Luźne dyskusje odnośnie Liverpoolu

Endo też był panicznym ruchem, jak się nie udalo ścignąć Caicedo i Lavii. A Graven byl ruchem bezsensownym xd

3 polubienia

No dobra, ale czego w oczekiwaliście w sytuacji, gdy na kilka dni przed zamknięciem okienka rozwalił sie Thiago? Albo w sytuacji gdy dopadł nas kryzys kontuzji i w zimowym okienku trzeba było ratować sytuację. Ciężko w takiej sytuacji znaleźć klub, który będzie chciał oddać zawodnika innego niż takiego którego nie chce.

Pisałem o sytuacjach z wyjątkiem ostatniego okienka.

1 polubienie

Czyli Arthur, Ramsey,Endo, Gravenberch, Kabak.
Serio można wymieniać

2 polubienia

Jeszcze z takich wybitnych ruchów to bodajże pierwszy transfer za Jurka- Caulker( w pewnym momencie dobrze zapowiadający się stoper, który mimo młodego wieku był na równi pochyłej) , który był u nas wpuszczany na ostatnie minuty na napad :sweat_smile:

Wyraźnie napisałem o ruchach spoza ostatniego okienka. Ramsey to był transfer do akademii, więc nie wiem dlaczego o nim wspomniałeś.
Kabak i Melo częściowo zgoda przy czym warto sobie przypomnieć w jakich okolicznościach przychodzili Ci zawodnicy. To miałbyć być backup Thiago, który zaczął sie wtedy strasznie łamać. Pech chciał, że połamali sie razem praktycznie w tym samym momencie.
Kabak przychodził w zimowym okienku w obliczu plagi kontuzji. Nie jest łatwo wtedy sprowadzić dobrego zawodnika. Zazwyczaj trzeba przepłacić albo kupuje sie zawodników, których kluby chcą sie pozbyć. Ciężko coś takiego przewidzieć.

1 polubienie

Niby dlaczego Graven jest panicznym ruchem? Wynikał on z tego że straciliśmy niespodziewanie Hendo i fabsa no dostaliśmy za nich świetne ofert, ale był to zawodnik którego chcieliśmy już za czasów jego gry w ajaxie. To że on w pierwszym sezonie wygładza słabo to już inna bajka, choć u nas na forum też zabawnie. Całe forum chce abyśmy kupowali młodych zawodnikow, ale jak jakiś młody potrzebuje więcej czasu na aklimatyzację i rozwój to jest płacz i lament xd on ma dopiero 21 lat taki modric nie grała nawet w tottkach a Kross był wypożyczany do Leverkusen. Reszta zawodników pełna zgoda

2 polubienia

Kontuzja Thiago to tak samo nieprzewidywalny zwrot akcji, jak to że Szpakowski przekręcił nazwisko jakiegoś piłkarza. Dosłownie każdy kto kiedykolwiek słyszał o Thiago wiedział że chłop przy stylu gry Kloppa będzie się łamał jak zapałka, ale wielcy analitycy z Liverpoolu tego nie przewidzieli i postanowili sprowadzić genialnego Arthura jako zastepstwo

1 polubienie

Ma 22 lata i był głębokim rezerwowym w Bayernie, jak go braliśmy. Jeśli kosztowałby 15mln spoko wliczone w koszta. Skoro kosztował 40 to był to idiotyczny ruch i niepotrzebny…

@AquerdationLFC ale młodych i zdolnych co grają, a nie lawkowiczow za 40 baniek ten ruch to jakaś abstrakcja od początku przewidywałem katastrofę i no jakoś się nie zaskoczyłem.

2 polubienia

Tylko i wyłącznie dlatego, że nie odpalił.

Ale to jest w zasadzie wypadkowa każdej wcześniejszej dyskusji o tym, że Liverpool nie kupuje młodych i zdolnych. Jak tu kupować młodych i zdolnych jak jakakolwiek wpadka w tym polu prowadzi do taki reakcji.

Wszystkie te Ramseye, Carvalho, teraz Ryany itd. jak tylko nie zaczną grać na miarę pierwszego składu Liverpoolu to są wyszydzani, a same transfery są traktowane jako niepotrzebne i błędne.

2 polubienia

Ryan jest urodzony w maju 2002 więc przy transferze w 23 miał 21 lat. Rozumiem ze Fiorentina i Roma robiły fatalne transfery jak brały salaha czyli jeszcze bardziej głębokiego rezerwowego z Chelsea?:clown_face: Rozumiem że Wolfsburg też fatalnie jak wziął się bruyne?:clown_face: Kovacic z Realu do Chelsea? Też fatalny pomysł głęboki rezerwowy​:clown_face:. My Coutinho braliśmy jak był kluczowy w Interze​:clown_face: to samo sturridge.:wink: Martin odegaard w realu to uciekał po cudownym sezonie.

1 polubienie

Gdzie Fiorentina, Roma, Wolfsburg, a gdzie my :upside_down_face:
Jakby nie rozumiesz pewnych zależności, a Odegaard to całkiem inna historia. Z Cou to byliśmy w innym momencie.

1 polubienie

A ja Ci przypominam płaczę na forum odnośnie takiego Caicedo czy Enzo- że czemu nie nie próbujemy wyciągać takich piłkarzy zanim staną się marką topową i za grosze.

No jak widać co jakiś czas próbujemy, ale to jest ruletka. Nie ma żadnych gwarancji przy jakimkolwiek zawodniku.

Na jednego Caideo czy Enzo przypada dziesiątki czy setki przeciętniaków, o których nigdy nikt nie usłyszy.

2 polubienia

No nie ma gwarancji, ale kupno gościa z Bayernu za 40 baniek co grał może 15-20% minut to nie jest kupowanie potencjalnego talentu, ale spore przepłacanie. Ciekawi mnie dlaczego w ogóle ten transfer zrobiliśmy

2 polubienia

Każda historia jest inna jeśli pasuje ci do twojej wyimaginowanej teorii. Może właśnie taki był plan że bierzemy gościa młodego z olbrzymim potencjałem bo na ten moment pozycję 8 mamy obsadzona bardzo dobrze (szobo,macca,Jones,ellitto), a Ryan ma zacząć nią rządzić powiedzmy za 2 lata jak się ogra zaaklimatyzuje i odkurzy. Nie jest fatalny bo anonim internetowy wie xd

1 polubienie

Ryan już w momencie gry w Ajaxie był pożądany przez Kloppa. Po nieudanej przygodzie u Tuchela- pojawiła się opcja na odkupienie, więc skorzystaliśmy. Tam nie ma większej filozofii:

  • spory talent
  • młody wiek
  • pożądany przez trenera
  • stylem gry wpisujący się w to czego szukał Klopp

To był nobrainer, żeby po niego iść.

3 polubienia

Nie wiem skąd masz info o pożądaniu, ale jak widać Jurek szybko stracił te pożądanie :upside_down_face:

Po prostu za odpady nie płaci się takich pieniędzy moim zdaniem jest to transfer przepłacony, nieprzemyślany i na ostania chwile, czyli definicja panic buy.

@AquerdationLFC Carvalho kosztował drobne…

1 polubienie

A żeby to raz? Carvalho też chciał i jak skończył?

A jakie ma znaczenie cena w kontekście tego o czym rozmawiamy?

Bez sensu ta dyskusja. Loku z zasady jest na nie wobec Ryana i jest ślepy na argumenty. Uczepił się fragmentu w Bayernie, gdzie Tuchel nie miał na niego pomysłu i broni tego jak niepodległości. Typowy syndrom oblężonej twierdzy.

1 polubienie

Nie tylko Tuchel nie znalazł na niego pomysłu, jak widać Jurek, Nagelsmanni Koeman też, to do was fakty nie trafiają…

Powiedział użytkownik, który słynie z otwartości i skłonności do zmian swoich opinii na temat konkretnych zawodników XD

2 polubienia