Rozważania i spekulacje transferowe

Zobaczymy, ile uda nam się kasy z transferów wychodzących przytulić, bo od tego zależą nasze dalsze działania na rynku.

Ja w zasadzie nigdy nie piszę o swoich transferowych życzeniach, a opieram się bardziej na medialnych doniesieniach. Jeśli, jednak, sprzedalibyśmy Hendersona, Fabinho i Thiago, to bardzo chciałbym, żeby nas zaskoczyli transferem Caicedo :slight_smile:

Po pierwsze, gość jest zgrany z Mac Allisterem, a argument zgrania jest tutaj często podnoszony. Po drugie, upieklibyśmy dwie pieczenie na jednym ogniu, bo Caicedo może grać, zarówno jako defensywny pomocnik, jak i prawy obrońca, a także jako boczny obrońca w potrójnym bloku defensywnym.

Jakby do tego przyszedł jeszcze Lavia lub jakiś obrońca, to myślę, że to okienko byłoby przekozackie. Pewnie wiele tematów rozwiąże się na dniach :wink:

2 polubienia


chyba można o Caicedo zapomnieć

image
kolejny z Niemiec potwierdza ciągłe zainteresowanie Kone

@Mati2020 w połowie sierpnia ma wrócić, nie wiem jak my to widzimy. Jeśli Fabs odejdzie to teretycznie pierwszych kilka meczy sezonu zostajemy z Stefanem na 6. Może będziemy kombinować z bardziej defensywną rolą MAca/Thiago/Jonesa. A może po prostu ruszymy po kogoś innego .

1 polubienie

Ja to mowie mi tu siemrdzi transferem. Ale ma kontuzję i mnie zniechęca :sweat_smile:

Eh, czyli już za późno [*]

Moi Drodzy, jeśli chcecie kontynuować dyskusję na temat mniejszości seksualnych i organizacji LGBT+, to bardziej adekwatnym do tego wątkiem będą → Sprawy pozasportowe

Nie róbmy śmietnika z “Rozważań i spekulacji transferowych”, bo kwestia zaangażowania Hendersona w sprawy światopoglądowe nijak się ma do ruchów transferowych z klubu / do klubu.

14 polubień

Moisés Caicedo co do niego Szkoda ze go Chelsea nam ubiegnie. Na miejscu kloppa kazalbym przebic ofertę Chelsea xD Bo to jedyna sensowna opcją xD

Taka informacja była 2 dni temu.

Zdaniem eksperta transferowego Fabrizio Romano, Liverpool uważnie obserwuje pomocnika Benfiki, Florentino Luisa.

I cisza jest od dwóch dni. Po szperałem trochę i faktycznie może grać na pozycji za Fabinho. Dla mnie odejście Fabinho to jest przemyślane. Myślę ze Roman jak podaje informacje to sie nie myli xD ale jest cholernie drogi. Padłby rekort xD

Jestem nieco sceptyczny co do tego transferu, dopiero ostatni sezon zagrał w pełnowymiarowym czasie w Benfice, w Monaco na wypożyczeniu sobie nie pograł bo nie potrafił się przebić do pierwszej jedenastki, w Getafe też nie błyszczał, nie oglądam ligi Portugalskiej na co dzień więc może o czymś nie wiem co by w ostatnim sezonie wystrzelił z formą na miarę potencjału?

1 polubienie

image

Serio pójdziemy po tego Caicedo,świetnie będzie zabezpieczał Arnolda i może zagrać też na prawej obronie

Ciekawie sie robi w plotkach :laughing:

kilka źródeł zaczęło cwierkać o Caicedo, póki co nikt z wielkich. W każdym razie może to byc po prostu ich dedukcja, gdyż wciąż jeszcze oficjalnie nie podpisał z Chelsea i nam będzie brakować klasowej 6. A może rzeczywiście coś jest na rzeczy :smiley:

Ja pisałem rano o tym żebyśmy przebili Chelsea :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile: Moze sie spełni xD

Wszystkie wpisy dotyczące protestu organizacji kibiców LGBT+, związane z potencjalnym transferem Hendersona do ligi saudyjskiej, przeniosłem do tematu → Sprawy pozasportowe
Jeśli ktoś chce kontynuować tę dyskusję, to zapraszam właśnie do tamtego wątku.

Ewentualne nowe wpisy dotyczące kwestii światopoglądowych, a pojawiające się w “Rozważaniach i spekulacjach transferowych”, będą przeze mnie USUWANE.

7 polubień

alister, szobo, kone kontra KdB, Rodri, Foden, jaśniej nie da się pokazać dlaczego musimy kupić 2 topowych graczy a nie wybierać 2 z trójki Kone, Lavia, Grevenbech. Sensowne transfery albo 10 miejsce w lidze, z tych co padają w kontekście zakupów po Exodusie starej gwardii to przeciętni lub solidni gracze a tacy nam nie pomogą nawet do top 4 dojść. Nie ma balansu w tych odejściach, czeka nas chudy sezon jeśli wezmą tych graczy o których piszecie, też w to wliczyć Fofane i tego z Benfici, przecież oni by grali co najwyżej ogony w topowym klubie

Wczoraj pisałem, że odejście Fabinho i Hendersona w tym okienku miałoby sens tylko i wyłącznie w przypadku, gdy przyjdzie po nich dwóch innych doświadczonych i lepszych od nich pomocników na ich pozycje. Wymarzona opcja to Caicedo i Thuram w ich miejsce. Jednak tutaj problemem stałaby się kasa, a raczej jej brak.
Załóżmy, że za tą dwójkę otrzymamy łącznie 60 mln funtów.
Kelleher może pójść za 15-20 mln.
Do tego sprzedać Phillipsa i może jeszcze kogoś z szerokiego składu i może uda się jeszcze dołożyć łącznie 10-15 mln.
Łącznie daje nam to 85-95 mln + reszta gotówki z kasy klubowej przeznaczonej na transfery.
Sam Caicedo to 70-80 mln funtów. Thuram to 35-45 mln funtów.
Od biedy jest to do zrobienia… :thinking:

Odejście Hehendersona i Fabinho (choć do jego odejścia jeszcze nie jestem przekonany, jedynie w przypadku zastąpienia go kimś porządnym) to chyba nasze największe wzmocnienia i aż niedowierzanie jeśli się to uda.
Zrobił co miał zrobić, nosił naszą opaskę tyle lat i za to należy się szacunek ale piłkarzem jest co najwyżej średnim, który nigdy nie powinien tu siedzieć tyle lat i grać pierwszych skrzypiec. I jest to niestety ale niepodważalna prawda a te teksty o „mentorze dla młodych” to mit, który już dawno nie istnieje.

1 polubienie