Liverpool - Southampton

W dniu 27.11.2021 r. o godzinie 16:00 spotykamy się z Southampton w ramach 13. kolejki ligi angielskiej.

Cóż tutaj więcej powiedzieć o Świętych oprócz tego, że gra tam reprezentant Polski - Jan Bednarek. Są na 13 miejscu, 14 zdobytych punktów, 3 mecze wygrane, 5 remisów, 4 porażki. Ostatni mecz przegrali 1:2 z Norwich City. Co roku walczą raczej o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ostatni mecz, w maju wygraliśmy po golach Mane oraz Thiago.

W zespole rywali nie zagra Will Smallbone oraz Sam McQueen. U nas nie ma Elliota, Firmino, Keity itd. itp.

Liczę na zwycięstwo w każdym rozmiarze ale wydaje mi się, że będzie z 3:0 dla nas.

Gładko, szybko i przyjemnie jak to mówią. Liczę na dobry występ Thiago, który mam nadzieje dogra mecz bez kontuzji. Środek pola wygląda już trochę lepiej niż ostatnio. Będzie 2:0 dla nas 2xSalah

Jedynymi dylematemi w składzie dla mnie przed meczem z Świętymi jest pozycja lewego obrońcy i jednego środkowego pomocnika. Spodziewam się czegoś takiego:

Alisson - Trent - Van Dijk - Matip - Robbo - Hendo - Fabinho - Thiago - Salah - Jota - Mane

Tsimikas jest ostatnio w dobrej formie ale spodziewam się jednak występu Szkota od pierwszych minut, fajnie było widzieć tą energię po zmianie z Porto.

Alternatywą dla Hendo byłby Ox, który ostatnio wygląda bardzo solidnie, jednak spodziewam się naszego kapitana od pierwszych minut i ewentualnego wejścia Oxa z ławki.

Tak jak koledzy wyżej liczę na przyjemne popołudnie i zwycięstwo 3:0, po bramce każdego z ofensywnego trio.

Świeci mają ostatnio świetną serię, poza ostatnią porażką z Norwich.
Pamiętajmy, jakie problemy potrafią nam sprawić zespoły grające defensywnie, gdy cały zespół broni na swojej połowie. Zdecydowanie łatwiej się nam gra przeciwko rywalowi prezentującemu otwarty futbol.
City u siebie nie strzeliło im gola.

Niby tak ale w tym sezonie pokusiłbym się o stwierdzenie, że nasza ofensywa wygląda lepiej niż City. Zwłaszcza przy formie Mane i Salaha czy Trenta. Po za tym Arsenal też miał świetną serię, a przyjechał na Anfield i dostał czteropaka.

Henderson jutro ma zagrać z tęczową opaską🙈

1 polubienie

Scooby nie lubię jak się miesza politykę w piłkę, ale nawet jakby opaska zdobiła twarz Kaczyńskiego pomalowana na zielono nie ma to znaczenia jaki to ma kolor. Politycznie możemy powiedzieć, że to tęcza dla tolerancji LGBT, ale w rzeczywistości w ogóle nie ma to znaczenia jaki to ma kolor. W rzeczywistości opaska ma kolor tęczy.

Jedziemy jutro ich gładko panowie

To są kwestie społeczne, nie polityka. Czymś politycznym był apartheid, ale nie rasizm, który go spowodował. To, że Henderson ubierze jutro taką opaskę to nie jest postulat polityczny, tylko wyraz solidarności społecznej. Co do samego meczu, to 3 pkt koniecznie i miejmy nadzieję, że Chelsea i City w niedziele coś pogubią.

2 polubienia

Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć trio Fabs - Thiag - Henderson. Mam nadzieję, że taki środek pola ustabilizuje się na dłużej. Na papierze wygląda bombowo.

Nie boję sie przegranej w tym meczu, ale obawiam się remisu. Soton mieli już aż 5 takich wyników w tym sezonie, w tym oba Manchestery i Młoty. Potrafią się zamurować a nam z takimi się ciężko gra.

Skład :
Allison- Trent Alexander Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson - Henderson, Fabinho, Thiago - Salah, Jota, Mane
Rezerwowi:
Kelleher, Milner, Minamino, AOX, Tsimikas, Origi, Matip, Neco Williams, Morton

Lekko ich pykniemy. To będzie nasz dzień.

Nie bądź taki pewny. Oczywiście również liczę na zwycięstwo, ale lepiej być ostrożnym co do takich spotkań, bo później możemy się niemiło zaskoczyć. Inny wynik niż 3 punkty będzie mega rozczarowaniem. Jeżeli mamy liczyć się w walce o Mistrzostwo, takie mecze musimy wygrywać. Oby bez kontuzji, bez potrzebnych nerwów, i najważniejsze po zwycięstwo!

P.S - coś czuję że dzisiaj któryś z pary stoperów, zdobędzie gola :smiley:

Miałem pewne obawy czy jednak nie będzie remisu albo porażki ale teraz już nam to nie grozi, dwie bramki Joty, Thiago ponownie z golem oraz obrońca Van Dijk. Na mój gust można już ściągnąć Salaha, już nic złego w tym meczu raczej się nie wydarzy i idziemy po pewną wygraną.

Tak jak pisałem wczoraj, gładko. Punkty nabite w fantasy, punkt do lidera i niech się teraz Smerfy grzeją, brak lidera teoretycznie może wyjść nam na plus

Kolejne 4:0 z rzędu w lidze. Ofensywa gra wybitnie w tym sezonie nie ma co mowic. Żeby jeszcze przeciwnik stracil jutro punkty…

Ależ w formie jest cały zespół. Ostatnie spotkania to jest jakiś kosmos. Ciężko wyodrębnić w tej maszynie nawet jakieś słabsze ogniwo na ten moment. Oby taka dyspozycja utrzymała się jak najdłużej.

Dobry mecz Robertsona, szkoda sytuacji Salaha na koniec drugiej połowy, to była szansa na hat-trick dla Joty. Ogólnie można pochwalić całą drużynę, Becker mimo nudy przez prawie cały mecz jednak zachowywał koncentrację i potrafił obronić. Ponownie fajna bramka Thiago, Van Dijkowi idealnie weszło to na nogę.
Cieszę się z kolejnych 3 punktów, można myśleć o kolejnym spotkaniu, występ na plus, strata do lidera zmniejszona, a Chelsea gra dziś z United.