Rozważania i spekulacje transferowe

Dlaczego tylko “trochę honoru”? :grimacing:

Ponadto może uszło Ci uwadze,ale ja popieram strategię prowadzenia klubu przez FSG.
Po prostu nie wierzyłem w transfer zimą i…obym się mylił!

Karmisz trolla perfekcyjnie, poza tym nie wiem kto dał Ci prawo decydowania o tym kto i za co ma przepraszać. W drugą stronę to można odnieść, że właśnie dzięki niezadowoleniu wśród kibiców spowodowanym przez brak transferów i popadaniem w marazm transfer został dopięty. Gdyby wszyscy byli zadowoleni z tego co mamy to nigdy by nie zrobili transferów, więc również dobrze sam mozesz przeprosić, jeżeli chcesz.

Moim zdaniem trzeba się z tego po prostu cieszyć. Nikt nie wywala ot tak FSG tylko ludzie chcą paru dodatków do składu, żeby Klopp mógł w pełni wykorzystać potencjał klubu. W każdym razie wydaje mi się bardziej normalne narzekanie na brak transferów kiedy ich nie ma i cieszenie się kiedy są (bo realnego wpływu na to nie mamy) niż pisanie w pierwszej wiadomości od dobrego newsa, że ktoś ma za coś przepraszać. Tak tylko mówię, pozdro byku :slight_smile:

5 polubień

Powiem tak gdy będzie oficjalka. A tego wg mnie nie będzie. Zaraz wjedzie jakąś Chelsea i pokaże nam nasze miejsce na rynku.

Sprawdza ci się takie podejście w życiu? :slight_smile:

Messi i Ronaldo mają zapewnione Złote piłki nawet pośmiertnie, na przekładkę co dwa lata, proponuję nie ekscytować się zbytnio ta nagrodą, bo to od jakichś 10 lat jeden wielki shit.
A co do transferów to też nie ma się zbytnio co podniecać dopóki nie będzie oficjalek.
Choć też mam nadzieje, że się to zadzieje.

Z tym Diazem to niezła akcja. Ja nie będę tutaj was okłamywał, że wiedziałem o tym wcześniej. Żaden dziennikarz o tym dowiedział. Ja się dowiedziałem o tym wczoraj koło 21, trzeba przyznać, że Panowie z Porto umieją trzymać dyskrecję.

Odnośnie Neto, to ten transfer nic nie zmienia. Diaz będzie walczył z Mane, Neto będzie rezerwowym Salaha przez dwa/trzy sezony i później wskoczy do podstawy.

Nadzwyczaj dobrze jeśli chcesz wiedzieć :wink:

Ty chyba sobie żartujesz z tym. Nie masz pojęcia czy w lato nie odejdzie salah. Nawet jak odejdzie mane to będzie to źle. Jedynie firmino powinien odejść na tej pozycji gra już jota. Transfery i wzmacnianie klubu to powinność fsg i narazie mimo transferu diaza o ile dojdzie do skutku, to brak pomocnika i dalej to średnio wyglada

Sancho robił liczby, a teraz nie robi. Nie zawsze wiek i reszta idą ze sobą w parze. Jeśli uda się ściągnąć zawodnika Porto to mam nadzieję, że będzie wzmocnieniem i nie będzie zastępstwem za np. Salaha, co jak widać jest wielce prawdopodobne.

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że będziemy mieć tak drogiego rezerwowego, przy podpisanej nowej umowie Salaha. To nie fifa manager czy fm. Oczywiście w tych planach nie uwzględniałeś Firmino?

Mane ma dosyć ubogi kontrakt w porównaniu z resztą naszych graczy. Nie łapie się nawet do pierwszej 10 najlepiej zarabiających. Nie zdziwię się jeżeli spróbujemy zatrzymać i Mane w takim wypadku.
Senegalczyk daje sporo jakości, ale brak u niego takiej Salahowej przebojowości, dlatego jego pozycja negocjacyjna jest znacznie słabsza.

Atak w postaci Diaz-Jota-Salah wyglądałby całkiem godnie, jeżeli mógłby być dodatkowo jeszcze rotowany Mane, Elliottem i kimś teoretycznie jeszcze (Gordon prawdopodobnie, niemniej on pokrywałby się pozycją z Elliottem). Jakimś napastnik dalej byłby z pewnością w klubie mile widziany, bo Jota traci trochę swoich walorów na szpicy, chociaż z drugiej strony, Klopp może mieć już to tak ułożone i żadnego napastnika szukać nie będzie.

Pozostaje kwestia pomocy w lecie, bo ta wymaga niestety przebudowy i podjęcia pewnych decyzji: sporo tutaj graczy kontuzjogennych, co raz bardziej wiekowych i niestety rzadko przydatnych.

Czekam na oficjalkę i możemy na spokojnie dywagować co z pomocą, obrona wydaje się nieźle obudowana w tym momencie.

@CursedMike91 Ja osobiście się nie zgadzam z tym, że Firmino powinien odejść ani teraz, ani w lecie. Może i nie prezentuje tak wysokiego poziomu, jak za czasów swojej najlepszej formy, kiedy to również był dużo bardziej bramkostrzelny, jednak wciąż potrafi wnieść sporo jakości i niekonwencjonalności zarówno do ofensywy, pressingu oraz defensywy, bo walka o piłkę i jej odbiory to też jeden z jego wyróżniających się atutów.

Jeśli już ktoś powinien odejść z ofensywnych piłkarzy (i to zanim pożegnamy Firmino), to raczej Minamino (prawdopodobnie dopiero w lecie), który zdecydowanie jest u Kloppa ostatnim wyborem na liście ofensywnych graczy i Origi (najlepiej jeszcze w tym okienku, jeśli będziemy mieli zastępstwo w postaci Diaza), któremu kończy się kontrakt i który pewnie chciałby grać bardziej regularnie.

Potencjalne przyjście Diaza może tylko jeszcze bardziej ograniczyć szanse na występy tej dwójki w pierwszym składzie. Wówczas mielibyśmy z przodu Mane, Salaha i Jotę (walczącego o pierwszy skład z Firmino) i Diaza, którego Klopp by powoli wprowadzał do składu jako konkurencję dla Mane. OX już teraz obstawia pozycję ARW, jak nie ma Salaha i tym samym mamy po 2 jakościowych piłkarzy na każdą pozycję w przedniej formacji. No i nie można zapominać, że dojdzie nam jeszcze wracajacy po kontuzji Harvey.

Z Firmino jeśli już, to można spokojnie poczekać na ewentualną sprzedaż do stycznia 2023 lub na odejście za darmo w lecie 2023, jak wygaśnie jego kontrakt. No chyba, że szykuje nam się szybsza przebudowa i będziemy mieli dużo wcześniej jakościowe zastępstwo dla brazylijczyka (w co raczej wątpię), który obecnie bardziej pełni rolę zastępcy dla Joty.

1 polubienie

Mówi się o odejściu Minamino i Origiego już w styczniu. Nawet artykuł się pojawił na głównej. Origi już dawno przestał być w formie. On potrzebuje minut, a tutaj ich nie dostanie. Na Japończyka liczyłem, że odpali i będzie solidnym rezerwowym, ale nie odpalił. Jak sprzedadzą go rzeczywiście za 20 mln, to czapki z głów. Sprzedaż dwóch zawodników z formacji ofensywnej i przyjsci przyjście jednego oznacza też zapewne awans w hierarchii dla Gordona. A to cieszy. Dobrze inwestować w młodych.

No właśnie. Przychodzi Diaz i mamy następującą sytuację:

Mane Firmino Salah
Diaz Jota Elliott
plus Gordon

Tutaj Elliott jako backup Salaha pod warunkiem, że LFC podpisze jeszcze jednego pomocnika np. młodego Fabio Carvalho. W takim przypadku Origi i Minamino będą zupełnie zbędni. Origi i tak odejdzie, bo kończy mu się kontrakt, a nie słychać, żeby aktywował klauzulę automatycznego przedłużenia kontraktu. Minamino z kolei w hierarchii Kloppa był nawet za Oxem i Gordonem, czyli Klopp postawił na nim krzyżyk. Trochę na nim zarobimy, ale kariery na Anfield już nie zrobi. Mimo, że byłem fanem Japończyka, bo pre-season miał bardzo udany to jego dni w czerwonej części Liverpoolu są policzone. Ciekawi mnie jeszcze sytuacja Paulo Dybali, bo po zakontraktowaniu Vlahovicia zrobiło się zbyt ciasno. Firmino jeszcze sezon temu byłby znakomitym zmiennikiem dla Joty, ale teraz rozgrywa najgorszy sezon od początku na Anfield. Dlatego nie zdziwiłaby mnie sprzedaż Firmino i w jego miejsce zakontraktowanie Dybali. Niby nie jest to odmłodzenie kadry, ale mogłaby być to sytuacja podobna do tej z Thiago. Jest okazja dla zakontraktowania klasowego zawodnika to po prostu się z takiej okazji korzysta. Tym bardziej, że Dybala w obecnej formie Firmino to dwie półki wyżej nad nim i ze 3 półki wyżej nad Origim i Minamino. A Liverpool lubi kontraktować takich zawodników na dobicie ich typu Milner czy właśnie wyżej wspomniany Thiago. Dodatkowo w Aston Villi siedzi gość, który bez problemu i bez mrugnięcia okiem kupi od nas taki drogi szrot, którym stał się Brazylijczyk.:slight_smile:

2 polubienia

Dobrze się to czyta. Nawet trochę za dobrze, ciężko mi być tak optymistycznym, ale powiem jedno - oby to co napisałeś pyklo :slight_smile:

Bruno czy Dias pokazali, że wybitni piłkarze z ligi portugalskiej mogą od razu zamiatać w premier league. Zobaczy jak będzie z Diazem.
Firmino był kluczowym piłkarzem dla Kloppa, jeżeli chodzi o sprawy taktyczne, ale w tym sezonie gramy już inaczej.
FSG działa cicho, ale skutecznie. Legendarne trio Mane-Firmino-Salah będzie miało godnych następców. Latem trzeba się zająć obsadą środka pola

Oj nazwanie Firmino szrotem to troszkę nadużycie, w tym sezonie gra mniej, ale w 13 meczach strzelił 4 gole i ma 3 asysty to myślę nie jest gorzej statystycznie niż w poprzednich sezonach. Ciekawe jak to się poukłada obecna sytuacja, jeśli transfer Diaza dojdzie do skutku jest dla mnie wymarzona - 5 świetnych zawodników ofensywnych(Salah,Jota,Diaz,Mane,Firmino), kto by nie grał da radę, ale kwestia kontraktów i zarobku na zawodnikach ma tu znaczenie. Minamino i Origi powinni być sprzedani jak najszybciej i oby to się stało, pytanie tylko czy zrezygnujemy także z Firmino czy Mane.
Nie chciałbym też żeby Elliott był tylko back upem dla Salaha, zwłaszcza że Salah nie ma praktycznie kontuzji i to nasz najlepszy ofensywny piłkarz, praktycznie nie do zmiany. Mam nadzieję, że Elliott znów skoczy do 1 składu jako pomocnik i będzie tworzył zabójczy trójkąt razem z Salahem i Trentem.

5 polubień

Nie zestawiaj na równi Firmino i Mane.

Jones pisze że oferta zaakceptowana. Czy on będzie mógł grać w fazie pucharowej LM u nas?

2 polubienia

Tak będzie mógł, ta zasada weszła chyba dwa lata temu