Rozważania i spekulacje transferowe

Fabinho to już stary wypalony piłkarz. Jeśli nie chcemy takich ehh specyficznych transferów (nie piszę inaczej żebyście mnie znowu nie flagowali) to raczej powinniśmy się modlić o powrót Edwardsa albo Warda i zatrudnienie młodego, świeżego trenera z wizją na przyszłość.

Czy Endo to dobry transfer?

Wątpliwe, raczej przeciętny, zapchajdziura na transferowego bóla. Może zapewni jakiś podstawowy poziom, może będzie taką japońską wersją Millnera. Generalnie- to trochę transfer z kategorii Matipow/Klavanow. Gdzieś się go upchnie, jeżeli tylko będzie zdrowy.

Czy jestem zadowolony?

Absolutnie nie, ale „so ist leben”. Możemy sobie narzekać, ale myślę, że ten transfer zamknie tez jednak opcje na inne transfery. 30 letni Japończyk- z rocznym kontraktem- z egzotycznego klubu. To sugeruje, że po prostu na rynku nie ma nikogo kto odpowiadałby Kloppowi.

Następstwa tego transferu

Dla mnie ten transfer niestety jest pewnym odbiciem tego jak obecnie działa klub w kwestii transferów. Klopp przestał kontaktować. Upiera się wokół swojej wizji i konsekwentnie chce ją realizować.

Endo prawdopodobnie nie odpali, a ten sezon nie będzie lekki- a za kilka miesięcy najpewniej usłyszmy o tym, że Klopp dostał wiele niezłych propozycji transferowych, może jakichś bardziej nieoczywistych lub mniej, ale wybrał opcje krótkoterminową.

(Niektórzy wariaci od efesgieout będą oczywiście opowiadać o zorganizowanym spisku mediów i Henrego, który z pewnością nie chciał dać pieniędzy i dlatego Klopp wziął Endomondo z Japonii, a ofertę za Caicedo złożyliśmy dla beki)

ten transfer to moglby sie jedynie obronić, jakby kosztowal 7 baniek i dostal 50k tygodniowo.
Co to za fikołek tutaj wyszedl to tego chyba nikt nie wie. Żałowali 5 baniek a zaplacili 18 blokujac nam praktycznie transfery? Lavia to chociaz w PL jako u21 moglby byc zgłoszony.
Po prostu co okienko to coraz bardziej nie wierzę co sie tu dzieje.
Jak napisałem chyba w poniedziałek. mielismy swoje 5 lat i zaraz sie stoczymy i przez nastepne 20 lat, co 5-6 lat bedzie sezon farta z nadzieją na mistrza a reszta beznadziejna, z ryzykiem braku jakichkolwiek pucharów.
Jak Utd to jest klub mem, to jak nas nazwać?

6 polubień

A imo to główny powód. Wczensiej nie było żadnych przesłanek, że LFC będzie chciało Go sprzedać. Dla mnie po prostu dostał ofertę z Arabii, zobaczył kasę i podjął decyzję.

According to

@MaddockMirror

@VfB

DID NOT want to sell their captain and best player Wataru Endo but had no choice as he only had a year left of contract and did not want to lose him on a free. His price tag will ultimately be close to £20M + add ons

XD

Czaicie? Gościowi został rok kontraktu no to my jebneliśmy kwote bliską 20 milionów euro. Wyrzucony hajs w błoto. To już zdolny i młody Minamino kosztował nas marne 8.5 milionów euro.

Transfer przepłacony i metodą “na wariata”. Przecież to całkowicie zakrzywia nasz etos transferów.

Zachowujemy się jakby każdy nam odmawiał i z braku łaku ściągamy szrot. Tego już nie kupię. Wielu kozaków chciałoby tu grać.

Ja zaczynam wierzyć, że Szmatke najebany ogarnia te transfery. Nikt trzeźwy nie wpadłaby na taki pomysł. Może i Kloppa zaczął nam rozpijać.

2 polubienia

Błagam, niech ten transfer też upadnie jak dwa poprzednie. Niech nie robią z kibiców debili xD

K**wa szkoda, że nie spełniliśmy marzeń Gvardiola tylko jakiegoś japońca po 30ce … Ohhh Rickie Lambert powrócił w skośnookiej inkarnacji xD

9 polubień

W imie ojca i syna…
Drogi Panie Boze
Wlasnie ide spac
Spraw prosze aby transfer Endo zakonczyl sie tak jak twojego bliskiego przyjaciela Mojżesza
Panie Boze…
O zdrowie i pokoj na swiecie tez prosze

W imie ojca i…
Amen

4 polubienia

Temat Caicedo prowadził Billy Hogan więc właściwie nie wiadomo kto w ogóle jest u nas za to odpowiedzialny.
A co do kompilacji to gość gra w piłkę zawodowo od kilkunastu lat, to nawet ze mnie my można zrobić orła gdyby moje wszystkie udane zagrania w życiu zebrać. Ale to raczej nie jest przypadek że nikt nigdy nie zapłacił za niego więcej niż 1,7 mln. € a wycena na TM to 5 milionów funtów?

to nie była przebudowa tylko wyprzedaż, transfer którego się bałem 16 mln za zapchajdziurę a nie potrafimy do normalnego gracza 5-10 mln, wiem że dużo marudziłem ale nawet mnie zaskoczyli tą żenadą, gdyby kosztował te 5-6 mln to ok. W ciągu tygodnia z nieba na dno.

To juz mogli kogoś z ekstraklasy kupić, chociaż kosztowałby max 1 mln. Dodatkowo też mógłby być 30 latkiem zajmujacym miejsce w kadrze, ale byłby walczakiem. Dalej do mnie nie dociera co się dzieje.

3 polubienia

Spokojnie, trochę Szmatke z Jurgenem dziś zabalowali:

download

A ten Endo to był tylko taki żarcik:

images

Szkoda mi tylko Japończyka gdy się jutro dowie że jednak zostaje.

2 polubienia

Jürgen Klopp otwarcie mówił o potrzebie kogoś do zagrania roli Jamesa Milnera. Henderson nie chciał grać tej roli. Pieniądze, które dla niego zdobyliśmy, ponownie zainwestowaliśmy w Wataru Endo, który prawdopodobnie jest zadowolony z tej roli.

Widzieliśmy szum, jaki Minamino przywiózł z Japonii. Endo zrobi to samo. Ten transfer się opłaci, daje nam osłonę i doświadczenie. Czy to błyskotliwy podpis? Nie. Czy to inteligentne podpisywanie? 100%.

To prawda. Myślę że taki Bartosz Slisz byłby lepszym transferem niż ten cały Japończyk i w dodatku 4x tańszy i 6 lat młodszy :smiley:

2 polubienia

Za 10 milionów więcej już może ściągnęliby Kone. Przez kontuzję jego wartość zmalała a zaraz ma wrócić na boisko.

@Cocajunior i jeszcze byśmy się cieszyli, że to rodzima Legia ładnie zarobiła xd

1 polubienie

Niestety nieszczescia chodza param. Endo + Amrabat.

Poziom wypowiedzi na tym forum spadł do - “Dziecko, które nie dostało prezentu pod choinkę”

Płacz jakby nie wiadomo co się działo, a pewnie za pare miesięcy jak dobrze pójdzie będzie tu po stópkach całowany, Pan Piłkarz.

Jeśli nie, będzie na pewno przydatnym rezerwowym w długim sezonie, na pewno na tym nie stracimy.

Mieliśmy sciągnąć jeszcze 2 pomocników i obrońcę, więc mamy jednego pomocnika na poszerzenie składu i teraz pewnie będziemy z trochę spokojniejszą głową, że nie zajedziemy naszej podstawy szukać obrońcy, a następnie pomocnika.

1 polubienie

Pomijając absurdalność tego transferu na poziomie sportowym. Ta cena to jest jakiś absurd. Jak chcieliśmy mieć gracza na poziomie Milner rolę to trzeba było przedłużyć Milnera!

James w meczu Brighton pokazał, że jeszcze może. Tak jak piszecie, kwota z kosmosu za gracza z Bundes z rocznym kontraktem i w wieku 30 lat.

Serio w takim przypadku pozwolenie odejść Fabsowi było debilnym pomysłem. Stawiam dolary przeciw orzechów, że Endo zagra w sumie mniej niż 100 min. We wszystkich rozgrywkach.

Ja nie liczę już na zadny transfer do klubu.

Niestety ale o LM możemy sobie pomarzyć na parę lat. Bo z takim zarządzaniem to miejsca 8-12 nas czekają i smutne xasy Roya, Brendana I Lennego.

3 polubienia

Niech wymysla jeszcze 20 debilnych wykresow w trojkaciki i kwadraciki byle udowodnic, ze jakis nonejm z dolu Buli to nasz nowy zbawiciel. xD

Ahh jak bardzo szybko wrocily te czasy kiedy racjonalizowalo sie transfery Klavana czy Konczeskiego, a Charlie Adam czy Raul Meireles byli na forum powszechnie uwazani za nowych geniuszy srodka pola, ktorzy w try miga powalcza o majstra. xD

4 polubienia

Ile będziemy mieli miejsc non hg po ściągnięciu Japończyka?

1… a mieliśmy kupić dobrego ŚPD i dobrego ŚO…

1 polubienie