Liga Mistrzów 2022/23

Ja już zakończyłem dyskusję.

Za tą Turcję możesz sobie wstawić dowolny kraj z EU, dałem akurat ich, bo finał był w Stambule, no ale rozumiem, że nie pomyślałeś.

tylko dziwnym trafem kawalek kraju leży w Europie, do tego przez setki lat byli w europie i to na calkiem sporej powierzchni. Takze kolega troche z geografią musi poćwiczyć

No i co? Nie przeszkadza mi że wygrało City. Przeszkadza mi że wygrał Guardiola bo szczerze nie znoszę tego typa. Ten oszukany półfinał na Stamford w 2009… A potem wielką slawa i praca wyłącznie w bogatych i dominujących w lidze klubach. A i tak musiał czekać na LM ponad dekadę

3 polubienia

Chcieliśmy, ale ktoś powiedział, że nie bo będą podziały na forum, a piłka ma łączyć bla bla bla.

Jakby już teraz nie było podziałów na forum. Ja proponuję również zamknąć tematy o FSG, o Nunezie, bo również „robią podziały”.

1 polubienie

macie i spamujcie wszyscy, oto jest dar boży do ‘spamu’ o wszystkim i niczym.

Mnie to dość denerwuje. Facet musiał wydać ponad miliard, żeby wygrać po 6 latach w City LM. Niesamowite osiągniecie. Klopp to zrobił z zawodnikami typu Origi, Wijnaldum. W lidze bardzo chwalę Pepa, ale w LM gość zawodzi i dzisiaj też zawiódł, biorąc pod uwagę potencjał obu ekip

Sęk w tym, że nie zawiódł. Wygrał. Koniec. To była kwestia czasu. Na kij drążyć.

4 polubienia

Dla każdego było jasne, że kiedyś nastąpi ten moment i City wygra. Po tylu latach rozczarowań musiało im się w końcu udać. Z taką ekipą było to nieuniknione… Umówmy się - Inter miał autostradę do finału, City wygrali LM eliminując Bayern i Real. Finał był w sumie formalnością

Dobrze, że my wygraliśmy w pięknym stylu LM rok temu z Realem. Za styl nikt nie daje punktów czy pucharów, a „finałów się nie gra finały się wygrywa”.

1 polubienie

Obok tego nie mogłem przejść obojętnie. Wspaniali bracia Amerykanie : „ajlawju” :joy::joy::joy:

Chyba za dużo filmów, czy innych form propagandy wjechało.

A co nieprawdziwego napisał LiverpoolJestCzerwony? Ameryka ma system autorytarny? Jakiekolwiek wojny itp. nie działały na korzyść Zachodu? USA nie jest przeciwieństwem autorytaryzmu bliskowschodniego i rosyjskiego?

2 polubienia

Ciekawostka zauważona przez brytyjskie media jest taka, że właściciel City pojawił się na trybunach pierwszy raz od 13 lat i drugi raz od kiedy jest właścicielem klubu. Prawdziwy fan futbolu. :wink:

#ocieplaniewizerunkuterrorystow

1 polubienie

Po prostu zwykle walczą o wpływy w danym rejonie i przepchnięcie władzy sobie przychylnej. Nie o zbawienie świata, tylko o swoje interesy(Wietnam, Bliski Wschód, Afryka Północna).

„Mamo, mamo bo mnie w internecie przezywajom, zawołaj tate”
Ty to ale musiałeś przegrać życie co?

Prędzej czy później musiało się to stać - ile można się bronić przed nielimitowanym budżetem. Choć jak widać na przykładzie P$G -„Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana”. Guardiola to lew, bo wydał dwa miliardy i wygrał wszystko co się dało a barany z P$G wydały tyle samo a męczą się w ogórkowej lidze francuskiej.
Sama liga mistrzów w tym sezonie słaba i nudna jak flaki z olejem, oglądałem może z dwa mecze i w ekstraklapie było więcej emocji.

Ja na przykład chciałem. Chociaż wolałbym, żeby wszystkie szejki poszły w cholerę z piłki.
Nie mam żadnego większego sentymentu do Interu. Może byłoby inaczej gdyby w finale był Milan czy Roma. A tak? Aa w dupie to miałem kto wygra. City to mocarna drużyna której już ta LM zwyczajnie się należała, zwłaszcza patrząc po klasie rywali w fazie pucharowej.

Edit. Już nie mówiąc o tym, że ludzie lubią kibicować słabszym. Pamiętam jak w 2019 wielki klub z tradycjami czyli Tottenham, dorobił się masy sympatyków przed meczem z nami xD

Prawda jest taka że teraz futbolem rządzą pieniądze. Kto ma ich dużo i umie umiejętnie nimi dysponować ten wygrywa. Narzekacie na te brudne pieniądze itd, ale jestem pewien że gdybyśmy my mieli jakiegoś szejka za właściciela, dałby z 400 mln na transfery a potem byśmy wygrali Ligę czy LM, to by było mówione że my to inna sprawa bo my mamy historię :smiley: Wygrali, koniec tematu. Grają najlepiej, nie szastają też kasą na lewo i prawo, zbudowali super zespół, mają najlepszego trenera na świecie i sukcesy są.

5 polubień

Wiem, że to nie właściwy temat ale czy się komus podoba czy nie - Europa słabnie. Zarówno demograficzne jak i gospodarczo. Przy niskiej dzietności rdzennych Europejczyków lukę wypełniają imigranci z Afryki północnej i bliskiego wschodu. Gospodarczo też trwa ofensywa bogatych szejków co przejawia się choćby w sporcie … Widzimy to nawet i w Polsce kiedy to po zerwaniu kontaktów z Rosją - kupujemy ropę z Arabii Saudyjskiej… Mi się też nie podoba ten kierunek ale prawda jest taka, że to dopiero początek

Lepiej już nie będzie, dekle z FIFA dali szejkom palec w formie MŚ, dostali przyzwolenie, to teraz wezmą całą rękę, jeszcze trochę i Araby będą miały Superligę, Ronaldo, Benzyna, za chwilę może Kante, Gundogan, Mahrez, potem pewnie i Salah ( bo to przecież muzułmanin, więc będzie miał super wymówkę jak Benzema) a potem już kupią kogo chcą, młodszych, lepszych , a my nic na to nie poradzimy.
Niewiele wspólnego już to ma ze sportem.

Oczywiście, że część społeczności zawsze będzie popierać pieniądze bez względu na pochodzenie. Wystarczy popatrzeć na Twitter jak poszla oficjalka, że głównym sponsorem Newcastle będzie saudyjska Sela. Niektórzy kibice Newcastle pisali, że się z tego cieszą. BTW… wystarczy się cofnąć z pamięcią jaka euforia zapanowała na tym forum jak kilka szlaczkowych kont podało jakieś fejkowe informacje, że przejmują nas ciapaki. Tak jakby wypuścić z klatki narodowców. Ale mówimy tu tylko o pewnej części.