Puchar Narodów Afryki

Co do viaplay - założyłem teściowi na sprawdzenie dla Bundesligi nie wrozac sukcesów ze względu na bardzo słaby net z Netii i byłem w szoku ze działa płynnie. Inne aspekty jak komentarz czy kamery nie wiem.
Od przyszłego roku nie ma wyjścia i chyba wszyscy idziemy na viaplay.

Czy widział ktoś mecz Tunezja-Mali? To się dopiero nazywa sędziowanie :rofl:
Mecz skończony przez sędziego w 85 minucie, za chwilę wznowiony, następnie czerwo dla malijczyka totalnie z kosmosu, więc myślałem że ustawiony mecz, przerw było dużo więc liczyłem na jakiś dłuższy czas doliczony, żeby Tunezja mecz zremisowała, tymczasem sędzia kolejny raz kończy mecz przed czasem w 89 minucie już ostatecznie, szok i niedowierzanie :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Zobacz sobie nową promocje z UPC “oferta mikołajkowa” mam ją niecały tydzien i za 99 zł mam wszystkie polsaty, viaplay, eleveny plus dodatkowe kanały z filmami.

Śmiali się jak ktoś pisał, że puchar sawanny xD

Z ciekawości sobie poczytałem. Jest o tym ciekawy artykuł na LiveScore (link).

Nie wiem co ten sędzia musiał brać przed meczem, żeby go zakończyć w 85 minucie? Przecież takie rzeczy w piłce, a co dopiero w międzynarodowych rozgrywkach, nie mają prawa się wydarzyć. Do tego co napisałeś warto dodać, że już po zakończeniu spotkania na 13 sekund przed regulaminowym czasem gry (gdzie w tym czasie można spokojnie rozegrać jedną akcję i nawet strzelić bramkę) mecz miał zostać wznowiony, żeby rozegrać dodatkowe minuty, które powinny być doliczone do 90 min. Kabaret.

Tak trener reprezentacji Tunezji wypowiedział się na temat sędziego:

  • Jego decyzje są niewytłumaczalne. Nie rozumiem w jaki sposób je podejmował i zobaczymy, co się teraz wydarzy. Później zagwizdał koniec meczu w 89 min i poprosił o zejście do szatni. Piłkarze byli już w kąpieli (lub wannach) z lodem, kiedy zostaliśmy poproszeni o ponowne wyjście na boisko. Przez 30 lat w tym biznesie nie widziałem czegoś takiego.
1 polubienie

O Naby drugi mecz z rzędu Motm. Pewnie dogra do końca w pucharze i dozna kontuzji na treningu

Mo Salah daje zwycięstwo Egiptowi. Kapitan reprezentacji w końcu z pierwszym golem, jakże ważnym dla Faraonów. Pierwsze zwycięstwo w grupie i ważne 3 pkt w tabeli.

Ojjojjoj! to sie porobilo-Algieria czyli obronca tytulu moze wyleciec z turnieju juz po fazie grupowej.
Po wczorajszej porazce z Gwinea Rownikowa(tych Gwinei to pelno jak…mrowkow :wink:) musza wygrac w ostatnim meczu a rywal jest nie byle jaki bo WKS.
Ktos z Was gdzies stawial na Algierczykow jako absolutnych faworytow tych mistrzostw;to jak narazie rozczarowany musi byc.

Czy ktoś kumaty może podać datę powrotu naszych piłkarzy?

A,- do fazy grupowej (najszybciej)
B,- do ewn.finału (najpóźniej)

Dzięki wielkie.

Ale wiesz, zawszę łatwiej, jak ktoś za ciebie sprawdzi. Prawda że posta pisałem jeszcze z pracy, także pewne rzeczy z automatu.
Następnym razem sie postaraj, i podaj wszystko o co pytają ładnie i rzetelnie.
Pamiętaj, nieważne jak dobrze wykonasz robotę, twój szef i tak będzie chciał, żebyś ją poprawił.

Jakbyś spróbował poprawić swojego posta. Stać cie na więcej. Wierzę w ciebie.

Najszybciej mogliby wrócić 20 stycznia, czyli za 3 dni - wtedy kończy się faza grupowa. Jednakże Egipt, Senegal i Gwinea mają praktycznie pewny awans. Na PNA z grupy wychodzą pierwsze i drugie miejsce, oraz cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc (czyli 4/6). Wyjście z grupy w tym turnieju jest bardzo proste, chyba że, jest się Mauretanią albo innymi Zimbabwe.

1/8 finału zaczyna się 23 stycznia.

Drużyna Salaha niemal na pewno wyjdzie z grupy z drugiego miejsca, chyba że, Egipt przegra z Sudanem, na co są małe szanse. Nigeria ma pewne pierwsze miejsce. Drugie miejsce z grupy D (tam gdzie Salah) w 1/8 zagra ze zwycięzcą grupy E, czyli tam gdzie jest WKS, Algieria, Gwinea Równikowa i Sierra Leone. Sytuacja w tamtej grupie jest bardzo ciekawa, głownie przez to, że WKS zremisowało ostatni mecz z Sierra Leona, a drużyna Mahreza przegrała z Gwinea Równikową. Algieria, żeby wyjść z grupy musi wygrać ostatni mecz, grają właśnie z WKS. Na tę chwilę tą grupę może wygrać każdy, więc ciężko ocenić, kto będzie rywalem Salaha w 1/8. Najlepiej dla Nas byłoby, żeby był to WKS - duża szansa na odpadnięcie Egiptu. Wtedy Momo wróciłby za tydzień, w czwartek.

Sadio Mane i Naby Keita

Senegal jest pierwszy w swojej grupie i ostatni mecz grają z Malawi. Zespół Keity (Gwinea) jest na drugim miejscu, tyle samo pkt, taki sam bilans bramkowy i 0:0 w bezpośrednim meczu, ten ostatni decyduję o kolejności w grupie, przy równej ilości punktów. Gwinea ostatni mecz gra z Zimbabwe.
Gdyby zespoły Mane i Keity zakończyły faze grupową z taką samą ilością punktów, z pierwszego miejsca awansuję zespół z lepszym bilansem bramkowym OGÓLNIE, a jeśli on będzie taki sam, to decyduję ilość strzelonych bramek. Zwycięzca tej grupy zagra z trzecim zespołem z grup A/C/D, pisząc wprost - zwycięzca tej grupy ma praktycznie pewną 1/4 , bo najprawdopodobniej najmocniejszą drużyną z trzecich miejsc będzie GABON, w dodatku bez Auby (COVID). Drugi zespół z gruby B (czyli tej “naszej”) zagra z drugim zespołem z grupy F, czyli albo z Gambią, albo z Mali, albo z Tunezją. Ogólnie wygląda na to, że Naby i Sadio mają dosyć klarowną drogę do 1/4, chociaż z tą Gwineą, to sam nie wiem, zespół nie jest uważany za faworyta PNA, więc odpaść może z byle Gambią w 1/8.

Finał jest 6 lutego, to najpóźniejsza ewentualna pora powrotu naszych zawodników.

imo Salaha zobaczymy u Nas najwcześniej. O ile Egipt może uniknąć (przy odrobienie szczęścia) w 1/8 WKS czy Algierii, o tyle w 1/4 na 99% zagra z Maroko, a Oni to chyba główny kandydat do trofeum i zespół dużo groźniejszy niż Egipt.

Co do Mane - jeśli Senegal wygra grupę to mają autostradę do 1/2, a tam już pewnie Nigeria.

Jednakże mądrzejsi będziemy za 3 dni, jak faza grupowa się skończy.

W skrócie - jak dobrze pójdzie Salah i Keita wracają w tym miesiącu jeszcze.

15 polubień

Mude dobra robota z tym opisem PNA dzięki.

1 polubienie

Super robota. Dzięki

1 polubienie

Napisałem to, bo jak widzę komentarze - “wystarczy wpisać w google”, to aż mnie trzaska.

6 polubień

Dzięki @Mude za wpis - właściwie artykuł.
Pytanie jak to wygląda teraz z powrotem do Anglii, czy zawodnicy będą musieli przechodzić kwarntannę czy testy wystarczą? Bo to są chyba kraje z “czerwonej” listy.

Ed: Pogrzebałem w sieci i nie ma juz czerwonej listy więc wygląda na to że po powrocie muszą tylko zrobić test i mogą trenować (oczywiście o ile wyjdzie negatywny).

Dołączam do chóru zachwyconych - świetna robota, zwłaszcza że nie znam potencjału poszczególnych drużyn Afryki.
Z punktu widzenia ‘naszych’ drużyn - Senegal faktycznie chyba ma największą szansę na sukces, Egipt nie zachwyca w PNA i Salah może wrócić szybciej niż się spodziewał.
Ja chłopakom życzę jak najlepiej, najważniejsze by wrócili bez urazów i uniknęli kwarantanny, nie wiem jakie zasady w UK pod kątem przyjazdów z Kamerunu.

1 polubienie

Dzięki Panowie. Starałem się wytłumaczyć najlepiej jak potrafię.

Z racji tego, że już się podjąłem tematu, to będę tu Was informował na bieżąco nt PNA.

Wczoraj rozgrywki zakończyła grupa A. Grupę wygrał gospodarz - Kamerun (wczoraj remis z Wyspami Zielonego Przylądka), drugie miejsce zajęło Burkina Faso. Trzecie - drużyna Wysp Zielonego Przylądka, która obecnie prowadzi w klasyfikacji drużyn z trzecich miejsc.
Po wczorajszym dniu wiemy na pewno dwie rzeczy, ale jeszcze nic konkretnego:
Burkina Faso w 1/8 zagra z drugim zespołem grupy C, to będzie mecz otwarcia fazy play-off - 23 stycznia w Limbé.
Kamerun zagra z trzecim zespołem z grup C/D/E dzień później (24 stycznia) w Jaunde.

Dziś swoje zmagania w fazie grupowej będą kończyły dwie grupy B i C. Mecze od 17:00. B to grupa z Sadio i Nabym, czyli będziemy wiedzieć więcej dzisiaj wieczorem.

3 polubienia

Senegal i Gwinea z awansem. Senegal z pierwszego, Gwinea z drugiego. Trzecie miejsce zajęło Malawi.

Z kim zagrają w 1/8 w tej chwili jest trudne do przepowiedzenia. Na pewno Senegal zagra z jakimś zespołem z trzeciego miejsca, a Gwinea na 100% zagra z drugim zespołem grupy F.

Bramka Keity i cała akcja bardzo ładne.
Dlaczego Ziyech nie gra w PNA, decyzja trenera Maroka?