Sprawy pozasportowe

O wszystkim i niczym, możecie zaczynać nowe wątki, kontynuować stare itd. Na dzień dobry możecie kontynuować spam z tematu ligi mistrzów po zwycięstwie City. Polityka? Nie słyszałem.

IMG_8119

2 polubienia

o tak jeszcze więcej róbcie tych wątków, na których dyskusja kończy się zanim się zaczęła

1 polubienie

Dobry wizerunek to największy sukces szejków. Kiedyś to było nie do wyobrażenia, żeby ludzie masowo kibicowali tzw. oil klubom. Dzisiaj patrzę na reakcję świata na zwycięstwo LM przez City i większość osób zadowolonych. Można długo szukać komentarzy typu Man $ity, a przecież kiedyś to była norma. Ostatnie sukcesy newcastle też ludzie oceniają pozytywnie. Fajny projekt przecież :slight_smile: Widocznie już większość przyjęła to za normalność, a my jesteśmy dinozaurami.

Szejkowie są w City od 13 lat. to troche czasu minęło. Co pokazuje, że nie tak łatwo wygrać LM.

no a my np oddajemy za darmo. I to jest ta różnica, jakbysmy ukulali z tych co odeszli za darmo chociaz 50 baniek, to teraz byłoby jak znalazl.
Za chwile odejdzie za darmo Matip, Fabinho i tak w kółko.

Problemem jest FFP, a raczej brak jego egzekwowania w dostateczny sposób. Przecież to jak oni sobie podwyższają wszelkie możliwe limity płac czy transferów “sponsorując” się sami sobie poprzez firmy znajomych to jest niepojęte że nie jest to w żaden odpowiedni sposób kontrolowane. Stąd ten szybki awans sportowy pomimo wprowadzenia FFP. Niestety doszliśmy przez to do takiego punktu, że spora część forum/kibiców, w tym i m.in. ja nie widziałoby większego problemu w przejęciu klubu przez kogoś takiego, jak właściciel City, jeśli wiązałoby się to z szybszym rozwojem sportowym. Tylko no kluczem jest tu zarządzanie jak w City, a nie jak w PSG czy swego czasu w Maladze, która zresztą upadła. City nauczyło się na własnych błędach, zatrudnili odpowiednich ludzi, w tym m.in. Pepa Guardiolę i zbierają teraz tego żniwo. Sam dlatego wielokrotnie mówię, że głupotą jest ocenianie ich wydatków netto ostatnio, skoro kilka lat wcześniej wydawali ogromne sumy mogąc teraz sprzedawać niepotrzebnych zawodników dalej mimo wszystko za dużą kasę (Zinchenko, Sterling, Jesus, niedługo prawdopodobnie za niezły hajs pójdzie Cancelo), ponadto dalej górują w płacach pod stołem/ukrytych jak to m.in. w przypadku Haalanda, gdzie sam transfer wyniesie prawdopodobnie kilkukrotnie więcej niż całkowity koszt Darwina. No ale o tym nikt nie mówi, bo promocyjnie kupili Norwega za 60mln. To widać na pierwszym planie. No i Pep taki fajny, dzień dobry zawsze mówi.

Ale nie oceniam samego w sobie sprzedawania, bo oni świetnie obecnie potrafią obecnie niepotrzebnych zawodników spieniężyć, by pokryć sporą część wydatków. U Nas tego od jakiegoś czasu kompletnie brakuje, po Edwardsie ciułanie kasy z niepotrzebnych zawodników idzie nam opornie.
Chodziło mi o to, by pamiętać, że żeby móc tak sobie sprzedawać drogo zawodników, to jeszcze więcej za nich wydali (a przy okazji często nie mało im płacili pensji/za podpisy/bonusów).

W grę wchodzi wyłącznie polityka. Ciapaki bardzo chcą zyskać wizerunek dobrego wujka. Kogoś kto coś ci daje i nie oczekuje niczego w zamian. Chcą przekonać do siebie społeczeństwo - lud najprostszy. Przez wiele dziesiątek lat wyspy były znakomitą przestrzenią dla rosyjskich możnowładców. Rosjanie pokazali jak łatwo można dobrać się do angielskiej elity. Już podczas II wojny światowej niejaki Alojzy Stepinac stwierdził, że Wielka Brytania to siedlisko masonerii i korupcji. To jest właśnie odpowiedź na to dlaczego upodobali sobie wyspy. Dlaczego np nie chcą kupić niemieckiego klubu. Otóż w Niemczech korupcja praktycznie nie istnieje, a dużo łatwiej jest przekupić urzędnika brytyjskiego czy francuskiego. Francja to także bardzo specyficzny kraj. Tu w grę wchodzi polityka i z jakiegoś powodu bardzo im zależy, żeby przypodobać europejskiemu proletariatowi. Ja chcę tylko przypomnieć, że Europa zakazuje sprzedaży aut spalinowych od 2035 roku. Katar jest niewielkim krajem, a są trzecim exporterem ropy i gazu. Ale dotyczy to także pozostałych dostawców surowców Wiadomo, że ten zakaz nie spowoduje nagłego odejścia od ropy i gazu, ale śnieżna lawina na ich głowy zaczyna powoli obsuwać się ze zbocza. Wystarczy naprawdę niewielkie zmniejszenie zapotrzebowania na ich surowce, żeby ich gospodarka zadrżała. Czy ktoś jest tak naiwny i wierzy w to, że zachodnia masoneria jest na tyle głupia, że obchodzą ich losy klimatu, gdzie Europa odpowiada za delikatnie ponad 15% światowej produkcji CO2. Zresztą co ja się będę produkował. Wystarczy sobie zadać najmniejszy trud i przeczytać co się działo z arabską gospodarką kiedy w czasie Covidu spadło zapotrzebowanie na ich surowce. Co kraje arabskie mają do zaoferowania światu oprócz swojej ropy i gazu? Oni także muszą uniezależnić się od ropy i gazu jeżeli nie chcą wrócić do ery sprzed dziesięcioleci, a jedynym wyjściem jest inwestowanie w zachodnie biznesy albo tworzenie własnych, konkurencyjnych korporacji. Ale żeby do tego doszło zachodnie społeczeństwo musi chcieć z nimi współpracować, a najłatwiej jest tego dokonać poprzez zabawę. Tu w ogóle nie chodzi o futbol.

4 polubienia

Jak oni się odpierdolą od własności publicznej i prywatnej w trakcie swoich śmiesznych marszów (tak, potrafili poważne wydarzenia sprowadzić do rzędu śmiesznych przez swoje durne zachowanie, to już 100x wolę bardziej jak Julki wychodzą w sprawie dobrowolnej aborcji czy ostatnie zgromadzenie przeciwko zmianom łamiącym konstytucję - przynajmniej nie ma tylu śmieci ani nic nie jest zniszczone, a marsz prowadzony jest jak należy).

2 polubienia

UE chce zakazać rejestracji nowych aut spalinowych a nie sprzedaży. Używanym spaliniakiem możesz jeździć aż się rozpadnie.

@ManiacK Zastanawiam się jak można być kibicem Liverpoolu i narodowcem. Nie trzeba robić wybitnego researchu, żeby wiedzieć, że miasto i lokalni kibice to bardziej lewa strona (a klub to przede wszystkim kibice). Że ktoś ma poglądy prawicowe, konserwatywne to jeszcze rozumiem, ale skrajna prawica i kibicowanie LFC to już jakiś absurd

1 polubienie

@Loku64

Ja tam wolę władzę tych globalistycznych, imperialnych Amerykanów niż autorytarnych imperialistów zza naszej wschodniej granicy albo nie-cywilizowanych Arabów i ich praw szariatu. Wyobraź sobie prawa kobiet w Europie jeśli tu będą kalifaty. Zaobserwuj co na co dzień mają w Rosji i że boją się tam nawet pisnąć źle o wojnie na Ukrainie.

Nawet mam do Ciebie proste pytanie: wolałbyś być dumnym Rosjaninem albo Arabem w tym swoim anty-demokratycznym i anty-obywatelskim kraju czy obywatelem wasalnego (wiadomo w stosunku do kogo), demokratycznego kraju? Ja jednak wolałbym być pod kloszem USA, bo dzięki nim mogę robić co chcę, gdzie chce, z kim chcę. Nikt mnie do niczego nie zmusza. Wyobraź sobie, że ta Ameryka wprowadziła ogólną wolność słowa, poruszania się, pluralizm etc. Dzięki jej globalizmowi szary człowiek żyje sobie jak chce i to oni wprowadzili dziś potocznie nazywaną “lewicową” wolność. Choć nie zgadzam się z LGBT i innymi cudakami XXI wieku, to mają wolność tutaj, po tej stronie światła, a nie tam gdzie jest autorytaryzm.

Wolę kibicować Amerykanom. Z autorytarnymi i totalitarnymi szaleńcami nasz naród miał już bardzo dużo nieprzyjemności w swojej historii. Dziś nie dość, że możesz być Polakiem, to jeszcze prywatnie żyjesz jak chcesz i nikt cię za to nie zabije.

A że jesteśmy zbyt słabym krajem by być w pełni samodzielnym to przykra sprawa, ale musimy wchodzić w dupę Amerykanom, dla naszego bezpieczeństwa.

Jeżeli ta Ameryka jest taka zła to czemu każdy cywilizowany kraj chciał się układać z nimi, a nie z potocznie nazywanym wschodem?

3 polubienia

gdyby im zależało na klimacie to robili by wszystko aby chronić jak największe połacie lasów a nie wprowadzaliby samochody jakiegoś typa z Aspergerem.

1 polubienie

to już 100x wolę bardziej jak Julki wychodzą w sprawie dobrowolnej aborcji czy ostatnie zgromadzenie przeciwko zmianom łamiącym konstytucję - przynajmniej nie ma tylu śmieci ani nic nie jest zniszczone

No widzisz niby nie popierasz ale swoich jak niszczą to popierasz.
Tak tylko na marginesie przypomnę, że to te Julki szturmowały swego czasy kościoły i niszczyły co popadnie.
Także hipokryzja pełną gębą

I nie bez uzasadnienia. Kościoły powinny być miejscem czci religii, a co raz częściej są miejscem polityki. Miejscem gdzie podczas kazań część grup społecznych mieszana jest wprost z błotem, miejscem które przez swoich przedstawicieli ingeruje w prawodawstwo na zasadzie, że ma być tak jak my chcemy, a jak Wam się nie podoba to trudno.
Jeżeli ktoś z ambony kieruje bezpośrednio słowa i bez jakiegokolwiek uzasadnienia oskarża daną grupę o konkretne cechy, zachowania czy pochodzenie to nic dziwnego, że to wywołuje reakcję. Ktoś by zadał pytanie, dlaczego te julki np nie szturmowały kościołów 8 lat temu? 10 lat temu? 12?

Dlatego po części chcą zakazac sprzedaży. Skoro nie będzie zarejestrować nowego auta spalinowego to de facto jest to wprowadzenie zakazu sprzedaży. Oprócz tego dochodzą strefy czystego transportu, które zakazują wjazd starszym autom niespełniającym konkretnych norm, a należy pamiętać, że z kolejnymi latami zakazem mają być objęte kolejne grupy aut spełniające wyższe normy jak EURO 4 a potem 5. Do 2035 okaże się, że do centrów miast (lub ogólnie miast w zależności jak będą poszerzać SCT) i tak nie będziesz mógł wjechać autem z wyśrubowanymi zdawałoby się normami emisji spalin

1 polubienie

Już z tymi Niemcami tak bym nie przesadzał

Religia to w pewnym sensie władza moralna nad ludźmi, trudno się powstrzymać od nadużywania tej władzy. Taka jest natura ludzka. Jak już wyplenią na Zachodzie całkowicie Kościół to ciekawe czy nowe “religie” będą się powstrzymywały przed tym?

jak wyplenią Kościół, to za 30 lat będzie sam islam w Europie

Ten to dopiero się miesza do polityki

Byłem pewien, że tytuł tego tematu to Sprawy paszportowe i zastanawiałem się po co taki temat na forum :smiley:

4 polubienia