Premier League 2023/2024

Jeśli mielibyście dzisiaj zatypować który z najwięcej wydających klubów od przyjścia Guardioli do Premier League (czyli od 1 lipca 2016) wygra ligę w sezonie 2023/24… to kogo wybierzecie? (ilość trofeów zdobytych przez wszystkie 6 klubów poniżej).

Ktoś odważy się realistycznie wskazać na Liverpool?

Ciekawe zestawienie. Nie weryfikowałem tych danych, ale myślałem, że w wydatkach przodował tu będzie Man City. Jakby do tego dodać ilość zdobytych trofeów odkąd Pep dołączył do City, to nagle się okazuje, że Liverpool wcale nie wypada tak źle w tym zestawieniu.

Oczywiście pomijając niebieskiego potwora z Manchesteru oraz fakt, że mieliśmy realną szansę, aby dorzucić co najmniej ze 3 istotne puchary więcej (LE, PL i CL).

Rzeczywistość jest jednak taka (brutalna) i wskazuje na to, że zdobyliśmy o dwa razy mniej trofeów przez ten czas, niż City. I raczej na wielkie zmiany w przyszłości tutaj liczyć nie możemy.

W następnym sezonie Top4 to nasz realny cel + może jakiś puchar krajowy i dojście do finału LE oraz w końcu jej wygranie. Taki scenariusz, to byłby naprawdę udany sezon (no chyba, że się przegrywa mistrza o 1 pkt z City lub 0-1 z Realem w finale CL…).

West Ham (1 trofeum)
Conference League 22/23

Arsenal (4)
FA Cup (2) 16/17, 19/20
Community Shield (2) 16/17 20/21

Man United (5):
FA Cup 15/16
Europa League 16/17
Puchar Ligi (2) 16/17, 22/23
Community Shield 16/17

Chelsea (6):
Premier League 16/17
FA Cup 17/18
Europa League 18/19
Champions League 20/21
FIFA Club World Cup 21/22
UEFA Super Cup 21/22

Liverpool (7)
Champions League 18/19
FIFA Club World Cup 19/20
Premier League 19/20
UEFA Super Cup 19/20
Puchar Ligi 21/22
FA Cup 21/22
Community Shield 22/23

Man City (14)
Puchar Ligi (4) 17/18, 18/19, 19/20, 20/21
Premier League (5) - 17/18, 18/19, 20/21, 21/22, 22/23
FA Cup (2) 18/19, 22/23
Champions League 22/23
Community Shield (2) 18/19, 19/20

Tottenham, Newcastle, Wolves i Aston Villa - nie wygrały nic od tego czasu.

Który z tych zespołów wygra Premier League 2023/24
  • Man United
  • Chelsea
  • Man City
  • Arsenal
  • West Ham
  • Tottenham
  • Newcastle
  • Wolves
  • Aston Villa
  • Liverpool

0 głosujących

Patrząc na czym mógł od początku pracować Pep… (m.in. w składzie już KdB, którego nie wlicza mu się w wydatki czy zakupu Sterlinga, który ładnie mu zbił net spend, bo nie liczy się wcześniejszej ceny zakupu) nie musząc od razu wydawać kroci, tylko uzupełniając regularnie skład przy okazji sprzedając kolejnych to zawodników kupionych przed nim (jak Bony, Unal, Mooy, którzy wbili mu ponad 30mln na plus, no i Kelechi sam prawie drugie tyle - a to rok po przyjściu Pepa), to ładnie to wygląda. Gdyby jednak doliczyć tu przy sprzedaży zawodników za kadencji Pepa ich koszt zakupu, nawet jeśli przyszli przed nim, to już tak kolorowo nie wygląda.

Dodatkowo to, jakie oni płacą bonusy w kontraktach/przy podpisach topowych graczy, Haaland to chyba najdobitniejszy przykład, że coś czego w takich zestawieniach nie ma sprawia, że te zestawienia są gówno warte (tzn świetnie ukazują, że takie MU czy Chelsea nie umie w wydawanie, ale nie pokazują tego, że City wcale daleko od nich nie jest pod tym względem i na pewno nie można tu Arsenalu niemal równać z nimi - po prostu Pep ma na tyle łeb na karku przy współpracy ze sztabem transferowym w City, że nie licząc Mendyego, to nie robią super flopów, bo nawet jak na kogoś wyrzucą spory hajs, to zazwyczaj sprzedadzą w odpowiednim momencie/za odpowiednie pieniądze, czego Liverpool powinien się od nich uczyć! i wyjdą dzięki temu na niewielki minus czy jak np. w przypadku Ferrana nawet na plus), nawet pomijając mój zaznaczony wątek o pierw zakupie zawodnika przed Pepem, by mu zaliczyć do net spendu tylko sprzedaż.

5 polubień

To, że tych kasztanów Ferrana i Jesusa opchenli grubo za ponad 100mln to jest arcymistrzostwo porównywalne ze sprzedażą Coutinho

Dokładnie, w końcu ktoś to napisał. Laicy na internetowych forach wpadają w zachwyt, jaki to Manchester City jest niesamowity, przecież wcale tak wiele nie wydają w ostatnich latach (mam na myśli net spend)… pamięć ludzka jest krótka, większość zapomina, iż szejkowie inwestują pieniądze w City od 15 lat.

Owszem potrafią bardzo dobrze sprzedawać, ale zacznijmy od tego, że mają kogo sprzedawać, dzięki wydawaniu sowitych sumek w latach ubiegłych. Poza tym nabrali graczy jeszcze przed okresem największej inflacji, równocześnie stała konkurencja w ich składzie przyśpiesza odejście piłkarza, kiedy ma jeszcze sporą wartość rynkową.

1 polubienie

Również popieram, sam transfer Hallanda z tygodniówką
i bonusami to 250 baniek :joy: ( nasze jakieś 5 okienek ) hehe.

Chciałabym zobaczyć jakieś rankingi gdzie uwzględniają bonusy, pieniążki dla agentów, dla tatusiów, tygodniówki piłkarzy itd itd.

Wiadomo, że takiego rankingu nikt nie znajdzie , bo by wyszło jak Financial fair play jest bez sensu, bo jak ktoś odpowiednio sypnie to wszystko jest możliwe.

Ogólnie to wiadomo kiedy ten wyrok za wałki City ? :stuck_out_tongue::stuck_out_tongue::stuck_out_tongue:

Czy już zamieciono temat pod dywan ?

@roberthum mi bardziej chodziło o te premie oficjalne i nieoficjalne :stuck_out_tongue: , a co do tygodniówek to wydaje mi się , że my właśnie dajemy dosyć małe, fakt, że nawet średnie tygodniówki dla 10 niepotrzebnych piłkarzy mogą generować spore koszta, ale i tak brakuje nam do czołówki ligi w kwestii finansów

P.s nie wiem na ile ta lista jest wiarygodna, bo zauważyłem tam Lukaku :joy:

Chyba my jesteśmy w czołówce jeśli chodzi o wydatki na premie dla agentów. Tak samo sporo płacimy tygodniówek, szkoda tylko, że trzymamy i płacimy piłkarzom, których poziom nie przystaje do drużyny o takich aspiracjach

tam było głosowanie wśród kibiców jakiś czas temu i ten wygrał.

z nowszych wieści to Burnley dopiero co zmieniło logo, w mojej opinii stare lepsze przez sentyment w obu przypadkach, ale jak kto woli. Mam nadzieje, że my jak najdłużej zostaniemy przy swoim,

pobrane (5)

Się zastanawiam, po co zmieniać? Dla pieniędzy? Jest to wytłumaczenie, fan chce mieć koszulkę z aktualnym logo a nie starym, tak samo inne gadzety klubowe.

te starsze uznaję się za “niemodne” i “przestarzałe”, no i moda na okrągłe loga przez media społecznościowe.

Jest wiele powodów zmiany, od zmieniających się standardów i możliwość dostosowania do nowych.
Niektóre zmiany są dobre niektóre złe. Burnley dobrze zrobiło, bo miało bardzo przestarzałe Logo. Aston Villa wygląda jak Chelsea to strzał w stopę.
Zmiana bradningu jest ważna jeśli coś staje się przestarzałe. Ile osób pamięta o starym logo Chelsea? O Starym logo City? Nikt bo te są obecnie lepsze.
Nasze koszulki wyglądałby by tragicznie gdybyśmy dawali pełny herb na koszulki, ale dajemy tylko Liverbirda i defacto on jest naszym “Logiem” który pełni rolę ważną w Merchu i marketingu. A budowanie marki sprzyja zarabianiu pieniędzy.

Była taka beka z tego co zrobiło Juve, z tym że wtedy wartość klubu na giełdzie poszybowała w górę i rozpoznawalność Juve wyskoczyła i miała peak w tamtych czasach.

1 polubienie

Kurczę, a właśnie bardziej lubiłem pełny herb na koszulce. Same trykoty lubię w minimalistycznym stylu, ale logo jako sam liver bird wygląda trochę jak podróba made in china. Chociaż może przemawia przeze mnie sentyment do koszulek Carlsberga.

Ja też wolę pełny herb na koszulce i takie koszulki mam w swojej szafie. A co do logo City, dużo bardziej mi się podobało te dawne, Juventusu zresztą też.
Ale nie jestem marketingowcem.

Na jednej ze grup, czy stron widziałem jak jeden grafik dobrze opisał jak dlaczego u nas to dobrze działa i dlaczego tak sam Livebird jest lepszy. Niż cały herb, zaś nie musimy pozbywać się Herbu jak wiele innych drużyn tylko mamy logo. I mamy naprawdę duży z tym komfort, bo by nas też to czekało.

EDIT:

To nie był artykuł, a komentarz na twitterze/facebooku, nie pamietam już nawet, ale właśnie przy wątku herbu City chyba się wywiązało. Szczerze ciężko by mi było to znaleźć.

Dałbyś radę podrzucić te stronę albo artykuł? Chętnie bym rzucił okiem :smiley:

Luzik arbuzik, spodziewałem się że teraz może być ciężko ze znalezieniem.

O ciekawą informację zapodałeś bo akurat sporo ostatnio widziałem grafik z tym nowym herbem (logo) i akurat wczoraj sprawdzałem na ich stronie czy zmienili herb i wisi u nich stary (dziś też) więc może jednak nie zmienili? Skąd info? Na twitterze też wisi stara grafika i nie ma nic o nowej. Na stronie Premier league i transfermarkt też stara za to wspomniane Burnley ma na obu nową.
Warta Poznań wczoraj zmieniła herb i mają na swojej stronie internetowej z nową grafiką. Czyżby Villa była mniej profesjonalnym klubem niż Warta Poznań czy może to dzieło jakiegoś grafika gdzie wiele takich projektów? A i oba kluby w tym przypadku nie wymyśliły tych herbów na nowo tylko są to “wariacje” odnośnie używanych już wcześniej w swojej historii. Np. Warta nawiązuje swoim do używanego przed IIWŚ a Villa do tego którego używali w czasie gdy wygrywali Puchar Europy w 1982 roku.

1 polubienie

Dobra poszperałem trochę i na ich stronie jest info, że fani Aston Villi głosują nad nowym herbem klubu…
Jak coś to wygrał ten okrągły po prawej z grafiki @gagarin na który głosowało 77% z ponad 21 500 fanów :wink:
Akurat fajnie, że Villa wraca do tego okrągłego, mnie ich obecny bardzo irytował, był jakiś taki “pusty” dla mnie. Jedyne co mi się nie podoba to to że lew jest odwrócony na wschód a nie jak poprzednio na zachód.
Oba według mnie wyglądają lepiej “odwrócone” :smiley: :rofl:
image

No i jestem ciekaw jakby “nowy” wyglądał w nawiązaniu do obecnie stosowanego czyli złoty lew i nie wiem błękitne napisy? Aż takim mistrzem painta nie jestem by to zrobić :stuck_out_tongue:

A samą Ville najbardziej utożsamiam z herbem z lat 1990-2007. Co się nagrało w fife 07 i co się napatrzyło na ten herb to moje :smiley: :rofl:

2 polubienia

Dokładnie, mi również leży najbardziej herb z tych lat, koszulka Dublina z tym herbem do dziś wisi w szafie.

Co do tych nowych herbów, to uważam że wszystko jest robione praktycznie na jedno kopyto, różni się tylko środek, a tak całe koncepcje to takie same…

A w ogóle to są jakieś informacje odnośnie stadionu Luton? The Hatters będą mogli rozgrywać domowe spotkania na własnym stadionie ?

2 polubienia

Zmiana logo to znak naszych czasów, pamiętam logo Chelsea z lwem z literami CFC, pamiętam też jakie logo miało City. Tak to już jest i będzie.nie przeszkadza mi Livebird na koszulce, nie oburza mnie to, jest to też nasz znak rozpoznawczy.

Wiem, że nie do mnie były te pytanie, ale zgaduję, że pytałeś gagarina o Aston Villę? Jeśli tak, to faktycznie zarówno na ich oficjalce, jak i na oficjanej stronie PL nie ma ich nowego herbu.

Pewnie zmiana nie została (jeszcze) oficjalnie wprowadzona, ale skoro piszą o całej procedurze projektu nowego herbu i głosowania wśród fanów na temat tego, które elementy obecnego herbu powinny się znaleźć na nowym, to jest to na 99.9% pewne, że planuja stać się taką Chelsea v. 2.0.

Cytaj ze źródła, które zapodałem we wcześniejszym poście:

“The current crest will remain in place for the remainder of the 2022/23 season, with the new crest officially replacing it for the 2023/24 season, including being in place on next season’s kits, released next summer. The crest redesign will now also be factored into an evolution of the rest of our visual identity.”

Natomiast nowe logo Burnley jest paskudne. Odpuchająca kolorystyka. Stare może i wyglądało lekko przestarzale, to fakt, ale nowe jak dla mnie jest najgorszym spośród wszystkich klubów PL. Nie wiem, wygląda jak projekt z Minecrafta.

Tak w ramach ciekawostki, to ludzie w necie też nie mają przesadnie pochlebnych opinii na temat ich nowego herbu.

Burnley logo - Reddit