Mistrzostwa Europy 2024

“Tylko kapitanowie zespołów będą mogli rozmawiać i dyskutować z sędzią na temat podejmowanych decyzji podczas nadchodzących meczów piłkarskich mistrzostw Europy – poinformował dyrektor zarządzający UEFA ds. sędziowania Roberto Rosetti.”

Źródło: Euro 2024: ważna zmiana. Sędziowie będą bezlitośni | TVP SPORT

Jeżeli kapitanem będzie bramkarz, to będzie wyznaczony zawodnik z pola.

Czekam na efekty respektowania i ilu piłkarzy “zapomni się”, niektórzy to mają już w krwi :wink:

Przecież mieliśmy już to w Premier League na początku sezonu gdzie padła masa kartek, a teraz już nikt tego nie respektuje.

2 polubienia

Dokładnie, na początku sezonu BUM z kartkami za odkopniecie itp a teraz sędziowie mają to gdzieś. Zdarzy się jakiś aptekarz, ale często sędzia to olewa.

Raczej zluzowali z tym, a nie kwestia tego żę tego nie respektują. Ten system po prostu wypaczał wiele te kartki był debilne. Nie podoba mi się ten pomysł od początku, wprowadzają przepisy które nie tylko bardziej wkurwiają kibiców, ale i też piłkarzy co odbiera im szacunek do sędziów przez wybryki. To jeszcze nie rozumieją że piłką to gra emocji. Dodatkowo jest to przepis najbardziej niekonsekwentny i najbardziej subiektywny ze wszystkich dla sędziego. Przykład tragicznego sędziowania choćby w meczu z Newcastle na wyjeździe.

Chyba, że gra Liverpool to się kartkuje za dosłownie wszystko, przykład pierwszy z brzegu - niedawny mecz z Fulham i wszystkie 3 kartki za dyskusję.
Fajny przepis do kartkowania zawodników i wpływania na losy meczów przez sędziów, nic więcej.

1 polubienie

Ktoś już się bawił apką i ustawiał skład?

https://gaming.uefa.com/en/eurofantasy/my-team

Konate w kadrze Francji, Van Dijk, Gravenberch i Gakpo w szerokiej kadrze Holandii na Euro 2024.


:no_entry: Rashford, Chilwell, Reece James, Henderson, Kalvin Phillips, Nick Pope, Raheem Sterling, Jadon Sancho, Levi Colwill OUT.

Potężnie wygląda ten skład Anglii, a tu 7 zawodników trzeba jeszcze wyrzucić.

Ciasno szczególnie w ofensywie. Defensywa wygląda mizernie, ale to staje się szansą dla Quansaha. Ciężko chyba kwestionować tych niepowołanych. Jedynie zastanowiłbym się nad Sancho, ale nie ma za kogo go wcisnąć.

Patrząc na końcówkę sezonu i upodobania Southgate’a to obstawiam, że wylecą jeszcze:
Ramsdale, Guehi, Shaw, Jones, Bowen, Maddison i Toney.

Optymalnie bym to zestawił:

Pickford - Trippier, Quansah, Dunk, Walker - Rice, Bellingham, TAA - Foden, Saka - Kane

Myślę, że mimo niezłej kadry to defensywa im nie pomoże w walce o Mistrzostwo.

Nie przesadzałbym z tą słabą defensywą. Maguire nawet jak mu nie szło w United to zawsze grał bardzo dobrze na dużych imprezach. Problemem może być jego partner, bo Stones długo nie grał i jest niewiadomą. No i lewa obrona, bo Shaw długo kontuzjowany a Trippier w tym sezonie nie wyglądał najlepiej.

Co do próby zgadnięcia wyborów Southgate to się nie podejmę, bo wiemy, ze ma on swoich ulubieńców i preferuje zabezpieczyć tyły niż grać bardzo ofensywnie. Dlatego nie zdziwiłbym się gdyby np. kosztem Trenta w środku pojawił się Gallagher, który może być nowym Hendersonem w tej kadrze.

Ta obrona obojętnie w jakim zestawieniu nie wygląda na monolit.
Ale jak przy tym potencjale ofensywnym będą “ładować” rywalom po 3 gole to 2 mogą stracić :rofl:

Byleby wyszli z grupy na 1 miejscu bo mamy z synem bilety na “ich” wtedy mecz w 1/8 finału.

Bez zaskoczenia - Diogo jedzie na Euro.

Jak nie mam zastrzeżeń co do powołań Belgów w postaci bramkarzy - Casteels, Sels, Kamiński, to jednak nie zabranie na turniej Courtois to dla mnie duża niespodzianka. Wiem, że stracił wiele sezonu przez kontuzję ale akurat przydałby się młodszym kolegom ze swoim doświadczeniem. Nie mówię, że miałby być pierwszym wyborem trenera Belgów no ale jednak dla mnie duże zaskoczenie, ewentualnie powołałbym go w miejsce Selsa, który miał taki sobie sezon.

Przecież sam zrezygnował z pół roku temu, bo powiedział, że nie będzie w 100% gotowy na Euro.

Nie zauważyłem wcześniej tej informacji, na wszystkich serwisach informacyjnych piszą o sensacji i niespodziance w tym kontekście.

https://twitter.com/LaczyNasPilka/status/1795753129604169869/photo/1?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1795753129604169869|twgr^da467e259a06be697da423be10a0288b05373cb8|twcon^s1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sport.pl%2Fpilka%2F76503731015173oficjalnie-jest-kadra-na-euro-2024-probierz-zaskoczyl-wszystkich.html

Nasi “herosi” :poland: :muscle: :rofl:

Sposób ogłoszenia szerokiej kadry na Euro dość dziwny. Lista zawodników wyciekła wczoraj i można było się dowiedzieć, kto jest powołany. Sam Probierz i związek mieli ogłosić listę dziś o 19, a selekcjoner zdecydował się to zrobić w południe na turnieju golfowym.
Co do samych zawodników - wydaje mi się, że brak powołania dla Casha to błąd. Był ostatnio kontuzjowany, ale miał być gotowy na turniej. Mógłby się przydać.

3 polubienia

No jak widze brak Casha z Aston Villi, a powolani są Puchacz czy Grosicki, to widzę że bedzie na tym euro festynowo kolorowo :smiley:

6 polubień

Znowu zaczyna się wrzucanie kamyczków do ogródka, czemu Probierz zrobił to na turnieju golfowym, bez loga sponsorów kadry, sam Probierz wypowiada się kto był w kręgu zainteresowań z Ekstraklasy, powoływanie szerokiej kadry, gdzie dwóch odpadnie - ogłosiłbym od razu 26 zawodników no plus Zych, który zapozna się z kadrą i klimatem wielkiego turnieju. Tak znowu dwóch będzie rozgoryczonych. Czyli moim zdaniem norma, już przed Euro zaczyna się “grillowanie”, pretensje itp. też uważam, że powinien to ogłosić o tej godzinie i w taki sposób jaki był ustalony wczesniej. Ilu dziennikarzy zajmujących się piłką z największych serwisów i gazet było na tym turnieju golfowym? Już pomijam, że mieli pewnie zaplanowany nocleg, wyjazd, przyjazd na tą konferencję. Wczorajszy wyciek też chluby nie przynosi, powinien to sam Probierz ogłosić, a powołania wysłać po ogłoszeniu.
Jak w tej kadrze ma być dobrze jak moim zdaniem trener zachowuje się trochę niepoważnie, afery z gorącym kubkiem podczas MŚ 2002, niedawno premiowa itp.
Najlepsze Euro jakie oglądałem to chyba 2004 rok, może ze względu na wiek (15 lat).

Najlepsze Euro w XXI to rok 2016. Bezdyskusyjnie