Luźne dyskusje odnośnie Liverpoolu

A Macca to co :smiley: ? Szobo też bym nie skreślał, poza tym Gakpo patrząc na kwotę za niego, też nie jest złym biznesem. NAwet Endo za tą kasę, to niegłupi transfer. JEdynie Nuneza( i to tylko ze względu na kwotę i słabą drugą połowe zeszłego sezonu) i Gravena(tu nic nie gra:D) ciężko obronić… A od kiedy to Klopp miał pełną władzę :D?

Spoko metodologia. Też chętnie bym zobaczył zaszeregowanie do poszczególnych koszyków graczy. Co do Lovrena, Sakho czy Szwagra - też się zgodzę, że to flopy nie są. Jednak nie płaciliśmy za nich jakiś kosmicznych pieniędzy i oczekiwań nie było wygórowanych np. że Dejan będzie czołowym CB w lidze… To był gracz spokojnie na 4-6 miejsce w lidze.

No może Adama bym trochę ostrzej potraktował bo jednak on miał łatkę gwiazdy Southampton.

Nunez póki co value for money ewidentnie floop… Niestety.

Ja się z teza Aldora trochę zgadzam. Edwards leci na hype’ie związanym z kilkoma trafionymi transferami w krótkim czasie a także bardzo dobrymi ruchami w druga stronę (Solanke, Cou, Nico itd.). Słusznie zauważyłeś, że przed a także po już tak kolorowo nie było.

Po sezonie będziemy mogli ocenić czy świat z kloppem bez Edwardsa był lepszy czy z Edwardsem bez Jurgen…

Mam niestety obawę, że jednak to niemiec był czynnikiem kluczowym…

Fajna wykres i bardzo mi się podoba że właściwie pokazuje że te wszystkie brednie o skąpstwie kloppa i niechęci wzmacniania się są bujda. Z kilkoma nazwiskami bym się nie zgodził co do oceny, ale te procenty i tak się znaczącą nie zmienia. Prawda jest że o pracy jurgena dużo też pokaże praca slota. Jeśli holender odniesie duzy sukces to kilka osób umniejszy kloppowi. Jeśli Holendrowi się nie uda to wszyscy będziemy z łezka w oku puszczać wycinki z sezonów jurgena

gdzie ty w swojej głowie znalazłeś przestrzeń na argument że potencjalny sukces Słota umniejszy Kloppowi? jprd co tu się dzieje.

1 polubienie

bo w to mogli tylko wierzyć zaślepieni wyznawcy FSG, bo jak mając do dyspozycji budżet go nie wydajesz. Każdy co ma coś wspólnego z budżetowaniem w jakiś korpo, to ten budżet sobie rozplanowuje, tak żeby go wydać. A Jurek dla kogo miałby oszczędzać, dla siebie :smiley: ? Miał premię, jak nie wyda :smiley: ?

Przecież bym się pochlastał chyba, typ im zrobi obok Mainoo na 8 i Bruno na 10 środek na miarę Top3 i to pomimo łysego na ławce. Jedynie fakt ratuje, że Bruno rocznikowo 30 lat ma i długo im tam dupy ratować nie będzie, a do tego jak jemu nie idzie, to robi moralnie taki burdel, że nikt inny nie pociągnie drużyny.

Długoterminowo jeśli miałby zgarniać nie wiadomo jaką tygodniówkę, to niech lepiej idzie tam. Tylko czy my w zamian kupimy młodszych i nie gorszych np. Edersona czy Koopmeinersa? To jest pytanie :joy:

1 polubienie

Jedego Maca można uznać za udany transfer + powiedzmy, że z Szobo może coś będzie. Gakpo jest tylko solidny, więc niby spoko, ale zastanawia po co go wzięliśmy skoro później nie było dla niego miejsca i Klopp wystawił go w ataku lub pomocy. Gdzieś czytałem, że wybieraliśmy między nim a Kudusem. Wybraliśmy nie tego co trzeba, jeśli to prawda. Diaz i Nunez tego nie trzeba tłumaczyć. Gravenberch tak jak pisałeś.

Diaz moim zdaniem to dobry transfer, na pewno możemy za niego wziąć więcej niż daliśmy. Przed kontuzją grał naprawdę dobrze. Zeszły sezon miał średni, ale poza liczbami wcale nie prezentował się źle.

Przed Kloppem to Edwards nie miał żadnej władzy. On wtedy mógł co najwyżej zarekomendować jakiegoś zawodnika. Dopiero w 2015 roku został DS i tym samym zyskał jakąś władzę.

image

ooo zajebiście, jeszcze tego brakowało

Edwards dosłownie stał za zakupem każdego zawodnika, może poza Firmino i Gomezem, którzy tworzyli zespół, który wygrał wszystko z naszym klubem. Stał za przemianą z zespołu, który nie mogł zakwalifikować się do top 4, co nie było prostym zadaniem.

To, że sprzedał parę słabych piłkarzy za wysokie kwoty przy tym to child’s play.

Nikt nie jest bezbłędny, ale jego ratio zawodników trafionych do tych którzy nie wypalili jest wybitne.

@Loku64

Nie, ale ściągnął Mane, Salaha, Wijnalduma, Virgila, Matipa, Alissona, Fabinho, Shaqiriego, Robertsona czy Jote, a w międzyczasie czyścił szrot taki jak Benteke, Leiva (w tamtym momencie), Sakho itd :wink:

1 polubienie

no nie…jakim cudem Real zgarnia wszystkich najlepszych?

Może Trenta, Hendo, Milnera też ściągał? A sukcesy przypadkiem się zbiegły z Kloppem u sterów

@Beol
To jak odpowiada za te udane, to także odpowiada za trzymanie Oxa, transfer Keity, Kariusa…, latanie dziur w dachu taśmą klejącą(Kabak, Davies, Caulker,Klavan. Zobaczymy jak sobie poradzi bez fenomenalnego managera.

1 polubienie

Wątpię ze zostawia Trenta aby poszedł ewentualnie za rok za free.

1 polubienie

Ciężko będzie to ocenić, bo Edwards wrócił, ale w zupełnie innej roli. Natomiast 2 ostatnie lata nie było Edwardsa i nasze transfery poza Mac Allisterem pozostają wiele do życzenia.

Zarówno Edwards jak i Klopp byli kluczowymi czynnikami. Pierwszy ogarniał fajnych grajków a drugi sprawnie wprowadzał ich do drużyny i wyciągał z nich maksa.

Wiemy już, że największym problemem między Edwardsem i Kloppem, było właśnie przetrzymywanie zawodników, z sentymentu, bądź wiary, że jeszcze coś dobrego zagrają właśnie przez Jurgena.

Wrzucasz to tylko, żeby podtrzymać dyskusję, nie wiem z jakiego powodu i przekręcasz znane fakty.

To właśnie dlatego Edwards odszedł i wrócił po odejściu Niemca, różnica w podejściu do biznesu.

Co do Keity, napisałem dosłownie, że jego ratio i tak jest świetne, chociaż to też jest zły przykład, bo o Keite biło się wtedy kilka klubów, w tym Barcelona. Kontuzje i wymyślanie problemów, to nie jest coś co jesteś w stanie przewidzieć za każdym razem.

xD co? Kończę tą wymianę, bo totalnie mówisz o czymś o czym nie pisałem, szkoda mojego czasu.
Ewidentnie nie przeczytałeś tego ze zrozumieniem, a jeśli pytasz się o “ratio Keity” to znaczy, że nawet nie skończyłeś czytać mojego 1 postu.

1 polubienie

A Ty wracasz do najbardziej idiotycznego argumentu(sentyment Kloppa), na który nie wskazuje nic, poza ślepa wiara w działania klubu.

@beol jakie ratio Keity ?

No właśnie. Tych nietrafionych też. I jak pokazuje Aldor, tych nietrafionych było sporo.

@PonuryGrabarz kto był przed Edwardsem? No bo Commmoli był do 2012.

Jasne nie pisałeś. Złapią za rękę to nie moja ręka tak?

Z ratiem chodziło o Edwardsa, ok źle w tym kontekście zabrzmiało, czy też źle zrozumiałem .

1 polubienie