Mistrzostwa Świata Katar 2022

Chwileczkę. Ja się bardzo cieszę z awansu Polski, ale nie ze stylu w jakim graliśmy z Argentyną. Przegrywamy, liczymy na wynik w drugim meczu, sami nic nie potrafimy wykreować, stworzyć, murowanie bramki i wiara w Szczęsnego. Wystarczył jeden błąd i gol dla rywala i nie ma nas już w turnieju, a nadziei na strzelenie gola nie było, bo tylko wybić i bronić. To ma być poziom i styl gry ?? Ciekawe jak wtedy hurra optymiści by mówili. Cieszymy się z awansu, ale trochę zimnej oceny naszej gry się przyda.

Czesiek Won!!!
Tu nie ma o czym dyskutować, my nie gramy w piłkę, a zmiana Jędrzejczyka bezcenna🤣
Co do naszych grajków to przy tym trenerze nie mam zamiaru oceniać Lewandowskiego czy Zielińskiego, bo nie mają jak grać, ale szczerze jestem zawiedziony Cashem i Kiwiorem oni przy tej taktyce mają się jak wykazać, zdecydowanie liczyłem na więcej.

1 polubienie

A ja z racji wieku i tego, że oglądam naszą repkę od 1974 roku! ŻĄDAM:blush:

  • stworzenia prawdziwego systemu szkolenia młodzieży, który za 10-15 zacznie przynosić efekty
  • zatrudnienia fachowca z poza polskiego grajdołka ponieważ kasy PZPN ma jak lodu
  • wizji jak ma grać nasza repka, która będzie kontynuowana przez kolejnych sekekcjonerów
  • i tak! bądźmy “Niemcami albo innymi Holendrami” i myślmy, działajmy dalekowzrocznie a nie tylko tu i teraz

Wiem utopia ale za marzenia nie karzą😀

1 polubienie

Kilka zmian zostało już przez PZPN jeszcze za czasów Bońka rozpoczętych. Teraz za Kuleszy wycofany w ligach juniorskich m.in. liczenie goli. Niemniej efekty będzie widać za właśnie wiele lat.

Jakieś 2 lata temu zwolniony został Brzęczek, mający wyniki i realizujący stawiane mu cele, ponieważ uznano, że reprezentacja gra bez strategii i kiepsko się ją gląda. Teraz mamy reprezentację grającą z precyzyjną taktyką i pokazująca futbol jedyny w swoim rodzaju.

Brzęczek i wyniki ?? Zwycięstwa z Macedonią, Izraelem, Bośnią to chyba nie super wyniki. Porażki z Włochami, Holandią, Portugalią. Czy on miał jakiś styl, pomysł ? Wątpię. Dostał stanowisko po znajomości jak z resztą większość trenerów reprezentacji.

Akurat u nas dużo się zadziało w ostatnich latach propo szkolenia młodzieży. Jest parę fajnych Akademii na zachodzie kraju na pewno Lech i Zagłębie. Tylko na efekty trzeba poczekać, a poza tym już powoli widać. Mamy już trochę młodych zawodników w mocniejszych ligach- Kamiński,Szymański, Kiwior, Moder, Kozłowski. Białek, Walukiewicz…

Powiem tak - nie było żadnej radości z oglądania tego meczu patrząc na to jak gramy, a raczej patrzymy jak rywale rozgrywają futbol. Jak patrzę na grę Liverpoolu gdzie jest doskok do rywala, pressowanie, a na wczorajszy mecz, to są dwa bieguny. A o to chyba właśnie chodzi, żeby poświęcając 90 minut życia obejrzeć fajne widowisko sportowe. Boli mnie ten awans

1 polubienie

Może wyjdę na anty-Polaka, ale wydaje mi się, że mecz Meksyku z Francją byłby lepszy. W pierwszych dwóch meczach nie zachwycali, ale Arabie tak cisnęli, że to było niesamowite. Naszej gry nie warto komentować, a chyba największy optymista przyjmie porażkę mniejszą niż dwoma bramkami z pocałowaniem ręki. Obawiam się mocnej kompromitacji, tym bardziej że rywal wypoczęty (z Tunezją drugi garnitur).

Nie obawiaj sie poniewaz tak w 60 minucie najpozniej bedzie 3:0 i Francuzi wrzuca wsteczny aby oszczedzac sily na powazniejsze mecze a nie spotkanie z…tchorzliwymi krolikami!
Najgorsze w tym wszystkim jest,ze Czesio-antyfutbol zostanie na stanowisku :man_facepalming:

Tak się kreuje najlepszego Messiego świata. Najpierw ukradł złotą piłkę Lewemu, wczoraj ordynarny druk i na koniec zachowanie, sami zobaczcie jakie.
Brak klasy Messiego, nie przyjąć przeprosin od Lewego, już pomijam że gdzie tam był jakiś faul, zwykła walka o piłkę, ale świętego Leo nie można dotknąć.

https://www.youtube.com/shorts/de5cmM45WgM

1 polubienie

O Leo się mówi właśnie, że pokazują go na skromnego miłego gościa. Bo jest świetnym piłkarzem i spokojny w wywiadach, jednak własnie wielu piłkarzy się wypowiadało, że jest prostakiem i nie raz udowodnił, że jest chamem. Do tego jeszcze taka symulka przy karnym. Szkoda słów nigdy zanim nie przepadałem, teraz daje powody do totalnej antypatii.

Co do naszej repry to patrzcie na wyniki w tym wieku


ze słabszych\porównywalnych grup odpadaliśmy z 3ma różnymi trenerami, więc dajcie spokój z tym już narzekaniem. Zawsze to jakiś krok do przodu ten awans. Może da to podwaliny pod przyszłe sukcesy, może z Francją w końcu zagramy w piłkę skoro już oczekiwania spełnione. Teraz to już tylko można pozytywnie zaskoczyć, bo wszystko inne niż sroga porażka będzie niespodzianką.
@firo9 mamy pełno młodych chłopaków w kadrze dla których to jest bezcenne doświadczenie, jeśli już wychodzą oni z grupy na MŚ to może za 4 lata powalczą o wyższe cele. Mam na myśli bardziej, że jak już coś przeżyłeś to drugim razem podchodzisz do tego z większa swobodą/mniejszym strachem i też rośnie apetyt na więcej. Naszym największym problemem jest strach. Wyglądamy jakbyśmy zbyt bali się stracić bramkę, przez to nie angażujemy się z przodu. Tutaj właśnie mogliśmy przegrać przez co totalnie graliśmy bezjajecznie.

To jest niepojęte, jakim cudem TEN awans ma dać podwaliny pod przyszłe sukcesy? Wytłumacz proszę.

Wystarczyło, że Meksyk nie byłby na spalonym i nie byłoby takiego gadania, cudem jesteśmy w 1/8. Oczywiście, fajnie że się udało i w ogóle, ale jeżeli styl pt. “Obrona Częstochowy” ma dać podwaliny pod przyszłe sukcesy to ja nie wiem co powiedzieć

4 polubienia

Równie dobrze można napisać że gdybyśmy Lewy strzelił karnego to nie było by gadki o tym cudzie itd. Gdyby nie spalony gdyby nie to gdyby nie tamto.
Real wygrał ostatnią LM i już nikt nie mówi o tym że całą fazę pucharową grali jak pipy i jechali na jakimś bożym farcie, po prostu wygrali.
Polska wyszła z grupy, daje to takie podwaliny, że to pokazuje, że można znaleźć się w tym lepszym gronie bez wirtuozów na każdej pozycji i przy szczęściu i odpowiednim nastawieni można coś osiągnąć. Gdybyśmy żucili się na Meksyk i dostali byśmy z kontry to wczorajsze 2-0 było by już tylko gwoździem do trumny a tak przy szczęściu jest awans po tylu latach.

3 polubienia

Nie dał rady ograć Lewego i się obraził. To było żałosne. Dla mnie to taki sam bubek jak Ronaldo. Tylko, że kreowany na świętego.

1 polubienie

Szanujmy się. Jeśli coś powtarza się kilka razy, to nie jest żaden fart. Byli najlepsi, pokonali 4 z 6 największych faworytów do LM (PSG, LFC, Chelsea, City - Realu i Bayernu nie mogli pokonać :P). Jak bezzębne pipy to grał LFC w finale xD

@firo9

Jak dla mnie to wprost przeciwnie. Awans może dać Michniewiczowi utrzymanie na stołku, a z tym gościem nic nie osiągniemy, o ile nagle nam młodzież mega nie wystrzeli. Michniewicz out. Chyba, że ograłby Francję a później Anglię, to wtedy ok, może zostać.

Ten kur…minimalizm!!!
Co z tego,ze w tym wieku odpadalismy 3 razy juz w fazie grupowej a teraz jest awans dzieki nieskutecznosci Argentyny i Meksyku-z tego nalezy sie cieszyc,naprawde???

Zenujacy antyfutbol,kompletne niewykorzystywanie potencjalu w ofensywie,durnowate odzywki do mediow! To jest “bohater” dla niektorych Czesio.
Z tym arogantem,ktoremu teraz pewnie poprzewraca sie juz kompletnie w dupie po “sukcesiku” NIC nie osiagniemy.Naturalnie na EURO 24 pojedziemy poniewaz wylosowalismy grupe smiechu i wygrana w niej to zadanie dla…kazdego ogarnietego trenera juniorow ale poza tym nie bedzie niczego.
O stylu nawet nie ma co marzyc a uczestnictwo w fazie pucharowej na turnieju w Niemczech bedzie zalezec od tego na kogo trafimy w pierwszych 3 spotkaniach czyli sprzyjajacemu losowaniu.

I na koniec tak ogolnie o naszych druzynach narodowych w sportach zespolowych.
Od lat jest juz pewna stala zaleznosc polegajaca na tym,ze prawdziwe sukcesy sa tam gdzie jest zagraniczny trener(sztandarowy przyklad to siatkowka) badz taki (Wenta,Niemczyk) ktory swoja fachowosc nabyl pracujac poza Polska.

Takze “zadanowiec” won! a porzadny,zagraniczny trener na stolek. :smiley:

1 polubienie

A z jakim osiągniemy? Selekcjoner Polski musi lepić z tego co ma, a ma:

  • jedną z najlepszych 9 na świecie
  • znakomitego bramkarza
  • niezłego ofensywnego pomocnika z formą w kratkę
  • grupę trochę lepszych lub trochę gorszych randomów

Lewandowski, to jest jakiś ewenement, który się kadrze przytrafił, ale zaraz tez go nie będzie. Ja nie widzę innej opcji niż murowanie, lagi i szukanie stałych fragmentów gry. Tak długo jak w Polsce nie zmieni się podejście do trenowania młodych zawodników, to nawet Klopp nie odmieni gry kadry. Michniewicz tu po prostu pasuje, bo gwiżdże na styl i próbuje coś ugrać najprostszymi środkami. Mieliśmy szczęście i gramy dalej. Ja dawałem nam 1 punkt i brak wyjścia z grupy, więc osobiście wynik przerósł moje oczekiwania.

Na szczęście piłkarze, dziennikarze, kibice i eksperci mają świadomość jaką chujozę gramy pod wodzę tego trenera i chyba tylko przejście Francji może go utrzymać na stanowisku

https://www.sport.pl/pilka/7,65037,29207173,przegrajmy-2-5-czy-nawet-2-7-ale-zagrajmy-w-pilke-byly.html#s=BoxMMtImg2

Absolutnie trafna(w wiekszosci) wypowiedz bylego kapitana repki :ok_hand: