Premier League 2021/22

Ponoć Emery. Szejkowie chcą zapłacił klauzule odejścia Hiszpana z Vilarreal.

Mnie w całej tej karuzeli interesuje jedynie to czy po kolejnej zmianie trenera wzrośnie szansa na wyjęcie pewnych zakurzonych gwiazd z Tottenhamu. Bardzo zawsze łapczywym wzrokiem patrzyłem na Dele Alliego. Chłop razem z Kanem udowadnia pewne mądre porzekadło. Siedzi związany kontraktem w klubie który nic nie wygrywa. Może odnalazł by dawny blask na takim Anfield.

Jeśli kogoś brać z Tottenhamu to tylko Sona :wink:

1 polubienie

Nie mogę znaleźć wątku ze spotkaniem z Brighton dlatego napisze swój wniosek tutaj.

Uważam ze spotkanie położył Klopp i jego decyzje w drugiej połowie a mianowicie przesunięcie Salaha na 9, Oxa na lewą a Sadio na prawą stronę, to nie było żadne 4-4-2 a przynajmniej z wysokości trybun tego zauważyć się nie dało.
Mo całkowicie stracił swoje atuty a do tego Trent traci bez Mo na swojej stronie bardzo dużo.
Ox to jest jakieś nieporozumienie, powinien dostać wędkę, za niego Jota i wjeżdżamy w nich na maksa, a tak wyglądaliśmy tak jak w zeszłym sezonie, czyli bez pomysłu, Salah był strasznie zniesmaczony graniem w ataku bo często rozkładał ręce, było widać najzwyczajniej że Klopp przekombinował.
Widzieliśmy ile dymu robił Salaha w pierwsze części na swojej pozycji po czym nagle znikł, próbowaliśmy grać na sciane z Mo, coś tam wymyślić ale to nie miało prawa bytu, bardzo żałuje tych punktów bo margines błędu powinnismy sobie zostawić na cięższe spotkania, tym bardziej prowadząc 2:0.
No cholernie mnie boli ta strata punktów, z Chamberlainem tak samo jak z Kariusem powinnismy rozwiązać umowę, to jest jakiś dramat, jakim prawem on zagrał w sobotę do końca. Brak słów…
No nic, koniec gorzkich żali, głowa do góry i walczymy, jesteśmy Liverpoolem!

1 polubienie

Emery? No to długo jeszcze N’castle będzie chłopcem do bicia.

Trochę jestem zaskoczony, bo tak na dobrą sprawę nawet nie dali mu popracować. Miałem wrażenie, że w dłuższej perspektywie Nuno mógł ich wyprowadzić na prostą, jeśli faktycznie dostałby kredyt zaufania.

Nie wiem, jakie niby były założenia przedsezonowe i oczekiwania właścicieli Spurs. Chyba nie myśleli, że Tottenham z Nuno z miejsca będzie na poważnie walczył o Top4?

Spurs obecnie nie mają wielkiej straty do 5 i 4 miejsca, więc tym bardziej nie widzę powodów tak wczesnego zwolnienia, ale też nie oglądałem ich meczów w tym sezonie, więc nie wiem, jaka była postawa drużyny na boisku. Paradoks, że Solskjaer miał być zwolniony, a tymczasem on dołożył cegiełkę do zwolnienia Nuno i uratował tyłek na dłużej. Dla fanów LFC na pewno nie jest to zła wiadomość, że Ole zostaje. :wink:

Tottenham ma 3 najmniejsze stworzone xG licząc od początku sezonu w lidze, pozostawienie tego murarza skończyłoby sie katastrofą. Błędem tego klubu to było przede wszystkim zwalnianie Pochettino i później niezrozumiałe zwolnienie Mourinho w środku sezonu

Z Allim jest tylko jeden problem - jest idiota. Dlatego tez kariera idzie mu tak jak idzie. Ja bym sie bal, ze moze robic dymy na treningach.

1 polubienie

Tzn ja się zastanawiam jak duży może na to mieć wpływ fakt, że cały klub jest w stagnacji. Te kilka lat temu był w drużynie z dużymi aspiracjami, naszpikowanej wschodzącymi gwiazdami dużego formatu. Teraz jest niewolnikiem kontraktu podpisanego krótko przed największa szansą w historii po której klub się strasznie stoczył w przeciętność. Motywacja mogła mu siąść zresztą podobnie jak np u cieniującego w tym sezonie Mbappe jak na jego możliwości. Tam Levy się uparł nikogo nie sprzedawać a zaraz się okaże, że np Kane zostanie strzelającym po 10 bramek ma sezon napastnikiem co najwyżej dobrego kalibru. Reasumując, miałeś łatkę gigantycznego talentu a walczysz o top 4 od N lat i nic więcej. Trochę auć

Oglądałem ich mecz z MU i Kane wyglądał jakby strzelił focha że mu Levy nie pozwolił odejść do City. Jeśli faktycznie tak jest to dużo stracił w moich oczach, no ale to nie nasz problem - przynajmniej jeden konkurent mniej do trofeów.
A Alli niech się nawet nie zbliża do Anfield, jak napisał @Edamskiser jest idiotą i nurkiem. Na szczęście nie sądzę żeby ktoś u nas pomyślał nawet o jego ściągnięciu, zupełnie nie pasuje do LFC.

Oglądam właśnie mecz Wolves z Evertonem i zazdroszczę Wilkom napastnika. Wykończenie Jimeneza przy golu na 2:0 to jest poezja. Firmino w takiej okazji 1vs1 albo trafiłby bramkarza w brzuch, strzelając na pałę, albo nie trafiłby w bramkę przy próbie podcięcia.

Swoją drogą Everton wygląda dziś miernie póki co. Wspomniany gol Jimeneza to asysta obrońcy Evertonu.

to jest niewiarygodne że Atkinson mniej więcej w 75 minucie nie dał nawet żółtej kartki dla Holgate’a za ostre wejście w wychodzącego na bardzo korzystną pozycję Trincao. nie ma w Europie ligi w której sędziowie mieliby na zdrowie zawodników wyjebane bardziej niż ci biegający po angielskich boiskach.
dla Tottenhamu to chyba ostatnia okazja żeby osiągnąć coś dużego, Son i Kane są u szczytu swojej kariery, lepszy trener niż Conte do tego klubu prędko nie przyjdzie.

Everton się posypał przed i w trakcie sezonu, najpierw poszedł sobie Ancelotti, potem afera z Sigurdssonem i odejście Jamesa, a teraz DCL i Richarlison, więc po prostu nie bardzo mają kim straszyć.
Górna połowa tabeli to będzie sukces.

Widzieliśmy pare razy w życiu jak Bobby strzela na pałe, pamietam te bramki z Arsenalem czy City. Faktycznie nie potrafi uderzyć inaczej niż zamknąć oczy i bomba, będzie co będzie, może wpadnie może nie

Drugi gol z United w maju pokazał, że Bobby umie strzelić z trudnej piłki technicznie, ale faktycznie brakuje mu regularności.

Conte w Tottenhamie.

Z czteromiesięcznym opóźnieniem, bo ponoć był blisko już latem. Dobry ruch Spurs.
Z kolei ponoć Emery blisko Newcastle.

Ufff. Dobrze, że Conte trafił do Kurczaków a nie do United. Co prawda to trener z typu tych krótkoterminowych - maksymalnie wycisnąć z drużyny to co się da w 2-3 lata, zajść najdalej jak się da i zostawić po sobie zgliszcza (podobnie jak Mourinho) ale obawiałem się, że jeżeli przyjdzie zastąpić Ole, to dałby rade coś tam z nimi osiągnąć. Totki są z kolei całkowicie rozbite. Kane jest już myślami w innym klubie, a reszta też bez formy. Wielkich transferów nigdy u nich nie było i nie spodziewam się jakiejś nagłej zmiany. W takim środowisku nawet Conte nie da rady. Tutaj przydałby się trener-ratownik, który potrafi wyciągnąć klub z dołka i słabszego okresu (typu nasz Jurgen, Pioli, Ranieri itp).

Teraz dla United, po tym jak dostaną wpie***l od City i wywalą na zbity pysk Sosjera, dostępny został juz tylko Zidane, do którego umiejętności trenerskich jakoś nadal nie jestem przekonany, pomimo wielu sukcesów i Ligi Mistrzów. Jego Real to był samograj, to bardziej przeciwnicy królewskich sami ze sobą wtedy poprzegrywali a nie Real z nimi wygrał. Przecież oni grali z kontry nawet z Levante czy tam inną Osasuną. W 3 sezony mieli tyle szczęścia ile my w całym XXI wieku.

1 polubienie

Nie wiem czy bardziej zamieścić ten wpis tu czy w wątku Championship, ale dobra niech będzie tu.

Do UK prawdopodobnie wraca Unai Emery.

GOOD EBENING :laughing:

Edit: aj myslalem ze będę pierwszy :frowning:

Ma już doświadczenie w utrzymaniu przed spadkiem zespołu z Premier League :wink: