Reprezentacja Polski

Tylko od Beenhakera minęło niemal 20 lat i widać sporą różnice(szkolenie, obiekty). Nie ma co pitoić, że PZPN bee. To mistrzowie Hiszpanii, Włoch, Holandii(wicemistrzowie Anglii, Francji) nie umieją grać w piłkę z Mołdawią…
Moim zdaniem wynik ten idzie na konto selekcjonera…

Ten Kędziora dobry łeb - z Niemcami, po Szczęsnym, najlepszy na boisku, z 50x gorszą Mołdawią - chłop wygląda jakby pierwszy raz grał w piłkę.

Nie byłbym sobą:

Mołdawia od 10 lat nie wygrała meczu eliminacyjnego z jakąkolwiek inną reprezentacją niż San Marino lub Andorą.

Hahaha… Taa. Oni tu zaraz będą się wykłócać o bilety na mecz dla rodzin…

Ja jestem za modelem chorwackim - za kadrę nie ma ani euro. Kadra to zaszczyt. Nie podoba się. Nara. Czy jesteś Kownacki czy Lewandowski. Nie ma świętych krów. A Lewy to powinien dostać jeden solidny plaskacz żeby przestał gwiazdorzyc. Brak powołania na 2 zgrupowania to może zrozumie.

Oczywiście nie do zrobienia bo kto ma odwagę go wywalić…

Oni nie mają takiego modelu. To jest bzdura krążąca po polskim necie. Piłkarze muszą dostawać jakieś wynagrodzenie za mecze w kadrze, bo inaczej siedzieliby w klubie. Nikt za darmo nie ryzykuje zdrowiem.

Jednak za takie mecze zero grosza…

2 polubienia

Stwierdzam że tej kadrze nie pomoże nic. Chyba trzeba zaorać na 20 lat i za dwie dekady spróbować zbudować od nowa. Stracić takie bramki praktycznie kontrolując mecz to, przecież to się w pale nie mieści. Santos mógł szybciej zareagować ale takie błędy jak przy golach nie mają prawa się wydarzyć. Mental tych piłkarzy siedzi, ten brak pewności siebie jest po prostu u nas zakorzeniony i dlatego mecze reprezentacji zawsze wyglądają tak jak wyglądają bo niemożliwe że ci piłkarze są aż tak słabi. Nie mam zielonego pojęcia jak to zmienić.

Że wszystkich chłopów co grali w piłkę w tym kraju, w jakiś juniorach, na wuefsch, boiskach przyszkolnych, lokalnych ligach itp, wyselekcjonowali 11 najlepszych, najzdolniejszych, którzy mają nas reprezentować, a oni dostają od Mołdawi xD
Ale wszyscy jesteśmy dziadami :laughing:

1 polubienie

Nie ważne jaki trener by nie przyszedł, czy to Zidane, czy Mourinho czy nawet Klopp. W tej reprezentacji nie ma lidera, nie ma zespołu, nie ma graczy. W prawie 40 mln kraju nie ma 11 ludzi, którzy potrafią kopnąć piłkę i nadają się do gry. To jest kpina systemu.

5 polubień

To trzeba polecieć klasykiem

3 polubienia

Mi się bardzo podobały akcje w pierwszej połowie. Widać było tutaj już kunszt trenerski, a nie jakieś prymitywne lagi na Lewandowskiego.

Niestety ta kadra ma mentalność przegrywów i tego nie da się naprawić

2 polubienia

Zasłyszane na discordzie:

  • Kupiłem koszulkę reprezentacji, myślałem że będę sobie dumnie nosił…teraz to nawet po mieszkaniu wstyd założyć.
2 polubienia

No to niech siedzą? Co to w ogóle za podejście. Gra w kadrze to zaszczyt i ewentualne wynagrodzenie powinno być wypłacane jedynie za sukcesy (ale takie prawdziwe sukcesy, a nie wyjście z grupy na turnieju raz na 30 lat). Na biednego nie trafiło.

Trzeba sobie powiedzieć otwarcie - trafiliśmy do silnej grupy, z Czechami, Albanią czy Moldawią, do tego silne Wyspy Owcze.
Jednak nie można tracić nadziei na awans i wierzyć w zespół.

1 polubienie

Od początku uważałem, że zatrudnianie na selekcjonera emeryta Santosa to zły pomysł. Gość nazwisko ma ale dobiega 70tki i na pewno nie jest osobą będącą u szczytu swoich możliwości… A to, że kadra potrzebuje przebudowy i odmłodzenia - co wiąże się z problemami i okresem przejściowym - to druga sprawa. Ale porażki z Mołdawią i tak to nie tłumaczy w żaden sposób

Czy idąc tą logiką taki Lewandowski czy Haaland, którzy mają praktycznie zero szans na wygranie czegoś z reprezentacją nie powinni dostać złotówki za grę?

Granie to zawsze ryzyko odniesienia kontuzji, kontuzja na kadrze może znacznie zmniejszyć potencjalny dochód, który piłkarz dostałby w klubie, gdyby był zdrowy. Dlatego płacenie piłkarzom wynagrodzenia jest w pełni zasadne. To takie zadośćuczynienie za ponoszone ryzyko.

A gdyby przyjąć hipotetycznie, że piłkarze nie powinni dostawać części dochodów jakie generuje reprezentacja to komu one się należą? Prezesowi? Skarbowi Państwa? Pieniądze wygenerowane przez reprezentację powinny w całości iść na jakiś gówniany program socjalny, albo wybory organizowane przez Sasina? To nie ma sensu

Ah logika, trudna to dziedzina. :slight_smile:

A jednak laczna wartosc pilkarzy oscyluje gdzies w okolicach 300 milionow euro wiec cos tam chyba potrafia pokopac. :slight_smile: Zwlaszcza, ze wiekszosc z tej grupy ma miejsca w mocnych europejskich zespolach.

System i PZPN sa oczywiscie maksymalnie patologiczne i to co najwyzej zludzenie, ze cos sie przez ostatnie lata zmienilo. Natomiast mental tych zawodnikow i ich podejscie to inna kwestia. Niezaleznie czy trenerem jest jakis Wujek Jurek, Syn Fryzjera czy dziadek z Portugalii - pilkarze mam wrazenie traktuja to jako fajne zloty zeby napic sie wodeczki, poimprezowac, pogadac o dupach i spadac do domku. A do tego dochodzi mentalnosc przegrywow szczepiona glownie przez polskich trenerow od wielu lat. Przypomina sie wywiad ze Szczesnym, krecony bodaj w Katarze gdzie opowiada jacy sa slabi, jak sie nie nadaja i jak to nie potrafia grac w pilke. Przegrywy.

1 polubienie

Nie oglądałem tego meczu bo mam wywalone jaja na tych parodystów, ale jeśli z 2:0 przegrywa się 2:3 to wina siedzi w gaciach piłkarzy, a nie w głowie selekcjonera.

A w czym masz problem?

Jestem niemal pewien, że z Czesiem u sterów byśmy mieli co najmniej 6 punktów.
A bywasz na tych zgrupowaniach, ze wiesz co robią?
Moim zdaniem selekcjoner jest od ogarnięcia, jak druzynie nie idzie. Powinien mieć jakiś plan i umieć do zawodników dotrzeć.
Skoro mu to nie idzie, to widocznie przerasta go ta rola…
Nie wiem czemu do was nie dochodzą proste zależności, jak zawodnicy grają w niezłych/dobrych/bardzo dobrych klubach to znaczy, że PZPN robi dobra robotę.
Zadanie trenera to jest zebranie tych gości i nauczenie ich grania razem.
I co ma PZPN do tego? Wybierają selekcjonera, który wraz ze swoją świta ogarnia treningi, taktykę,selekcje itd
To moim zdaniem zawiodło, a nie PZPN. Chyba ze wyborem leśnego dziadka z Portugalii, to moim zdaniem tu zawiedli.

A ja jestem pewien ze 0. Ten człowiek nie miał żadnego autorytetu u piłkarzy. Był spalony jako amoralny typ. Dobrze ze już go nie ma. On miał swoje szanse popracować. I dobrze go nie ma bo zamienił największy awans piłkarski z grupy na mś w stypę narodową. Nie pamietam wielu ludzi cieszących się z tego mundialu.

4 polubienia

Bo pełno u nas narzekaczy i media zrobiły straszna otoczkę. To wina mediów nie Czesia. Zreszta z czego kojarzę to piłkarze mówili, ze atmosfera była dobra w Katarze. Tylko Czesio mediom nie podpasował, a wszyscy dali się ponieść tej narracji, do tego jeszcze styl był cienki.
Z posłuchem tez nie było tragedii, zreszta o gorsze wyniki ciężko byłoby.

W niczym, po prostu twoja logika imputuje, ze skoro Santos przegral mecz X to automatycznie oznacza, ze Michniewicz byl lepszy, a decyzja o jego zwolnieniu byla bledna. Co oczywiscie jest bledem logicznym.

A co to w ogole za argument? A Ty bywasz, ze wiesz co robia i, ze jest dobrze?

No tak mniej wiecej jest i bylo zarowno za Wujasa czy 711. Nawałka troche lepiej ten mental ogarnial, a i tak pewnie ponizej mozliwosci tamtego zespolu.

Bo to zaleznosc wymyslona z trąbki. xD Dobra robote robia agenci i pilkarze, ktorzy teraz maja wieksza mozliwosc uciekniecia z tej ligi i od tego zwiazku szybciej niz kiedys. Kazdy z naszych najlepszych zawodnikow bardzo szybko wyjechal za granice i dopiero tam szkolil sie na dobrego zawodnika, wiekszosc w wieku nastu lat, kilku wkraczajc w 20 rok zycia, a niektorzy w ogole w Polsce nie grali (Cash, Zalewski). Juz nie wspominajac o Polskiej Lidze, ktora jest smiesznie slaba i nie zmienilo sie to absolutnie wcale przez ostatnie lata. No powiem szczerze, tak abusrdalnego stanowiska juz dawno nie widzialem, ale nie bede dyskutowal. Jak ktos uwaza, ze PZPN robi “dobra robote” (XD) no to coz, masz prawo miec takie zdanie, ja mam prawo z nim nie dyskutowac.

Ah ta logika no kurcze. xD
Dwa zdania w pelni sobie przeczace. PZPN nie ma wplywu na nic i w ogole nie ich wina, ze wybrali dziadka z Portugalii, ktory nie ogarnia (przynajmniej jak na razie). No jezeli Ty masz takie podejscie i taka wlasnie logike to coz, nie dziwie sie, ze wg. Ciebie PZPN robi taka dobra robote xD Bo myslac w ten sposob to praktycznie kazda bledna decyzje mozna wytlumaczyc.

No no jest mocno. XD
I nadal ta narracja, ze skoro wybrali dziadka z Portugalii to znaczy, ze trzeba bylo tkwic przy CM711, tylko zle media go zniszczyly. Wow.

2 polubienia