Neco Williams

Temat założony do rozmów o Neco Williamsie.

Coraz bardziej podoba mi się gra Neco, szczególnie w reprezentacji - chociaż w klubie też wygląda to nieźle bo chociaż zagrał w tym sezonie tylko 2 razy to zaliczył 2 asysty (oraz 2 czyste konta).
Chłopak ma dopiero 20 lat więc jeszcze wszystko przed nim a widać że robi postępy. Dynamiczny, nie boi się dryblingu, skuteczny w odbiorze, dobre dośrodkowania i niezły strzał. Wszechstronny, może występować na obronie, wahadle albo pomocy. Co ciekawe dla Walii grywa na lewej stronie i mam wrażenie że radzi sobie tam lepiej niż na prawej. Wiadomo że u nas to obecnie będzie słabiej obsadzona prawa, ale zawsze może sie przydać w przyszłości.
Ogólnie jeśli będzie się tak rozwijał to ma zadatki na dobrego zawodnika, oby grał trochę więcej w klubie a nie tylko w reprezentacji.

2 polubienia

Chłopak potrzebuje gry, w klubie nie ma na to zbyt wielu okazji, więc w jego przypadku mecze reprezentacji są dużym atutem. Do tej pory głównie narzekano na jego grę, ale z drugiej strony jak się zawodnik pojawia na boisku kilka razy w sezonie to ciężko się spodziewać cudów.
Trent nie zagra sezonu od dechy do dechy, niech się Neco rozwija. Będzie kolejny James Milner, który obleci kilka pozycji w razie potrzeby.

1 polubienie

Neco ma duży talent, ale też mnóstwo rzeczy do poprawy. W kadrze fajnie wygląda, a w klubie też miewa przebłyski chociaż przeważnie gra bardzo przeciętnie. Przy Trencie nie dostanie oczywiście zbyt wielu szans, więc myślę, że w jego przypadku najlepsze byłoby wypożyczenie.

Z tego co kojarzę Neco został najgorszym piłkarzem euro 2020 według średniej ocen.

A Salah grał słabo w 2012 roku, więc co z tego?Chłopaki piszą o obecnej formie, a nie o tym co było kiedyś, też oglądałem wczorajszy mecz, Neco wyglądał bardzo obiecująco, wszędzie było go pełno szczególnie w drugiej połowie, oddał kilka bardzo groźnych strzałów, grał mimo bardzo groźnego zderzenia z Ramseyem, wielu by się po tym nie podniosło, a on wstał i grał dalej, Klopp na pewno to widział, mam nadzieję że będzie mu dawał coraz więcej pograć tym bardziej, że może grać na obydwu stronach.

3 polubienia

Z tego co widzę typie to wszędzie narzekasz, hejtujesz zawodników po właścicieli, śmierdzisz pewnym użytkownikiem z daleka.
FSG takie i owakie, ten się nie nadaje, dlaczego nie kupiliśmy tego czy tamtego, zejdź na ziemie, to Liverpool a nie City, Paryże i inne wynalazki napędzane ropą i brudną kasą. To jest klub z historią, który się szanuje i wierzy w wartości sportowe poparte ciężką pracą a nie jedynie kupnem sukcesów gdzie i $$$ nie jest tego gwarantem

1 polubienie

No nie wiem, TAA nie może grać od deski do deski a jakie mamy inne opcje na tę pozycję?
Gomez - nie jego pozycja, kontuzjowany.
Milner - nie jego pozycja, kontuzjowany, jak będzie zdrowy to dużo bardziej go potrzebujemy w pomocy.
Necoo musi zostać, na pewno swoje minuty dostanie, na razie miał pecha bo sezon zaczął od kontuzji, gdyby nie to na pewno zagrałby więcej.

Milner wczoraj normalnie trenował

Właśnie się dowiedziałem, że Neco zarabia w LFC 9tys. funtów/tyg. :no_mouth:

Chyba dalej miał indywidualny tok, poza tym to nie zmienia pozostałych kwestii - to nie jego pozycja, jest tam tylko plastrem i przede wszystkim obecnie jest nam bardziej potrzebny na środku.

I ja myślę o nim właśnie jako złotówki obecnie do środka

Jest ponoć najgorzej zarabiającym piłkarzem w naszym pierwszym zespole. Z jednej strony 9k/tyg. to dalej dla większości obywateli mokry sen, ale z drugiej strony jak dla zawodowego sportowca to dość śmieszna stawka :slight_smile: Ciekawe jakie plany wobec niego ma Jurgen i zarząd. Neco pod koniec sezonu będzie świętował 21 urodziny i jest to wiek w którym trzeba podjąć ważne decyzje. Obecnie nie ma najmniejszych szans na regularną grę w pierwszym zespole. Wiele wskazuje na to, że TAA będzie obstawiał prawą obronę przez co najmniej dekadę (chyba, że zostanie przeniesiony do środka pola), a jego ewentualny zmiennik powinien być raczej solidny już teraz niż perspektywistyczny, bo szans do rozwoju za dużo dostawać nie będzie. Z tego powodu raczej skłaniałbym się do sprzedaży (lub np. dwuletniego wypożyczenia) Walijczyka i zakupu doświadczonego gracza, który w razie problemów zdrowotnych będzie gwarancją bezpieczeństwa w defensywie (Coufal, Meunier, De Sciglio, Tavarier, Florenzi, Sidibe, Trippier itp.). Na pewno wynagrodzenie takiego gracza będzie znacznie wyższe, ale podpisując 2-3 letnią umowę raczej nie powinniśmy zbankrutować, a nasza linia defensywna będzie wyglądać bardzo konkretnie, bo obecnie już mamy mocną i głęboką obsadę środka obrony, dwóch solidnych lewych obrońców i jednego z najlepszych bramkarzy globu.

1 polubienie

Bardzo ciekawy punkt widzenia. Podpisane nowego kontraktu na 5 lat z pensją 30-40k tygodniowo i 2letnie wypożyczenie to z punktu widzenia samego Neco bardzo korzystny układ. Z punktu widzenia klubu może być ciężko z zakontraktowaniem dobrego zawodnika na odpowiednim poziomie, który zgodzi się być zmiennikiem za nieduże pieniądze, ponieważ ma już Neco na tej pozycji :). Neco powinien dostać w tym sezonie tyle szans ile to możliwe i koniecznie podpisać nowy kontrakt. Zawsze może być z Nim taka sytuacja jak z TAA, który do składu wskoczył przy okazji kontuzji Clyne’a i też niewielu się spodziewało takiego gracza.

Żaden z wymienionych przez Ciebie zawodników (mających pewny plac w swoich klubach) nie przyjdzie do LFC siedzieć na ławce - zejdź na ziemię. A Ty jeszcze o evertończyku mówisz, tfu jego mać!

2 polubienia

Był tylko wypożyczony na sezon, ale racja :wink:
Każdy z tych wymienionych zbliża się lub już przekroczył 30 rok życia. Z ich perspektywy może być to ostatnia szansa na wywalczenie czegoś na arenie klubowej, a biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki mogliby liczyć na ok 20 występów w sezonie. Jedyne co to faktycznie by pewnie poniżej 70-100k nie zeszli. Dobre rozwiązanie by stanowił wolny zakup, gdzie wysoka pensja by się zrównoważyła z opłatą transferową. Latem umowa się kończy np.: De Sciglio, Cuadrado, Sidibe, czy Aurierowi. W sam raz by pograli 2-3 lata i wtedy ewentualnie Neco by wrócił, lub klub poszukałby kogoś innego. Kontrakt kończy się też Johnsonowi z West Hamu, ale to sytuacja podobna jak z Williamsem - szkoda takiego młodego gracza na ławkę, a w razie problemów Arnolda nie stanowiłby pewności w defensywie.
Niemniej to takie czyste rozważania. Jakbym miał stawiać duże pieniądze to bym postawił na sprzedaż Neco i włączenie do składu Bradleya :wink:

Do 2 asyst Neco dokłada dzisiaj 2 bramki. Coś czuję, że po sezonie i awansie Fulham go odkupi za 15-20mln. I dobrze, fajny chłopak, ma talent, niech mu się wiedzie, ale do tak wielkiego Liverpoolu nigdy nie dojrzeje.

1 polubienie

Już oficjalnie. Mówi się o kwocie 17 mln funtów, więc czapki z głów dla Juliana Warda i spółki :slight_smile:

1 polubienie

17.5 mln £ plus 15% z kolejnego transferu, jak pisałem, łącznie wyjdzie Ok 20/25 mln euro

Najlepszy ruch dla wszystkich, u nas Neco nie wyszedłby z roli rezerwowego