Mistrzostwa Europy 2024

wyróżniony tekst

https://www.sport.pl/pilka/7,65037,28961088,polacy-poznali-mozliwych-rywali-w-el-euro-2024-oto-podzial.html#s=SNO_Img_1

Pierwszy koszyk jest naturalnie fajny :grinning: ale możemy jak to w losowaniu trafić gorzej albo lepiej.

  • Wariant “grupa śmierci” to dla mnie na przykład: Anglia/Francja/Serbia;Norwegia/Szwecja;Turcja;Słowacja

  • Wariant spoko:
    Izrael;Rumunia;Kosowo;Łotwa

Założylem,że zagramy w grupie 5-cio zespołowej :crazy_face:

Przypomnę ,że awansują z każdej grupy po 2 zespoły ale będzie też ścieżka poprzez baraże na podstawie wyników skończonej właśnie Ligi Narodów.Tutaj czekają jeszcze 3 miejsca a my w razie czego raczej na pewno mamy szanse w nich zagrać -taki przywilej niejako dla uczestników z dywizji A

https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Euro_2024_qualifying_play-offs----- tutaj o tych barażach :grimacing:

W ten temat ten artykul chyba najbardziej pasuje.
Zalozmy,ze UEFA/Mafia przywroci ruska swolocz do gry i co wtedy?
Taki byl przeciez wylew hipokryzji podczas MS w Katarze,ze trzeba bojkjotowac itd,itp a i tak wszyscy zagrali.
Jezeli wiec ktos NA POWAZNIE traktuje swoje deklaracje odnosnie praw czlowieka,potepia agresywna polityke prowadzaca do wojny to w razie takiego scenariusza wyjscie jest tylko jedne: wystapienie z tej aktualnej,europejskiej federacji i zalozenie nowej!
Ewentualnie badz alternatywnie jak kto woli musialo by dojsc do natychmiastowego zwolania kongresu UEFA i odwolania tej nie majacej wstydu oraz zadnych zahamowan “wierchuszki”.

To czekam co sie wydarzy choc przewiduje kolejna fale hipokryzji i brak “cojones” :rage:

2 polubienia

Oglądał ktoś z Was mecz Francja-Holandia? Defensywa Pomarańczowych, kierowana przez Virgila, dostała 4 gole, Francuzi z kolei mecz na zero z tyłu (Konate!).
Jak zagrali nasi stoperzy?

Nie oglądałem, ale Konate chwalony, VVD chyba nic nie odwalił

Założyć nowa Uefe? Jak przyszedł pomysł super ligi to Katarczycy na antykampanie wydali setki milionów dolarów.

Oni tam za mocno stoją a ich finansowe fair play to śmiechu warte jest. City czy PSG może robić walki a Milan czy teraz Everton będzie zrzucony z ligi

Edit
Widzę że odpowiedziałem na post ze stycznia :man_facepalming:

Czy wiecie może gdzie szukać info w jakim hotelu będzie zakwaterowana reprezentacja Anglii podczas pobytu we Wrocławiu? Próbowałem szukać w necie ale nie bardzo mi poszło…a w sumie fajna okazja, żeby spróbować cyknać sobie pamiątkowe foto z topowymi zawodnikami.

Francja - Gibraltar 14:0, jednej bramki im nie uznali, mimo “klasy” rywala to wynik robi wrażenie.

No Francja to główny faworyt tego EURO, chyba tylko Anglicy mogą im zagrozić. Reszta reprezentacji to imo daleka poziomem.

@EDIT, ewentualnie jeszcze Portugalia, bo Martinez robi tam dobrą robotę.

Ależ Dom teraz wszedł jak dzik w żołędzie z Czarnogórą, 2 bramki w 2 minuty.
I jeszcze duży udział w trzecim golu, na spółkę z bramkarzem wygrali praktycznie Węgrom mecz i zagwarantowali awans na Euro.

@Edum faktycznie, ale nie z pierwszego miejsca.

2 polubienia

Właśnie miałem pisać - gdyby Messi coś takiego strzelił, to by tydzień trąbili.

Pan Piłkarz, Pan Kapitan. Lewandowskiemu to powinni to tydzień puszczać, aż zrozumie…

1 polubienie

Węgrzy awans mieli pewny przed meczem.

@adamne a miejsce 1 czy 2, ma znaczenie?

1 polubienie

Cytując klasyka, No penalty, no Pessi

https://twitter.com/1947production/status/1726278792354975784?t=HnhgGYDkUXBdqMzOxQZQkw&s=19 piękny występ Dominika

1 polubienie

Szkoda, że nie siadł ten strzał z wolnego. Byłoby piękne zwieńczenie tego meczu.

2 polubienia

To nie widna Lewandowskiego, że jest stary.

Lewandowski natomiast ‘zwolnił’ swoim głupim zachowaniem dwóch trenerów którzy po czasie, okazuje się byli bardzo solidni.

Dobrze że nie skończyło się jakąś kontuzją bo nieźle go kosili w tym meczu, naliczyłem 6 fauli a przy tym ostatnim przed polem karnym w końcówce to aż mnie zmroziło bo wyglądało to groźnie i chyba powinna być czerwona.

Kogo? Brzęczek? Michniewicz? :joy:

1 polubienie

Patrząc na dokonania top klas trenejro chyba tacy źli nie byli. A na pewno robili wyniki. I to było najważniejsze. Osobiście największę będę miał pretensje do dziennikarzy za ‘zwolnienie’ Souzy. Taki wylali na niego hejt, że zrobiłbym to samo co on. A potem jakiś cwaniaczek pseudoekspert Borek jeszcze wygłaszał do niego orędzia.

Ale Sousa pokazał tez po tym epizodzie z naszą reprezentacją jakim dziadem jest. Nie ma co go żałować

Brzęczek, Michniewicz to gówno. Sousa ich zjada. Co jest najlepsze? Sousa na tle światowej grupy trenerskiej też jest gównem. Co to znaczy oceniając naszych trenerów? Sam sobie wyciągnij wnioski.

Probierza nawet nie będę komentował, to przecież polski Guardiola. Nie? :joy:
Aaa… oceniać że nie było tak źle to jest tak samo jak polscy seniorzy oceniający, że za PISu nie jest tak źle, bo za PO było jeszcze gorzej. Ręce opadają. To jest niemal identyczna sytuacja - tak się w gównie rozsadzamy, że niektórym to zaczyna po prostu pasować. To, że władze PZPN nie potrafią zarządzać kadrą nie znaczy, że mamy wybierać między mniej lub bardziej śmierdzącym gównem. To dalej będzie gówno.

e. jak pisałem wyżej - były lepsze opcje przed Santosem, ja czasami myślę że Ci zagraniczni trenerzy są wybierani przez związek specjalnie, by pasowali pod tezę - “po co zatrudniać zagranicznych, jak nie trenują lepiej” :smiley: