Piłka ręczna

Jestem bardzo mocno zbudowany postawą naszej drużyny na rozgrywanych aktualnie ME.
Trener Rombel ma zespół stanowiący mieszankę rutyny z młodością i dobrze to poukładał.
Naturalnie Austria czy Białoruś to nie jest europejska czołówka ale w porównaniu do marazmu jaki nastał po IO w Rio jest wyraźny postęp!

We wtorek mecz o pierwsze miejsce w grupie i śmiem twierdzić,że w konfrontacji z Niemcami chłopaki nie są bez szans.

Już za rok wspólnie ze Szwecją organizowane MŚ więc fajnie,że tworzy się ciekawa,dobra ekipa :smiley:

2 polubienia

Gdzie i o której mecz z Niemcami

We wtorek o 18:00 w Bratysławie.
Transmisja na Eurosport1 oraz MetroTV.
Do boju nasi :grinning:

I spotkalo mnie wczoraj wielkie rozczarowanie w meczu z Niemcami!
Wychodzi na to,ze dalem sie tymi dwoma spotkaniami z przecietniakami “oszukac” co do klasy sportowej naszej reprezentacji.

Co prawda wielkim oslabieniem byl brak Gebali na srodku obrony a w II polowie zabraklo tam po odniesieniu urazu jeszcze Bisa ale to nie usprawiedliwia tej momentami wrecz fatalnej gry.
Znow wyszly na jaw stare bledy czyli brak pomyslow na rozegranie atakow przy dobrej defensywie rywala,kompletna nieudolnosc w wykorzystywaniu kar a tak w ogole to my wariant gry z jednym zawodnikiem wiecej to mamy tak samo slabo opanowany jak…LFC w tym sezonie.

W kolejnej rundzie naszymi przeciwnikami beda Hiszpania,Rosja,Norwegia oraz Szwecja-4 porazki absolutnie mnie nie zdziwia.

1 polubienie

W tej drugiej grupie był podział pkt ? Dlaczego Niemczy czy Hiszpanie maja po 2 pkt ?

Po 2 punkty mają drużyny, które wygrały z tymi, co dostały się do kolejnej fazy.

Również rozczarował mnie wynik meczu z Niemcami, myślałem, że absencja ich kilku kluczowych graczy sprawi nam szansę na niespodziankę, a tymczasem mam wrażenie, że sami byliśmy osłabieni jeszcze bardziej przez pojedyncze braki w obronie.

Z kazdej grupy wychodzily 2 druzyny i zabieraly ze soba wynik bezposredniej konfrontacji.
W drugiej fazie mamy po 6 zespolow w dwoch zestawach,gdzie do polfinalu przechodza naturalnie dwie pierwsze a ci z 3 pozycji zagraja o 5 lokate.

Nasi raczej na pewno nie beda sie liczyc w tej walce-moze jakies pojedyncze zwyciestwo wpadnie choc jak juz wyzej pisalem to niestety prawdopodobnie nie.

Zmagań piłki ręcznej nigdy nie śledziłem z zapartym tchem, jednak jest to ciekawy sport, nie wiem czy wrócą czasy, gdy trenerem był Bogdan Wenta, chyba wtedy piłka ręczna przeżywała boom w naszym kraju. Wiadomo, że z piłki nożnej są większe pieniądze. Jak siatkarze dostali chyba do podziału 100 tys. za wygranie mistrzostwa świata.
Co do następnej rundy również nie widzę szans, rzekłbym, że sama elita i światowy top, nie ma w naszej kadrze wyraźnego lidera jak za dawnych lat w stylu Bieleckiego, Lijewskich, Szmal, Jurecki.

Akurat z tym liderem to się nie zgodzę. Szymon Sićko ma wszystko, żeby być liderem. Problem polega na tym, że jest jedynym takim w naszej reprezentacji.

tak to prawda , tez myslalem ze chlopaki bardziej powalcza lecz niestety wychodzi na ze to jeszcze nie ten poziom. Moze wynik tego nie odzwierciedla ale Niemcy naprawde byli w naszym zasiegu. Mlody zespol w meczu o stawke i jednak mental zostal w szatni. Gra szarpana ,bez tempa , bez pomyslu przez srodek z pomijaniem skrzydel , brak podstawowej koronki od skrzydla na przewage , brak kreatywnosci i momentu zaskoczenia - w obronie tragedia - Niemcy wiekszosc rzutow to 6-7 metr niestety ,zero wybloku i co sie z tym wiaze wybron bramkarza a to stwarza szanse na kontry ktorych mielismy moze z jedna. Do tego kilka naprawde niepotrzenych juniorskich kar - w moich czasach za zla zmiane to trener by mi chyba jaja urwal… No nic w porownaniu to kilku ostatnich lat ta druzyna i tak zrobila mega postep i mam nadzieje ze za rok powalczy na naszej ziemi. Wciaz brakuje nam liderow z mentalem zwyciezcy ale kilku chlopakow naprawde wyglada obiecujaco.

Brawo Vive! :heart: Po LM!