Premier League 2021/22

OMG. Ten Mendy to potwór. Ja nie wiem jak on to robi.

Ale musieli się posunąć do gry na czas, sporo błędów w obronie i potrzebowali oddechu. A to Mendy, a James z chwilową niedyspozycją. Dać Brentfond 5 minut i by w końcu wpadło. Szkoda, bo urwać pkt Chelsea innym drużynom będzie mega ciężko. Mendy klasa.

Spokojnie, Manu jeszcze miesiąc temu również dowoziło zwycięstwa ‘cechujące mistrzów’ a dzisiaj raczej nikt już ich nie stawia w roli poważnych pretendentów.

Tylko MU prowadzi wuefista, a Chelsea profesjonalista, taka różnica.

Chelsea i tak raczej nie ma co się równać z City. Będą się męczyć w wielu meczach. A na określenie ich mistrzem jeszcze za wczesnie.

Chelsea dzisiaj na dużym farcie, pozwolili Brentford na wiele więcej niż my a jednak wywieźli z Londynu komplet punktów. Większość w tym zasługi Mendy’ego, dawno nie widziałem tak dobrego meczu bramkarza - ale i tak coś powinno wpaść, choćby te 2 słupki.
Po naszym remisie pisałem że jeszcze niejednemu klubowi z czołówki ten beniaminek (a właściwie beniamin) urwie punkty i to spotkanie to tylko potwierdza.

Ale znów Lukaku się nie popisał, zaliczył pudło niczym Werner. Ale i tak Tuchel ma spory komfort z wyborem składu.

Obawiam się , że CFC może lekko wygrać tytuł. Póki co grają jak my w 19/20 , tzn. nawet jak nie idzie to wygrywają.

Również się wypowiem co nie co ponieważ mamy za sobą praktycznie 1/4 sezonu wiec kilka wniosków można już wyciągnąć.

Chelsea, jak kolega Mude wyżej pisze, wyglądają na ekipę mistrzowską, skład maja kompletny, nie grają efektownie ale efektywnie i to zaczyna martwić.

City, wiadomo, najprawdopodobniej będą w grze o tytuł do samego końca, argumentować raczej nie trzeba.

Liverpool, jeżeli zdrowie dopisze to zawalczymy o 20 mistrzostwo kraju, zaryzykuje stwierdzenie że obecnie gramy najlepszą piłkę na wyspach, martwi trochę defensywa która potrafi się zapalić, fakt narazie nie doświadczyliśmy żadnych rażących błędów ale w kilku momentach można było jasno stwierdzić że to nie ten sam monolit co jeszcze niedawno, jednak z każdym spotkaniem powinno być coraz lepiej.

Junajted, miałem tutaj ciężką dyskusje nt Ronaldo i całej tej jego śmiesznej drużyny.
Powoli życie zaczyna weryfikować i pokrywać moją opinię, Ronaldo nie ma i nie będzie, nawet obecnie nie znajduje się w sytuacjach żeby dostawić nogę, odgrzewany kotlet, oby jak najdłużej tam siedział Ole i grał legenda tego sportu jak najwiecej, jeżeli nic nie zmienią to nie wejdą nawet do top 4 co zapewne ucieszy większość sympatyków The Reds

Jeśli naszą defensywa lubi się zapalić to jak określić defensywe CFC z Brentford? Tylko Mendy trzymał wszystko w kupie. Natomiast Chelsea ma znacznie szerszy, jakościowy skład z przodu, coś czego nam brakuje. Zgadzam sięz Carragherem - biorąc pod uwagę pierwsze składy jesteśmy najsilniejsi, ale w przypadku szerokiej kadry już nie.

1 polubienie

A właśnie ta szeroka kadra jest bardzo ważna przy tych morderczych terminarzach.
Najbardziej się obawiam stycznia, zresztą jak co roku, z tym że w tym sezonie na PNA leci Salah i Mane

Koledzy litości no!
Jak długo będziecie powielać ten bzdurny mit o lepszej szerokiej kadrze Chelsea?

Porównajmy(bramkarzy pomijam):

  • Azpilicueta,Chilwell,Christiansen,James,Alonso,Rüdiger,Sarr,Silva-gdzie ta obrona jest większa ilościowo i przewyższa naszą jakościowo?
    -Barkley co praktycznie nie gra,Chalobah,Havertz,Jorgino,Kante,Mount,Kovacić,Loftus-Cheek,Saul-piłkarz widmo! Większa,lepsza?
    -Hudson-Odoi,Lukaku,Werner,Perisič,Ziyech-no sorry ale nasza czwórka Mo,Sadio,Diogo,Bobby ich “zjada” a jeszcze są Divock i Mino co gorsi od przyspawanego jak oni do ławki Ziyecha nie są.

Więc przestańcie z tymi bajkami na temat “tuchelowców” bo to podpada pod słynne “cudze chwalicie…”

Przed chwilą obejrzałem fragmenty(o ile one oddają przebieg spotkania)ich wczorajszego występu przeciwko Brendford,który można zatytułować ‘więcej szczęścia niż rozumu’ i bardzo dobry bramkarz.
To co beniaminkowi wpadało z nami to z Chelsea jakoś nie chciało niestety.

2 polubienia

Będę niezmiernie szczęśliwy jeżeli okaże się że masz rację, naprawdę

1 polubienie

Edouard Mendy w tym sezonie ma 25/26 obronionych strzałów w Premier League, co daje skuteczność interwencji na poziomie 96% !

Żaden innych bramkarz w Premier League nie ma więcej niż 83%

Dziwie się ze Everton dalej trzyma tego parodystę na bramce :joy: kolejny raz popełnia błąd po którym jest rożny i WHU strzela gola.

25/26 sugeruje, że wpuścił tylko 1 bramkę. Chelsea ma stracone 3 i wszystkie stracili z Mendym w bramce. Czy źle myślę?

Z gry wpuścił jedną bramkę, dwie z rzutów karnych.

Daily mail donosi, że kibice Manu ponownie planują protest przed meczem z nami. Tym razem chodzić ma jednak o wyniki.

Ale bym się wkur…, gdyby znowu odwołano ten mecz

Witam.Polecam Narodziny Gwiazdy Salah autor Frank Worral,oraz Jurgen Klopp Robimy Hałas

Steve Bruce zwolniony z Newcastle, giełda nazwisk ruszyła.