Puchar Ligi Angielskiej

Blisko bylo Port Vale albo Middlesbrought

1 polubienie

Newcastle to ma fajne losowania - grupa śmierci w LM, w pucharze ligi City, MU, Chelsea xd

Ktoś będzie miał otwartą drogę do finału w następnym losowaniu.

No i dobre, fajny meczyk ważne że u siebie

1 polubienie

Bardzo dobre losowanie. Raz, że gramy na Anfield. Dwa, że z mocnym przeciwnikiem, więc podejdziemy do tego meczu mega poważnie. Trzy, że to nie my jedziemy na Stamford Bridge, tylko jeden z trzech najtrudniejszych przeciwników pozostałych w Carabao Cup.

A drugiego z trzech to my wyeliminujemy na Anfield, miejmy nadzieję.

Newcastle ma bardzo trudną drabinkę, ale myślę, że zdecydowanie postawią Chelsea wysoko poprzeczkę i możliwe, że nawet awansują dalej.

Mecz z WHU 20.12. pomiędzy spotkaniami z MU 17.12. a Arsenalem 23.12.

W rytmie meczowym przynajmniej beda chlopacy. Zreszta do tego czasu to mam nadzieje, ze Thiago i Bajcetic sie w koncu wylecza. I oby nie polamali sie na nowo :joy:

Na szczęście wszystkie te 3 mecze gramy na Anfield, także trzeci tydzień grudnia będzie bardzo ciekawy i obfity w emocje.

Warto nadmienić, że 3 dni przed meczem z MU gramy na wyjeździe z Union Saint-Gilloise i jak wszystko dobrze się ułoży, to do tego czasu powinniśmy mieć pewny awans z pierwszego miejsca w grupie. Wówczas z Union na pewno zagramy mocno rezerwowym składem.

2 polubienia

Po tym jak odpadło City, Arsenal, Tottenham to my jesteśmy faworytem do wygrania tego pucharu. Ktoś powie że to puchar myszki Miki. No ale po słabym poprzednim sezonie warto by wykorzystać szansę żeby zdobyć jakiś “garnek”. W LE też mamy dużą szansę ale wiele zależy od tego kto odpadnie z LM i tam wpadnie, drogą do zwycięstwa daleka. A w pucharze ligi jest naprawdę duża szansa na zwycięstwo

7 polubień

Jeśli dobrze liczę to WHU jest o 4 mecze w Carabao od zapewnienia sobie rozgrywek europejskich w przyszłym sezonie. Na pewno będą gryść trawę.

Przyznaje się bez bicia, że mnie Kakao Cup wgl nie grzeje. Ktoś wgl pamięta, że Wenger się tego nawygrywał? Oczywiście, 2 lata temu to była trochę inna sytuacja, bo był to kolejny garnuszek do kolekcji dla Jurgena. Niemniej mam tego świadomość, że zawsze to jakieś trofeum które może scementować ten na nowo budowany zespół, jeszcze mocniej. Skoro najpoważniejsi rywale już odpadli, można mieć zrozumiałe oczekiwania, że dojdziemy chociaż do finału :saluting_face: a ja pozostaje przy zdaniu, że jak krajowe puchary to liczy się FA Cup No i oczywiście swoją drogą Premier League, Liga Mistrzów i Liga Europy ostatecznie. Bo Liga Konferencji powstała tylko po to, żeby sobie tam powojowali siłacze z Polski czy innego Azerbejdżanu

Dla nas nie tyle kukuryku cup jest istotne jako trofeum do wygrania, tylko bardziej jako opcja do gry dla tych zawodników, którzy w meczach Premier League są zmiennikami. Dzięki właśnie kukuryku cup czy FA CUP oraz meczom w Lidze Europy jesteśmy w stanie trzymać cały skład ,pod prądem", a jednocześnie najważniejsi piłkarze grający w Premier League mogą sobie w środku tygodnia trochę odpocząć, żeby na weekend znowu dać z siebie maxa, dlatego fajnie by było jak najdłużej utrzymać się w każdych możliwych rozgrywkach jednocześnie stosując w nich bardzo dużą rotację.

4 polubienia

Akurat Wenger tego pucharu nie ma w kolekcji :slight_smile:

Klopp raczej nie leje na ten dzbanek, bo wczoraj wystawił stosunkowy mocny skład. Fajnie będzie wygrać to poważne trofeum, którym tak się szczycił agent 07.

@CzerwonyBartek :rofl:

1 polubienie

Jeżeli jest opcja go wyciągnąć za niewielką cenę to należy go podnieść- taka podwójna czy potrójna korona z FA i Pucharem Europy byłaby sympatyczna.

Szkoda że nie było 10-0 bo nazwisko TEN Hag zyskało by na znaczeniu.

4 polubienia

Szkoda, bo takie puchary, powinny być szansą dla młodych.

1 polubienie

No i są, dużo zależy od klasy przeciwnika ale w poprzednich meczach dużo grało młodzieży a nawet wczoraj mimo gry z zespołem z Premier League szansę dostali Kelleher i Quansah, którzy w normalnych okolicznościach na grę w lidze raczej szans za wiele nie mają.

17 grudnia to naprawimy :slight_smile:

zapomniałem o tym drobnym problemie… wg mnie już w sobotę może być po chłopie

17 grudnia ten Hag może być już byłym menadżerem ManU

Skąd Chelsea bierze tych zawodników XD