Rozważania i spekulacje transferowe

Ciekawie sie robi w plotkach :laughing:

kilka źródeł zaczęło cwierkać o Caicedo, póki co nikt z wielkich. W każdym razie może to byc po prostu ich dedukcja, gdyż wciąż jeszcze oficjalnie nie podpisał z Chelsea i nam będzie brakować klasowej 6. A może rzeczywiście coś jest na rzeczy :smiley:

Ja pisałem rano o tym żebyśmy przebili Chelsea :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile: Moze sie spełni xD

Wszystkie wpisy dotyczące protestu organizacji kibiców LGBT+, związane z potencjalnym transferem Hendersona do ligi saudyjskiej, przeniosłem do tematu → Sprawy pozasportowe
Jeśli ktoś chce kontynuować tę dyskusję, to zapraszam właśnie do tamtego wątku.

Ewentualne nowe wpisy dotyczące kwestii światopoglądowych, a pojawiające się w “Rozważaniach i spekulacjach transferowych”, będą przeze mnie USUWANE.

7 polubień

alister, szobo, kone kontra KdB, Rodri, Foden, jaśniej nie da się pokazać dlaczego musimy kupić 2 topowych graczy a nie wybierać 2 z trójki Kone, Lavia, Grevenbech. Sensowne transfery albo 10 miejsce w lidze, z tych co padają w kontekście zakupów po Exodusie starej gwardii to przeciętni lub solidni gracze a tacy nam nie pomogą nawet do top 4 dojść. Nie ma balansu w tych odejściach, czeka nas chudy sezon jeśli wezmą tych graczy o których piszecie, też w to wliczyć Fofane i tego z Benfici, przecież oni by grali co najwyżej ogony w topowym klubie

Wczoraj pisałem, że odejście Fabinho i Hendersona w tym okienku miałoby sens tylko i wyłącznie w przypadku, gdy przyjdzie po nich dwóch innych doświadczonych i lepszych od nich pomocników na ich pozycje. Wymarzona opcja to Caicedo i Thuram w ich miejsce. Jednak tutaj problemem stałaby się kasa, a raczej jej brak.
Załóżmy, że za tą dwójkę otrzymamy łącznie 60 mln funtów.
Kelleher może pójść za 15-20 mln.
Do tego sprzedać Phillipsa i może jeszcze kogoś z szerokiego składu i może uda się jeszcze dołożyć łącznie 10-15 mln.
Łącznie daje nam to 85-95 mln + reszta gotówki z kasy klubowej przeznaczonej na transfery.
Sam Caicedo to 70-80 mln funtów. Thuram to 35-45 mln funtów.
Od biedy jest to do zrobienia… :thinking:

Odejście Hehendersona i Fabinho (choć do jego odejścia jeszcze nie jestem przekonany, jedynie w przypadku zastąpienia go kimś porządnym) to chyba nasze największe wzmocnienia i aż niedowierzanie jeśli się to uda.
Zrobił co miał zrobić, nosił naszą opaskę tyle lat i za to należy się szacunek ale piłkarzem jest co najwyżej średnim, który nigdy nie powinien tu siedzieć tyle lat i grać pierwszych skrzypiec. I jest to niestety ale niepodważalna prawda a te teksty o „mentorze dla młodych” to mit, który już dawno nie istnieje.

1 polubienie

image
czyli Jordan dogadany i chce odejść. Kwestia pozostaje odstępnego, Saudowie chcą płacić jak najmniej, najlepiej wcale. My uwzględnialiśmy go w planach na następny sezon i chcemy jakieś sensowne fundusze pozyskać, zapewne na jakieś wzmocnienie.

Lipa cisza :frowning:

Nie no ludzie nie przesadzajcie z tym czarnowidztwem… Może nie 10 tylko od razu bronienie się przed spadkiem…

Odszedł OX, który grał ZERO. KEITA, który grał ZERO. MILNER, który grał ogony oraz CARVALHO, który grał trochę na początku sezonu. Czy oni byli w drużynie czy nie, to na boisku wnosili niewiele. To nie byli zawodnicy pierwszego składu. Ich zastępstwo to zdecydowanie Curtis, Eliot, Bajcetic i od biedy Morton. Oni będą dostawali więcej minut niż do tej pory i pokusze się o stwierdzenie, że w dłuższym okresie dadzą zdecydowanie więcej niż ci, którzy nas opuścili.

Dodatkowo przyszło 2 cracków do pierwszego składu - Szabla i Mac.

Patrzcie na wartość wnoszona a nie liczbę FTE. Bo to guzik nie oddaje sytuacji.

Jeżeli w miejsce Fabsa i Jordana przyszedłby Lavia oraz np.Fofana to dla mnie skok jakościowy zdecydowanie.

Raz mówicie, że nikt nie jest ważniejszy od klubu i domagacie się odmłodzenia kadry q potem, że leśnych dziadków zostawić bo doświadczeni. A to, że pozwalamy odchodzić za darmo i nie ma kasy na transfery a jak jest opcja zarobienia c.a. 60 mln funtów na 2 starych zawodnikach bez formy to zatrzymać do końca kontraktow. Zdecydujcie się :blush:.

Kasa za Caicedo jest zdecydowanie za duża. Zdecydowanie wolę żeby kaskę wydać na Colwilla.

14 polubień


Barca oduszcza Thiago

A jak sytuacja z Mortonem? Wyleczył juz uraz?

przecież o tym pisałem, na DM musi przyjść jakiś crack, wg mnie Lavia czy Fofana to downgrade a nie skok jakościowy, szkoda że nie ma tak naprawdę wielu jakościowych graczy na rynku, będziemy mieli zbieraninę a nie jakość, natomiast nasza młodzierz, Eliott, Bajcetic, Jones odstaje znacząco od największych talenciaków w europie na ich pozycjach, gdzie Gavi, Foden, Ballingham i wielu innych Musiala, Pedri … a gdzie nasze młodziaki

1 polubienie


a ja porównałem mój wymysł Palaciosa i też dobrze wygląda, tam gdzie nasze nowe nabytki wyglądaja gorzej :smiley:

@AleksanderFa i wygląda na to, że oboje pożerają Fabinho :stuck_out_tongue: Właśnie Palacios jest defensywnie usposobiony a takiego zawodnika potrzebujemy i też bardzo dużo pracy wykonuje na boisku. Ogólnie myślę, że możemy z ta szóstką wyjechać nagle i kimś o kim się nie mówilo, a z Bayerem rozmawialiśmy ponoć o wypożyczeniu Chambersa i to ucichło. Co zrozdziło moje spekulacje, że może chcemy jak w przypadku RB Leipzig kogoś wyciągnąc przy okazji. No i tam pare perełek jest :smiley:

Exequiel Palacios za niego tez wołają około 100 mil

Bo to inne pozycje, ale faktycznie ciekawie się prezentuje. Podobny profil do Florentino.

2 polubienia

Nagłe oferty z Arabii na pewno wpłynęły na plany transferowe. Jeśli za Hendo uda się dostać te 20 milionów, to jest to już fajny zastrzyk gotówki. Nie chce nawet myśleć o sprzedaży Fabsa, ale jeśli i on odejdzie, to możemy mieć ekstra 60 milionów. Tylko kogo kupić? Na 6 potrzebujemy doświadczonego kozaka, a tych warunków nie spełnia ani Lavia, ani Caicedo. Wydaje mi się, że trudno będzie uzupełnić ubytek dwóch doświadczonych pomocników. Zostaniemy z młodzieżą + Thiago.

1 polubienie