Mistrzostwa Świata Katar 2022

To się nazywa konsekwencja.
Czesio ma swoją taktykę do ktorej to rywal musi się dopasowac, tak jak dzisiaj Argentyna.

Ale teraz zastanówmy się. Gdybyśmy grali inny futbol, bardziej atrakcyjny, ale nie wyszlibyśmy z grupy, to dopiero byłby tu hejt na to że tak gramy a nie wychodzimy.

Ludzie, nie jesteśmy Argentyną, Hiszpanią czy Brazylia. Nie będziemy grać atrakcyjnego futbolu, naszą jedyną okazją jest jakiś rożny, jakiś stały fragment gry. Z gry nie strzelimy bramki ni chu… Cieszmy się z awansu, jesteśmy w najlepszej 16-stce, i nie ma co płakać.

2 polubienia

No proste Panie Ralf. W tym meczu chodziło o to żeby wyjść wyjść i wyjść. Nawet gdyby Argentyna oddała 200 strzałów. A futbolowo to bramkarz też jest piłkarzem i faza grupowa zasłużył sobie na tyt najlepszego bramkarze turnieju.

Proste.

Myślę, że nie było by hejtu jeśli zagralibyśmy jak Arabia. Nikt Arabii nie hejtuje a wręcz przeciwnie, ludzie szanują ich za grę, mimo iż nie wyszli

1 polubienie

Ale Arabia ma znacznie słabszych zawodników niż my. Jednak zawsze to lepiej brzydziej zajść dalej niż ładnie odpaść na starcie tak naprawdę.

To zależy. Jakbyśmy grali przyjemnie dla oka, coś zapunktowali i widać by było nadzieję na przyszłość to czemu nie. Dla mnie awans z grupy tylko po to, żeby odpaść to nie jest sukces. To jak potraktować za sukces wyjście na kawę z wymarzoną kobietą i na tym koniec. No co zawsze mogło nie być tej kawy, ale efekt i tak ten sam.
Niestety, ale mimo wyjścia ze słabej grupy to gramy prze okropnie. I niech nikt mi nie mówi, że tylko Brazylia może sobie pozwolić na wymianę 5 podań. Mając w drużynie Lewego, Ziela, Milika czy Casha to chyba można czasem zagrać coś więcej niż na aferę.
@Ralf088 co by nie mówić to tamta grupa na Euro była lepsza niż ta z tego mundialu :slightly_smiling_face:
A Sousa to też był leszcz. Ja czekam, aż PZPN zatrudni wreszcie fachowca. Bo naprawdę mamy materiał na taką repke, która może sprawiać niespodzianki mocniejszym rywalom.

2 polubienia

No tu się z wami zgadzam. Chyba jedynie Katar gra gorzej od nas, bo w każdym meczu nie mamy praktycznie pomysłu na grę. Opieramy ten nasz ‘sukces’ na dobrej jednej połowie z Arabami, gdzie tak naprawdę mogło to się skończyć dużo gorzej dla nas. Pomysłu nie ma, piłkarze są w miarę okej, tych meczów się nie da oglądać, i mecz z Francuzami będzie bardzo ciężki do oglądania.

Nie bronię Czesia, ale przypominam wam tylko że za Sousy też graliśmy nawet dobrze, przecież co się działo po meczu z Hiszpanami na Euro, jaki wielki był hurraoptymizm, a skończyło się na ostatnim miejscu i na pakowaniu walizek po 3 meczach.

Awans jest :grinning:

Czesio i jego murarka to po prostu żenada ale jeżeli komuś to pasuje to ok, mnie nie!
Z Francją znowu będzie “obrona Częstochowy” i porażka w marnym stylu tak ze 0:3 minimum bądź tak nisko ponieważ aktualny mistrz świata nie będzie do końca grać na 100%

Nie widzę powodu aby jakoś przesadnie świętować!

2 polubienia

I teraz na konferencji Czesiek wszystko wyjasnil, to boisko jest jakies twarde, nierowne, pilka skacze nawet brazylia zlozyla protest ze nie chce grac na tym stadionie. Takze to nie ich wina. Hehe trzeba przyznac ze oprocz tego ze jest najbardziej zarozumialym i aroganckim trenerem w historii Polski to tez pierd** oli epicko :slight_smile:

2 polubienia

Lepiej jednak patrzeć długofalowo. Murować, grać antyfutbol, laga na Robercika i liczyć na chwilowy wyniki? Czy może jednak lepiej zacząć powoli budować coś sensownego, z pomysłem? Bo czy ktoś wyobraża sobie Czesia jako szkoleniowca skrojonego pod kadrę? Ja bym jednak wolał lepszą grę, gorsze wyniki, ale za to nadzieję na przyszłość. A u nas tymczasem liczy się tylko tu i teraz, a co będzie za 3 lata to nieważne, ktoś inny będzie się martwił.

6 polubień

Będę Kasandrą :rofl: i powiem Kolegom co będzie za 3 lata!
Wtedy Lewy już nie będzie grał w repce i nawet kwalifikacji do MŚ 2026 nie uzyskamy ponieważ patrzymy właśnie tylko tu i teraz a nie mamy dalekosiężnych planów.
Podobnie było w handbalu po erze Szmalów.

1 polubienie

Poczekajcie tylko, aż Kołtoń skończy swoją książkę to Michniewicz zniknie w mgnieniu oka, a w raz z nim kilku topowych dziennikarzy oraz ekspertów sportowych.

Patrzmy dlugofalowo, co 2 lata, slysze takie bzdury ze pilkarze nabiorą doswiadczenia, wyciagną wnioski z porażek i to w przyszlosci zaprocentuje. Za kilka lat bedzie inny trener, ze swoim stylem, ze swoją selekcją wielu tych graczy nawet juz nie dostanie powolania. Nie jestesmy Niemcami ze jeden trener bedzie trenowal 15 lat, u nas są zadaniowcy jak zawali turniej to idzie na odstrzal i przychodzi ktos nowy. Idzcie dalej plakac nad stylem, lamentowac i narzekac, wiadomo ze wieksza radosc niz z awansu wielu mialoby tutaj gdybysmy zaliczyli spektakularną wtopę i wracali do domu jak zawsze, w sumie czego oczekiwac po forum kibicow angielskiego klubu. Wielu pewnie ma tyle wspolnego z Polską co Seb z rozumem.

Chwileczkę. Ja się bardzo cieszę z awansu Polski, ale nie ze stylu w jakim graliśmy z Argentyną. Przegrywamy, liczymy na wynik w drugim meczu, sami nic nie potrafimy wykreować, stworzyć, murowanie bramki i wiara w Szczęsnego. Wystarczył jeden błąd i gol dla rywala i nie ma nas już w turnieju, a nadziei na strzelenie gola nie było, bo tylko wybić i bronić. To ma być poziom i styl gry ?? Ciekawe jak wtedy hurra optymiści by mówili. Cieszymy się z awansu, ale trochę zimnej oceny naszej gry się przyda.

Czesiek Won!!!
Tu nie ma o czym dyskutować, my nie gramy w piłkę, a zmiana Jędrzejczyka bezcenna🤣
Co do naszych grajków to przy tym trenerze nie mam zamiaru oceniać Lewandowskiego czy Zielińskiego, bo nie mają jak grać, ale szczerze jestem zawiedziony Cashem i Kiwiorem oni przy tej taktyce mają się jak wykazać, zdecydowanie liczyłem na więcej.

1 polubienie

A ja z racji wieku i tego, że oglądam naszą repkę od 1974 roku! ŻĄDAM:blush:

  • stworzenia prawdziwego systemu szkolenia młodzieży, który za 10-15 zacznie przynosić efekty
  • zatrudnienia fachowca z poza polskiego grajdołka ponieważ kasy PZPN ma jak lodu
  • wizji jak ma grać nasza repka, która będzie kontynuowana przez kolejnych sekekcjonerów
  • i tak! bądźmy “Niemcami albo innymi Holendrami” i myślmy, działajmy dalekowzrocznie a nie tylko tu i teraz

Wiem utopia ale za marzenia nie karzą😀

1 polubienie

Kilka zmian zostało już przez PZPN jeszcze za czasów Bońka rozpoczętych. Teraz za Kuleszy wycofany w ligach juniorskich m.in. liczenie goli. Niemniej efekty będzie widać za właśnie wiele lat.

Jakieś 2 lata temu zwolniony został Brzęczek, mający wyniki i realizujący stawiane mu cele, ponieważ uznano, że reprezentacja gra bez strategii i kiepsko się ją gląda. Teraz mamy reprezentację grającą z precyzyjną taktyką i pokazująca futbol jedyny w swoim rodzaju.

Brzęczek i wyniki ?? Zwycięstwa z Macedonią, Izraelem, Bośnią to chyba nie super wyniki. Porażki z Włochami, Holandią, Portugalią. Czy on miał jakiś styl, pomysł ? Wątpię. Dostał stanowisko po znajomości jak z resztą większość trenerów reprezentacji.

Akurat u nas dużo się zadziało w ostatnich latach propo szkolenia młodzieży. Jest parę fajnych Akademii na zachodzie kraju na pewno Lech i Zagłębie. Tylko na efekty trzeba poczekać, a poza tym już powoli widać. Mamy już trochę młodych zawodników w mocniejszych ligach- Kamiński,Szymański, Kiwior, Moder, Kozłowski. Białek, Walukiewicz…