Mohamed Salah

Wybitnie irytujący mecz Salaha, niczym z sezonu 18/19 kiedy co drugi-trzeci mecz był tak męczący. Może to dobry prognostyk do zdobycia LM?

A ty dobrales 6 meczy zupelnie przypadkiem.

W DYSKUSJI O TYM CZY SALAH JEST OBECNIE BEZ FORMY- tak wziąłem ostatnie mecze w których regularnie daje asysty i gole.

Jedynie co się zgodzę, że niektórzy przesadzają z oceną gry - pamiętajcie, że mimo braku formy to nie on sam wybiera się do składu na mecz. Inna jednak sprawa, że niektórzy nie widzą najwidoczniej ;D słabszej gry Egipcjanina niż zazwyczaj - czy ma to związek z PNA, kontraktem, graniem non stop po 90min czy wszystko naraz, nie wiem. Jednak jego samolubność zaczyna mocno irytować, zwłaszcza że % udanych akcji spada mu mocno i nie jest on motorem napędowym, którym jest teraz Diaz (który notuje podobne liczby, a jego gra jednak dużo lepiej wygląda, więc nie patrz na same suche liczby, bo jeśli wygrywalibyśmy i bez jego wkładu, to powinien też w takim meczu jak dzisiaj udowodnić, że potrafi też teraz robić te kluczowe liczby dla punktów w lidze (weź też pod uwagę, że gdyby nie grał, to ktoś w danym meczu też by grał, a nie gralibyśmy w 10tkę), a nie irytować strasznie oglądających.

Kończę na tym temat, bo pomimo tego, że od dłuższego czasu jest narzekanie na grę Salaha, to niektórzy są wręcz zapatrzeni w zawodnika, a nie w klub.

To dlaczego wziąłeś tylko 6 ostatnich meczów skoro chujowo gra mniej więcej jakieś 2 miesiące?
Czemu akurat 6? A nie dwa? Albo nie 10?
Wziąłeś z dupy 6 meczy to ja wziąłem 16

xG i key passes Salaha w ostatnich 10 meczach ligowych:
0.25 2 key passes
0.08 1 key passes
0.14 2 key passes
0.94 1 key passes
0.06 3 key passes
0.11 1 key passes
0.24 0 key passes
1.34 1 key passes
0.54 1 key passes
2.06 2 key passes

Salah marnuje na potęgę i nikomu nie podaje. (Ironia)

Nie wiem czy Ty w tym momencie trollujesz, czy o co chodzi.
Dam Ci pytania i odpowiedzi pomocnicze.

Czy Salah jest obecnie pod formą?
Nie, bo w ostatnich 6 meczach zawsze coś dawał.
Czy Salah był pod formą?
Tak, przez 10 wcześniejszych spotkań, które nijak się nie mają do tej dyskusji.

Teraz konkluzja: Salah BYŁ pod formą, ale już nie jest.

Wziął 6 meczy bo w ostatnich 5 meczach nie strzelił żadnej bramki grając najwięcej ze wszystkich napastników. A te dwie w szostym meczu strzelil United, które i tak przytulilo w sumie cztery. Wczesniej mial kolejnych kilka meczy bez bramki.

Cykl sezonu Salaha:

-obiecujący okres sierpniowo-wrześniowy

-genialny okres październikowo-grudniowy

-fatalny okres styczniowo-marcowy

-granie w kratkę od kwietnia do maja

Tak to wygląda co sezon u Salaha. Zapiszcie to sobie na ręce jeżeli tego nie widzicie.

Salah to geniusz piłkarski ale i dupek. Zauważyliście, że zawsze gdy jest możliwość podania do Diaza i do Mane to zawsze poda do Mane? Nawet jeżeli Diaz jest idealnie ustawiony, a przy Mane stoi obrońca to on i tak poda do Mane. Zwykłe kolesiostwo. Dziwne, że Milner i Henderson nic nie robią z tym.

Z Salahem jest problem trochę jak z CR, niezależnie od formy gra prawie całe mecze, zmiany są pomiędzy Jota/Diaz/Bobby, a Salah nawet jak się potyka o własne nogi to zostaje na boisku. Wczoraj np. mógł wejść za niego Divock, chociaż tak naprawdę to mogl wejść zamiast Joty, będącego bez formy.
Ok, wiem, że on może zawsze zrobić jedną akcję która przeważy szalę, ale ostatnio to się rzadko zdarza.

Niby rozumiem dlaczego Klopp na sile stawia na Momo. Chce by wrocila mu forma, bo gdy ją ma, to jest zabojczy, ale z Totkami slabo. Powinien zejsc bo z tak grajaca druzyna jak Totki trzymanie tragicznego Salaha do konca jest zbrodnia.

Problem w tym, że forma Salaha może odpalić w następnym meczu, a może w następnym sezonie. Powinien odpocząć z AV i wrócić do składu na Chelsea. Podobnie Andy.

Na AV powinien wyjsc Diaz-Origi-Mane.

1 polubienie

Salah po powrocie z PNA w 21 meczach (wszystkie rozgrywki) strzelił 7 bramek, z czego 4 Leeds i MU (po 2), czyli w 20 strzelił 4. Nie pamiętam większego zjazdu formy strzeleckiej Momo w Liverpoolu.
W fazie pucharowej LM strzelił tylko jedną bramkę - z Interem w pierwszy meczu 1/8.

Son go może łyknąć jeszcze przed końcem sezonu, dwie bramki straty ma Koreańczyk.

1 polubienie

To troszkę taki kontrargument, żeby mu “dać wszystko czego żąda” w nowym kontrakcie. Hazard z sezonu na sezon przestał być klasowym zawodnikiem. Messi to cień samego siebie i wielki zawód w PSG. Z angielskiego podwórka przykłady Auby i Ozila. Żeby nie było, ja oczywiście sądzę, że Salah wróci do wysokiej formy i mam wielką nadzieje, że zostanie z nami na przynajmniej kolejne 3 lata z kontraktem kręcącym się wokół 300 tys.

Nie podwazam ze Mo to nasz najlepszy ofensywny zawodnik, ale aktulna forma powinna otworzyc oczy tym co by dali i 500k tygodniówki. Początek sezonu to nie byl jego standard, tylko skok nawiązujący do pierwszego sezonu. Pierwszy mecz z City i inwidualne popisy i forma Mo stawiala go jako top1 swiata i agent wykorzytal jako czas do negocjacji. Teraz juz wie ze czas minal i ugra mniej. Koniec sezonu pokazuje, ze polegać musimy na wszystkich ofensywnych równo i waryo trzymac sie układu wynagrodzen.

Rozwijając nieco wątek Salaha i przenosząc temat z wątku spekulacji transferowych.
Co mógł zrobić Salah w meczu z Tottkami, a co zrobił w akcjach ofensywnych:

  1. Jakie miał opcje:

Co zrobił (strzał z dystansu, mając na linii strzału przynajmniej 3 piłkarzy rywala):

  1. Jakie miał opcje:

Co zrobił (strzał zablokowany):

  1. Co mógł zrobić (otwierające podanie do Trenta):

Co zrobił (niemal zablokowany strzał, wychodzi rykoszet):

Jak wspomniałem w wątku spekulacji - te sytuacje dowodzą, jak bardzo Salah pragnie zdobywać gole, by znów poczuć się tym najważniejszym. On prawdopodobnie czuje, że w aktualnej dyspozycji to Diaz jest najjaśniejszą postacią w linii ataku. Być może daleko idąca hipoteza, ale z jakiegoś powodu Salah kilkukrotnie nie dostrzega genialnie ustawionego Diaza i być może to jest właśnie kość niezgody. Niestety przez taką postawę rykoszetem obrywa klub i wyniki drużyny.

Post nie ma na celu wzbudzenia hejtu w stronę Salaha, a jedynie wzięcie na tapet tematu kolektywu ataków City, gdzie chłopaki bezustannie szukają siebie nawzajem vs indywidualności w ataku Liverpoolu (pomijając Diaza, który wychodząc 1v1 z bramkarzem potrafi odegrać piłkę Mane). Jestem ciekaw czy przyjście Haalanda do City nie będzie momentem niezgody tego kolektywu, bo Haaland będzie chciał być tym, który jako ostatni dotyka piłkę, zanim ta wpadnie do siatki. Będzie chciał udowodnić swoją wyższość w każdym momencie, tak jak aktualnie Salah.

6 polubień

tak apropo “kolektywu ataku” City:

Od dawna daje się zauważyć, że nic tak nie wkurwia Guardioli jak samolubność w polu karnym. Możliwe zresztą, że ta sytuacja mogła dać tą jedną bramkę przewagi, której Real już by nie odrobił i finalnie kosztowała City awans do finału LM.

strzał w tej sytuacji to jak najbardziej dobra decyzja. Otwarta bramka z 7-8 metrów, po co kombinować z podaniami do tyłu. Bardziej by się przydała bura, za to że nie trafił i raczej o to łysemu chodziło

1 polubienie