Premier League 2022/23

Najgorsze, że aby objąć AV bardzo nieladnie zachował się w stosunku do Rangers, gdzie mógł zostać legendą trenerską.
AV powinna ze swoim składem walczyć o LKE, a nie drżeć o utrzymanie w PL.

Jest mała szansa, że będę asystentem nowego tymczasowego menadżera Aston Villi. Rozmowy się toczą za zamkniętymi drzwiami. Praca do mundialu, a jeżeli będą dobre wyniki to kto wie? Każdy głupi może marzyć. Życzcie mi powodzenia.

1 polubienie

Chłopie, że Tobie wymyślanie tych bajek się nie nudzi :joy:

@FabianMrozek ależ ja jak najbardziej dopinguje Twojej karierze, od wtajemniczonego dziennikarza do asystenta, z taką wiedzą może za parę lat to właśnie Ty będziesz trenerem Liverpoolu, co byłoby dla nas wspaniałe, bo byśmy mieli wszystkie newsy z pierwszej ręki :smirk:

Gerrard ma 42 lata. Większość trenerów która coś znaczy robiła w tym wieku krok w przód. SG zrobił dwa w tył. Długo nie zobaczymy go na poważnym poziomie.

@Lapaino nie mogę toczyć z tobą dyskusji, ponieważ moderacja mi pozwala wrzucać tylko dwa posty na miesiąc. Oczywiście za fiask z Neto zasłużyłem.

Jednak faktem jest to, że pracowałem kilka sezonów jako asystent klubu z championship, jakieś doświadczenie zebrałem. Propozycję współpracy z Villa złożyłem, ty też możesz, nie ma kary za to.

Swoich fanów oczywiście pozdrawiam, Żegnajcie do listopada

Przecież ty nie masz fanów xd

Ale szybko go wywalili. Chyba ten mecz nie miał znaczenia, nie wierzę, że w dwie godziny dopełnili wszystkie formalności

Dlaczego malo prawdopodobne? Jesli na powaznie mysli o karierze menedzera to musi to zrobic, aby podciagnac braki w swoim warsztacie. Powinien albo zostac asystentem jakiegos uznanego trenera, objac druzyne z nizszej klasy rozgrywkowej gdzie bedzie mniejsza presja na wynik lub na razie odpuścić sobie Anglie i poszukac kariery w klubie z innej ligi. Na razie ponowne objecie drużyny z PL gwarantuje raczej powtorke z rozrywki niz spektakularny sukces, a jesli Gerrard mialby poddac sie po jednym niepowodzeniu to naprawde kiepsko by o nim swiadczylo.

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że Anglicy są miernymi trenerami. Wszystkie topowe kluby prowadzą obcokrajowcy. Fergusson był wyjątkiem ale to Szkot.

Potter, Howe grają w golfa?

3 polubienia

Poczekajmy. Potter dopiero zaczął pracę w Chelsea, trudno przewidywać jak się jego kariera potoczy. Howe dobrze sobie radził w Bornemouth ale finalnie spadli z PL. Jak mu pójdzie budowanie potęgi Newcastle - to się okaże. Moyes przez lata sobie dobrze radził w Evertonie a w United wiadomo jak było

Niestety ale nasz Stevie chyba straci posade.Z fragmentow wynika,ze wczoraj byl to mecz do jednej bramki.
Tak na marginesie wspomne tylko o rzucie karnym dla Fulham gdzie upadajacy Cash ma moim zdaniem(niemieckiego komentatora rowniez) naturalnie ulozona reke-ciekawe,ze tutaj jest jedenastka a…wiadomo do czego pije :grimacing:
A kto gwizdal to widac na zalaczonych obrazkach :man_facepalming:

Z kolei Brendan i Lisy zaprezentowali charakter :joy: i wygrali po raz drugi w sezonie.Mam nadzieje,ze utrzymia sie w lidze.

Moyes akurat jest Szkotem.
Faktycznie angielscy trenerzy bez wiekszych sukcesów, ostatnie mistrzostwo Anglii z miejscowym trenerem to Leeds z 1991 roku, z Howardem Wilkinsonem.

Ja mam nieodparte wrażenie, że błędem Gerrarda było pójście na swoje zbyt szybko. Wg mnie najlepiej dla niego byłoby gdyby czerpał wiedzę będąc członkiem sztabu Jurgena. A tak poszedł do Rangers jako główny menago skompletował swój sztab i wyszło jak wyszło. Jego asystentem był chyba Garry i całym szacunkiem i sympatią do niego nie są to asystenci o takiej specyfikacji jak u nas Pep czy Peter od których Steven mógłby nauczyć się jak reagować w trakcie meczu na co zwracać uwagę itd.

Tylko czy Klopp jest wlasciwa osoba do uczenia Stevena? Czy ktorys z asystentow Jurgena z powodzeniem prowadzi zespol jako samodzielny menedżer?

1 polubienie

Anglicy mają zacofaną myśl szkoleniową, dlatego, żaden rodzimy menedżer nie odnosi większych sukcesów na arenie międzynarodowej zarówno w piłce klubowej jak i reprezentacyjnej. Potter czy Howe to trenerzy, którzy dopiero mogą być dobrzy, ale muszą to jeszcze potwierdzić. Southgate’a ratuje świetne pokolenie piłkarzy, bo sam Gareth jest mocno przeciętny

Moim zdaniem najlepsza myśl szkoleniowa jest we Włoszech. Wybitnych trenerów obecnie lub w historii można wymieniać i wymieniać. Teraz na topie moim zdaniem Ancelotti, Spalletti czy taki Conte. Z Anglii naprawdę ciężko nawet wymienić dwóch czy trzech.

Byc moze wlosi maja dobrych trenerow ale akurat Ancelottiego albo Conte nie stawialbym na czele. Carlo sie sprawdza ale tylki w Top Top druzynie, natomiast Conte wyciska klub jak cytrynke i zostawia zgliszcza.

Ja osobiscie jestem pod wrazenien Guardioli, stworzyl potwora w lidze. Co prawda kompromituje sie w LM (zmiana KdB w polfinale w Realem😂 ) i ma do dyspozycji nieskonczone srodki, ale druzyna gwiazd tez trzeba umiec zarzadzac ( pewnie wszyscy pamietaja galaktyczny Real i brak sukcesow).

I już oficjalnie Gerrard zwolniony z funkcji trenera Aston Villi. Skład na papierze powinien walczyć o miejsce w Lidze Europy, a gdzie są teraz…

Przynajmniej na kilka lat skończą się mrzonki o Gerrardzie za kierownicą LFC. I dobrze bo jako piłkarz nigdy nie robił na mnie wrażenia tytana umysłu ;] Wręcz przeciwnie.