Mistrzostwa Świata Katar 2022

Nie staroangielska tylko “czesiowopolska” :rofl:

Ten ich trener marnuje moim zdaniem ich potencjal, poniewaz maja wystarczajaca ilosc kreatywnych graczy w pomocy oraz ataku aby grac ofensywnie,a nie ten “antyfutbol”.
Na szczescie w meczu z Ghana beda musieli atakowac a ze to potrafia to udowodnili to wczoraj w koncowce spotkania z Portugalia.

Zycze im awansu choc do Afrykanczykow nic nie mam :smiley:

Urugwaj bardzo słabo, jestem zaskoczony. Nunez bardzo słabo, dopiero jak zszedł z boiska, w Urusów wstąpiła nowa jakość z przodu i zaczęli tworzyć okazję oraz byli blisko wyrównania. Nie widzę ich w dalszej fazie niestety

Grać kombinacyjnie umieją, tylko muszą odejść od lagi na Nuneza czy Cavaniego mających obok siebie pięciu rywali.
Mam wrażenie, ze ich trener nie ogarnia składu i taktyki, jakby nie znał możliwości zespołu.

Taka ciekawostka czyli liczba zdobytych goli w kazdej grupie:

  • A 10
  • B 12
  • C 7(“dziwnym” trafem to jest ta nasza :joy:)
  • D 9
  • E 13
  • F 8
  • G 10
  • H 12

81 bramek w 32 spotkaniach daje przecietna 2,53…to mozna poprawic! :grinning:

https://www.sport.pl/mundial/7,154361,29189117,fifa-reaguje-na-niespodzianke-ktora-serbowie-zostawili-w.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Sport&fbclid=IwAR0q7EG0mUd5Beu15nM4bmpfOkG_3An8_C97ThIZTSnkYzYdNaq0xrEzarI

Do tego Kameruńczyk z flagą ruskich na bucie, jakiś tęczowy bolek biegający wczoraj po boisku, ciekawie jeszcze będzie w meczu Serbia-Szwajcaria pewnie.

Trochę po mundialu też widać w jakiej formie jest drużyna. Finalista ligi mistrzów oraz druga drużyna Anglii z czego:

  • Fabinho ława
  • Arnold ława
  • Henderson ława
  • Van dijk srednio
  • Alison OK
  • nunez - słabo

Nie ma chyba najjaśniejszych punktów drużyny czyli Diaza, Salaha, Robertsona oraz Thiago co nie zmienia faktu, że może to wszystko trochę zastanawiac :wink:

Nie ogladalem dziś Anglików.Może ktoś po krotce opowiedzieć jak nasi się sprawowali?

Cały nasz zespół jest w tym roku bez formy. Tylko Alisson jest w bardzo dobrej formie, Diaz do momentu kontuzji też trzymał poziom. Reszta drużyny jest cieniem zespołu z tamtego sezonu

Bobby,Mo i Harvey mieli słabsze momenty ale ogólnie póki co raczej na plus, do tego mimo wszystko dorzuciłbym Darwina. Reszta rzeczywiście poniżej oczekiwań.

No tak, zapomniałem o Firmino. Nuneza rok temu nie było u nas ale w porównaniu do tego co grał w Benfice to jednak lekko zawodzi (chociaż ostatnie mecze miał całkiem dobre). Salah gra zrywami, jego forma jest dość kapryśna. A Elliot nie jest jeszcze ma tyle ważnym zawodnikiem żeby jego forma decydowała o wynikach drużyny

Z tym Eliottem nie do końca się zgadzam na dobra sprawe, chyba jest już zawodnikiem pierwszego składu i całkiem fajnie sobie radzi


Żeby było bardziej na temat to myśle, że dziś remisujemy z Argentyna wychodzimy z 1 miejsca gdzie trafiamy na Danię. Przynajmniej tak mi się marzy :grin:

Entliczek pentliczek co zrobi…Czesio :grimacing:

Wydaje mi sie,ze najbardziej sensownym pomyslem na mecz z Argentyna jest wystawienie takiego samego skladu jak w spotkaniu przeciwko Arabii Saudyjskiej.
Mamy wtedy dosc dobre zabezpieczenie w pomocy w postaci Krychy oraz Bielika a takze ofensywne alternatywy przy zestawieniu Frankowski,Zielu,Milik oraz Lewy.
Uwazam,ze samobojstwem byloby zupelnie defensywne ustawienie i granie od samego poczatku na remis.Tutaj koniecznie trzeba odciazac obrone a takze wzbudzac niepokoj pod bramka Albicelestes-ich czworka z tylu to tez nie sa jacys niezawodni wirtuozi o czym przekonalismy sie juz w ich pierwszej potyczce na tych MS.

Optymalnie dla nas byloby zajac ostatecznie 1 lokate w grupie(remis dzisiaj a Saudyjczycy nie wygrywaja) i przy odrobinie szczescia starcie w 1/8 z Australia,ktorej rowniez wynik nierozstrzygniety wystarcza do zajecia 2 miejsca.
Tak wiec Lewy z Messim(a niech ma :joy:) po golu,obie druzyny przechodza dalej ale to my unikamy Mbappe-niech sie Latynosi martwia!

Tylko :poland: :muscle:

@ynwa17

Masz rację. Natomiast może dojść mimo wszystko do zmian personalnych ze względu na zmęczenie materiału. Bereszynski zostawił płuca na boisku, Krycha też już może nie domagać, tak samo Glik. Z czego 1 i 3 to filary. U nich wejdzie świeży np. dybala. Myślę że w tym meczu dużą rolę będą mieli do odegrania rezerwowi m. in. Wieteska, Bednarek, Szymański, Świderski, Milik, Piątek, Zalewski oraz Skoras. Tego ostatniego widziałem na meczu z Villarealem i świetnie się prezentował. Jak nie w 1 połowie to zmiany na początku 2 już mogą być. W drużynie czuć team spirit więc jest szansa że rezerwowi mogą bardzo mocno szarpać.

Messi karakan symulat, jeszcze powinien z pięć obrotów zrobić . Pchają tą argentynę jak mogą. Karny to jest ŻART. Argentyna juz lekko dwie zolte powinna mieć

1 polubienie

sędzia ewidentnie za Argentyną. Karny z dupy wyjęty.

No Messi to kawał symulanta, w erze Varu drugi mecz z rzędu karne nam takie gwizdają. To jest jakiś dramat. Mam nadzieje, że jeszcze wygrany i ich wywalimy z mistrzostw, bo za uszy chce sedzia ich wyciągnąć.

1 polubienie

Karny to kpina, zderzyli sie juz po oddaniu strzalu przez messiego, ale Szczesny sciana, gigant, juz odrobil co zawalil na poprzednich turniejach. Z tym, ze nasze wyprowadzenie pilki to jest katastrofa, strata za stratą obawiam sie, ze dlugo tak nie dociagniemy wyniku a mamy 1 miejsce na wyciagniacie reki.

Argentyna przepychana na sile od pierwszego meczu. Nic nowego. Nie przystoi by karakan oglądał mistrzostwa świata w TV.

Bardzo jednostronne sędziowie, aż się człowiekowi ciśnienie podnosi. Var miał naprawiać błędy , a często je tworzy. Trzeba by było we wszelakich rozgrywkach wprowadzić oceny sędziów po meczu i ci ze słabymi notami powinni być odsuwani od meczów na jakiś czas.
Co do nas to obrona Częstochowy , byle wytrwać do końca .

Coś mnie ominęło, że zasada “5 metr to królestwo bramkarza” ? Jak można odgwizdać karny gdy bramkarz wyskakuje do piąstkowania na max 3 metrze…