Puchar Ligi Angielskiej (Carabao Cup)

w niedziele mowili w czasie naszego meczu, że ze wzgledu na obecna sytuacje covidowa prawdopodobnie bedzie tylko 1 mecz polfinalowy pewnie na łembli pytanie, tylko o date.

Zdobywca Pucharu Ligi kwalifikuje się do Ligi Europy, jeżeli nie zakwalifikował się do innych pucharów w inny sposób.
My mamy 8 zwycięstw (tyle samo ma City), reszta półfinalistów:
Chelsea 5 zwycięstw (ostatni 2015 rok), Tottenham 4 (ostatni w 2008), Arsenal 2 (1993).

Nie no spokojnie, ogarniam, że są inne sposoby na puchary :smiley: Bardziej chodziło mi o to, że Arsenal może nie zakwalifikować się do LM któryś sezon z rzędu i Arteta może trafić pod lupę zarządu. Wygranie tego pucharu może być jego argumentem w kwestii rozwoju klubu/drużyny pod jego dowództwem, a co za tym idzie pozostania na stanowisku.

Arsenal nie potrzebuje tego pucharu. Arteta owszem.

Skoryguje informacje Kolegi Dzemek :grinning:
Zwyciezca Carabao Cup zagra w rundzie play-off ale Ligi Konferencji Europy jezeli oczywiscie w zaden inny sposob nie dotrze do europejskich rozgrywek.

Właśnie przejrzałem przed napisaniem postu dostępne informacje ale nie znalazłem nic na temat Ligi Konferencji Europy, jedynie o LE. Też mi się wydawało, że może to być LK. Biję się w pierś.

Spoko :grinning_face_with_smiling_eyes:
Wystarczy wejść na Wikipedię w sezon 22/23 dla LKE.

Patrząc na terminarz naszych gier to na Arsenal w pierwszym meczu trzeba wyjść podstawowym składem.
Później z Shrewsbury to można eksperymentować.
Walczmy o zwycięstwo w PLA!

EDIT: jestem na 99,9999% przekonany,ze Kanonierzy wyjda w czwartek na galowo.Trzeba wiec wystawic wszystko to co najlepsze a wlasciwie co dobrego jeszcze aktualnie mamy w kadrze.
Widze to tak:

Caju
Trent,Ibou,Virgil,Andy
Fab,Hendo,Milli a moze Curtis
Ox niech biega po prawym skrzydle,Diogo oraz Gordon

W odwodzie sa Neco,Joe,Kostas(opcja ze nasz sympatyczny Grek zagra na obronie a Robbo jak w repce Szkocji w pomocy jest kuszaco-mozliwa),Beck,Bradley,Morton czyli praktycznie mlodziez.
Moze ktos do meczu wyzdrowieje czy to z COVIDa czy tez po kontuzji choc raczej watpie.

Jak juz dotarlismy do polfinalu to trzeba sprawe potraktowac na powaznie i zrobic absolutnie wszystko co tylko w naszej mocy aby wywalczyc przepustke do finalu.
Osobiscie bardzo ucieszylby mnie koncowy sukces w Carabao Cup. :blush: bylibysmy znowu samodzielnym liderem w liczbie w nim wygranych.
Dzbanek to …dzbanek :trophy: kazdy w gablocie fajnie sie prezentuje.

2 polubienia

Też jestem zdania, że jeśli się dochodzi do półfinału to już trzeba grać na poważnie tym co się ma najlepszego, zwłaszcza w obliczu przerwy ligowej.
Kelleher
Trent-Virgil-Konate-Andy
Fabinho-Morton(Henderson)-Ox
Jones-Jota-Gordon

W rewanżu może juz wróci Firmino, Taku, na Origiego jeszcze za wcześnie chyba.

na tweeterze LFC pojawiła się informacja o złożeniu wniosku o przełożenie meczu Carabao z uwagi na rosnącą liczbę zakażeń covidem. Więc pewnie 6 stycznia nie zagramy. Może to i dobrze, biorąc pod uwagę liczbę niedostępnych graczy, poza trójką z Afryki.

Warto byłoby juz na poważnie potraktować Carabao. Jesteśmy w stanie zdobyć ten puchar. Oby Klopp nie zdejmował nogi z gazu. Trojkorona dalej możliwa i bez PL :smiley:

2 polubienia

2-0 dla Chelsea do tej pory. Komedia w defensywie Tottenhamu :smiley:

Arsenal odpadł z drugoligowcem grając częściowo wyjściowym garniturem i przy tym nie oddając celnego strzału na bramkę?

Wyglada jak przeciwnik z którym będziemy mieli gigantyczne problemy w czwartek patrząc po meczu z Leicester. ;D

Jota wróca na Arsenal?

Jedynie była informacja o covidzie Trenta, więc reszta zawodników powinna być gotowa na Arsenal, chociaż w obecnych okolicznościach cięzko liczyć na pewną informację przed składami w czwartek.

Zobaczymy jak do tego Kanonierzy podejdą. Dziś odpadli z NF (i myślę. Ze to trochę podkopie ich morale) a po meczu z nami grają mega prestiżowy mecz w derbach północnego Londynu. Ciekawi mnie jak to Arteta rozegra. Myślę, że Jurek wystawi pierwszy garnitur z wyjątkiem Aliego, bo Kłiwin gra bardzo dobrze i widać, że to są jego mecze w pucharach.

Mam nadzieję na taki skład
Kelleher - Trent, VVD, Matip, Tsimikas - Fab, Hendo, Milner - Jota, Bobby, Ox.

Ławka: Ali, Konate, Neco, Gordon, Taku, Jones, Morton, Phillips, Divock

O ile wszyscy ci których wymieniłem są zdrowi.

1 polubienie

Divock chyba nie jest zdrowy jeszcze. A personalnie wolę Oxa do środka za Milnera i Takiego na skrzydło.

Trent zdąży? Od 02.01 ma pozytywy test na covid

Raczej nie zdąży, potrzebne są dwa negatywne testy żeby zakończyć kwarantannę, a dopiero wtedy może wrócić do treningów. Myślę że na PO zobaczymy Neco.

Po przegranej w FA Cup polfinalowe mecze w Carabao beda dla Arsenalu bardzo wazne bo to jedyna szansa dla nich na ewentualne trofeum.
Stad,jak juz wczesniej przewidywalem,Arteta wystawi w czwartek najsilniejszy sklad-nie wierze w inny scenariusz.
My musimy odpowiedziec tym samym biorac naturalnie pod uwage nasza sytuacje zdrowotna.
wiec widze to tak:
Caju na bramce bo przeciez PLA to jego rozgrywki
Prawdopodobnie Neco bo Trent chyba nie zdazy byc przygotowanym do wystepu,Joel zamiast Ibou,Virgil oraz jezeli sprawny to Andy badz Kostas
Fab,Hendo oraz Curtis pod warunkiem dostepnosci naszego kapitana
Diogo(oby mogl),Bobby i albo mlody Gordon badz w razie czego Ox

Tutaj nie ma co kombinowac tylko zagrac na Anfield o dobra zaliczke w perspektywie wyjazdu do Londynu.
Jürgen! nie lekcewaz tego pucharu,please : :grinning:

Słyszeliście o tym?

Ja nie rozumiem pojęcia wyniku “fałszywie dodatniego”.
W jaki sposób doszło do czegoś takiego?
Pojawią się pewnie podejrzenia względem nas, zwłaszcza że strony Arsenalu.

Zresztą - gdybyśmy mieli grać z City i u nich nagle doszłoby do 20 “fałszywie dodatnich” wyników i przełożenia przez nie meczu - na naszym forum zrobiłoby się gorąco od oskarżeń pod adresem City.

Zrobiła się niejasna sytuacja, wątpliwości związane z tym nie powinny dziwić. Rozumiem jeden błędny wynik, ale kilkanaście czy więcej? To się nie trzyma kupy, fajnie byłoby, gdyby klub to precyzyjnie wyjaśnił - co się stało, skąd te błędne wyniki. Czy zawodnicy mieli testy wymazowe, które trafiły do laboratorium medycznego i tam ktoś po pijaku pomylił próbki? Nie trzyma się to wszystko kupy i nawet u mnie, kibica The Reds, pojawiają się wątpliwości odnośnie całej sytuacji.

Inna sprawa, że gdyby te wyniki były od razu “prawdziwie negatywne” to i tak mielibyśmy skład zbliżony do tego, który wybiegnie w czwartek. W sumie niewiele “zyskujemy” jeśli chodzi o skład, Afrykanie i tak na PNA, Divock, Thiago dalej z urazami…