Puchar Anglii

Losowanie następnej rundy dzisiaj przed meczem Liverpoolu ?

4 polubienia

Oczywiście spośród klubów z czołówki wylosowaliśmy najgorzej bo klub z PL, ale dobrze przynajmniej że u siebie.
To znaczy pod warunkiem że wygramy dzisiaj :slight_smile:

@adamne West Ham ma przecież Świętych.

Wybitny i taktyczny majstersztyk Rodgersa. Dostawać 3:0 po 30 minutach gry z drugoligowcem to trzeba umieć.

1 polubienie

Co tam się dzieje z tym Leicester, że połowa się jeszcze nie skończyła a oni dostają 3:0. Ktoś może ogląda?

Leicester jak dzieci we mgle, Nottingham robi co chce i powinno strzelić nawet więcej :smiley:

Aktualizacja: 3:1 po pięknym podaniu Maddisona i wylewie bramkarza Nottingham.
Chwilę wcześniej Forrest nie wykorzystało kolejnej bardzo dobrej szansy.

Oj ja coś czuję, że Rodgers wkrótce się pożegna z posadą w Leicester.

Rodgers po raz kolejny pokazuje, że jest utalentowanym menedżerem ale czegoś mu brakuje żeby pracować na najwyższym poziomie. z nami stracił tytuł na finiszu sezonu. z Leicester 2 razy z rzędu wypadł z top4 w ostatnich kolejkach. wygrał Puchar Anglii ale jednak pewnego poziomu nie jest w stanie przeskoczyć

Bournemouth odpada z piątoligowcem.

Co do losowania - bardzo dobre. Uniknęliśmy co najmniej sześciu lepszych zespołów niż Norwich i do tego gramy kolejny raz na Anfield. Czy można było prosić o więcej? Niekiedy mecze z drużynami z niższych lig są bardziej zwodliwe, niż te ze słabszymi zespołami z dołu Premier League.

Norwich jako przeciwnik nam zdecydowanie siedzi. Dostali 0-3 na Carrow Rd w lidze i 0-3 w Carling Cup. Dostaną jeszcze dwa razy na Anfield w tym sezonie. I może Luis strzeli hattricka! :slight_smile:

2 polubienia

Losowanie świetne.
Norwich będzie się musiało bardziej skupiać na lidze niż na FA Cup, natomiast zespoły z EFL czy Ligue1 grając z Liverpoolem na Anfield spinają się dodatkowo, bo to dla nich jeden z najważniejszych meczów w sezonie, a czasem i karierze.

3 polubienia

Losowanie dobre, ale City jak zwykle lepsze.

Czy 1/4 też jest losowana? Czy taką drabinkę mamy jak jest ustawiona obecnie?

Popatrzyłem sobie w regulamin FA Cup i zgodnie z tym, co wyczytałem, to przed każdą rundą (aż do finału) ma być losowanie. Jednak FA zastrzega sobie, że podczas jednego losowania może odbyć się losowanie na więcej niż jedną rundę do przodu.

Źródło: TheFA.com

1 polubienie

Czyli FA oficjalnie zastrzega sobie, ze może łamać własny regulamin?

Nie interpretowałbym tego w taki sposób. Ja zrozumiałem to tak, że zastrzegają sobie, że na przykład podczas losowania par ćwierćfinałowych zostaną wybrane od razu pary półfinałowe i tym samym podczas jednego losowania mamy wybrane pary (lub drabinkę) na więcej niż jedną rundę do przodu, co w sumie ma sens.

Poniżej kawałek regulaminu.
Punkt 8, podpunkty a) i b)

FA Cup Rules

1 polubienie

Minął dzień, a buzia wciąż się uśmiecha widzą tę radość Elliotta. Cieszy też wypracowana asysta Diaza oraz dostępność zawodników. Będzie ciekawa druga część sezonu. :wink:

Pierwszy puchar w tym sezonie w gablocie, a już 02.03.2022 r. gramy w FA CUP z Norwich u siebie. Biorąc pod uwagę 120 min + karne w finale Carabo CUP oraz fakt, że do meczu z Manu u siebie 20.03.2022 r gramy cały czas co 3 lub 4 dni to nie widzę innej opcji jak bardzo duża rotacja, żeby podstawowi zawodnicy odpoczęli i nabrali trochę świeżości przed kolejnym maratonem meczów. Według mnie skład powinien wyglądać tak: Ali-Kostas,Ibu,Gomez,Millner-Morton, Jones-Ox-Taku,Div,Jota. Do wejścia z ławki zawodnicy, którzy weszli na znmianę lub zostali zmienieni w trakcie meczu z Chelsea tj. Hendo, Keita,Sadio,Harvey

4 polubienia

Zgadzam się, że Harda rotacja potrzebna. przy czym myślę, że Hendo powinien zacząć od początku na pozycji nr 6 i nie wiem czy nie wrzuciłbym Elliota do pierwszego składu (albo środek albo skrzydło)