraz…brak graczy praktycznie,chyba ze jednak Divock bedzie mogl.

Oj przetrzebily nas te kontuzje niestety!

Nie spodziewam się aż takiej rotacji jak kolega wyżej. Dla naszego klubu pieniądze za wygrany mecz są zbyt duże, żeby sobie je odpuścić. Dla mnie wyjdziemy takim składem:

Na bramce raczej Alisson, choć nie obraziłbym się widząc Kellehera

W obronie: Neco (jeżeli faktycznie będzie dostępny), Konate, Van Dijk I Robbo

W pomocy: Ox, Morton i Hendo, dałbym odpocząć Fabinho, a Thiago wpuściłbym w drugiej połowie

W napadzie spodziewam się kogoś z dwójki Salah/Mane, wspomaganymi przez Takiego i Origiego.

1 polubienie

Cytat: Nie spodziewam się aż takiej rotacji jak kolega wyżej. Dla naszego klubu pieniądze za wygrany mecz są zbyt duże, żeby sobie je odpuścić.

Dokładnie tak. Kiedyś chyba Adamne pisał właśnie o tym, że wygrany mecz w LM to kwota w okolicach 2,5 mln. Więcej niż za triumf w FA Cup nie wspominając o Pucharze Ligi za które klub dostałby na waciki.

2 polubienia

Zgadza się

Warto dodać że te €2,800,000 za wygrany mecz w fazie grupowej to minimalna nagroda - jeśli jest jakiś remis to każda z drużyn dostaje po €900,000 a pozostały milion jest rozdzielany pomiędzy zwycięzców w innych meczach, więc w przypadku dużej ilości remisów można dostać sporo więcej.

Koniecznie trzeba dać odpocząć Van Dijkowi bo gra wszystko i w klubie i reprezentacji, nie obraziłbym się też jakby Salah/Mane i Hendo/Fabs zmienili się w połowie. Ogólnie nie mamy za dużego pola do manewru przez te nieszczęsne kontuzje, Naby i Milner mieli w tym tygodniu wrócić do treningów, ale wydaje mi się że środa to dla nich za wcześnie. Życzeniowo: Kelleher
Neco Konate Matip Tsimikas
Fabs Thiago Morton
Minamino Salah Ox
PS - Chyba że Origi by wyzdrowiał, to za Salaha jak znalazł :slight_smile:

Grałbym najbardziej rezerwowym składem jakim się da. Żadnych Salahów, van Dijków, Fabinho czy Alissonów. Niech chłopy odpoczywają, bo sezon długi, a awans pewny. W wyjściowym składzie widzę Kellehera, Konate, Phillipsa, Minamino, Neco Williamsa, jak nie ma wyjścia to również OXa + juniorów - jakkolwiek młodzi by nie byli. Tsimikas pewnie też zagra, aczkolwiek on specjalnie obciążony minutami nie jest. Kasa kasą, ryzyko utraty kolejnych podstawowych zawodników jest jednak zbyt duże względem potencjalnych zysków za 3 punkty (które oczywiście nawet z takim składem będą w naszym zasięgu).

Z jednej strony dobry pieniądz, a z drugiej wąska kadra i intensywny kalendarz.
Wystawiąc mocną jedynastkę możemy sporo zaryzykować. Przed nami bardzo intensywne tygodnie, gdzie liczyć się bedzie każdy ligowy punkt. Jeżeli zaliczymy w grudniu 2-3 wtopy to pamiętając o PNA w styczniu - możemy wypaść szybko z walki o mistrza i pozostanie nam stabilizacja na pozycji nr 3.
Osobiście poszedłbm na pewien kompromis i liczył, że Anfield zrobi resztę. Na pewno odpoczynek należy się Alissonowi, VVD, TAA, Salahowi i Mane.

Chciałbym zobaczyć mniej więcej taką jedynastkę:
Kelleher - Neco, Konate, Matip, Tsimikas - Henderson, Morton, Thiago - Oxlade, Minamino, Origi (w przypadku kontuzji ktoś z rezerw np. Stewart albo Cannonier).

Wynik mi jest obojętny. Dobrze by było wygrać, ale jeszcze lepiej by było nie złapać kolejnych urazów. Przeczucie mi jednak mówi, że nawet rezerwami powalczymy o 3 punkty.

Nie będzie dużej rotacji. Nie łudźcie się. Nie na Anfield :wink:

Allison (moooże Kelleher)
Neco (jesli zdrowy) Philips - Konate - Tsimikas (lub Robbo - w każdym razie ten, który nie zagra z Porto gra w lidze)
Fabinho (Morton w 60’), Ox, Thiago (po 45’ z Hendo)
Salah (po 45’ z Mane), Minamino, Origi.

Origi to w ogóle będzie dostępny na mecz? Pisali coś o jakiejś infekcji (chyba nie Covid, ale choroba to choroba - osłabia organizm).

Trochę przesadzacie z tą koniecznością wystawiania najgłębszych rezerw jakie się da. Owszem mamy aktualnie sytuację w grupie taką, że nas na to stać, ale co gdyby tak nie było i w tej “grupie śmierci” nadal musielibyśmy walczyć o życie i wyjście z niej? Nasi są profesjonalistami, powinni być gotowi do gry co 3 dni. Zresztą to Liga Mistrzów. Nie można odpuszczać. Wystarczy że Klopp da odpocząć 5 kluczowym zawodnikom. Mam wrażenie, ze niektórzy potrzebują wręcz nie odpoczynku a kolejnego z rzędu meczu żeby złapać właściwy rytm. No i przez kontuzje to chyba nawet nie mamy tylu rezerwowych, żeby zastąpić całą podstawową 11 :wink:

1 polubienie

Dużej rotacji nie będzie, bo zwyczajnie nie ma kim rotować, jeśli urazy mają Origi i Jota, to wyjścia nie ma, zagra i Salah i Mane, w pomocy też jeśli zagra w ogóle jakiś junior to max jedna sztuka, ja będę zadowolony jeśli wybiegną od początku Kelleher, Neco i Minamino, a juniorzy na ostatnie 20-30 minut i jeśli zobaczymy kogoś z ostatnio kontuzjowanych w wyjściowej jedenastce lub na ławce.

Myślę, że to będzie coś na kształt tego co zaproponował Guzik14, choć nie wiem czy wybiegnie Nat czy może bardziej ktoś z pary VvD/Matip też bym wolał Nata no i Origiego raczej nie będzie niestety, a jest okazja do przypomnienia się potencjalnym nabywcom.

Osobiście dałbym odpocząć TAA, VVD, Thiago (jak by się chłop już dostatecznie nie naodpoczywał… o ale szklanka) oraz Salahowi albo Mane. Z reszty skleić najmocniejsze co się da.

Akurat dla Thiago odpoczynek to ostatnie czego potrzebuje, nie pojechał na zgrupowanie więc tak jak Ox jest świeży i musi łapać rytm.

Myślę, że nie ma co przesadzać z tą kasą, 3 mln euro piechotą nie chodzą ale sezon jest długi, awans z pierwszego miejsca zapewniony, nie ma co ryzykować zdrowia Salaha czy Mane. Jest podana gdzieś kadra na to spotkanie?

Ja tam stawiam tak:

Alisson - Neco - Konate - Virgil - Robbo - Thiago - AOX - Morton - Salah - Minamino - Mane.

1 polubienie

Szczerze mówiąc mam nadzieję, że wygramy ten mecz i wyjdziemy w miarę mocnym składem. Perspektywa wygrania piątego meczu z rzędu w rozgrywkach grupowych LM jest bardzo kusząca i nie widzę powodu, dla którego nie mielibyśmy do tego nie dążyć. Oczywiście nie kosztem wystawiania zawodników, którzy nie są w pełni gotowi na twardą walkę przez 90 min, bo Porto walczy o pkt, które potencjalnie znacząco przybliżą ich do awansu.

To, że nasza ewentualna wygrana z Porto może wpłynąć pozytywnie na sytuację Atletico absolutnie mnie nie obchodzi. Nawet jeśli również wolałbym, żeby Atleti nie wyszło z naszej grupy kosztem Porto, to jakoś nie przeszłoby mi przez myśl, że zasiadając dzisiaj do meczu, na który specjalnie robię sobie wolny wieczór, nagle nie obchodzi mnie zbytnio, czy ten mecz wygramy.

Szczerze mówiąc osobiście jestem równie podekscytowany tym meczem, jak i poprzednim z Atleti na Anfield, bo w LM gramy naprawdę wybornie. No i do tego wygrana z Arsenalem jeszcze bardziej podsyciła mój apetyt na więcej takiego futbolu w wykonaniu LFC. Tak, dzisiaj chcę więcej i najlepiej kolejne 4-0. No dobra, wystarczy 2-0. :slight_smile:

Sądząc po tym, co można wyczytać między wierszami z wypowiedzi Kloppa to spodziewam się Tsimikasa w pierwszym składzie. W bramce klasycznie nasz nr 1. Na środku VVD + no właśnie… Konate ostatnio mnie nie przekonał do siebie, ale kiedyś musi dostać szansę. Na prawej chętnie zobaczę Neco. TAA - tonight rest mode.

W pomocy z racji tego, że Hendo może nie być gotowy na 100%, to wypadałoby skorzystać z niezawodnego Fabinho + Ox (tak, chłopak zdecydowanie potrzebuje minut) + Thiago. Morton jak się załapie na ławkę, to lepiej, żeby wszedł w drugiej połowie.

Minamino obowiązkowo w wyjściowym składzie na prawej (lub lewej jak w parze z Sahalem) flance + jak Origi jest sprawny, to też mógłby dostać szansę na pokazanie się i przypomnienie wszystkim, jak wygląda. Do tej trójki dodałbym zadziornego Mane na lewej i przepis na dobrą zupę portogalksą gotowy. Smacznego!

3 polubienia

Nat za Virgila, Kostas za Robbo, jeśli Origi będzie dostępny to widziałbym go za Salaha.

Starting XI to face

@FCPorto
Alisson, Williams, Matip, Konate, Tsimikas, Morton, Thiago, Oxlade-Chamberlain, Salah, Minamino, Mane

Oficjalnie? Dmuchać na Matipa.