Mistrzostwa Europy 2024

Zapewne chodzi mu o Grosickiego.

Poza tym, takimi tekstami pokazuję swój marny poziom.

Dziwi mnie brak powołania Bogusza. MLS coby nie było, dużo wyższy poziom niż jakaś ekstraklapa, gra w czołowym klubie tam i patrząc po statystykach i fakcie, że trener mu ufa wypełniając w razie czego braki kadrowe (czyli coś jak nasz Milner) nim - brałbym go w miejsce Grosickiego. Sorry, ale nie sądzę by piłkarski emeryt powinien zabierać miejsce młodym, zdolnym przez fakt, że zaistniał w tej kiepskiej lidze (ilu Hiszpanów czy innych Portugalczyków potrafi w tej lidze robić popłoch nawet w wieku 30-35+).

Cieszy, że zauważono Urbańskiego za to, pod Mottą robił fajną robotę, liczb może brakowało, ale jest młody. Pytanie czy polski Guardiola będzie potrafił wykorzystać graczy tak, jak ich trenerzy w klubach, bo w to już akurat mocno wątpię :joy:

1 polubienie

Ten emeryt Grosicki umięjetnosciami ciągle przewyzsza większośc naszych skrzydlowych, ktorzy są do bólu jednowymiarowi, na ogól nawet nie potrafią minąć rywala, czy wykonać jakieś nieszablonowe podanie. Nie ma już wydolności i kondycji, żeby zasuwać cały mecz, ale jak znalazł będzie na ostatnie 20-30 minut. Poza tym zrobil 16 goli i 12 asyst w calym sezonie, wiecej niż inni wysiedzieli jajek na ławkach rezerwowych w swoich klubach. Już nie mowiąć o tym, że to dobry duch drużyny i ma posluch w szatni.

1 polubienie

Pewnie będzie tak:

  • z Holandią okopy przed własnym polem karnym i liczenie na cud w postaci remisu ale wątpię
  • z Austrią deczko odważniej ale bez przesady i jak obrona nie zawiedzie to może remis a przy dobrych wiatrach (jakiś karny🤣) nawet wygrana
  • z Francją, która być może będzie oszczędzać już najlepszych graczy, walka jak na MŚ w Katarze ale ostatecznie porażka

Czyli ewentualnie 3 punkty co najwyżej i liczenie na łut szczęścia, że to wystarczy do awansu jako jedna z 4 drużyn z 3 miejsc.

Do boju nasi :poland::soccer::muscle::rofl:

Holandia wcale jakąś wielką potęgą nie jest i jak wyjdziemy bez strachu i zagramy dobre spotkanie, to moim zdaniem remis jest spokojnie w zasięgu, jeśli nawet nie komplet punktów. Austria teoretycznie jak najbardziej do ogrania, z Francją możemy mieć już pewny awans, jak i oni i wtedy mecz na luzie. Oczywiście równie dobrze możemy przegrać z Oranje, a Francja 2 pierwsze mecze wygrać i wystawić na nas rezerwowy skład i tu może się nam udać. W każdym razie szanse tak źle nie wyglądają nasze, a rozkład meczy wydaje się optymalny.
Austria ostatnio wygląda mocno, więc równie dobrze oni mogą namieszać, grupa jest stosunkowo wyrównana, może poza Francją i też zależy jaką Polskę zobaczymy. Bo jak będziemy grali jak na początku eliminacji to 3 przegrane i do domu. Jak zagramy nasze 100% to awans jest w zasięgu.

Czy Grosicki nie został piłkarzem sezonu w Ekstraklasie? Musiał mieć naprawdę dobry sezon, nominacja na Euro nie może dziwić.

13 bramek i 14 asyst, jak na naszą ligę to liczby niespotykane, więc mimo lat i ogólnego motorycznego regresu to wciąż najlepszy zawodnik w naszej zapyziałej lidze :stuck_out_tongue:

Obejrzałem sobie mecz Anglii ależ oni mają bogactwo. Myślę, że mogliby wystawić z dwie jedenastki, które walczyłyby o wygranie Euro. Poniżej moje luźne wnioski.

Na plus:

TAA: Niezłe próby dalekich podań w pierwszej połowie, po przerwie główny rozgrywający Anglii, zdobywca bramki. Prawdopodobnie MVP meczu. Na lekki minusik trochę leniwa gra w defensywie bez piłki ale w sumie Gallagher robił za niego całą defensywną robotę.

Gallagher: Najlepszy zawodnik pod względem pressingu i odbiorów, których kilka zanotował.

Grealish: Ładna zmiana na 30 min, a zdążył wykreować z 3 dogodne okazję.

Palmer: Bardzo dobrze potrafi znaleźć wolne przestrzenie mimo nisko ustawionej obrony przeciwnika. Bramka + niezłe dogranie do Watkinsa. Na lekki minus za dużo przekładania piłki w polu karnym gdzie nie było na to czasu przy szczelnej defensywie rywali.

Eze niezłe kilka rajdów w pierwszej połowie, Bowen podobnie tylko w drugiej.

Na minus:

Watkins: Niewykorzystane dogodne okazje od Palmera czy też długie podanie Trenta przez problemy z przyjęciem. Moim zdaniem przereklamowany zawodnik i tym meczem nie zmienił mojego zdania. Przepaść była widoczna po wejściu w jego miejsce Kane.

Konsa: Grając na prawej obronie nie wnosił wiele do ofensywy. Dziwi mnie, że jest on powołany kosztem takiego Jamesa, który jest o wiele lepszy.

ostatnie pół roku Jamesa

całe 30 minut, w tym czerwona kartka

Jestem zdumiony Waszym lekceważącym podejściem do Austrii. Patrzycie tylko na nazwę, nie zważając na to jakie oni mają ostatnio wyniki. Pomogę Wam:

Moim zdaniem łatwiej nam będzie urwać punkty Holandii, która nadal jest bardzo nieprzekonująca, niż Austrii. Tak czy inaczej, z tą armią naszych orłów 1 punkt w tej grupie to jest absolutny maks, i będzie on sukcesem. Spodziewam się raczej trzech bezstresowych wp…li i spokojnego powrotu do domu :slight_smile:

7 polubień

Ale co Kolega z takimi obrazoburczymi teoriami tutaj :wink:
Przeciez w 2008 roku Guerreiro wcale nie strzelil gola ze spalonego a karny dla Austrii wymyslil leb eeee Webb! Granda :grimacing:

A tak na powaznie to na papierze nie mamy wielu szans z Austriakami ale mimo wszystko uwazam,ze jestesmy w stanie przy dobrej taktyce,szczelnej obronie i wykorzystaniu zapewne nielicznych szans w ofensywie ich ograc.
Nie skreslajmy tak z gory tych naszych “orlow”

W te 30 minut zanotował więcej asyst niż Konsa w 50 meczach w tym sezonie😅

Zresztą od kiedy Southgate patrzy kto ile gra jak powołał Shawa, który rozegrał 270 min w tym roku. Wcześniej nie miał problemu powoływać nie grających Maguire czy Philipsa.

1 polubienie

Patrzac na potencjal drzemiacy w zespole to Anglia ma bardzo dobra kadre,ktora “musi” w koncu cos wygrac ale…z tym “fachowcem” na lawce to mocno watpliwe.
Obok nich moim zdaniem faworytami na koncowy sukces sa Francja i Portugalia.
W dalszym rzedzie ustawilbym Hiszpanie oraz Wlochy.
Z kolei Chorwacja oraz Belgia to juz nie te pokolenie.

Specjalnie na koniec zostawilem Niemcow.W mojej opinii to oni nie maja dobrej ekipy a juz szczegolnie w obronie aby stac ich bylo na tytul mistrza.Ponadto historia jest przeciwko gospodarzom takich turniejow bo ostatnim,ktoremu udalo sie zwyciezyc home to byla Francja w 1984 !!! a to pamietaja tylko tacy “dziadkowie” jak ja :joy:

Zastanawiam się nad ciągłym jeżdżeniem po Southgacie. OK, ma swoje ograniczenia w postrzeganiu drużyny, ale obok Alfa Ramseya to najbardziej utytułowany selekcjoner w historii angielskiej piłki reprezentacyjnej - srebro ME, półfinał MŚ.

Pomijając ewentualne wrzutki o znakomitym obecnie pokoleniu angielskich piłkarzy - takie pokolenia mieli co rusz. Chociażby Lineker/Barnes/Robson/Butcher, później Shearer/Gascoigne/MacManaman/Sheringham/Ince, wreszcie Gerrard/Scholes/Becks/Ferdinand/Lampard/Terry, itp i jakoś dopiero Gareth doprowadził zespół do finału mistrzostw Europy i półfinału MŚ.

2 polubienia

Raczej bez zaskoczeń, szkoda tylko Elliotta, mógłby być wartościowym zmiennikiem, a nawet nie był w szerokiej kadrze.

1 polubienie

Maguire i Grealish ponoć poza kadrą na EURO.
Kontuzja Harrego być może jest szansą na pozostanie w kadrze Quansaha.
Na ten moment według przecieków nie pojadą: Quansah, Maguire (kontuzja), Jones, Maddinson i Grealish.

Ja pitolę do składu Anglii nie mieści się Madison czy Grealish, a u nas na spokojnie ma miejsce Grosik, przepaść między kadrami.

2 polubienia

Dziwi brak Grealisha fakt, ale w takim przypadku na 99% Trent wychodzi w podstawowej 11.

Jednak Southgate może ugrać te mistrzostwa xD

Dziwi odpalenie Grealish, bo ładną zmianę dał w ostatnim sparingu. Ja bym prędzej odpalił Bowena, bo większe bogactwo jest na prawym skrzydle. Chyba, że Southgate bardziej widzi Fodena na lewym skrzydle i będzie chciał grać trójką Foden-Palmer-Saka lub opcja z Bellinghamem na lewym skrzydle i Trentem w środku.