Premier League 2022/23

Rzeczywiście nie ma sensu prowadzić dyskusji, nie masz pojęcia jak bardzo się mylisz w obu kwestiach.

2 polubienia

@FroncQ wrzucam jeszcze raz mój komentarz o transferze Nuneza. Widzę, że propaganda Radbugowska ma zwolenników

1 polubienie

aha.

@kuczq nie.

@Lucasss Gakpo przyszedł latem? Buahaha

Gramy w lidze angielskiej. Największe przychody nie licząc Realu i Barcelony (ale to już ich specyfika, że taki podział mają w lidze, iż Real i Barcelona dostają tak duży kawałek tortu). Więc taki argument to jest dosyć słaby.

Wracając jednak do meritum - mnie bardziej od tego ile, interesuje JAK wydaje się pieniądze. Kupując bez opamiętania, licząc że 1/3 zawodników wystrzeli na miarę wydanych pieniędzy, to tak - takie coś można krytykować. Jednak jak można nie krytykować, gdy pieniądze - są, braki w kadrze - są, a my oszczędzamy na zawodnika, którego potem (przynajmniej wg mediów) odpuszczamy, a który był wytłumaczeniem na poprzednie okienka, dlaczego nie ściągamy potrzebnych w kadrze jakościowych pomocników.

2 polubienia

Kuczq: hehe Nunez kosztował tylko 80 milionów, bo tak podaje transfermarkt a to jest świętość inne zdanie to PROPAGANDA.

Też kuczq: coooo, to nieprawda, ze Haaland kosztował tylko 60 milionów jak podaje transfermarkt!!! to kłamstwa i propaganda, każdy wie, że tam było jeszcze 100 milionów opłat dla jego ojca, agenta, prababki i sąsiada, do tego jeszcze ta pensja! U Darwina żadnych opłat nie było i gra całkowicie za darmo i w to masz wierzyć!

Pamiętaj @FroncQ z kim dyskutujesz. Naćpany własnym produktem Walter White może mieć zaburzone postrzeganie rzeczywistości i na przykład uważać, że 9 bramek strzelonych w Premier League przez kosztującego 100 (hehe) milionów zawodnika to super wynik i transfer 8/10! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aha, no i skoro tak krytykuja nasz klub bo jest “za biedny” to chyba szejków z Manchesteru to chca na taczkach wywozić w tym sezonie, bo tak okradają klub :rofl: :rofl: :rofl:

2 polubienia

Ok, wyjąłeś 1 argument z kontekstu i traktujesz go jako słaby, nie mam z tym problemu. A wątek o wydaniu 180mln, z dużo słabszym zapleczem marketingowym niż pozostałe kluby z top6, brak gry w pucharach i wpompowanie takich pieniędzy po 1 sezonie przez szejków trafiają? W tym sezonie i przez kolejne pewnie też nie zejdą poniżej 150mln na sezon, zobaczymy jak wtedy będą ludzie ich traktować :slight_smile:

Większość nic nie miała przeciwko… bo długofalowo rywalizacja z arabskim rakiem jest niemożliwa. To kwestia 10 może 20 lat jak przejmą cały topowy football. No chyba, że im się znudzi. Innej drogi nie ma. A odwilż zasłużonych klubów może nastąpić już w czerwcu po tym jak City (potencjalnie) zdobędzie pierwsza LM.

Spokojnie, jest też wersja optymistyczna, gdzie za 20-30 lat świat nie będzie opierał się na ropie, a kraje, które dziś korzystają z “czarnego złota” staną się taką samą dziura jaka były jeszcze 70 lat temu. :wink:

Dlatego tak desperacko próbują inwestować w IT i nowoczesne technologie.

Możesz rozwinąć o co Ci tutaj chodziło? Chyba nie bardzo rozumiem co ma potencjalna wygrana City w LM do tego, ze zasłużone kluby włączą się na równych zasadach do rywalizacji z klubami szejków.

Arsenal o zasłużony klub któremu ta LM i dobre transfery należą się jak psu buda. A nie jakiemuś kolejnemu arabskiemu tworowi.

Szejki się wp**rdolą na pełnej… zyskując większa sympatie a piękny mit o tym, że sztuczne twory nigdy nie osiągną szczytu w LM runie. To akurat bardzo dystopijna wizja. Mało mająca wspólnego z realną oceną najbliższej przyszłości. Jak narazie każdy piłkarz marzący o LM mysi się zastanowić dwa razy nad klubami szejków to takowe nigdy nic w Europie nie wygrały to jest utożsamiane z brakiem mentalności i tożsamości.

Odwilż czyli, że zasłużone kluby zaczną przegrywać nierówna walkę.

To co dopiero można o nas powiedzieć :upside_down_face:

@CzerwonyBartek to chyba użyłeś złego słowa kolego. Odwilż oznacza, że po ciężkiej zimie, przychodzi ciepełko, śniegi topnieją i sytuacja jest ogólnie lepsza.

A tobie chodziło chyba, że będzie gorzej. To bardziej “zmierzch” pasuje zamiast “odwilży”.

Bez urazy, pozdro.

W krajach na ropie stojących jest tyle kasy, że spokojnie sobie zapewnia przyszłość i nie „wyschną”. Teraz na turystyce trzepią sporo, właśnie technologie. Za naszego zycia raczej nie grozi im powrót do „bidy”. A za 100 lat to może nikt sie piłka już nie interesować :sweat_smile:

Szkoda mi Kane. Często się mówi o tym jak to kiedyś było drzewiej i jak to dzisiaj nie ma już piłkarzy przywiązanych do barw. A Kane poświecił całą karierę dla Tottenhamu. Niesamowite. Taki piłkarz a absolutnie nic nigdy nie wygrał…

2 polubienia

Shearer tez wiele nie nawygrywal się( 1 mistrzostwoPL) a wciaz najlepszy strzelec w historii. Kane go pewni zmieni i jak zostanie w Tottenhamie, to skończy bez tytułu.

Jednak jedno mistrzostwo Anglii to wciąż duży sukces. Tej jednej cegiełki brakowało Gerrardowi do pełni szczęścia piłkarskiej kariery. Gerrard coś jak Totti. Wierny cała karierę klubowi jedynie ocierającemu się o status wielkiego klubu. Ale coś jednak wygrał. Kane… kompetnie nic.

Sytuacja jest prosta jak budowa cepa🤣 wygrajmy 7 razy by mieć 71 punktów a które miejsce to da to już niestety nie zależy od nas.

Takie Newcastle może zdobyć 12 oczek maksymalnie a czy to jest możliwe… teoretycznie tak ponieważ mogą przecież zremisować z Evertonem, Brightonem oraz Chelsea a także przegrać z Arsenalem a resztę rozstrzygnąć na swoją korzyść co da te 12 punkcików i wtedy zdecydują bramki😬

Analogicznie “MEMnited” mając 8 gier może polec z Brightonem, West Hamem oraz zremisować z Chelsea, Spurs jak również AV i tylko 3 razy zwyciężyć i uciułać te 12 pkt tylko a bramki mają zdecydowanie gorsze :grimacing:

Niezbadane są wyroki boskie!
Nie ukrywam, że wariant 2 podoba mi się i to bardzo :rofl:

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1650536532225191938?s=20

Tottenham zwolnił tymczasowego trenera Cristiana Stelliniego po porażce 6:1 z Newcastle.

Ja pierdziele, ja już nie nadążam za zwolnieniami.
Żyłem w świadomości, że tam jeszcze jest Conte :joy:

1 polubienie

Mnie zastanawia kto z dobrych trenerów pójdzie w takie miejsce jak Tottenham? Mówiło się o Nagelsmanie, ale trenerzy z takiej półki tam raczej nie wdepną.
Podobnie z piłkarzami- jak oni chcą budować silny zespół, ściągać dobrych piłkarzy, mając taki chaos w klubie i takie wyniki na boisku…
Conte to dość dosadnie podsumował przed odejściem ze Spurs.